Udretie hlavičky trojmesačného bábätka

30. aug 2021

Dobrý vecer... Ide ma trafiť moja mala ma 3 mesiace, noja som sla na wc a moja svokra dôchodkyňa ju chcela odfotiť no vysmykol sa jej mobil skor vyletel jej z obalu a spadol dcerke ani sama nevie kde ci ma hlavku ci ma plece mo strašne zacala plakať az som z wc bezala k nej, zobrala som ju na ruky prestala na hlavičke nema nic udrete... Ale svokra ze ona nevie kde jej spadol ten mobil presne, len jej vyletel ona si ju chcela odfotiť a ked som prišla mobil bol pri ruke jej, ale v tom. Šoku ona nevedela svokra ze ona ju isla odfotiť a jak otvorila mobil tak z výšku asi polmetra jej vyletel na nu... Uz neplače, smeje sa, debatuje... Joj bojim sa, skočíme na pohotovosť le. Sa bojím aby nebolo jej nic ked spadne taky smartfón tvrdý na hlavičku, aby jej niečo nebolo...

snehulak77
30. aug 2021

Daj vedieť, čo ti povedali na pohotovosti. Sesterke spadol v noci z ich postele (netušia ako, bol medzi nimi a ešte sa nevedel pretacat) a na pohotovosti ho kukli, prezreli oči a povedali, že ho majú sledovať. Tiež bol usmiaty. Povedia ti, ze si máš sledovať, či nezačala viac vracat, či nie je apaticka a viac spava. A ci nemá zrenicky rôzne veľké. Veľa zdaru a daj vedieť.
Ale nestresuj, isto bude všetko oka

denden77
30. aug 2021

nic sa jej nestalo, neboj sa 😊

haley7897
30. aug 2021

Kľud, ešte jej veľa krát tresnes hlavu o zarubnu alebo auto keď ju budeš dávať do sedačky ✌🏼
Plakala lebo sa zľakla, mobil nieje tak ťažký aby jej ublížil

bona_dea
30. aug 2021

Na pohotovost kvoli tomu, ze jej tukol na hlavicku mobil? A potom sa budu niektore cudovat, co su tam lekari na nich neprijemni. 🤷‍♀️

haley7897
30. aug 2021

@snehulak77 nepadlo dieťa, len mu padol mobil na (asi) hlavu....

autor
30. aug 2021

@haley7897 no mobil je dosť tazky ja som. Si skusila z polmetra pustiť na ruku a dosť to boli... Skus si...

iwesska
30. aug 2021

Kedze ani nevies,ci jej na tu hlavu vobec padol,tak nikam ist nemusis. To by mala hned aj cervene,najskor jej padol na ruku a nic jej nevude.

jaskolka
30. aug 2021

Mobil nie je nejake trojkilove závažie, aby ublížil, navyše netresla ním cielene o hlavu, ale vyletel jej z ruky, čiže úder nemal tak veľkú silu, aby ublížil. Mne párkrát tiež vyklzol mobil z ruky, keď som uspavala syna dojčením no a pritom som sledovala nejaké video a vysmykol sa mi. Jasne ze mala sa zľakla, tam plakala, ale pochybujem, že by jej to aj reálne nejako ublížilo.

poslednepogo
30. aug 2021

Neboj sa, mi sme keď mal 4m spadli zo schodou 🙁 šmyklo sa mi, spadol asi z 1,5m, nič mi nebolo, ja som sa viac zľakla, minútku poplakal a potom ani nevedel, len čo mal modrinu na čele

autor
30. aug 2021

@snehulak77 joj veľmi som sa zlakla.... Ved mobil je vaha... Skus si pustiť mobil z polmetra na ruku... Boli to riadne....

patka06
30. aug 2021

Chápem, že si sa zľakla, ale to to naozaj nie je na pohotovosť.

autor
30. aug 2021

@jaskolka sa ti vysmykol na hlavičku? Joj ale tak ja som si skusila pustiť na ruku z polmetra cca a boli to jak svina.... Ja isla len ma wc ona lezala na gauci a svokra pri nej stala, chcela si ju odfotiť a vypadol jej z obalu mobil... A ja som hned bežala z wc bo ona svokra zrevala bozeee a ja rýchlo a mobil bol tal pri ramene... Ale na hlavicke nic nemá

thoughtfulweirdo
30. aug 2021

No čo ja viem baby, mne tak minule spadol mobil na čelo z menšej výšky a bolelo ma to celkom dosť. So sebou som samozrejme na pohotovosť nešla, ale pri takom malom by som možno aj zvážila. Ja by som teda najskôr volala, nech mi poradia, čo sledovať a kedy prípadne ísť dať skontrolovať.

snehulak77
30. aug 2021

Autorka, ja chápem, čo myslíš. Mobil nie je síce ťažký, ale čím väčšia výška, tým väčšia váha. Ale ako píšu baby, nerob si zbytočný stres. Čítala som na IG tu doktorku. Písala tam jedna radioligicka, že najlepší ukazovateľ, či sa niečo stalo, je sledovanie 24hod dieťatka a ak je iné, tak ísť k lekárovi. Uvidíš zajtra, ale bud kľudná 😊

denden77
30. aug 2021

pockaj, ked ti zacne lozit, stavat sa, chodit.. to budu pady.. 😁😁 moja (11m) ma za vcera za 6 hod. 3 modriny (celo, brada, lice) 🤷‍♀️😁😁

autor
30. aug 2021

@thoughtfulweirdo presne, ved to dosť boli... Mne dávnejšie spadol na tu kosť pri oku a mala som modrinu... Ale ja hneď pozerala na hlavičku a červené nemala a tak som ju brala na ruky...

autor
30. aug 2021

@snehulak77 ved toto a pan boh zna z jakej vysky ona isla fotiť.... Stara baba ta mozno sa aj postavila a tak isla fotiť... Takze mozno aj z metrovej vysky jej vypadol ale ona v tom soku nevedela mi povedať kde presne padol

bona_dea
30. aug 2021

@thoughtfulweirdo na pohotovosti jej urobia RTG hlavy, aby zistili, ci neprislo k prasknutiu lebky. Hm...
A poslu neurologa, aby preveril, ci nema otras mozgu. Hm....
Skusme sa spolocne zamysliet...mohol toto sposobit mobil, ktory nebol umyselne hodeny silou ani opakovane do hlavy? Ktory mozno vobec na hlavu tomu dietatu nepadol?

Fakt sa netreba divit, ze lekari na pohotovosti su podrazdeni, ked tam pride nejaka fesanda, ze jej dietatu ASI spadol mobil na hlavicku 🤦‍♀️

fiafia
30. aug 2021

Zavolaj na pohotovosť poradia. Aj tak keď vyzerá byť v poriadku budú kázať pozorovať, zmeny v správaní, apatiu, vracanie. Keby jej padol na hlavu bolo by to vidno. Dcére tiež tak raz padol mobil a druhý raz také nočné svetielko slona celkom ťažké. Plač to bol riadny a hrca tiež. Inak treba sa psychicky pripraviť na úrazy, moja ma 4,5roka a tie úrazy hlavy doteraz nedávam a vždy stresujem. Zľahčovať sa to neoplatí,lebo niekedy práve ten vážne nevyzerajúci úraz môže byť ten nebezpečný.

ankare
30. aug 2021

Aj mojim synom spadol môj mobil na hlavu. Nič im nebolo. Neboj,ani Tvojmu dieťatko nič nie je. Držím palce!

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. aug 2021

@tomyhardy ja robim v tej nemocncici, poznam zopár sestričky na pohotovosti detskej.... Ja len nech skontrolujú... Ale veľmi som. Sa zlakla... Viete jak silno plakala, tak ešte v živote neplakala... Ale ked som. Ji vzala na ruky a pritisla k sebe prestala... Ale boze srdce mi bilo az v krku....

autor
30. aug 2021

@ankare joj bojim. Sa a mali tolko jak ona... Lenže ja neviem z akej vysky jej padol bo nema nai fotku svokra v mobile aby som pozrela, ze z akej výšky cca....

marca12
30. aug 2021

Keby to bola taka supa,tak ma aspon trosku zacervenane to miesto. Mozno spadol niekde pomimo nej a mala sa zlakla. Babatka sa lakaju vsetkeho. Nepanikar toto nie je na pohotovost

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwesska
30. aug 2021

Mala by si sa v prvom rade ukludnit,lebo tento stres ti skodi viac ako ten samotny pad dietatu. Proste sa stalo,vypadol jej z ruky. Nehodila ho do nej naschval. Budes to este analyzovat celu noc? Sleduj ju a pozri rano,ci nema modrinu niekde. Ak nie,tak je takmer ziadna pravdepodobnost,zeby jej to padlo na hlavu.

thoughtfulweirdo
30. aug 2021

@bona_dea predstav si, že keď som bola na pohotovosti s dieťaťom s úrazom hlavy, doktor ma pochválil, vraj s malými deťmi to treba riešiť vždy, keď si človek nie je istý. Mali tam vraj dieťa, čo vypadlo z okna a bolo úplne ok a aj dieťa, čo malo otras mozgu po páde z hojdacieho koníka. V autorkinom prípade by som ja osobne nikam nešla, ale ona má očividne prvé dieťa a nevie, čo má sledovať a na čo dať bacha. Do telefónu jej povedia, že po uraze hlavy sledovať zvracanie, zreničky, prílišnú spavost, možno aj čosi iné pri takom malom a ona bude v kľude si môcť sledovať, že jej bábo je ok.

autor
30. aug 2021

@tomyhardy hej ale pád celeho na zem je ine ako ked padne predmet z vysky na hlavu... Moj brat tiež 7 mesačný padol z postieľky... Vedel sa uz vtedy práve postaviť a zlomok sekundy a dal hlavku von a ho prevážalo a bum a nic mu nie je... Este aj samé 1ky mal v škole

autor
30. aug 2021

@thoughtfulweirdo ja som sa vazne zlakla a to aom. Zdravotník a ano je to moje prvé dieťa... Normálne v tom momente by som svokru dobila... Tak ja okolo nej ako okolo cukrovej vaty aby sa jej nic nestalo.... No a to, ze ked sme chodili na prax pred 10 rokmi do detskej nemocncici bol tam chlapec a bol postihnutý preto lebo jeho otec mu hodil do hlavy sklenenú flasku, ked mal 9 mesiace... To si pamätám

janinah
30. aug 2021

Zoblec dieťa a popozerať.ak spadol mobil na ňu tak musí mať dáky červený fľak alebo náznak modriny.specialne pozri oči a okolie.ja by som na tu pohotovosť sla