5-ročná dcérka už skoro rok nemá obedný spánok

26. apr 2023

Ahojte mamicky potrebujem sa poradit ohlado 5 rocnej dcerky..uz je to takmer rok co nemame obedny spanok ona bola vzdy take zivsie dieta len posledny mesiac zvykne obcas okolo tretej sa sama prezliect do pyzama a pytat sa spat ( teda ked je doma a nie v skolke) co predtym nezvykla robit, neviem ci to robi z nudy alebo co sa deje ..potom ked jej vymyslim nejaku aktivitu alebo ako minule k nam akurat vtedy prisla suseda s dievcatkom v jej veku tak zrazu uz netrebalo spat a isla sa hrat ..je pravda ze vecer chodi spat neskoro niekedy aj o desiatej zaspi..ale neviem mam strach ze co sa deje..teraz pred chvilou tiez ze ide spat ze je trosku unavena ale zapocula v televizii ze ide jej oblubena rozpravka tak dobehla do obyvacky..pytam sa ci je ešte unavena tak ze uz nie..😢

autor
26. apr 2023

cez vikend sme boli na vylete kde sme cely den chodili, do konca to bola taka mensia tura takze aj hore kopcom vyslapala pekne a vtedy sa vobec nestazovala ze by bola unavena, prave naopak..este vecer ako sme prisli chcela ist na ihrisko

mirkava
26. apr 2023

Môj syn nespal na obed od troch rokov a v noci to bola tiež vždy bieda.

autor
26. apr 2023

@mirkava ona v podstate tiez ale mam strach ze preco sa teraz pyta spat

simsalabim
26. apr 2023

Moja dcera nespala poobede od roka a pol 😅 Ale myslim, ze autorka sa obava toho, ze dlhsie uz nespala a teraz sa pyta. Ak by to trvalo dlhsie, sla by som k dr. Moze to byt vyvinom aj chorobou…

mirkava
26. apr 2023

Možno je len unavená. Jarná únava? Majú to aj deti?

autor
26. apr 2023

ja neviem comu mam toto pripisovat..lebo ona mi nepride ze by bola naozaj unavena len mi tak pride ze vymysla..aj do tej postele ked ide tak tam najskor skace potom si spieva ..som zufala z nej

autor
26. apr 2023

@simsalabim teraz ju posielam spat tak povie ze nechce ist spat ze nieje unaveny

autor
26. apr 2023

*unavena

syslik81
26. apr 2023

sama pises,ze ked ma aktivity spat sa jej neche- tak sa zrejme nudi ... treba jej sptavit program .. harmonogram.. moja od 4 chodi do skoly (zahranicie) takze na spanok nema cas a to bola silny spac ... skus popozerat neake kruzky poobede .. oteplilo sa tak mozno ihriska etc

autor
26. apr 2023

@syslik81 ano pokial je program tak vobec nespomenie ze chce ist spat, v nedelu tiez prisla o tretej ze ide si lahnut ze je unavena tak hovorim ze skoda lebo pride sofinka (susedka) uz zrazu unava presla, obliekla si a skackala pri dverach od radosti a cakala ich..

poopsie
26. apr 2023

A preco chodí večer neskoro spať? Ja by som povedala, že sa hrá na škôlku

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. apr 2023

@kittykat22 dnes som ju zo skolky dopratala o tretej o pol stvrtej sa prezliekla ze ide spat..pytala som sa ci v skolke spinkala dnes najprv povedala ze nie, potom ze ano..ja uz neviem

lubka261
26. apr 2023

moj nespi cez den uz asi od troch rokov, uz ked nastupoval do skolky, no tam obcas pospi, ked musia lezat. Cez den zaspi len vtedy ak mame narocny den a ideme autom, tam si pospi, alebo ked je chory a ma teplotu

danulicek
26. apr 2023

Ak chodí do škôlky, tak pravdepodobne to vníma ako súčasť dňa - proste sa prezlecu do pyzamiek a idu spat. Ak nemá do čoho “pichnúť” a nudí sa, tak sa možno tak proste hra. Veď ma 5, ja myslím, že sa to z nej dá dostať - skúste sa zahrat na skolku, nech je ako pani ucitelka alebo cokolvek, z čoho budes vediet usúdiť, čo ju k tomu vedie, ak ta to znepokojuje. Podľa mna to je len opakovanie nejakej aktivity, ktorú v škôlke majú. Zvlášť ak pri spomenutí inej aktivity už po únave niet ani stopy.

Ak som správne pochopila, realne teda nespí, unavena nie je a píšeš, že vydrží ťahať až do desiatej. Ja ti neviem, absolútne si netrufam hodnotit spánkový rezim iných deti, ale neskusala si jej to trochu “zosystematizovat”? Ak spi cez obed v škôlke, chápem, aj môj chodil spat neskor večer. Ale ak nespí v škôlke, možno to ma nastavené tak, ze v niektorej časti dňa chodí v škôlke spat a ma potrebu tuto aktivitu robiť aj doma, hoci realne spat nechce ísť. Päťročná je dosť velka, aby zvládla den bez obedneho spánku, takze toho by som sa nebala, ze zrazu je nieco cudne, keď sa pýta spat (a spat nejde). Deti maju fantáziu, maju rôzne myšlienkové pochody a opakuju rôzne aktivity. Ja mam dvoch, jeden mi nespal na obed od 2,5 r a to je “dzecko”, čo doteraz nemá potrebu spat, keby nemusel, ale proste ak nespal, vyplo ho este ako 5r cca o siedmej. Všetko, čo bolo neskor, bolo utrpenie. Druhý sa mi pytal spat cez obed ešte ako 6 r. Takze ono s tym spánkom je to individuálne a sú rôzne obdobia a aktivity, ktoré ich bavia. A vyzerá to tak, ze ona si opakuje aktivity zo škôlky.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. apr 2023

@kittykat22 to nema

zuzap33
26. apr 2023

Ved uz je velka, neries uz poobedny spanok

autor
26. apr 2023

@zuzap33 no ved ja prave to riesim ze nechodi spat poobede ze je velka a zrazu sa zacala pytat na spanie..z toho mam obavy

zuzap33
26. apr 2023

Vobec jej nedavaj poobede pyzamo, neries. Jednoducho spat ide az vecer. Je to tvoje asi jedine dieta, preto nevies. Deti uz jednoducho spat nebudu. A o rok uz ide do skoly

autor
26. apr 2023

@zuzap33 len mam strach ci nieje nejaka chora ked sa z nicoho nic pyta na obed spat

anjelicek26
26. apr 2023

Moji nespali od 1,5 roka... nic im nechybalo...

Davat spavat predskolakov je aj tak riadne medvedia sluzba, potom sedia v prvej triede a ich to taha od obeda spat 🙄

zuzap33
26. apr 2023

Nie je chora. Povedz jej, ze len v skolke deti uz spia. Doma nech sa hra, chodte von a pod. Prejdite na takyto rezim. A vecer okolo 8 pekne spat

autor
26. apr 2023

@danulicek ja neviem ci ide o nudu alebo o co ide u nej, ked som s nou isla zo skolky ešte fnukala ze chce ist na ihrisko, hned ako sme prisli domov ja som sadla za PC lebo pracujem ona pozerala rozpravku o chvilu isla do svojej izby s tym ze si dala pyzamko a ze ide spat potom zacula rozpravku v TV a uz zrazu bolo po unave

andreatytler
26. apr 2023

Nas syn veru vzdy ked je chory, tak ovela rychlejsie zaspi, takze moze byt ze aj na nu nieco lezie.
Ale tiez je pravda ze uz ma tak nastaveny rezim ze v momente ako nastane hodina kedy chodi spat, tak zahlasi ze je unaveny a chce spat aj ked viem ze unaveny nie je. Len to ma tak v tele nastavene ze prisiel cas na spanok. Takze tazko povedat ci je to len nauceny rezim alebo je nejaky problem. Ale kedze je inak cula a nema ine problemy, nechala by som to tak a vobec to neriesila. Ani program by som jej nerobila. Ak sa chce prezliect a ist spat, nech tak urobi. Ak to nema zly vplyv na vecerny spanok, len by som sa tesila ze mam trosku kludu. A ak by sa chcela na posteli iba hrat v pizame, tak ju kludne necham.

luccija
26. apr 2023

Možno na seba upozorňuje, keď ty pracuješ za PC.insk chodí dosť neskoro spávať, keď ráno vstáva do škôlky🙂Aj reálne zaspí, keď sa takto uloží či skôr sa hrá?

autor
26. apr 2023

@luccija netusim lebo vzdy ju doteraz nieco vyrusilo .nieco take vdaka comu zabudla na to ze chce spat

autor
26. apr 2023

ale je pravda ze ona celkovo aj pije malo vody..aj ucitelka si to vsimla

autor
26. apr 2023

@mirkava citam na nete ze maju to aj deti

autor
26. apr 2023

a dalsia vec uz tri tyzdne sa nevieme zbavit soplov..odsavali sme potom na dva tri dni prestalo a zase potahuje,..neviem ci to moze mat aj s tym suvis