10 týždňové bábätko a nosenie na rukách

dextella14
6. júl 2018

Ajojte. Chcem sa spýtať, či má niekto z vás podobnú skúsenosť. Naša 10 týždňová dcéra cez deň, keď je hore, sa stále vyžaduje nosiť na rukách- inak strašne reve. Pozorujeme to asi také 2 týždne.. v postieľke, v hojdadle slebo na sedačke - aj keď sme pri nej a venujeme sa jejj, zabávame ju-strašne reve, vydrží max 5 min aj to nie vždy pozorovať napr hračku alebo kolotoč... neplače len keď je na rukách a nosí sa.. jv šatke ani v nosiči nechce byť. Začína to byť pre mňa dosť obtiažne, keď som s ňou sama a nemá ma kto vystriedať- cez deň spí len v kočíku, takže niekedy je dosť ťažké sa aj napr najesť atď. Je to len nejaká fáza? Nemám srdce ju len tak niekde nechsť nech reve..

37373
6. júl 2018

@dextella14 Ahoj,, syna sme nosili prve mesiace len na rukach, polozeny byt nemohol- ihned plakal. Je to uplne v poriadku. Pozri si dobre filmy..potom mat cas uz nebudes.

37373
6. júl 2018

@dextella14 Vsetky mladatka a babatka chcu byt pri mamicke..😊

lula313
6. júl 2018

@dextella14 buď treba hľadať príčinu, u nás tomu boli koliky, alebo ti môže byt naozaj len fáza.. Pripadne si kúpte nosič, či šatku.

dextella14
autor
6. júl 2018

Ešte som zabudla napísať, malá sa chce kojiť cez deň každé 2 hod, potom je tak 45 min hore a už rev, že chce ísť spať.. spí lev v tom kočíku.. večer kúpeme o cca 7, potom je hore a zaspáva až o 9 na prsníku.. spí so mnou v posteli / keďže v postieľke reve ako tur už cca 4 týždne

dextella14
autor
6. júl 2018

@lula313 máme oboje a nechce v tom byť.. ručí 🙂 iba na rukách v ,kolíske, alebo v klbôčku a kukať sa okolo seba

matos2017
6. júl 2018

Ked v koxiku spi tak ju tam nechaj, moj syn spal do 4 mes. v kociku. Nevadi ze tam je aspon ma rovnu podlozku pod sebou. Do teraz ho uspavame iba v kociku. Je to vyhoda, ked len trocha pomrnci pokolisem , dam mu napit vody aspi dalej.+ cumel zaberie . Aj dceru som tak kocikovala. Ak nezabera tak naozaj skontroluj ci ju nieco neboli.

matos2017
6. júl 2018

@matos2017 a vodu jej davas?teraz ked je teplo? V pohode mozes

michaella94
6. júl 2018

@dextella14 dojcit skus na poziadanie 🙂 aku satku a nosic mas?? 🙂

marion09
6. júl 2018

@dextella14 bude lepsie,treba len vydrzat.sama som tomu neverila a teraz mi to aj chyba😘

dextella14
autor
6. júl 2018

@matos2017 dávam ale vyplúva ju 🙂

dextella14
autor
6. júl 2018

@michaella94 ergobaby a šatku som kúpila tú Ktan, lebo mi prišlo, že normálnu nedokážem zaviazať...

myjusiatko
6. júl 2018

@dextella14 vodu nedavaj, dojcenym detom nepatri minimalne do pol roka, kludne az od 8-10m. Dojci na poziadanie, super, ze na prsniku zaspava, od toho prsnik je. 🙂 najjednoduchsia vec. A co hacka? Ta by na spinkanie nepomohla? Ale ked chce v kociku, nechala by som ju. Ved to nevadi. Neboj, ona sa casom zacne viac zaujimat o okolie a uz to nebude tak narocne.

dextella14
autor
6. júl 2018

Baby a neni to taký skutočný plač, že by ju niečo bolelo skôr také ,rozmaznané ručanie, ako to nazýva môj muž 🙂

myjusiatko
6. júl 2018

@dextella14 je este malinka, v tomto veku urcite nie je rozmaznana. Proste je len viac kontaktna.

michaella94
6. júl 2018

@dextella14 v nosici pouzivaj novorodeneck vlozku?? mozno preto sa drobcovi nepaci lebo tie vlozky nie su nic moc...nedoporucuju sa .....moj mladsi syn bol to iste od narodenia uplakany pre mna satka a nosic navacsi pomocnik...inak by som sa od neho nepohla....teraz ma 2 roky a stale je uplakanec a nepohne sa odomna le je to lepsie ako to bolo....skusaj malu davat do satky ked bude mat dobru naladucasom si zvykne 🙂 uplne by som to nezatracovala neskor to moze velmi pomoct ked bude dietatko naucene vydrzat v nosici ci satke 🙂 ak mas skus poslat foto ako mas malu v satke...mrknem ci tam je dobre 🙂

dextella14
autor
6. júl 2018

@myjusiatko mne to nevadí, keď je teplo tak nejdeme ani von, kočíkujem po dome 🙂 zaspáva na prsku, predtým ju trochu uhojdám na fitlopte /samé zlé spacie návyky, viem.../ posledné dni sa nám ale stane, že na fitlopte tvrdo zaspí, keď ju prenesiem na posteľ tak sa trochu zobudí-strčím prso ale keď sa nalomtá tak zrazu ožije.. a ešte pol hodinu je plne aktívna 🙂

dextella14
autor
6. júl 2018

@michaella94 ten nosič ešte nepoužívame, pna je dosť malinká zatiaľ a nevieme ju tam ani dať, aj keď model ktorý máme je od novorodeneckého veku.. tak som kúpila túto srandu

michaella94
6. júl 2018

@dextella14 nerob si hlavi z toho ci to su dobre alebo zle zvyky..pocuvaj malu...ja mojho 2 rocneho uspavam na obed v nosici s prsnikom potom vyklopim na postel a spi..radsej tak a mam za 5 minut uspate ako sa trapit hodinu s tym aby zaspaval sam alebo na posteli.... 🙂 zo vsetkeho raz vyrastie 🙂

michaella94
6. júl 2018

@dextella14 osobne s tym nemam skusenost ale je to elasticka predviazana satka...pre novorodenca fajn ale pohodlna do cca 6kg dietatka..a teraz v lete sa v ne budete obe potit...ak satka tak urcite by som pozerala pevnu satku a bavlnu...a mas foto v nosici??

myjusiatko
6. júl 2018

@dextella14 tak skus uspavat na prsniku v posteli poleziacky a potom sa tzv odhmotni prec. Dcerka bude mat dva roky a uspavam ju tak doteraz. Uspavanie na prsniku nie je za mna ziadny zly navyk, ale naopak najlepsi pomocnik. Najrychlejsie a najjednoduchsie uspavanie.

dextella14
autor
6. júl 2018

@michaella94 nefotili sme lebo hned začne ručať 🙂 ale do nosiča ju ešte nechcem dávať lebo je dosť veľký a ona malinká, vidím to tak najskôr za 2 mes 🙂

deti95060810
6. júl 2018

moje deti sme tiež naučili na ruky a potom sme mali taký istý problém...dieťa je naučené na nosenie...odučiť bude problém...Jednu dcéru sme nenosili pre nedostatok času vôbec a ani to nevyžadovala... ako sme ju položili, tak bola v postieľke....
ak chce spinkať v kočíku, tak ju uspávaj v kočíku - aj cez deň...teraz je dobré počasie - môžete chodiť na prechádzky od nevidím do nevidím...

dextella14
autor
6. júl 2018

@myjusiatko to robím, len vystihnúť tú správnu chvílu je umenie 🙂 väčšinou to robím tak, že napr o 7 sa nakojí, potom sa chvílu hráme/sa nosí potom kúpeme /najobľúbenejšia časť dňa pre ňu/ a pri obliekaní väčšinou začne ručať.. potom hojdám na fitlopte s dudlom, keď sa zdá že spí dám ju do postele a uspím prsom.. len Niekedy keď ho už vypije a dudle úplne sa prebudí/začne sa strašne prevalovať a šúchať hlavičkou.. a nezasp nám skôr ako o 9.. ale to asi tým, že je dlho svetlo /aj keď máme žalúzie/
Ale v noci je to potom super, raz sa už stalo že sa zobudila prvý krát až o pol 5!!! Ale väčšinou 2x- o pol 2 a o pol 5

dextella14
autor
6. júl 2018

@deti95060810 áno aj mne to tak príde, že je proste naučená.. ale keď nemám to srdce nechať ju ručať v postieľke s hračkami alebo na jracej podložke.. vždy ju beriem a hneď stíchne.. snáď keď bude trochu väčšia..?
Aspoň sme ju odnaučili zaspávať na rukách... boli sme spotené obe

zapka21
6. júl 2018

@dextella14 Tvoje dietatko si pyta, co je pren prirodzene a nevyhnutne 🙂 nie je na to naucene, pretoze ucenie je podmieneny reflex, toto, co maju deti, je vrodene spravanie. Praveze je skor cudne, ked dieta kontakt nevyzaduje.

michaella94
6. júl 2018

@dextella14 ano ergobaby je vhodny je od cca 3 mesiciv...skuste tu satku co mate doma 🙂

myjusiatko
6. júl 2018

@dextella14 tak ked sa prebudi, ponukni druhy prsnik. Kludne niekolkokrat prestriedaj.

lubi40
6. júl 2018

@dextella14 tak malinke babatko sa neda rozmaznat. Dieta do 3 mesiacov nemozno rozmaznat, lebo nedokaze vytvorit logicke spojenie: placem-nieco sa stane. Malinke babatko proste place, lebo ho nieco trapi, ma boliestku, brusko, prdiky, reflux (skryty reflux) nechce byt same. To potom okolo 4 mesiacov uvidis, ze si to zacne uvedomovat a potom sa ten plac aj jeho styl zmeni.;)

kahanikova
6. júl 2018

Podstatné je nebyť nervózna, nádych výdych a venovať sa. I keď ti to ide cez hlavu. My sme do 3 mesiacov chodili spať okolo 1 ráno.. to bol brutál ale zvladli sme to, tiež bol stále na rukách. Ver mi to nie je žiadne rozmaznanie ani návyk, len je malinká a je v pre ňu v nepoznanom prostredí. Tiež keď niekam prídeš, kde to nepoznáš, necítiš sa komfortne. A ty si jediné čo pozná, už z bruška. Skús jej spievať rozprávať stále na ňu. Chce ťa len cítiť pri sebe. Vyrastie z toho. 🙂

29simona29
6. júl 2018

@dextella14 môj 11tyzdnovy syncek mal tiež take obdobie, resp. stále sa najradšej nosí na rukách, ale keď bol stále nepokojný, keď ležal, doktorka nám dala užívať na 5dni kvapky sapsimplex-bez predpisu, pomohlo to..tiež to bolo tak, že vydržal pri všetkom len 5min a potom bol nepokojný. Teraz ma take obdobie, že vydrzi aj hodinu pozerať na hračky, popritom si dzavoce a teší sa dám zo seba🙂 Ešte mi napadlo, či to nemôže byt aj reflux, vtedy sa niekedy stáva, že babatka chcú byt stále na rukách, lebo ich to až tak nedráždi a akonáhle ju položíš sa mliecko vracia naspat...Mne ešte pomáhalo otočiť maleho na bruško-vtedy takmer vždy zaspinkal a bol kludny, robila som to len cez den, keď som bola pri ňom..