2,5 ročná dcérka chodí spať o polnoci

tatianuskaaaaa
11. máj 2012

mamicky poradte mi. dcerka stava o osmej.potom spinkame od poldruhej do poltretej. cely den sme vonku a vybehame sa a vecer sa uspavame od deviatej do polnoci. a mam aj mladsiu dcerku 1,5 rocnu a ta ma taky isty rezim a ta mi od deviatej spi celu noc. tak ja neviem co mam robit... pomoc!

pink_lady
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa moj 2r 8 mesacu stary krpec je schopny fungovat od 6.00 do 23,30...staci ti? 😀 dnes spi ale uz od 12...asi sa mu vybili zas raz po dlllhom case baterky 😀

mirka_mt
11. máj 2012

A neskúšala si uložiť ju skôr na poobedný spánok?

mummy01
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa a keby si nedala poobede spat?Lebo prave spanok do polnoci je pre dieta velmi dolezity,ja by som skusila vynechat poobedny spanok a uvidis co bude vecer.

tatianuskaaaaa
autor
11. máj 2012

skusala,ale nezaspinka mi skor nez medzi 13.00 a 13.30 hod.

tatianuskaaaaa
autor
11. máj 2012

@mummy01 skusila som vynechat spanie,ale chyba jej to,potom bola zlaaaa jak certisko. sice zaspala o desiatej,ale bola zla a videla som ze jej chyba spanok poobede.

katren
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa nepis velkymi pismenami, je to proti pravidlam.... 🙄

tatianuskaaaaa
autor
11. máj 2012

ona ked mi cez den nespala,tak to bolo s nou hroooozne.ja normalne rozmylam nad detskou psychologickou,koli tomu spanku.

katren
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa nasa vstava o deviatej, do desiatej sme v posteli pozerame rozpravky, potom ideme von a o max. jednej zas spi.....teraz ma obdobie ze 3 hodky, co nikdy nedavala a spat chodi o max. osmej....
tiez by som ju nedala jeden den spat cez den, pojde spat skor a vsetko sa to posunie....a tak isto aj mladsiu

tatianuskaaaaa
autor
11. máj 2012

@katren ospravedlnujem sa,uz teda len male pismenka...

limoncino
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa poznám to veľmi dôverne. Asi najhoršie sú poznámky, nedovoľ jej to, nedaj ju spať, už má dávno spať...
Skúsila som všetko, nedať spať poobede, výsledkom bolo len to, že bola protivná, večer síce zaspala o deviatej, ale zobudila sa okolo polnoci a znova zaspala až nadránom, mala som aj staršieho syna, ktorého bolo treba vodiť do škôlky a neskôr do školy, tak si asi vieš predstaviť, ako som bola úžasne vyspaná.. Každé dieťa má iné potreby spánku, iný temperament... Syna som len položila a spal, žiadne uspávanie, pri dcérke som postupovala rovnako, no zbytočne... Nepomáhalo nič.
Chce to len čas, dcéra má dnes 5 rokov, ale tiež sa do postele večer nehrnie. Ešte nechodí do škôlky, tak si ráno pospí a ja verím, že až začne skoro vstávať, s radosťou zapadne večer do postele.

katren
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa mne sa neospravedlnuj....ved si po sebe precitaj, cita sa to strasne zle.....
a niekedy si staci pozriet pravidla prispievania

mummy01
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa hmmmm,a este ma napadlo skusit rano budit skor a tym padom dat skor spat na obed.Lebo si teda ja neviem predstavit ze by som moje deti 3 hodky uspavala 😕 ,to si ani ty moc neoddychnes vecer.Moj takmer 2,5rocny ide spat o 20.00,polhodku si tam rozprava a potom spi asi do 7.00,no a o 12.30 sa sam pyta spat a spi tak 2 hodinky.

anjelicek26
11. máj 2012

Ten obedny spanok budes musiet definitivne zrusit, byt zla - umrncana - bude mozno par dni - potom sa to upravi, ja som dcerke v tom veku uz tiez zrusila obedny spanok, dlho sa ukladala, sice potom dlhsie spala, ale vecer mala problem zaspat. Mne tie hodiny cez obed chybali - ale vecer bolo nutne ju dostat v normalnom case do postele.

takze tak, pevne nervy a ziaden obedny spanok. Ako ju uspavas? Tma, ticho, bez telky, bez vybiehania z izby atp. dufam. Lebo pokial ma stale vnemy, tak nezaspi

mima89
11. máj 2012

moja dcerka mi robila to iste... az som sa rozhodla, ze ju budem budit skorej rano... tyzden bola mrzuta, ale musim ju budit, o pol osmej vstavame, zaspi okolo pol jednej maximalne na dve hodinky ju necham, a zaspi az vecer o deisatej... nic moc, ale ovela lepsie nez o pol noci...

mima89
11. máj 2012

ale urcite jej nezrusim poobedny spanok.... ako tu radia niektore maminky...

ginger_fox
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa no nech ratam ako ratam Tvoja dcera spava dokopy zhruba tolko hodin ako moj syn, ktory v jasliach spava poobede(ked mi ucitelky opisuju tie tance snahy aby im zaspal, tak idem do kolien 😀), ale doma poobede nespi(doma prestal poobede spavat, ked mal 2,5roka). Niektore deti maju proste inu potrebu mnozstva spanku ako ostatne a potom uz je len na nas im upravime, prip. poposuvame spanok.

amadora
11. máj 2012

@katren dobrá rada nad zlato... škoda že mimo témy, ale rypla si si, to sa ráta 😝

@tatianuskaaaaa sú tuším nejaké homeopatiká na dobrý spánok, neskúšala si?

mirka_mt
11. máj 2012

@mima89 my to máme podobne, akurát dcéru budím pred 7. hod, kedže chodí do škôlky

@tatianuskaaaaa hm, moja dcéra (stará skoro ako tvoja) tiež odmalička málo spáva a ťažko sa uspáva a nič nepomáha. Myslím, že to chce len pevné nervy a časom sa to možno upraví. Alebo ešte skúsiť ráno skôr budiť a trošku jej posunúť režim. Mám známych, kde tiež dievčatko zaspáva krátko pred polnocou, ale ona spí aj do 10,00, takže to už má úplne všetko posunuté a popoludní spí niekedy aj o 16.tej hodine. Takže ak skrátiš nočný spánok, možno bude skôr unavená po obede.

tatianuskaaaaa
autor
11. máj 2012

@anjelicek26 toto obdobie zleho zaspavania nam trva jeden tyzden,uspavame sa zavrete v spalni,precitame rozpravku , vzdy za 20minut spala. ale posledny tyzden sa po precitani zacne jasit, hulakat,vyymyslat, aj svetlo jej zhasnem a nic nepomaha. no skusim ete raz zrusit to spanie a posunut ranne vstavanie tak na 07.00hod a uvidim co to spravi. ja uz som normalne pri nej od vycerpania vecer plakala. mam ich dve,od ranna do vecera som s nimi sama, lebo tato ma moc roboty a vecer ani chvilku nemam jako oddychnut ci zrelaxovat. mladsia sice spinka pekne od osmej,ale tato starsia...

mirka_mt
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa alebo ju skús večer uspať skôr ako zvyčajne. Zistila som, že moja dcéra niekedy zaspí skôr ako zvyčajne, ale ked ten správny čas prešvihneme, ešte viac ožije a tvári sa, že nepotrebuje spať a bráni sa spaniu, hoci je unavená. Dúfam, že chápeš, ako som to myslela.

katren
11. máj 2012

@amadora ano, rypla, lebo asi len ja tu som ta blba, ktora cita pravidla....a potom sa cudujete ,ze vam zastavuju inzeraty alebo albumy a mazu komentare

kaja73
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa skus ju paradoxne vecer skor ulozit-o 21h uz moze byt az moc unavena a potom nevie zaspat.
celkovo ti spi len 9h za den -8 v noci a 1 cez den-co je velmi malo na 2 a pol rocne dieta-teda moze byt permanentne pretazena a taketo deti potom nevedia zaspat. Skus ju na noc ukladat uz okolo 19-19,30 -za pokus nic nedas.
Ale skusaj to aspon tyzden.

tatianuskaaaaa
autor
11. máj 2012

dakujem za rady, tak skusim nieco a dam vam vediet,ci sa to zlepsilo...drzte mi palce.

katka1981
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa, psychologicka ti neporadi o nic lepsie ako baby tu. Len skusat, skusat a skusat a niekedy nepomoze nic, len cas. To je ako s nocnym budenim a jedenim a podobne, deti su z inej planety.

anjelicek26
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa - ja ti rozumiem, ale pokial neni unavena, treba to riesit. Mne je manzel tiez cely cas v praci a deti su tiez dve, ten cas vecer je mi posvätny - lebo je len moj. Mame aj my pravo na oddych. Skor zobudit, vynechat obedny spanok, jedno a mozno aj druhe.... a ako pise @kaja73 potom ulozit skor

mirka_mt
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa a ked niečo vyskúšaš a zaberie, potom sa dieťa zmení a zas budeme vymýšľať niečo iné 😀 ved to poznáš. Trošku na odľahčenie... ale inak ťa úplne chápem, bo aj u nás je to so spaním divoké a vyčerpávajúce.

kaja73
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa ja by som denny spanok nerusila-spi ti aj tak strasne malo-radsej uloz vecer skor a uvidis ci sa neskludni-u nas toto aspon funguje-ak to presvihnem je po parade a nevie zaspat.
Moj ked spi cez den zle tak vecer je to o hubu-nevie od unavy uz zaspat a zas kvalitny denny spanok rovna sa kvalitny nocny-ale nesmiem prepast spravnu chvilu na nocny spanok.

katka1981
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa, este mi jedna vec napadla, moze to byt aj vzdorom. Moja sa zacala budit rano o 5., potom 4.30. Stale vymyslala, ze je hladna a nebola, lebo ked sa nejak hrala, zabudla ze vlastne pytala jest. o case mi trklo, ze to su jej vymysli, a musela som byt brutalne prisna, ale neradim ti to, ja ked uz nevladzem, tak som strasne hnusna, ale zial ked spim 4 hodiny za noc, alebo kazde 2 hodiny mam budicek a trva to 3 roky, tak je logicke, ze asi nebudem celkom v pohode a potom sa s nou ani nevladzem hrat, nie to este behat po vonku a nicit ju, A co sa tyka fyz. aktivit, nie vzdy plati, ze cim viac dieta clovek znici, tym lepsie spi. Vcera sme chodili 3 hodiny po kopcoch a ked sme prisli domov, zaspala az po hodine a pol, cize v case kedy by zaspala ajkeby sme boli doma. Dnes sme boli len chvilu na dvore, sama sa vypytala spat a uz spi 2 hodiny 10 minut, juj to bude dlhy vecer. Ale skus ju ukladat hned ked uvidis znamky unavy, lebo inak sa preberie a bude dlho hore. Ja ked vidim, ze je unavena, rychlo jej dam mlieko a ideme cistit zuby, hygiena atd., ale hold smola, chvilu trva kym na nu pride, aby sa mohla vykakat a je prebrata a ide spat este neskor. Nerus denny spanok, ked ti cez den spi, potrebuje ho,. Ja som bola zufala, ked mi vstavaka skoro rano, zrusila som denny spanok, lebo ho aj bojtovala ale co sme mali po tyzdni doma za masaker, boze nikdy viac. Ona totiz nikdy denny spanok nepreniesla do nocneho.

katka1981
11. máj 2012

sorry, samy preklep

aliza
11. máj 2012

@tatianuskaaaaa ja si myslim, ze mala len skusa, vies, ze pri nej budes az kym nezaspi. Moja robila to iste, az sa to vyhrotilo tak, ze raz zaspala az o 3 rano! s muzom sme sa kvoli nej skoro pozabijali 😀 a tiez, este toto precitat, este tamto, vyskakovala z postele, chcela sa hrat a nie a nie zaspat. Podotykam, do 4 rokov spavala s nami v posteli! inak sa proste nedalo. Tiez to zacalo, ked bola malinka, nepamatam, kedy presne a casom sa to stupnovalo, az do strasnych extremov. A tiez mala problemy zaspat aj naobed, . Povedala som si dost a skusila na nu metodu, ze som ju vzdy ulozila do postele, povedala dobru noc a odisla. Samozrejme, vybehovala s placom von a ja s kludom anglicana naspat, pusu, dobru noc a odchod. Nebolo to jednoduche, ale po par tyzdnoch zabralo a odvtedy chodila krasne sama spinkat. Ja viem, vela ludi je proti takymto metodam, predtym som bola aj ja, ale co je vela, to je vela, dieta zdrave, nic mu nechybalo, akurat ta pevna hranica, co sa zaspavania tyka. Proste vedela, ze s nou budeme saskovat dokedy ona chcela, aj do rana a tak aj bolo. A nepomoze ju ani rano skor budit, ani vynechat obedny spanok ( skusala som a ta moja bola tiez potom nanevydrzanie, upistana, nervozna...) lebo podla toho, co pises, ona nema problem so spankom ako takym, ale so zaspavanim a to je rozdiel. Daj tomu este par dni, tyzdnov a ak sa to bude zhorsovat, tak treba razne zakrocit 😉