3 mesačné bábätko a televízor

spachtosko5
26. okt 2012

ahojte , mám 3 mesačného chlapčeka. Je to úplne zlaté bábatko , dakedy ani neviem že ho mám . Najradšej je keď ho mám v posteli a ked mu hrá zapnutý televízor. Ako mne sa to zdá v poriadku keď ho nechám robiť to čo sa jemu páči . Dokáže tak pozerať naň aj 2 hodiny . Často sa stáva že pri ňom aj zaspinká . Testiná ma však stále bombarduje , že či sa mu očká z toho nepokazia , že by nemal tak pozerávať na televíziu lebo to je škodné . Čo si o tom myslíte?

abbie
26. okt 2012

tak nehnevaj sa, ale 3 mesacne dieta nema co pozerat do televizora 2 hodiny 😕 to nevies najst svojmu dietatu zaujimavejsi objekt?

xlucia
26. okt 2012

@spachtosko5 take malicke babo nema co pozerat telku a dve hodiny ju nema pozerat denne ani dvojrocny.
nielenze mu pokazis oci, ale este mu sposobis aj bolesti hlavy, chudatko malicke.

nibocka
26. okt 2012

ahoj, tak ja babo este nemam ale...mam znamu. ti fungovali takto isto. prepac za vyraz ale ked chceli mat pokoj pustili televizor a mala pozerala...teraz ma mala 6 rokov a bez televizora sa obrazne povedane ani nevykaka - aj ked kym chodila na serblik tak to tak bolo. ona nechce jest kym jej nepustia televizor, nechce sa obliect, nechce vobec nic kym nie je pusteny televizor.otvori oci a prve co je sa pusta televizor. to decko nevie co je to kreslit si, hrat sa s kockami, skladat si puzzle alebo hrat daku spolocensku hru. ona pozna len televizor a posledne dva roky pocitat...ked nahodou ze si chcu dospeli pustit spravy alebo nieco ine atk je to katastrofa pretoze ona je "vladca" televizora a musia sa pozerat len rozpravky...jasne je ze to otazka pristupu k tomu dietatu ale...daj si pozor aby to nedopadlo aj u vas tak....ja osobne si budem na to davat velky pozor...

alex31
26. okt 2012

@spachtosko5 .. ja by som takemu to malemu babetku asi tiez televizor nepustala ... nemozes to radsej skusit s radiom a nejakym fajn CD pre deti .. hovorene rozpravky alebo prijemna hudba ??? Moj ma uz 3 roky ale tiez mu tak dlho televizor nedovolujem pozerat .... ja nie som televizny maniak a preto k tomu ani nemam vztah a celkovo sa mi zda ze je tam dost "blikania" co urcite pre nase oci nie je dobre a urcite uz vobec nie pre take male babetka ... rozumiem ze sa mu to paci ved aj nas rad pozeral na tie meniace sa farby a potom aj objekty a coraz viac chapal co sa tam deje ale predsa len 2 hodky je dost vela ... mozno tak na 5 minut ???? Nakoniec teba neboli oci ked dlhsie "kukas" do tej debne ??? 🙂

spachtosko5
autor
26. okt 2012

dievčatá dakujem za názor . Čiže budem radšej púšťať hudbu 🙂 pekný dník

alex31
26. okt 2012

@spachtosko5 .. este ak mozem "odporucit" my sme pustali ceske CD od Dady patrasovej pre deti ... su tam rozne pesnicky, mnozstvo zvukov (vlacik, bubon, pistalka), uspech malo aj CD od Zbirku pre deti v anglictine a samozrejme Nase uzasne SPIEVANKOVO nahrate na CD 🙂 a maly sa nam tak aj naucil niektore pesnicky co sa mu pacili len tym ze ich pocuval ...

ssassi
26. okt 2012

nejde jenom o zrak. takhle malé dítě televizi "nepobere". je to jenom hukot a oblbovač!
dítěti uděláš líp, když si ho v šátku přivážeš na břicho a budeš s ním věšet prádlo. věř mi.
na rozvoj zraku jsou vhodné kontrastní (černobílé) hračky, po kterých se může natahovat, které dítě motivují k prvnímu úchopu, k přetáčení, pasení..... nenech dítě jen pasivně ležet a něco poslouchat. největším stimulem jsi přeci pro dítě ty. pokud nevydržíš mít doma ticho, pust nějakou spíše klidnou hudbu, pokádkové písničky nebo vážnou hudbu. ale nejlepší bude, když si budeš s miminkem povídat. udělá to dobře vám oběma 😉

llluckaaa
26. okt 2012

Taky mi to přijde moc 😅 Takto malému děcku bych televizi asi nepustila vůbec, staršímu tak max na půl hoďky nějakou pohádku. U nás teď hrozně frčí krteček (u mladší) a u staršího stálice Pat a Mat a Pevnost Boyard 😅
Dostali mě naši, když u nás byli na návštěvě a hlídali přes den děti. Našemu 4letému pouštěli Komisaře Rexe 😝

alex31
26. okt 2012

@llluckaaa ... jej krtko je aj u nas favorit a teraz aj vlk a zajac ... jednoducho stara dobra klasika .... no a moj manzel zas s nasim 3rocnym synom pozrie Kobru 11 ... a ja sa potom mozem cudovat ze preco sa nas maly stale hraje na "buracky" a chce byt velkym policajtom 😀

cinnamon111
26. okt 2012

moja dcéra bola podobná, prese okolo 3 mesiaca sa dívala na televízor, akurát boli MS v hokeji, tak s manželom furt čumeli na telku,... Nie že by sme ju na to učili, alebo jej zapínali TV, ako tu majú maminy reakcie........proste sa to stalo, lebo sa v tedy manžel díval viac na TV ako inokedy a dcéra bola stále s nami v obývačke, no tak hlava otočená na TV 😠 .
Dva krát ma to netešilo...., ale dlho to netrvalo. Decko nie je závislé na TV, proste počuje zvuky niečo sa tom hýbe a to ho zaujíma. Časom mala iné zábavky a hlave sa skončil hokej. 😀 . Nebolo sa už na čo dívať........ Mala veľa vecí na hranie, hracia deka , hrazdička - všetko čo vydávalo nejaké zvuky, hralo pesničky a pod. Neboj sa, ja si myslím, že je to len prechodné obdobie a za pár dní, už na TV ani nepomyslí. Nájdi mu nejakú zábavku......niečo čo by mal rád, určite sa niečo nájde.

palinkovamaminka
26. okt 2012

@spachtosko5 ja som obcas mavala prvy rok TV ako kulisu, ale maleho to nastastie vobec nezaujimalo, az neskor reklamy. Keby na to cumel, urcite to vypnem.
To samotne blikanie a casta zmena obrazkov urcite dietatku nerobia dobre. A odputava ho to od hry. Uz sa pomalicky zacne sam zabavat s hrkalkami a kadecim inym, spoznavat svet. TV mu nic neda, ze az od 2 rokov mozu mat niektore programy urcene pre deti edukacny charakter.
Aha, taketo davkovanie som nasla:
do troch rokov - vôbec nie. Rodičia by dokonca mali televíziu vysťahovať z izby, kde dieťa spí
3 až 7 rokov - 30 minút denne
7 až 12 rokov - 1 hodina denne
12 až 15 rokov - 2 hodiny denne
(http://aktualne.atlas.sk/televizia-skodi-zdravi...)

llluckaaa
26. okt 2012

@alex31 Tak to my si potom hrajeme na hádanky, na překážkovou dráhu a že se nám někde zavírají dveře a my musíme stihnout projít 😀 Jako měla jsem dilema, jestli ho nechat na něco takového se dívat, ale jeho to fakt hodně baví a nenašla jsem na tom nic "škodlivého", tak mu to občas pustím.

maruja
26. okt 2012

@llluckaaa starší se občas dívá na pohadky a tak se dvočata samozřejmě na talku taky otáčejí, nebo když s manželem koukáme na zprávy, jsme všichni v obýváku, tak se tomu člověk asi neubrání. V pokojíčku ani v ložnici telka není, jsem proti tomu 😉

nikolet_89
26. okt 2012

@spachtosko5 ahoj moja ma 8 mesiacov a miluje televizor a neda sa tomu vyhnut, pretoze mame jednu izbu a tv je u nas zapnuta 24hodin denne...takze samozrejme, ze ju to laka, aj ked sa s nou hram podla mna je to normalne, ze sa to detom paci...i ked tiez sa mi nepaci, ze sa mala na nu tak pozera snazim sa ju nepustat stale

la_bambulka
26. okt 2012

@spachtosko5 ahoj 🙂 ja sama, ked som bola mala som pozerala TV a od 2 rokov mam okuliare na nose 😉 mame 1,4 rocneho synceka, ked bol taky maly, ako je teraz Tvoj, telku som mu nepustala, lebo som si vsimla, ze sa na nu rychlo "nalepil" a nic ine ho nezaujimalo, takze som ju stale vypla. Teraz, ked je telka zapnuta zaujimaju ho len reklamy a dobra hudba, ale vsimla som si, ze z niektorych reklam ma strach! Zacal sa v noci budit a silno plakal, uplne prelaknuty, zarazili sme aj tie a uz spinka pokojne. Treba si dat na to pozor, dietatko je velmi vnimave, ale mi jeho vnimanie "nepozname".
Pri dnesnych programoch mam casto chut si pozriet nieco hodnotne, ale toho je tak zalostne malo, ze ani neviem, ci je vobec telka potrebna .....
Zelam vela krasnych chvil so syncekom 🙂

strihalka
26. okt 2012

nepoustej hudbu ani televoizor...sedni si k nemu a hraj si s nim!!!!!!!!!!!
@spachtosko5

katschka
26. okt 2012

@palinkovamaminka Tak televizi nemáme nikde, kde se spí. To bych nesnesla.
@strihalka na hudbě není nic špatnýho, nebo?

strihalka
26. okt 2012

@katschka neni to ne, le dotycny vylozene hleda duvod jak dite zabavit sameho...ma jen 3mesice, ucit ho uchopy hracek, sledovani hracej je na miste a ne poslouchej si hudbu

moon1979
26. okt 2012

@spachtosko5
načo zakladáš dve rovnaké témy a ešte k tomu za sebou?

spachtosko5
autor
26. okt 2012

dievčatá takto , aby sa to nechápalo zle . Ja sa môjmu krpcovi venujem ako sa len dá , denne som s nim 24 hodín, chodíme každý deň na 2-3 hodinové prechádzky , spievam mu pesničky , tancujem s ním na rukách, hrám sa s nim v postielke s hračkami , ukazujem mu nové veci , čítam mu rozprávky , ked robím domáce práce tak ho mám vždy pri sebe, bud v baby vakuk alebo je vo vybračnom lehátku kde ma pozoruje a nonstop sa mu prihováram. Píšem to preto , aby to nevizeralo tak ako keby som ho položila pred tv a "kašlala " na neho . Tá televízia u nás je preto , lebo máme zatial 1 izbu v ktorej fungujeme . čiže televízia keď je zapnutá tak krpček si to hneď všimne . A tie dve hodiny čo som napísala , pre objasnenie : vždy zaspáva večer tak že si ho dám do postele ku sebe( oproti je zapnutá TV na stene ) zároveň ho hladkám a maznám sa s nim a on takto pekne pri mne zaspinká, (a bez plakania , hajdania alebo kolícania )! . Teda aby ste nereagovali tak že je chuďatko alebo čo som to tu čítala.... je to zdravé, spokojné a hlavne kludné babatko (kojené ).

spachtosko5
autor
26. okt 2012

@moon1979 ospravedlnujem sa som tu nová 🙂 len dnes som sa zaregistrovala

katschka
26. okt 2012

@strihalka zas na druhou stranu i to tříměsíční dítě musí občas být samo a samo si vystačit. Můj názor.
@spachtosko5 všechno, co napíšeš, může být a bude použito proti tobě. 😉

digysa
26. okt 2012

@spachtosko5 Intenzita, s ktorou deti pozeraju na obrazovku sa zda, ze chapu o co sa deje ale na rozdiel od dospelych, oni vidia TV iba ako machulu farieb, svetla a tmy. Nedokazu ani dokodovat tieto obrazy...
PReco teda moze pri TV presediet aj 2 hodiny? Lebo sa tieto obrazy stale menia a tym to dieta pouziva reflex ako kazdy clovek, ktory sa obzrie v prostredi za nejakou zmenou, hlukom, beziacim clovekom a pod.

Problem vas nastava, ze toto je mimoriadne dolezite obdobie dietata pre vyvoj mozgu. Detsky mozog sa strojnasobi v prvych dvoch rokoch zivota dietata. Aby sa mozog vyvijal spravne a najlepsim moznym sposobm, tak TV je posledna vec, ktoru ti niekto odporuci...v prvom rade musi mat interakciu s ludmi, komunikacia, manipulacia s objektmi v jeho prostredi, treba mu dat do ruky kocku, hrkalku, neskor hru aby kreativne skumal a riesil problemy... TV ti nic z toho neda.

Tym padom tvoje dieta straca drahocenny cas na vyvoj mozgu...
A co sa dieta vlastne uci z pozerania TV? JEdinu vec a to je: Pozeranie TV a v neskorskom veku castejsie sledovanie TV.

Nerob to, nie je to vhodne pre take male dieta....moj syn ma 7 rokov a 2 hodiny denne pozera TV.

Radsej urobte akvarium a nech sa pozera na plavajuce rybicky.... 😉

marecek4
26. okt 2012

ve 3 měsících a televize-to je nějaké scifi ne?u nás je sice taky puštěná,dokonce malému pustíme pohádky ale vydrží u ní tak pět minut a už si jde po svým a nejlíp ven,ve třech měsících jsme byli venku pořád co to šlo,v kočáře spával do tří let a myslím si že nejlepší co jsem mohli dělat bylo to že se mu věnujeme,od malička s ním komunikujeme,mluvené slovo z televize,rádia a podobně není to pravé co má dítko slyšet,ale číst pohádky,básničky písničky-má slyšet normální řeč,ne vyumělkovanou,aby měl dostatečnou slovní zásobu a dokázal pak slova i používat-prostě styl akce a reakce,později se bude i vyptávat co je na různých obrázcích a tak a pokud bude sledovat televizi tenhle důležitý rozvojový krok přeskočí,myslím si že ve třech měsících by měla stačit nějaká uklidňující hudba a podnětné hračky,hrazdičky,a HLAVNĚ MAMINKA

vonicka
26. okt 2012

@nikolet_89 - preco mate TV pustenu nonstop? len ma to zaujima, je to zvyk kvoli tomu aby nebolo ticho, alebo sa inak nudite? Nechcem nic zle hovorit, ale neviem ci sa tebe bude pacit, ked o 20 rokov bude tvoja dcera mat doma stale pustenu telku. Mne to strasne vadi ked niekam dojdeme na nasvtevu a je tam pustena telka. Strasne to rusi pozornost a potom je to podla mna mierne neuctive voci navsteve, ked domacim akoze nestaci ich pritomnost, ale musi byt k tomu telka.

llluckaaa
26. okt 2012

@vonicka Víš, že se mi tohle stává docela často? Přijdu někam na návštěvu, tam je zapnutá televize a zůstane zapnutá celou dobu, co tam jsem. Je mi to taky docela nepříjemné a ruší mě to 😅

laurica123
26. okt 2012

@spachtosko5 urcite nie takemu malemu babu to ocka pokazi..ja som mala pri malej taky detsky televizor to sa pripevni ku postielke a male vidi obrazky aj hore na plafone je to vyrobene pre deti asi od troch mesiacov aj to hra nielkolki melodii..ja som to pustila malej pred spanim vzdy mi pri tom pekne zaspala a ja som to vypla uz len..vynikajuca hracka

svetlusska
26. okt 2012

podla mna male babo nema co pozerat televizor....a k tomu dve hodiny...u nas je sice televizor pusteny ale je otoceny tak aby na neho nevidel a tiez je stlmeny zvuk, nechcem aby mi zaspaval pri uplnom tichu tak v pozadi aspon nejaky tichsi zvuk, kedze mame prechodne izby tak vecer televizor zapnuty je a nechcem aby sa budil...a tiez maly aspon trocha stichne a neplace ked si nahodou odskocim na wc momentalne ma obdobie ze ma musi stale vidiet :D

diviska
26. okt 2012

@spachtosko5 a opravdu na to kouká? Já si neumí, představit, že by tak malé dítě cíleně koukalo na televizi.....

vonicka
26. okt 2012

@diviska - to by si sa divila. moj maly videl telku v cakarni u dr. a vzdy ked tam ideme tak na to cumi ako na zazrak 🙂