Ako často sa venujú vaši muži deťom?

comi
3. jan 2023

Ahojte ,

ako často sa venujú vaši muži svojim deťom ? A aké aktivity s nimi robia? Zaujíma ma to trochu preto lebo ten môj nerobí s nimi nič, pokiaľ ho k tomu “nedokopem “ okrem toho , že ich sem tam vyzdvihne zo školy keď ho požiadam . A je to tak s ním od samého ich narodenia . Pracovný čas má “ sám sebe pánom”

marianarem
3. jan 2023

@comi Ja som si dobre vybrala, moj kazdy den dost dlho. Ked sa nejde do roboty, tak aj cele hodiny. Bol s nim vlastne aj pol roka na materskej. Kolegyna ma ale tiez takeho chlapa, co vobec. Tam je problem, ze on vlastne deti nechcel, bol k nim tak nejako dotlaceny. Neviem ako bol na tom tvoj, ci chcel a tesil sa na ne.

pininka1
3. jan 2023

Moj sa im.venuje viac ako mne, sem tam na to aj ziarlim, ale samozrejme sa nestazujem

comi
autor
3. jan 2023

@marianarem no máme dve , prvé tak ,že nie je ešte pripravený to bolo pred 13 rokmi a druhé už chcel .
Či sa tešil to neviem .

basska_b
3. jan 2023

Asi ked to je takto od narodenia, uz to zial inak nebude. Ved chalani su uz velki, dalo by sa s nimi to i to... skoda pre tych chlapcov, oni otca potrebuju ako vzor. Ja som sa raz na toto pytala v poradni detskej a rodinnej psychologie na konikovi a tam mi mudro poradila pani psychologicka, ze neda sa vybudovat vztah medzi dvoma ludmi ako TRETÍ... to musia oni dvaja si budovat. Ze mozem spravit situacie, kde budu len oni a mohlo by ich to posunut...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katinka71
3. jan 2023

moj sa stal prvy krat otcom v 44 rokoch ked nieje
v praci tak sa stara o syna 24 h denne,teraz ma 11 rokov rano snim vstacva ranajky bali mi desiatu,poobede ho caka s obedom ucia sa spolu rozvoz na kruzky ,teneingy,dozera na hygienu vecer ,to ale robi od narodenia vsetky ukony okolo o maleho i a ja talk isto sme sa striedame v praci ziadne 3 roky na materskej ,zarabeame rovnako aj sa starame rovnym poddielom popri prace na smeny bez pomoci starych rodicov

nafka0483
3. jan 2023

@comi Ako casto? Normalne kazdy den x hodin rovnako ako ja. To je rodicovstvo, nie obcasne strazenie susedovho psa.
Robi s nou vsetko - uspava, krmi, prebaluje, hra sa, kupe a vsetko ostatne okolo hygieny...

Co ti to pomoze ked tvoj o deti zaujem nema?

majlo1234
3. jan 2023

Citam tu fakt o dokonalych otcoch😍
Moj je taka zlata stredna cesta. Syn je este malicky, ale ked je doma, zahra sa s nim, precitaju si knizky trochu. Rozhodne s nim nechodi von(to on ani sam so sebou) pokial ho doslova neprinutim. Malokedy sa o neho stara(prebalovanie, kupanie, lrmenie, obliekanie) a ak aj, casto sa to teraz zvrtne na to, ze musim ist ja. Maly sa nenecha prebalit, nenecha nakrmit a tym, ze to proste muz s nim casto nevykonava, nema grif. A je to otras pre mna😃😃😀 ja som fakt uz ku koncu dna znechutena z toho, ze na mna obaja vysia😃
Ak som ale mimo dom, zvladnu zazracne vsetko

kris_tin257
3. jan 2023

Keďže ja chodím do práce a robím aj víkendy aj po večeroch tak malému sa viac venuje muž ako ja, cez víkend ho vždy berie na nejaký výlet alebo akciu čo je niekde v rámci BA a po škôlke buď ihrisko alebo doma niečo. Potom mi len fotky do práce posielajú 😊

janinah
3. jan 2023

Nevenoval.lebo je workoholik.a na Tom ich vzťahu je to aj poznať.uz sú deti dospelé a vždy sa radia.volaju mne.Maju sa radi.ale čas na ne nikdy nemal.

123nikolaa123
3. jan 2023

nonstop, vkuse...

selest
3. jan 2023

Od sameho zaciatku som to robila tak ze som mu dieta davala s tym ze mam inu pracu, nevladzem napr v noci atd. Asi keby vsetko robim sama a necham ho nech sa venuje konickom tak by sa tiez detom venoval ale zdaleka nie v takej miere. Ked pride z prace delime si vsetko ci domacnist ci starostlivost o deti alebo volny cas medzi sebou. Ma jeden konicek kt mu zaberid tak 3 hodiny eaz za tyzden aj to vacsinou vezmem.jedno dieta von a starsie mu necham. Takeho chlapa ako mas ty som nechcela kedze som.mala takeho otca a viem aky mam s nim vztah..pre deti a aj pre manzela chcem viac a preto som ho cielene natiskala aby sa staral

dannieja
3. jan 2023

Od narodenia sa dieťaťu venuje tak ako ja. Po prvé, sám chce tráviť čas so svojím dieťaťom, po druhé, vie, že nie som nadčlovek a tiež potrebujem mať čas pre seba a po tretie, keď na po druhé občas zabudne rada mu to pripomeniem. 😉 Chlapa si treba ,,preklepnúť" čím skôr - aký má vzťah k deťom, domácim prácam a celkovo k spoločnému fungovaniu. Žasnem keď tu čítam o ,,kráľoch" čo sa doma nechajú obsluhovať a keď sa raz za uhorský rok postarajú o vlastné dieťa vyžadujú za to minimálne metál. Toto by bolo u mňa úplne neprípustné, takže muž sa podieľa na starostlivosti o domácnosť a dieťa rovnako ako ja a tak to aj zostane.

mirka438
3. jan 2023

Aj moj s nimi robi uplne vsetko, tak ako ja. Jest urobi, dokonca ma vacsiu trpezlivost ako ja zapojit aj deti do pripravy jedla, pooblieka, von vezme, aj na ihrisko aj na prechadzku, odvedie aj vyzvihne ich zo skoly/skolky, lieky da ked su chori, zadky utiera, serbel vylieva, poumyva, vysprchuje, zuby poumyva, do pyzam da, hra sa s nimi. So starsim vsetky mozne hry, sportove aj spolocenske aj si citaju, aj proste vsetko. Vela casu snimi travi, velmi som za to vdacna

tina_tar
3. jan 2023

Pokiaľ ide len o čisté "venovanie sa", hranie, tak každý deň si spraví na deti trochu času, kedy sa jašia. Nieje typ, žeby s nimi čítal, varil v kuchynke, také tie hry skôr zvládam ja a to jasenie rada nemám, tak to máme rozdelené 😁 nieje to ale nejaký závratný čas počas pracovných dní, býva v práci veľmi veľa hodín. Popri Tom ale samozrejme robí všetky tie činnosti ako prebaľovanie, kŕmenie, príprava jedla a podobne...

zorkahorka
3. jan 2023

Mam dobreho muza, vie ma takmer na 100 percent zaskocit, a to aj pri prebalovani, krmeni, uspavani. Deti uci lyzovat, korculovat, bicyklovat,turistikuje s nimi. Ked je doma, viac-menej nechavam deti nanho a absolutne mu to nevadí. Robi to rad.
Od zacuatku som ho zapajala do starostlivosti, nechala mu deti, nech si poradi, ako vie a naucil sa

rysavcek
3. jan 2023

Ja mam v tomto neskutočne skvelého partnera . Mame dve dievčatá 10 a skoro 5. Od úplného malička ich vždy kúpal venoval sa im. Keď mala mladšia rok začala som chodiť do prace keď mala dva vzala som aj poobedne smeny. So staršou sa učí do školy menšej pózuje za modelku keď sa rozhodne byť kaderníčka. Ak som v práci vozí staršiu na tanečnú dokonca sa naučil už obliect ju do kroja. A doma vari len on. My sme rodicia obaja nie len jeden. Takže na výchove sa podielame spolu. Samozrejme ze tato je menej tvrdí a dovolí viac keď naňho obe zazmurkaju.

simona20201309
3. jan 2023

@comi sám sebe pánom znamená podnikateľ? Pretože to je oveľa náročnejšie, ako skončiť v práci o 16tej a mat free...
Koľko má volneho času a ako ho trávi?

simona20201309
3. jan 2023

@majlo1234 presne takto to je u nás. Starostlivosť okolo deti radšej urobím ja, lebo jemu to trvá 100x dlhšie, ale ak treba, zvládne byť s nimi sám aj celý deň.
Aktivity počas víkendov, prázdniny, dovolenky, akcie...to všetko plánujem ja. On asi raz za rok dobrovoľne sám od seba niečo vymysli.

danica2711
4. jan 2023

s mojím mužom je vo vzťahu k deťom úžasné to, že v tom velikánskom chlapovi kdesi vnútri ostalo malé dieťa. On sa rád hrá, aj také tie infantilné detské hry, takže si na ne urobil parťákov. Keď boli deti malé, hneď po príchode z roboty ich zháňal a vymýšľal hry, a z tých troch pri tom žiarili oči najviac jemu...

lavinis
4. jan 2023

@comi každý deň, hrajú spoločenské hry, niekedy si čítajú
Inak aktivity vonku moc nie, môj muž neznáša chodiť von, to musím vymýšľať ja

mooonika1975
4. jan 2023

@elizabet173 vieš, zapájať.... nemalo by to byt automatické? Som otec , chcem ??? Tvoj to chcel, takze tam je cesta jasná. Iný nebude, len taky skvelý. Jej nechce a viest za ruku dieťa , plus chlapa dospelého, je dosť náročné. Problém je v rodine, odkiaľ pochádza.

vahcaac
4. jan 2023

Syn má 9 mesiacov a venuje sa mu. Aj keď niekedy sa "sťažuje", že s takým malym sa hrať je nuda 😂

penelope2066
4. jan 2023

Od narodenia je plnohodnotný rodic,čo sa týka starostlivosti o dieťa aj čo sa týka zábavných/hracích aktivít.Vzdy keď moze sa mu venuje na 1000%,majú krásny vzťah a manžel má vacsiu trpezlivosť ako ja 😊

akbara77
4. jan 2023

@comi co si si vybrala , to máš. Neviem,prečo si ženy myslia,že sa chlapi zmenia ,po svadbe ..alebo po deťoch.

yoxinka
4. jan 2023

Máme 3 deti, 10, 6 a 3 roky. S najstarším synom muž bicykluje, hrá spoločenské hry, hrajú sa spolu počítačove hry (tam muž veľmi dôkladne vyberá, hrajú sa ozaj pekné nenásilné kooperatívne hry a nie je to často, je to viac menej ich prázdninová aktivita). Chodia spolu plávať, po večeroch sa spolu zvyknú prejsť, opravujú spolu veci, učí ho majstrovať, keď syn potrebuje, učia sa spolu. S dcérami sa muž jaší, hrajú spoločenské hry (ich veku primerané). So školáčkou v pohode spraví úlohy, kreslia spolu, chodia von, bicyklujú, bráva ich do lesa na túry, na ihriská. Muž im takmer každý večer číta knihy. Bez problémov mu môžem nechať všetk deti s ísť cvičiť, behať, von s kamoškou … Muž ich osprchuje, uloží spať keď treba. Keď sa robí nejaké väčšie upratko, tak pomôže aj s tým. Jediné, čo nerobí je varenie. To buď pripravím sa dopredu jedlo, keď idem preč, alebo si niečo objednajú alebo majú nejaké jednoduché jedlo (tousty zapekané, chlebík s niečim a zeleneninou, špagety …).

majka99999
4. jan 2023

Venuje sa hlavne cez vikendy a pocas dovolenky, cez tyzden chodi neskoro. Hraju futbal a basketbal, obcas bicykel, idu na dlhsiu prechadzku/turu (ja varim a upratujem a hlavne to ticho si uzivam 🤣). Vie im aj ulohy skontrolovat, ale teda toto je viac na mne, robi to, len ked nemam home office a on je vtedy doma. Este im casto cital rozpravku pred spanim.

animus
4. jan 2023

@comi Máme dvojročné dieťa. Manžel robí na 12ky. Keď má dennú som s dcérou celý deň sama. Keď ma nočnú, je s ňou celé doobedie, na obed dieťa spí on spolu s ním a poobede ide do práce. Po nočnej spí len doobeda a potom je až do večera s dcérou. Keď ma veľké voľno, je s ňou celý deň, ani neviem že mám dcéru, niekedy mi to je až hlúpe že mám toľko voľného času pre seba. Keď je s dcérou stavajú kocky, kreslia si, hrajú sa na skovávačku, skladajú puzzle, čítajú knižky, nelepujú nálepky do zošita, chodí s ňou aj sám von, postavia si z deky bunker a svietia vo vnútri s baterkou. Raz do týždňa s ňou chodí na plávanie a raz do týždňa do detského centra. Môj muž je ako malé dieťa a jeho to veľmi baví. Ja si zatiaľ upracem, navarím, operiem, nakúpim alebo si len spravím kávu a vyložím nohy. Najčastejšie sa k nim však pridám lebo milujem ten čas strávený spolu.
Dokonca s dcérou ide aj k doktorovi keď mne do toho niečo vojde a nemá s tým problém.