Štvortýždňová dcérka sa mi skotúlala zo sedačky

linda03
18. máj 2018

Moja 4 tyzdnova dcerka sa mi skotulala zo sedacky (vyska cca. 40 cm) na koberec chrbatikom dolu.. neviem ci si udrela hlavku, plakala chvilu a potom sa upokojila. Zrenicky reagovali. Bola hore asi hodinu, nakojili sme a zaspala. Neviem ci s nou ist na pohotovost alebo nie. Velmi sa bojim o nu 😢😢 co myslite?

jurinecka125
18. máj 2018

ja som bola na pohotovosti s trojmesacnou, ked mi spadla zo sedacky, kvôli tomu, nech ju radsej prezrie lekar, mala som strach, aj ked vyzerala, ze jej nic nieje

maela1985
18. máj 2018

Mne malý tiež popadal, nikam som s ním nešla, ako hovorí moja starka, deti sú z gumy. Ak nezvracia a chová sa ako vždy...

teenushka
18. máj 2018

Aj mne sa stalo, som zdravotnik, ale nešla som. Sledovala som, ako sa správa, či rereaguje inak ako doposiaľ. Všetko bolo ok. Nerob poplach, sleduj, a keď niečo nezvyklé, tak choď.

ebi88
18. máj 2018

Nechcem nic zlahcovat, ale keby vsetky deti co takto popadaju isli k lekarovi tak su rady az na ulicu. 🙂 nic jej nebude

michaella94
18. máj 2018

ja mam 2 chlapcov a obaja padali ako hrusky..a stale padaju a to maju skoro 2 a 4 roky 😀 urcite by som sledovala ale ak nezvracala neodpadla ani nic podobne nemas sa coho bat....ked sa bude ucit chodit este tooolko popada...

pininka
18. máj 2018

Aj mne spadla trojmesacna z postele na hlavu, nebola by som isla kebyze nemala buchbute rovno pri oku. Najprv velmi plakala a potom zaspala a spala dost tvrdo,muz ako naschval este len isiel z roboty. Na pohotovosti sme fajne dlho cakali vlastne na to,ze nam doktor povedal ze s takymi malymi detmi nic nerobia a poslal nas do detskej nemocnice. Tam bola nastastie velmi zlata doktorka,malu dokladne prezrela a vravela mi ze sa to stava velmi casto. Ja som sa citila hrozne, tretie dieta, tamtym dvom sa nic take nestalo. Nakoniec som zistila ze mala spadla tak,ze sa uz vedela pretocit na chrbat, co som ja netusila ze uz moze vediet a ako sa isla pretocit, prevazilo ju a spadla dolu.

linda03
autor
18. máj 2018

@pininka aj moja spi dost tvrdo teraz.. nema buchnute nic, teda mala cervenu siju a zatylok ale preslo to, tak neviem ci to nebolo iba z toho ako som ju zdvihala .. aj ona plakala ale sa po chvili upokojila a napapala sa z prsniku v pohode a zaspala.. budem ju sledovat a uvidim.. aj ja mam muza v robote ako naschval 😢

mijunik
18. máj 2018

@linda03 ja by som išla na pohotovosť. Tak malé bábenko... pre pokoj v duši. ☺️ Nevie Ti ešte povedať, ako sa cíti, či ju niečo bolí, či jej nie je zle, či dobre vidí (vlastne vzhľadom na vek ešte dobre nevidí). Ak by sa to stalo staršiemu dieťatku, skôr Ti povie, ako sa cíti, no ako to odhadneš pri takom drobušiatku? ☺️

deti95060810
18. máj 2018

dávaj lepší pozor...4 týždne a padnúť z pohovky - už by som sedela na pohotovosti...

mijunik
18. máj 2018

@linda03 stačí sekunda nepozornosti. Trebárs si myslíš, že sa ešte nevie pretočiť a ono sa jej to akurát prvýkrát podarí... Ak potrebuješ od malej odbehnúť, daj ju do postieľky alebo aj na zem. Odtiaľ nespadne. ☺️

pininka
18. máj 2018

@linda03 take veci sa vzdy stanu ked sme same, ako naschval. Nic nedas za to,ked pojdes. Uvidis ked vstane aka bude.

belllinka
18. máj 2018

Jasne, s kazdym padnutim a kliestom bezte na pohotovost a potom tam naozaj chore deti cakaju hodiny a hodiny...

sasa1983
18. máj 2018

Ja by som šla. 1 identicky úraz sa môže prejaviť inými priznakmi u 1 ročného dieťaťa a u 10 ročného dieťaťa a u dospeláka. Môže byť iná dynamika vzniku ťažkosti, sprievodné príznaky ..Podľa mňa to bude ok, ale ja by som šla. Tiež som zdravotnik a nie som sestricka

jankaga
18. máj 2018

S takym malinkym urcite chod pre istotu

pehavynostek
18. máj 2018

Treba hlavne sledovať, pozrieť, či niekde sa nevytvorila hrča, či nie sú nejaké nezvyčajné reakcie... Ale netreba panikáriť... Strach určite je obrovský, to verím... Aj noc určite bude ťažká.... Verím, že všetko bude ok. Veľa sily a rozvahy 🙂

alenka7777
18. máj 2018

pokial jej nic nie je, nesla by som. este tam nachytas nieco horsieho.

mimik35
18. máj 2018

Trosku ine. Nam padlo v 2mesiacoch, nevykazovalo žiadne priznaky az na druhy den skoro rano trasenie. Lietanie po lekaroch ukazalo este v ten den krvacanie do mozgu. Urgent sanitka do dfn kde ct ukazalo tumor na mozgu. Takze nas pad bol take "varovanie, upozornenie z hora" ze sa nieco deje.

katie23
18. máj 2018

Mne tiež starší spadol s postele a tiež neviem ci si udrel hlavičku asi v 9 mesiaci... strašne plakal. Mne to nedalo a hneď sme išli na pohotovosť, RTG a neurológiu...chvála Bohu bolo všetko oki, ale ja by som nedokázala čakať a hlavne keď viem čo všetko sa môže stať...ale to je asi preto, že som zdravotník 😉

kotatko201
18. máj 2018

@linda03 mne mala spadla z autosedcky mala cca 2,5 mesiaca a urcite byt tebou by som sla... ked nie preto ze na nej nic nie je vidiet ale aspon preistotu... zranenie moze byt vnutorne a nemusis si ani nic vsimnut... je malicka urcite chod na pohotovost...

olifcek
18. máj 2018

ja by som urcite sla

lenka1993
18. máj 2018

Tiez by som uz bola davno na pohotovosti. To je este male babatko

terez01
18. máj 2018

Sleduj ju,ak nezvracala,je ok. Kontrolujú ju čo 2 hod.aj v noci,ak do 24hod nebude zvracať,bude sa budiť na kojenie,tak ho to ok.

katka2602
18. máj 2018

Ani jedna nemáme v očiach röntgen, takže nevieme či dieťa nemá napr, vnútorné krvácanie. Porovnávať kliešťa s pádom mesačného bábätka je teda dosť od veci. Lekár je od toho, aby človeka vyšetril. Nehovorím, že ma človek utekať na pohotovosť s teplotou 37,5 ale pád je teda úplne niečo iné a hlavne, ak ide o tak malé bábo. Naša tak spadla a rozbila hlavou sklenený stôl, reagovala normálne, nekrvácala, ale urobila sa jej poriadna hrča na hlave, leteli sme na pohotovosť, pre istotu. Pred tým, ale muž ešte volal na 155 a sami povedali, nech s ňou ideme pre istou, kedže je ešte maličká (mala 2 roky). Keby mi spadlo mesačné bábo, tak úprimne prvé čo sedím v aute a určite nepíšem na MK, prepáč, ale toto nikdy nepochopím.

eliska13
18. máj 2018

@linda03 s tak malým by som išla veď to má ešte mäkkú hlavičku, kosti....Mne syn spadol v 7 m z postele v noci a mala som z toho strašný stres, že sa človek zobudí na strašný plač a nevie čo sa deje

lindusss2016
18. máj 2018

@terez01 ako jej mozes zarucit, ze je to ok? Ty si myslis, ze zvracanie je jednoznacny ukazovatel? Je milion inych priznakov, zvracat vobec nemusi. predstav si, ja som mala otras mozgu a nezvracala som

m2612
18. máj 2018

@lindusss2016 ahoj Ja by som tiez isla pre istotu som zdravotnik.Je to male babo,vyska a nikdy nevies aby neboli komplikacie.

bianca
18. máj 2018

ja som zdravotnik. Mala sa skotulala z asi 30 cm ked mala asi 6 mesiacov. Sledovala som ju . Na druhy den sme sli k detskej dr. len medzi recou som to spomenula, dostala som taku sodu ako nikdy. Mali sme prist hned

lindusss2016
18. máj 2018

@m2612 to asi nie mne si chcela 🙂

kotatko201
18. máj 2018

Autorka uz nepise asi nakoniec utekali do nemocnice a ostala na pozorovani... tak snad im to dobre dopadne... drzime palceky...

linda03
autor
18. máj 2018

Boli sme na pohotovosti a rontgen nastastie neukazal ze by tam bolo nieco.. mam ju sledovat v noci..