Aký je najlepší krém na popáleninu?

stanusa999
13. feb 2013

Ahojte. Dcera sa obarila a ma popaleninu 1-2 stupna...Chcem sa opytat, ak ste sa s tym stretli, ci Vam potom ostali jazvy alebo zmeny pigmentacie koze? A aky krem alebo mast mi odporucate, ked nam skoncia prevazy???vdaka

irriss
13. feb 2013

ALOE VERA 100 procent GEL je k dostani v lekarne....
popripade ziva aloe...uprostred "listu" je duznina...rozkroj a vyrez duzninu a tu priloz na postizene misto 😉
chladi a regenereuje pokozku a NEZUSTAVA zadna zmena pigmentace.. 😉
- bolest se utlumi na velmi nizkou citlivost, ktera pretrvava a nevraci se v podobe " bolestiveho tepla"

stanislavao
13. feb 2013

ako sa obarila? aloe vera moze byt. som skor za cerstve, teraz to uz je bezne k dispozicii v domacnostiach, kvetinarstvach.

luciahromadkova
13. feb 2013

ja odporucam spray panthenol a potom som mala dermazulen http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... , mne dost pomohol a mala som dost velku popaleninu od tlakoveho hrnca, ktorý mi v mladosti rachol

evko1
13. feb 2013

Krem flamazine.Osobne som nesika v kuchyni a nedam nan dopustit.

maska12
13. feb 2013

Nám pomohla fenistil masť... hneď sa ulavilo 🙂

aristka
14. feb 2013

ak jej to nič nerobí nedávaj žiadny krém,ak jeje to začne mokvať treba ísť k lekárovi,takéto ľahšie popáleniny sa hoja zväčša bez jazvy

brumka
14. feb 2013

ak je mala popalenina, tak kalciova mast, vraj je dobra aloe vera, ci pantenol. ale ked su vadsie popaleniny urcite doktorovi

martanek79
14. feb 2013

my mame prave teraz ten isty problem. syn je teda este previazany, my sme boli tyzden v ruzinove na popaleninach... tam mi zatial povedali ze indulonou mam natierat.....
co som si zistovala, tak mi doporucili krem dermatix....
mame popaleniny 2. stupna

sammy19
27. mar 2013

ahojte, pridám našu skúsenosť. stalo sa nám, žiaľ, tiež :( my sme natierali čistým bambuckým maslom a pekne sa to hojilo. a teraz natierame čistým šípkovým olejom, ktorý je výborný na jazvy. mala popáleniny 2. stupňa 😔

simca06022011
27. mar 2013

ja som sa akurat pred dvoma dnami riadne popalila na zapesti.. (u mna bezne...) aloe vera hned ako sa da... snazit sa ak sa da aby sa to neosupalo a inak velmi nic.

moon321
27. mar 2013

Moj krpec sa popalil,a 100% bol bepanthenol pena.

danielitka26
27. mar 2013

mne poradil partner ked som sa popalila potriet popaleninu hned vlastnym mocom....pozerala som na neho ako puk vyskusala a naozaj to funguje

darka2001
27. mar 2013

Pantenol spay,nastriekas penu a nemusis sa toho ani dotykat.

elise
27. mar 2013

sudokrem v hrubej vrstve ani pluzgier sa nevytvori a na druhý den je to ok.

kika112
9. máj 2013

tea tree krém, aloe vera... čítala som že na čerstvú popáleninu je dobré dať bielok, v inom článku písali že múku

dada97
2. jún 2013

Ahojte, na popaleniny je skvely Emergenci Spray prvej pomoci, dokonca ho mozte striekat aj na otvorene rany. Nestipe, ma dezinfekcne ucinky, ukludnuje, urychluje hojenie,... obsahuje 83% aloe, harmancek, propolis....ale ma aj ine vyuzitie, keby ste chceli viac, kludne sa pytajte. kazdopadne odporucam mat v kazdej domacnosti...

blue99
2. jún 2013
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

aloe gelly super krém porieši popaleniny a mnohé iné veci

zigzag
2. jún 2013

aloe vera emergenci spray, mne pomohol pri popalenine na tvari,ospliechal ma olej, neostala ani stopa po chraste, akoby sa nikdy nic nestalo, mama stale doma aj teraz. aloe vera vytvori film na popalenie, takze aj chrasta je mammka a pruzna, navyse je antibakterialny, super vec,,,,

alena1808
2. jún 2013

v telke davali, ze na popaleninu, ale hned ked sa niekto popali je dobre potriet bielkom z vajicka. Obsahuje nejake prospesne latky.

zudan
2. jún 2013

Ahoj, z vlastnej skúsenosti radím, prerezané aloe vera a čistý kapesník a priložiť, mala som strašne škaredé popáleniny, vyliala som si fritézu na nohu a ruku po loket, ako tehotná a nemám žiadne škvrny nič, moc odporúčam.

jankasz
2. jún 2013

moj syn ked sa raz obaril vodou, tak mu babka hned dala na to med a utekali k doktorovi...ked to zbadal doktor sa len za hlavu chytil,ze ci su normalni...dali mu na to studenu vodu...tam kde to mal natrete medom a nezasiahla mu to studena voda mu zostala koza pekna a bez pluzgierov,ale tam kde mu dali najviac tej studenej vody sa mu ruka oliala a naskakali pluzgiere...museli sme chodit na prevez, no katastrofa...ale nastastie mu nezostali ziadne flaky ani pigmentacia...ja ked sa popalim hocicim ci aj horucou mastou...vzdy si to rychlo potriem medom a ziadny pluzgier nic nieje a pekne sa vsetko zahoji... 😉

m_ij_ka
10. aug 2013

ja používam sprej z aloe vera a fenistil gél 🙂

lenkabuckova
10. aug 2013

sprej aloe vera je skvelý, ale ked ho nemáš super je potierať si popáleninu kyslou smotanou priamo s chladničky.

anjelik2509
10. aug 2013

aj ja mám veľmi dobré skúsenosti so sprejom Panthenol...je to taká pena a je vhodná na všetko (odreniny, popáleniny aj od slnka..) a aj aloe vera vo všetkých formách je super 😉

luuuciiik
10. aug 2013

osobná skúsenosť aloe first + aloe vera gelly 😉 😎

vjebanykeket
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinkab
21. nov 2013

na popaleninu sa nikdy nema davat krem, maslo, mast atd!!!!!!!!!! treba len schladit pod tecucou vodou aspon 10 minut... ak to potries tak zabranis dychaniu koze a sposobis si len horsie veci 🙂 pozri si prvu pomoc a tiez to uvidis 🙂 samozrejme profi a nie laicku !!

mony_12
20. apr 2014

Ahoj. Ja som sa oliala horucou vodou na hrudníku chodila som každý tretí deň na prevazy mam tam trochu inu kozu ale doktorka hovorila ze to bude v pohode. Mama aj niečo kupila ale doktorka obvodna povedala ze radsen ist na popaleniny aako skusat len tak liečiť a mala som aj pľuzgiere som v tu noc spala ako na ihlach som sa bala aby som si pľuzgiere nepraskla

varvus5
30. máj 2014

ahojte ja chcem poradiť tiež jeden dobrý krém prvej pomoci je dobrý aj na iné veci nap . po uštipnutí ,odreti a pod skúste kuknúť sú tam dobré aj iné produkty navyše všetko cestifikované a bio http://www.naureus.sk/produkt/1175-krem-prvej-p...