Akí sú vaši muži?

2. aug 2023

Akí sú vaši muži? Musíte im povedať čo chcete alebo prídu na to sami? 🤔 Teda aj veci a situácie, ktoré sa mne zdajú jasné, že vie čo chcem, potrebujem, pomoc od neho, a on ma ignoruje, ja neviem či si mám o to požiadať alebo byt nahnevaná, že to neurobil.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessie12
2. aug 2023

ak od muza nieco chces, tak mu to musis povedat priamo. Ale to iste plati aj pre zeny. Nikto z nas nevie citat myslienky toho druheho.

janinah
2. aug 2023

Povedať rovno.priamo a najlepšie 3x

anonymanonym
2. aug 2023

Pre mna prilis vseobecna otazka. Ak sa bavime o nejakych beznych zalezitostiach, ja neviem, ze treba nieco bezne spravit v domacnosti, tak fakt nemam rada, ze "ale chlapovi to musis povedat, on to nevidi". Ocakavam, ze mam vedla seba rovnako dospeleho cloveka ako som aj ja, a nejake take bezne veci vie, vidi aj sam a nemusim mu to hovorit ako dietatu.
Ak sa bavime o niecom takom nie kazdodennom. Ze mi napriklad nie je dobre a myslim si, ze chlap bude vediet co potrebujem, tam treba hovorit vzdy priamo. Do hlav si nevidime. Nevieme co dana osoba v danej konkretnej situacii potrebuje.

lindous
2. aug 2023

Čo znamená jasná situácia? Daj príklad... lebo áno, ak by som niesla 4 tašky s nákupom a on si vedľa mňa vykračoval s prázdnymi rukami, je to ignoranstvo... ale ak sa necítim dobre, neotočím sa a netvárim sa smutne, aby mu došlo, že niečo nie je ok a pomojkal ma, tu naozaj neočakávam, že by mi čítal myšlienky 😅

pininka1
2. aug 2023

Každá skúsená žena vie, že mužovi treba všetko hovoriť jasne a polopatisticky. Nevedia ani čítať myšlienky, ani nemajú takú empatiu, treba to brat reálne a normálne povedat narovinu co a ako.

terezka1947
2. aug 2023

Ja si nemyslím,že je to o pohlaví.
Je to o type,povahe človeka.

mikadooo
2. aug 2023

Priamo. Žiadne náznaky a romantické predstavy z filmov. Chcem kyticu na narodeniny? Tak poviem, páči sa mi, keď žena dostáva na narodeniny kyticu a chcela by som, aby si mi kupoval kyticu na narodky. Ak chlap toto "nepochopí", tak to jednoducho pochopiť NECHCE. A to už je iná téma.

mikadooo
2. aug 2023

@lindous toto sa mi bežne stáva 😁. Stačí povedať - vezmeš mi tie tašky prosím? A nemá s tým problém 😉.

sense
2. aug 2023

Záleží o co sa jedna....

zuzanka.zuzu
2. aug 2023

a čo ti pomôže keď budeš nahnevaná? 😀 akože potom to už urobí? skôr si nájde inú nenahnevanú pohoďáčku 😉

lucka_ke
2. aug 2023

treba jasne a zrozumiteľne povedať čo očakávaš, čo chceš, aj po x rokoch spolunažívania

0silvia0
2. aug 2023

No ked sa tak nejasne tvaris ako nejasne pises, tak to tazko s tebou...

ankare
2. aug 2023

Neprídu na to sami. Musíš im to natvrdo povedať.

jana_eyre_2
2. aug 2023

Ak mu povieš tak urobí? Ak áno, nevidím problém, ja som si na také zvykla.. ak niečo potrebujem ozvem sa, jasne a priamo..

komplikovana
2. aug 2023

Nie nadarmo sa hovori, ze komunikacia je zaklad vztahu. Pre teba su niektore veci jasne, pre neho nie, lebo to vnima inak ako ty. Hnevanim sa veci nevyriesia, skodis iba sebe samej. Takze ak nieco potrebujed, tak to povedz.

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
2. aug 2023

@mikadooo ja si neviem predstaviť o niečo takéto musieť poprosiť, hnevalo by ma to 😅 na mojom chlapovi ma ako prvá zaujla práve asi jeho galantnosť, ale jasné, že má muchy, ktoré by zase iné ženy nezvládali, všetci máme niečo 😂

hladamematku
2. aug 2023

prve roky som hovorila viac co chcem teraz nemusim, lebo je logicke, ked clovek niekoho miluje tak ho chce poznat a rozumiet, ergo manzel vie aj bez toho aby som povedala, lebo sa o mna zaujima a chape ako uvazujem. To iste je aj naopak. Ale vseobecne muzi potrebuju konkretizovat poziadavky, nie hadanky, vodenia za nos atd...to je testosteronom

mikadooo
2. aug 2023

@lindous no my sme tak obojstranne trúbky. Ja zvyknutá, že som nonstop na všetko sama (3 deti, muž bol do korony od nevidím do nevidím v robote) a on slepý v niektorých ohľadoch 🤷. Keď sme spolu randili, nepotrebovala som nákupy pre 5-člennú rodinu riešiť, tak som túto jeho črtu nepostrehla 🤭🤭🤭. V niektorých oblastiach je galantný a ohľaduplný, v tejto konkrétne fakt nie.

barbora19911
2. aug 2023

Áno musím mu všetko hovoriť a smerovať ho ako to má robiť :D ale zase možno je to len možno môj uhol pohľadu keďže ano keď niečo spraví inak ako podľa mojich predstáv tak mám nervy :D

kiwi3
2. aug 2023

ja mam nastastie ohladuplneho muza a zakladne veci mu netreba hovorit. myslim si, ze to je pre niekoho fakt len vyhovorka, ze "nevedel", aby nic nemusel a mal od vsetkych pokoj.

ptvw
2. aug 2023

Co sa týka dôležitých vecí tak to netreba, ale napríklad ráno spolu ranajkovali s malým, dlážku pozametal ale to ze pultik a sedadlo boli sama omrvinka a olepene omastene si už nevšimol 🤣

autor
2. aug 2023

@lindous tak momentálne prerábam byt a síce mi s tým už pomáhal trochu, ale žiadnu vec nedotiahol do konca, robila som na tom aj ja samozrejme, ale prídem si vždy ako hlupana, že keď tam niečo robím sama, ako maľovanie a podobne, že prečo mi nemôže pomôcť. 😔 Už to trvá dva mesiace, a nie je schopný to dokončiť, buď ide venčiť psa, alebo spat, ja chápem že pracuje fyzicky, nechcem aby na tom robil denne, ale tak 2 hodinky poobede by mohol snáď raz do tyzdna. Okrem toho cvičí, takže ešte mi povedal, že cvičenie neodlozi, že nebude iba makať, ale v dni keď cvičí, tak je nepoužiteľný prakticky, čo je už hneď polka týždňa. Ja už neviem, ale cítim to tak, že nemám s kým ísť ani do kina. Pritom sám sa ponúkal ako to urobí, chcela som si objednať firmu a on nie, že ušetrím, lenže to že jemu to trvá oveľa dlhšie, tak nič neusetrim, keď to preplatím na hypotéke a byvat nemôžem. Cítim, že asi tento vzťah nebude žiaľ ono. 😔

viestta
2. aug 2023

Autorka, oodkedy som zistila, ze nikto mi do hlavy nevidi, vratane vlastneho chlapa mam spokojnejsi zivot. Ked nieco chcem vyjadrim to slovne a zvycajne sa dostavi aj vysledok. Necakam, ze sa niekto dovtipi

sheila121
2. aug 2023

A už si mu aj povedala, čo ti vadí alebo čakáš že ho to samého napadne?

autor
2. aug 2023

@sheila121 v podstate áno, povedal mi, že nemá čas, takže asi nie som priorita co už

viestta
2. aug 2023

Tam mu povedz, ze na dokoncovacky si zavolas kamaratov, otca, brata, bratranca alebo najhosia varianta, hodinoveho manzela, ze bude to on platit

autor
2. aug 2023

@viestta tak dávať zaplatiť mu to nemôžem, keďže byt je môj iba, a žiadnu rodinu nemám, kto by mi s tým pomohol, takže si to môžem dať iba zaplatiť

samimami777
2. aug 2023

Píšeš že prerábaš byt? To znamená že ten byt patrí tebe a on ti len "pomáha" alebo ako to máme chápať ? Lebo ak ty si robíš svoj vlastný byt, ktorý jemu nepatrí, nič za to nemá , eventuálne tam možno ani nebude bývať a pomáha ti len z vlastnej dobrej vôle tak ho moc nemôžeš do ničoho kopať . Na cudzom sa tak nesnažiš ako na svojom . Ak ti pomáha na Tvojom byte len z dobrej vôle tak ho nútiť nemôžeš a mala by si byť vďačná za to že ti vôbec podal pomocnú ruku . Bude tam aj on bývať či len ty ?