9m dcérka zjedla psí exkrement, čo robiť?

zvedava_cica
16. okt 2019

Potrebujem poradiť čo robiť.....moje dieťa práve zjedlo psí exkrement.Prišli sme domov muž ju vyzliekol a nezbadal ze v izbe je psie hovno a malinka zrazu ticho otičíme sa a ona si pochutnavala na hovne .....idem sa zblaznit

lindusss2016
16. okt 2019

No teda fujky, ale spat to uz nevratis. Ak dobre chapem, bol to vas pes, tak predpokladam, ze jeho zdravotny stav poznas. Zajtra zavolaj dr, asi jej pre istotu da nejake odcervovacie tabletky. Nic viac s tym uz nenarobis 😐 nasad C a D, ak nedavas, ale myslim, ze to zvladne v pohode 😉

lula313
16. okt 2019

@zvedava_cica zavolaj si na toxikologicku linku alebo čo má doktor pre pacientov dôvery tu 24 hodinovú pohotovostnú linku, či mozes dat nejaké rozpustené cierne uhlie vo vode. Predsalen v hovne sú toxiny..

zafir01
16. okt 2019

@zvedava_cica ak si zvedava ci sa nieco moze stat, tak nie.. teda aspon nasmu sa nic nestalo . vychovavam doma maleho Tarzana.. nechtiac.. v lese zledol bobky po srnkach , obcas slohne psovi granule ( ale nebojim sa, kupujeme skutocne kvalitne krmivo ) , a v lete som ho načapala ako pije vodu z kaluze, ked este nevedel chodit , stvornozkoval po travniku a nahanal " Žažulu ", chytil ju a veselo cmulal v puse , obcas si aj dnes pochutna na nejakom chrobakovi ... ostatne veci nebudem pisat, pre pripad, ze by sa nasla dobra dusa a udala ma socialke 😀 podotykam, ze sme kultivovana, civilizovana rodina, moderne zijuca. ale akosi sa pritraflo a moje dieta ma silne geny nejakeho polocloveka z pralesa . mne sa celkom osvedcilo to cierne uhlie, podrvim a dam vypit s vodou, probiotika su samozrejmost. ma 2 roky, chory nebyva nastastie . to asi tie chrobaky ....

sonnenshein
16. okt 2019

Nemusis sa obavat, moji tiez toho pojedli - piesok, kamienky, granule, ano, aj exkrementy. Stazovali sa potom akurat na to, ze lienka je horka. Voda z kaluze, pripadne sneh oznackovany psom detto. PS. Tiez nie sme z pralesa, ale hold mali medzi sebou rok a pol a ked sa jeden rozbehol jednym smerom a druha druhym, mala som smolu.
Prezili to obaja bez ujmy, dala som im len probiotika.

77daniela77
16. okt 2019

Bud kludna,nic sa nestane.

zvedava_cica
autor
16. okt 2019

@zafir01 bozeeee ako by si pisala o mojej

zvedava_cica
autor
16. okt 2019

@sonnenshein boooze sa rehocem cela naša mala

zvedava_cica
autor
16. okt 2019

Ďakujem kočky....volala som nasej detskej aj toxikologiu ze nič...len sledovat...aj mi je to smiesne aj do placu...och tue deti

janinah
16. okt 2019

Až tak 100% celkom nič že sa nestane- to nemusí byť pravda,môj syn prvák si len zalizol vonku zem /nakázal mu to jeden "múdry "kamoš/ a skončili sme s Yersiniou,baktériou,ktorá mu vyrobila zápal sl. čreva s následnou operáciou.Prajavilo sa to hnačkami a bolesťou brucha.

nikaeli
16. okt 2019

My mame zajka.. bobkuje male cierne gulocky.. drobec mal 10 mesiacov, ked uz chodil a vedel otvorit klietku. V tej chvili bol u nas synovec - teta a to zajacik moze papat cokoladove cerealie? Nie, nemoze. A preco ich ma v klietke? Jaaaj, to su jeho hovienka. Aha a drobec ich moze papat? No 🙈 krvi by sa mi nedorezal.. a ako reval, ked som mu vymyvala pusu a cistila jazyk 🥺

Nebolo mu nic, klop klop..

elzena2
16. okt 2019

@zafir01 schvalne som pozrela na tvoj profil, ze kolke dieta v poradi to je,ze si tak nad vecou 😊

nikpa
16. okt 2019

@zafir01 ja som sa tak pobavila 😂😁😀 v dobrom samozrejme 😉 už budem kľudna keď môj malý bude nabudúce zas jesť hlinu

zafir01
16. okt 2019

@elzena2 😀 aj ten nadhlad prisiel az postupne .ono prvorodeny bol uplne iny, cistucky, v 2 rokoch krasne plynule rozpraval, poslusny, dovolenky s nim boli uzasne, hotovy relax . na materskej som sa nudila a udivene cudovala , preco ostatne zeny si tak stazuju ..... pri dcerke som si nestihla zial uzit nic... no a prisiel treti . sodoma gomora, za desiatich bol aj v porodnici, mal dve hodiny a placom rozkazoval ci mam alebo nemam mat zasvietene svetlo v izbe . nic z praxe a vychovy starsieho unho nezabera, nezabera mile slovo ani krik, ani capnutie po plienke . riadi celu nasu rodinu . rozprava strasne vela, ale nikto mu neorzumie , kuse, stipe, kvace.. ked nevieme co od nas chce, nonstop chodi spinavy, a hoc moze mat v satniku krasne vecicky, krasne vydrzia len par minut. uvidime co z mladenca vyrastie, snad sa mi neodstahuje niekam do dzungle

lula313
16. okt 2019

@janinah ja suhlasim, ono veľa deti sa práve nakazí v detstve toxoplazmozou, keď pojedá piesok, či zeminu. Podľa vyskumov sú takýto ľudia potom v zivote viac roztekani, obeťami nehôd kvôli nepozornosti, takze treba sa snažiť dbať minimálne na to, aby deti hocico nejedli, aj keď samozrejme, nie každé dieťa sa dá 100% ustrážiť..

tomcimka
17. okt 2019

Môj brat ako cca ročne dieťa behal po dvore a papal kuracie hovienka. A raz ho akurát pristihla zdravotná sestra, ktorá prišla na kontrolu. Mamka myslela, že ju... lebo na obed bolo mäso, ktoré nechcel. Hocičo pojedol, lenže dr. vravela, že vždy to treba nahlásiť na poradni,že papa čo nemá. Raz za pol roka (alebo štvrť-už si nepamätám) mu preto odoberali krv a ako dva a pol ročný skončil na infekčnom. Ale to už bolo dávno a dnes je zdravý chlap s ukončenou VŠ 😁.

nini1010
17. okt 2019

Asoon budes mat na co spominat 😁 raz z toho bude super storka 🤣🤣

eliskadad1
17. okt 2019

skús pre istotu zavolať doktorke ako máš postupovať ale taktiež by som z toho nerobila veľkú tragédiu. ešte sa z toho najedia, deti proste potrebujú všetko okoštovať :D

0hena0
17. okt 2019

@lula313
@zafir01 😂😂😂

lubiss
17. okt 2019

nabudúce zoberte aj pesa von nech sa neposere doma :D :D :D @nini1010 no asi tak :D

martusik2305
17. okt 2019

@zafir01 tiež mam doma takého 😂

bobula46
17. okt 2019

@zafir01 práve som oplula telefón 😀 ja mám síce len jedno dieťa ale myslím že skaut sa z neho stal už v polroku, kúpať sa môže len v horúcej alebo studenej vode, nič medzi takže spartská výchova, vyšplhá sa na čokoľvek, stačí že to je o niečo prichytené a Usain Bolt sa môže strčiť lebo keď sa ten môj rozbehne dolu kopcom, nedajbože by mal oblečenie o číslo väčšie, ten vzduch oproti by z neho urobil šarkana 😀
Chvalabohu chrobáky ešte nezjedol, za to nosí mačky pod krkom tam kde chce aby boli, denne padne hubou do hliny (lyžica z bagra predsa toho toľko nenaberie 😀) a pradedove sliepky keď ho zbadajú cez plot tak v momente sú v kuríne 😀
Už som aj myslela že mu začnem zapisovať čo v živote navyvádzal nech sa raz zabaví aj on 😀
A tiež sme normálna rodina, nič z toho nikdy nevidel ale deti sú veľmi vynaliezavé 😀

hors
17. okt 2019

@zvedava_cica neboj nič sa nestane. Ja mám doma takú divosku. Sme upne normálna rodina upratujem starám sa o deti aj mm deto. No ale naša najmladšia všetko skúma síce už má 3 r ale. Je psom (čivava) s misky granule aj ostatné co im dám do nich misky( podotýkam varím a skoro každý deň). Zie špinavé cukríky co jej po padajú vonku. Nacapala som ju vonku ako ozuzlavala spaky špinavé. Včera som ju Nacapala ako sa hrabe zasa vo WC a olizuje si ruky.U svokra jedla piesok blato tak naša je ako kontajner. No zatiaľ musím si zaklopať ma imunitu na 100% dúfam ze to aj tak ostane.Ale inak aj staršia síce nebolo to až taký extrém ako teraz ale ties jedla psom a misky a aj sa vždy podelila a jogurtom raz pes olizal potom vera ďalší pes a zasa dcérka. Ta tiež pojedla kadečo, asi by som mohla aj knižku napísať o tom 🙄😂😂. Neboj nič sa nestane.

lujza123
17. okt 2019

Moja vyjedala cigaretového špaky a chuchvalce prachu spojené s vlasmi po zemi, vždy ich hľadala pod skriňami a všade možne aby si pochutnala. Ale psie hovno to už je iný level. Viem si predstaviť ten pocit "matka roka" keď voláš s takýmto problémom doktorke 😁😁😁 co už.... Ale ak máte psa pravidelne od červeného tak hádam žiadny problém. A v puberte sa môžeš vyhrážať že ak nebude poslúchať povieš frajerovi co ako mala zhltala

lela123
17. okt 2019

@zafir01 😂😂😂

prevenar
17. okt 2019

@lula313 nezmysel ..ako ano v hovnickach su "toxiny" z metabolizmu , ale urcite to nie je prudky - smrtelny jed 🙂 tiez toho nezjedla "kila" cize 🙂

@zvedava_cica neboj ! z kuska hovnicka este nikto neumrel 😀 nic jej nebude , alen by som tiez pre istotu nasadil nejaky protiparaziticku kuru . ..zrejme ani to nie je nutne, ale radsej pre istotu, nech sa v nej neuhniezdia nejake zvery 🙂

merickat
17. okt 2019

Aj nas zjedol hovineko a aky hrdy bol na seba :D nic mu nebolo, nasi hafani su zdravi ;)

rik01lulaka
17. okt 2019

moja vyžužlala sliziaka :-/

magdusaaa
17. okt 2019

@zafir01 ty si uplne uzasna zenska a fakt som sa dobre zasmiala...

angelina15
17. okt 2019

@zafir01 Super. Dávno som sa tak nezasmiala. Aj my sme sa hrávali na pieskovisku kde kúsok vedľa behali sliepky.... Moje deti chvalabohu neholduju takýmto pochúťkam.

barbellka
17. okt 2019

@rik01lulaka tak to hovienko je este celkom pochutka proti sliziakovi :D