Ako dlho môže byť dieťa na slnku?

5. máj 2022

Ahojte,moj maly si sadol na ihrisku do piesku okolo 15,00 a pekne sa hral.No bol na priamom slnku rste aj otoceny,nechala som hp pol hodku a brala som ho.Len ani matreti sme neboli a bez ciapky.Sme z juhu,takze tu je teplo.Bolo to prenho nebezpecne??

januska12323
5. máj 2022

A čo sa mu akože malo stať?

autor
5. máj 2022

@januska12323
Myslim tym ,ci to neskodi pokozke

riskoh
5. máj 2022

Nam imunolog vysloveme odporuca slnecny kupel a neschvaluje faktor 50

autor
5. máj 2022

Ma 4 roky

autor
5. máj 2022

@riskoh ano a v akych casoch,aj cez obed?

riskoh
5. máj 2022

Chodievame do cca11.30 ,poobede od 15 aj doma aj pri mori

basska_b
5. máj 2022

Ono, teraz po zime je koza citlivejsia... dnes vypekalo, ale nenechala som deti dlho na terase. Asi len tu pol hodinu... treba to strazit. A potom v lete natierat, hlavne ak je citlivy svetly fototyp

andreatytler
5. máj 2022

Podla mna je to velmi individualne. Mna dokaze jarne slnko spalit za polhodinu ale niekoho, kto je uz opaleny alebo ma tmavsiu pokozku nespali ani za hodinu. Ako ste to mali minule roky? Kedze ma uz 4 roky, uz mate skusenosti s opalovanim.

autor
5. máj 2022

@andreatytler nosil siltovku,vacsinou v pohode

autor
5. máj 2022

@basska_b skor stmavol len

autor
5. máj 2022

@riskoh len asi s ciapockami aspon co

autor
5. máj 2022

@riskoh tiez nie som za nejake kremovanie faktorom,radsej striedmejsie a prirodne.No musim ho nejak prinutit na tu siltovku

riskoh
5. máj 2022

Klobucik alebo siltovku mavame,vo vode nic,kremujem ale nizsimi faktormi

autor
5. máj 2022

@andreatytler cize pokiall sa vylozene nespali,nemalo by to skodit.

marcellka32
5. máj 2022

Pokožku treba chrániť faktorom a nech si hovorí kto chce čo chce, kožu máme len jednu, ak sa spáli, neskôr nám to spočíta... spf50 na toto slnko je potrebné
A divím sa že v dnešnej dobe sa nájde lekár ktorý neodporúča SPF

mimixxxx
5. máj 2022

6-8 minut v tom spravnom case a obdobi. Ziadne cez obed nechat hrat na slnku co tu niektore pisu.
Tie chemicke ochranne faktory su potencionalne alergeny a spustace autoimunitnych procesov, treba hladat nieco jemnejsie nechemicke co neskodi, napr. vdusne bavlnene , lanove merino oblecenie tiez ochrani .
Jednorazove spalenie neuskodi, ale koza si vsetko pamata.

https://www.preventivne.sk/tema/decko/skuma-vit...

saxana000
5. máj 2022

Tak 4 rocny uz nie je 4 mesacny.ak mu nepalilo do oci a pravidelne pil nerobila by som z toho vedu.kup kvalitny opalovaci krem z lekarne na oci poriadne slnecne okuliare a zacnite nosit so sebou siltovku.

diamond007
5. máj 2022

🤦🤦🤦

miadi
5. máj 2022

Ked sa nespalil je ok chudatko 30min na slnku a hnet ho tahali prec. Koza mà prirodzenu obranu ktora tych cca 30min zvlada. V zivote sa mi deti nespalili po 15h vonku az do vecera. Pri mori aj cely den okrem dennych spankov. Aj bez kremov plnych chemie proste to striedat s prirodnym tienom. Moj maly je zaciatkom jula tmavsi ako kamoska z Filipin. Jeho hnet opali (2r) taky isty typ pokozky ako mà jeho otec.a mala je blondynka ona je biela koncom leta mà peknu farbu do zlatista.(potom vyzeraju Akoby mali kazdy ineho otca inej rasi) Musis poznat ako reaguje pokozka uz 4r dietata. Niekto je za 15min na slnku cerveny. A to nie je dobre taky typ koze Musis viac chranit.

andreatytler
5. máj 2022

Nie, aj ked sa este nespali, moze to byt zle... ked sa uz spali, uz je velmi zle. Ale zase netreba koli tomu robit paniku.
Treba to odsledovat. Ak ho spali po polhodine, tak nabuduce necham len 15 minut a ak ho nespali ani po hodine, tak necham aj hodinu... preto vravim ze je to individualne. A nie je to len o spaleni pokozky. Moze mat aj upal alebo uzech, hlavne ak vela beha.
Nasho syna kremujem len 2 najhorucejsie mesiace v lete - neznasam tu chemiu ktora je v kremoch na opalovanie. Uz teraz ma ruky opalene do hneda akoby mal rukavice a pritom tu v Kanade je este riadna zima a chodime v jarnych vetrovkach. Ale on sa krasne opali do hneda hned ako na neho zasvieti slnko a tak ma dobru ochranu koze. Ja nemam vobec ziadnu.
Ale klobuk alebo siltovku nosi skoro stale, lebo tam to vies tazko odlsedovat ci mu hrozi upal.

kluska
5. máj 2022

netreba prehanat, ved neni este ani leto a po 15tej uz je po 15tej, to uz nie je pocas obeda. Pozatym nase telo potrebuje vit d a pol hodina je ok, neni to az tak vela. Ved ide len o tvaricku a 3/4 rucky, ktore isto uz boli vystavene slnku tento rok. Moje deti sa nikdy nespalili na tych miestach a to nenosia ani ciapky poriadne a ani ich nenatieram a nie su to tmave typy, taky stred. Ine je keby si ho nechala bez tricka vonku, to by sa uz mohol pripiect, kedze tato cast tela slnko v tomto roku este nevidela. Takze neprehanat, ochranny faktor pouzivat s rozumom a vyhladavat taky, ktory je menej chemicky, ten bordel, co tam je, neni nic moc, slnko je ovela zdravsie (po 15tej, pravidelne vystavovat na nejaky cas, neprehanat pravdaze). Ja neuzivam vobec nic na tvar a na ruky, jedine ked su uz horucavy alebo ked ideme k moru (zijeme v irsku, 20 stupnov a menej) a mladsi syn sa mi tusim ani raz nepripiekol a starsi 2x chrbat a plecia, ale nic hrozne, iba sa mi niekde zlupal raz. Davam pozor ako dlho su na slnku a nikdy nie cez obed. Ale toto tu co ty pises, to vobec neriesim, riesila som iba ked boli amle babatka.

kluska
5. máj 2022

a upal nikdy nemali a to skoro vobec nenosia ciapky, ale my nechodime na priame slnko ked je horuco

kluska
5. máj 2022

@marcellka32 spf50 na toto slnko je potrebne? no ale no 🙂

marcellka32
5. máj 2022

@kluska no ale áno, ale každý podľa seba ;) je každého vec, či sa natrie alebo nie

marcellka32
5. máj 2022

Vidím, že osveta ohľadom SPF na pokožku je stále v plienkach u nás...veď kto nechce, nech sa nenatiera, potom ženy v 40-50 plačú, že majú vrásky, SPF je najlacnejší antiaging prípravok, no zároveň chráni kožu ....už dávno neplatí kde chodí slnko, tam nechodí lekár...no ale veď každý po svojom

miadi
5. máj 2022

@marcellka32 mam 40 nemam vrasky ani Botox zaujimave ze osveta ohladne SPF je podla teba v plienkach na Svk pritom zeny co tu piseme ze nepozivame zijeme v Kanade Irsku Takze to nebude o osvete SPF na slovensku . 😉kazdy ma na to iny nazor.

marcellka32
5. máj 2022

@miadi veď ja to beriem, vyššie píšem, že je každého vec či sa natrie alebo nie...

niekto2hy
5. máj 2022

Deti v Afrike nepoznajú opaľovací krém.😎

kluska
5. máj 2022

@marcellka32 mam 39, hovoria, ze na tvari vyzeram mlado, nikdy som nepouzivala vysoky faktor, cca faktor 6, najnovsie zopar rokov sa uz nenatieram vobec, ani na slovensku, iba ked idem na kupko, tak mam taky prirodny olej s ochrannym faktorom, tak vtedy sa natriem a to je 30 stupnov vtedy a este nikdy som sa nespalila. Maximalne ocervenela na 2-3 dni a potom ok, len sa musim premastovat a ani sa nelupem. A to som blondina a pokozku mam taky stredny fototyp. Treba len pouzivat mozog, napr nemozem ist k moru, na kupalisko, ked som predtym este nebola na slnku. Rada sa opalujem, ale s mierou a castejsie. Tiez ked ocervenies, tak si tu cast musis nejaky cas prikryvat a pod. A jasne, ze nelezim cely den otocena v tej istej polohe, ale snazim sa otacat. To iste deti, ked su pri mori, tak dam tricko dole, natriem prirodnym olejom s faktorom, sledujem cas, starsieho viac pripeka, lebo sa rad hra v piesku v tej istej polohe, tak jemu dam tricko skor a ten mladsi zase beha kade, tak jemu ani netreba tricko davat. Slnko je zdrave, len treba vediet ako to vyuzit.

kluska
5. máj 2022

vysoky faktor by som pouzila jedine pri mori v teplych krajinach, ale na slovensku a v irsku mi to netreba