Porezala som sa a rana mi veľmi krvácala

25. apr 2023

dobry vecer nestastne som sa porezala a rana velmi krvacala a tak sa preto pytam mozno je to blba otazka ALE treba s tym ist vsak k lekarovi ? je to na sitie ze ? neviem ci tu dat fotku ako to vyzera aby tu neboli nejake neorijemne komentare ohladom toho ze som nedala upozornenie . dakujem

lindusss2016
25. apr 2023

No tak daj aspon fotku, z tohto opisu ti to fakt nikto nepovie 🤷 kde je ta rana? Ako dlho to krvacalo?

pribinak
25. apr 2023

Normálne daj foto, však ako inak posúdiť rozsah zranenia

autor
25. apr 2023
autor
25. apr 2023

@lindusss2016 vyse polhodinu asi

pribinak
25. apr 2023

To treba určite šiť

lindusss2016
25. apr 2023

O co si sa porezala? Mas to dobre vydezinfikovane? Takto na prvy pohlad to na sitie vyzera 🤷

autor
25. apr 2023

@lindusss2016 o cukrarsky vrubkovany noz , snad to mam dobre snazili sa mi to poriadne osetrit

autor
25. apr 2023

@pribinak dobre zajtra idem rano hned

lindusss2016
25. apr 2023

No ja by som asi isla aj na pohotovost na tvojom mieste 🤷

janinah
25. apr 2023

Na urazovu pohotovosť teraz

e1i
25. apr 2023

Sit treba do par hodin najneskor, nie na druhy den. To uz bude zbytocne.ist hned na pohotovost.

pribinak
25. apr 2023

Ráno? Chod teraz

autor
25. apr 2023

ja som na internate , povedali ze to netreba sit ze to nie je hlboke a navyse rodicom sa neda prist...jedine hned rano mozeme ist

petamich
25. apr 2023

podla mna rano bude neskoro 🤷‍♀️ volala by som vychovavatelke a isla na pohotovost

ukulela
25. apr 2023

Rodicom sa neda lebo co? Ak nemaju auto, tak nech volaju vychovavayelke, nech zabezpeci osetrenie. Toto bude skareda jazva. Toto si vychovavatelka vezme na triko?

tykat
25. apr 2023

To sa ti stalo v skole? Ak ano dufam ze spisali zaznam o uraze.

januska12323
25. apr 2023

Netreba šiť? Akože ja som laik ale je to hlboké a ďaleko od seba. Na mieste tvojich rodičov urgujem vychovávateľku, je za teba zodpovedná.

mijunik
25. apr 2023

Do riti, na internáte aj v škole sú za Teba zodpovední! Potrebuješ akútne ošetrenie. Prečo sa chcú zbaviť zofpovednosti? Alebo sú leniví?!!! Ja som laik, ale tá rana vyzerá kvalitne, ešte aby sa Ti tam infekcia dostala a budeš mať veselo. Aby Ti ešte dodatočne nepovedali na internáte, že si nepovedala, že potrebuješ na pohotovosť, že si im tú ranu neukázala a oni nemohli vedieť. Vyvinia sa z toho! 🤬 Mal by to vidieť teraz hneď lekár. Ak nechceš mať bolestivé hojenie a širokú jazvu.

mijunik
25. apr 2023

A ešte - keď sa budú na internáte vykrúcať, povedz, že si teda zavoláš sanitku (ak sa nemáš ako dostať na pohotovosť). Ak máš ako, tak choď aj sama. Určite Ťa nepustia samu a pôjdu s Tebou. Teda dúfam. Ale domáhaj sa okamžitého vyšetrenia, ak lekár zhodnotí, že netreba šiť, v poriadku. Ale mal by to vidieť v každom prípade.

lenqua_12325
25. apr 2023

Podľa tejto fotky nieje veru veľmi vidieť v akom stave je rana, keď je to zakrvácané.
Vyzerá to ale dosť hrubé, ani nie tak hlboké.
Stačilo by to vyčistiť a "zašiť " takým plastovým nalepovacím šitím. Či sa to ale na Slovensku používa a dá kúpiť neviem. Nalepia sa 2 prúžky z jednej a druhej strany okolia rany a rana sa zatiahne. Zatvorí.
Do pár dní sa to zrastie. Jazva ale zostane. Išla by som na pohotovosť. Môže sa tam dostať infekcia.

lenqua_12325
25. apr 2023

Niečo takéto. Mala som to na stehne. Rozrezala mi nohu pružina z gauča a šiť by som sa nedala.

ildiko36
26. apr 2023

@lenqua_12325 ine je mať reznú ranu na stehne ako na ruke čo používaš v kuse.Rana je na takom mieste že bež šitia sa to otvorí a ťažko sa hojí ale čo si dala fotku je fakt dobra vec.

kamatopo
26. apr 2023

No tak toto chcem vedieť ako dopadlo

alex49
26. apr 2023

Mali ta brat na pohotovosť, rána je príliš široká, ak je to aj dobre vyčistené, tak tam budeš mat jazvu ako Brno.

ankare
26. apr 2023

Júj, to máš velmi. Mala si ísť hneď k dr. Skoré zahojenie!

ukulela
26. apr 2023

... ako rodic by som chcela vidiet zapis urazu a rirsila by som to s vedenim imternatu. Druha vec je ze ja by som to riesila aj o polnoci.

danka56
26. apr 2023

Daj vedieť, ako si dopadla. Ale chytám sa za hlavu, ako to rieši škola, internát...

lalu_sk111
26. apr 2023

to bude treba urcite zasit..

lenqua_12325
26. apr 2023

@ildiko36 udrží to v pohode.

autor
26. apr 2023

dobry den , bola som teda na tom urgente dnes rano tak sa ma pytali preco sme neprisli vcera vecer tak sa aj cudovali co maju za blby pristup vychovavatelky . vycistili mi to , a teraz neviem bud mam 3 stehy alebo 4 a mam kontrolu o 10 dni .