Ako často umývate drobcov?

lara45
7. okt 2021

Ahijte zeny ako často umývate svoje drobce? Naša má skoro 4 mesiace a od narodenia ju kúpem každý deň.Viem že to nie je dobre ale ak ju jeden den neokúpem tak sa celu noc len vrti ako keby ju setko svrbelo.Chcem sa opýtať či to máte podobné.

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinaju
7. okt 2021

@lara45 každý deň kúpeme je to rituál a aj pediatrička odporúča každý deň. V pôrodnici som tiež kúpala každý deň.

bajka16
7. okt 2021

Ono sa odporúča každý deň lebo dieťatko to vníma ani spankovu rutinu čiže lepšie zaspinka atď. Ale je to individuálne. Ja s mladším nemám problém takže kupem každý druhý deň od narodenia. Má 7 mes. A staršieho som vždy kupala každý deň 🤷🏻‍♀️ takže vôbec nevadí že ho kúpes každý deň

bagre
7. okt 2021

Dcéru a asi aj prvého syna sme kúpali každý deň, ďalších dvoch obdeň, okrem teda nejakých horúcich dní, to mi bolo divné ich nechať vo vlastnej šťave. V spánku som nejaký rozdiel nevidela, lebo ostatné veci boli rovnaké.
Ak je dieťa spokojnejšie po každodennom kúpaní, tak kúp a hotovo. Nič také strašné sa nestane, a ak si si všimla, že nemá pohodu po neokúpaní, tak nie je o čom...

zuvelyn
7. okt 2021

By ma zaujímalo ze co konkrétne nie je dobre na každodennom dodržiavaní hygieny 😅 kupem/spchujem syna od narodenia každy deň, v lete kľudne aj 2-3x, aktuálne ma rok a pol.

pininka1
7. okt 2021

Ja tiez nechapem kde vznikol ten mytus ze denodenne kupanie babatka je zle. Treba vyclenit ak su nejake kozne problemy a pod. Moja mala ako babo kakala aj 4 krat za den a teda rozhodne ju trebalo kupat kazdy den. Syn mal problemy s pokozkou, toho sme kupali ob den a urcite nie len v cistej vode, lebo potom mal kozu drsnu ze az.

pribinak
7. okt 2021

Kúpala som každý deň, pokial dieťa nemá nejaké zdravotné problemy s kožou, tak neviem prečo by to malo byt zle
Naša pediatrička toto považuje za mýtus
Niekto napíše že to vysušuje pokožku, ale veď sú rôzne prípravky do vody ktoré pokožku hydratuju ak je problém

nwnw
7. okt 2021

@lara45 v tom veku bolo leto, tak niekolko krat denne. Aj tomu dietatu je horuco. Inak kazdy vecer a po kazdom pokakani 😉

gabu_lienka
7. okt 2021

@lara45 maly sa kupe kazdy den, pohra sa vo vanicke a ide spinkat. Kazde rano ho umyjem, ved bol celu noc v plienke a samozrejme, ked sa cez den pokaka, tak ho tiez umyjem. Neviem co by malo byt akoze zle na kazdodennom kupani, sak ho nedrhnem s kefou a mydlom, dam mu do kupela aj olejcek, ma krasnu hebku pokozku

tehotna40
7. okt 2021

Každý deň sa "sprchuje", má 10 mesiacov, proste každý deň večer jej pod sprchou umyjem zadok, pazušky, vlásky, a také kúpanie vo vani praktizujeme tak 2-3x do týždňa, že sa tam aj zahrá a tak dlhšie sa okupe.

petamich
7. okt 2021

nas ma tri mesiace a kupeme kazdy druhy den, ritku umyvame aj niekolkokrat za den, ked je treba 🙂 nasa pediatricka zasa zastava nazor, ze nie kazdy den kupat, ze staci obden, myslim, ze to je ale kazdeho osobna vec ako sa rozhodne ;)

lara45
autor
7. okt 2021

Ja na tom tiež nevidim nič zle už sme takto nastavené obidve.Ale počula som, že lepšie je umývať babätko každý druhý deň kvôli imunite.Aj lekár mi povedal ,že si dieťa nevyvinie dobre imunitu kvôli každonennému kúpaniu.Ja našu tiež každé ráno s mokrou plieknou vyutieram a rozmasírujem a naozaj je spokojnejšie.

pininka1
7. okt 2021

@lara45 no musim sa smiat, starsieho som kupala kazdy den a ma taku imunitu ze sa ma stale kazdy pytal uz od skolky ze co s nim robim ze je stale zdravy. Nehovorim ked niekto drhne dieta po každom jedle, ale toto...

jazula
7. okt 2021

Malá má 4,5m, kúpeme každý deň v čistej vode, plus priebežne pokakaný zadoček. Takto nám to aj odporučila pediatrička.

ankare
7. okt 2021

Mám ročného,kúpem ho každý deň. Ma to ako rituál.

kisskiss
7. okt 2021

Nám pediatrička povedala, že ako uznáme za vhodné, je ok aj každý deň, aj každý druhý deň, ba dokonca, keď je úplne malé, tie prvé mesiace, aj len 2-3 x do týždňa. Zo začiatku som postrehla suchšiu pokožku, tak som vtedy kúpala tých 2-3 x s tým, že ale po každom pokakaní som umývala zadoček v umývadle (fakt som rada za to, že sme dali do kúpeľky vysokú batériu! 😆) a pripadne som vyutierala záhyby, ako krk, pazušky, za ušami mokrým vatovým tampónom alebo žinkou. (vyše 3 mesiace) už je koža viac ok, tak kúpeme obdeň, s tým, že stále po každom kakaní "osprchujeme" zadok pod batériou (čo je ešte vždy aj viackrát denne, keďže je dojčená). Inak teda po kúpaní mi malá veľmi ožije a uspavanie trvá potom aj 3 hodiny

chrumka333
7. okt 2021

@lara45 v lete každý deň, inak obdeň. Ritku opláchnem po každom kakani.

jenna9
7. okt 2021

@lara45
Imunita závisí od mikrobiomu. Ten sa netvorí a ani nelikviduje kúpaním, aj keď kúpanie ovplyvňuje pokožku - kde je tiež. Takže neumyvajte s mydlom, ale len čistá voda, poprípade trošku olivového oleja. Neviem, či existuje nejaká štúdia, aká frekvencia kúpania čistou vodou ovplyvňuje mikrobiom...
Mikrobiom tvorí hlavne spôsob, ako sa dieťa narodilo (prirodzený pôrod je mimoriadne dôležitý, deti sú osídlene úplne inými mikroorganizmami po sekcii), ďalej kojenie, ďalej prostredie, ďalej strava.
A dovoľte dieťaťu byť špinavé... Radšej nech sa kľudne každý deň zašpini (keď začne objavovať svet), a večer ho vždy okupte vo vode..

ivangeline
7. okt 2021

Velmi malo. :D

jenna9
7. okt 2021

@lara45 Porozumela som, kde Váš doktor mieri. Naša voda je ošetrovaná, aby bola pitná, aj po celej dlhej púti potrubím. Chemikálie cielene ovplyvňujú mikróby, a to tých, ktorých sa chceme zbaviť (patogeny), ale popritom aj tých, ktorých sa zbaviť nechceme. Takže ak vodu nezneutralizujeme, tak má vplyv na pokožku a jej mikrobiom. Otázka je, či tá frekvencia deň versus obdeň má nejaký vplyv. Pravdepodobne aj tak najcitlivejšie skupiny mikrobov už dávno neprežili a už s nami neexistujú (viď rastúce množstvo kožných problémov), nakoľko mikrobiom sa dedí, a následným životom upravuje.
Veľa zdravia prajem

hederamonstera
7. okt 2021

tak zalezi, ci umyvas len vodou alebo uz pridavas nejaku kozmetiku. Ja planujem zadocek umyvat po kazdom pokakani, inak budem kupat asi obden, uvidim, ale urcite co najdlhsie bez kozmetiky.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denullllka
7. okt 2021

@lara45 každý deň kúpem, nevidim v tom nič zle.
Maly sa pri tom ukľudní, zahrá sa vo vani s hračkami.. a pekne zaspinka po kúpaní. Kupeme sa spolu 😊

lara45
autor
7. okt 2021

Ďakujem vám za odpovede.Včera sme malu neokúpali lebo sme to časovo nestihali😀 tak si nechcite predstaviť čo nasledovalo cez noc a potom celý deň.Naozaj je tak naučená, že musi byť okúpaná a ja zas nekupem len v čistej vode ale používam nivea baby.Je super v tom, že nezanecháva nijakú extra vôňu po umyti a mala si naň zvykla.Pred chvíľou sme ju okúpali a spokojne nám po celom neprespatom dni zaspala.😊

vanda323
7. okt 2021

@lara45 A prečo to není dobré? Ja svoje deti kupem každý deň.....veď to rádia už v pôrodnici

nyphadora
7. okt 2021

@lara45 dcera bude mat 2 roky a kupeme ju od narodenia kazdy den, ( neratam, ked cez leto nechcela ist do vane) vy sa neumyvate kazdy den? V lete je to snad samozrejmost.

lara45
autor
7. okt 2021

@nyphadora v komentároch vyšiel som uviedla aj dôvod na moju otázku treba najpr prečítať až potom komentovať.

lara45
autor
7. okt 2021

@vanda323 ja tiež no môj lekár mi poved, že to nie je dobré ale v komentároch vyšie som to vysvetlila😊

elizabet173
7. okt 2021

@lara45 kúpala som každý deň, ukľudnilo ho to, unavilo a patrilo to k večernému rituálu. Nie všetko, čo tvrdí lekár musí tak aj byť, niektoré mamičky kúpu každý deň, iné každý druhý, niektoré kúpu dokonca ráno, lebo ich dieťatku to vyhovuje. Ja som toto s lekárom nikdy neríešila

fiafia
7. okt 2021

@lara45 denne okrem choroby