Voľný čas s deťmi, hry a inšpirácie

liave
22. feb 2012

Mile mamicky aj nemamicky 😉 chcela by som zalozit tuto temu a potesi ma kazdy prispevok rada alebo zdielanie spolocnych zaujmov v podobe volnych chvil travenych s detmi...ako travite s detmi volny cas 😉 typy na hry a travenie volneho casu ...v peknom pocasi ale i v dazdi ci v zime a v snehu...doma ci na vyletoch ...inspiracie a rady podelenie sa o svoje skusenosti ...ako skola hrou a pod...mozno tu je uz podobna tema ale som prilis leniva ju hladat a mozno ak tu nieje tak niekto uvita 😉 budem sa tesit ...v neposlednom rade moze byt tato tema dobra aj na pomoc pri vychove nasich ratolesti a mozeme pokecat o vselicom ked zu sa zvrtne debata ...taaaaaaaaaaaaaaaaaak hor sa do toho ;)

liave
autor
22. feb 2012

PS;NA VEKU DETI ANI MAMICIEK NEZALEZI 😀

mychaella
22. feb 2012

My sme napriklad dnes vonkunuz kreslili kriedami, bolo krasne teplo a hlavne sucho. Alebo krpec ma rad aj lepenie, tak lepime zvieratka s kotucov z wc papiera, alebo rozne obrazky navykres, peciatky zo zemiakov a on potom peciatkuje o 106 😉 , alebo srojan na ceruzky s krepoveho papiera, a vselijake hovadinky teaz ma napadali len take co som sa poobzerala okolo seba 🙂 urcite ma este nieco napadne...

liave
autor
22. feb 2012

@mychaella jeeej supeer uz tu mame prvu lastovicku 🙂 dakujeeeem a tesim sa na dalsie prispevky xxx

mychaella
22. feb 2012

No to len nahodou, uz som na odchode 🙂 inak si nenapisala ako stare mas deti, ja mam 2a pol r. chlapca a toho asi zaujima nieco ine ako napr. 4 r. dievca..
Idem, dobru.

liave
autor
23. feb 2012

Mam dcerku v aprili 3 rocky a syna ;) 16 mesacneho ...aj ja som bola na odchode tak som len ryclo pisala ale nedalo mi este nenakuknut ;) bolo by super keby sa to tu rozbehlo ;) lebo verim ze obcas kazda zufalo vymyslame cYm a ako by sme tie nase deti zabavuli aby sa nenudili ;) a verim ze aj mamicky z babatkami obcas potrebuju poradit od skusenejsich ktore maeju vacsie deti a napokon aj skusene maminy privitaju nejaku zmenu ;) dobru noc xxx

liave
autor
23. feb 2012

Halooo!nejaka maminka?co budete porabat dnes s deturencami?ja mam dnes doobeda iba syna tak mam polooddych 🙂 Budeme si citat knizky to on zboznuje a skladat puzzle take pre malilinke deticky ;) ale asi budem skladat viacmenej ja :D
A dnes sme mali zaujimave rano ;) teda deti sa veeelmi tesili...nakolko nas tatino zaspal do prace tak vencenie ostalo na mna a tak som spojila prijemne z uzitocnym havica sla s nami do skolky 🙂 a deti mali z toho brutalnu radost 🙂 asi ju budeme bravat castejsie 🙂 rano bolo plne pohodicky 🙂
Babulky ako sa vy hravate so 16 mesacnymi detmi?chlapcami aj dievcatami? xxx

ichbinich
23. feb 2012

Teraz ma moj syn takmer 27 mesiacov.
V lete vedie pieskovisko, resp. preliezky, smykalky a samozrejme vozenie sa na auticku BobbyCar. Vzdy mame aj kriedy na kreslenie so sebou. Z casu na cas opustit sidlisko a ist "skontrolovat" auta na ceste, zapipat na semafore. Na jesen zacali u nas vo velkom kopat, tak sme pozerali bagre a nakladaky 😉
Ist elektrickou len tak bezcielne do mesta, vyskusat ihrisko v meste, strkat ruky do fontany, kupit si zmrzlinu 😉
V snehu sa mu moc nepacilo, lebo sa mu zle hybalo v oteplovakoch a nechcel si dat rukavice, tak som sneh musela chytat ja 🙄 Ale potom sme doniesli sneh domov, robila som mu gule a on ich hadzal dole z balkona, to sa strasne bavil.
Vnutri: varit a piect. Dam mu do malych misticiek trosku muky, cukru, ovsene vlocky, par hrozienok, atd. a on si to presypa a miesa. A ja zatial mozem nieco uvarit 😀 Potom som z toho misungu spravila cookies, tak si dobre rozmyslite, co im date na hranie. Raz som mu dala do toho aj cestoviny-kolienka, ale nevybrala som ich vsetky a potom jeden kolega nasiel kolienko v cookie 😕
Ked chcete nieco naozaj upiect, tak muffiny. To vedia premiesat fakt aj dvojrocne deti, potom chodi ku trube a robi HMMMM, MNAM a caka, kym sa upecu 😀
Kreslit, pricom to znamena, ze on mi strci farbicku do ruky a prikaze mi, co mam nakreslit 😉 Ale niekedy mu nakreslim iba obrys auta a on si ho vymaluje (no, teda viac-menej).
Citanie kniziek a komentovanie, pricom nemam sancu precitat text. Niekedy pozeranie videa (ja mu zatial ostriham nechty 😝), a rad si pozera fotky a videa, ktore sme spravili napr. na Vianoce alebo na dovolenke.
V jasliach lepia a hraju sa s plastelinou tiez o stosest, ale este som nekupila potreby aj na doma. Pytala som sa ho, ci chce, ale nechcel. Asi ma toho dost v jasliach a doma sa chce hrat so svojimi zabehnutymi hrackami.
V lete sme chodili aj na ine ihriska ako na nase v sidlisku. Na jednom je dokonca voda a fontana, to bolo v tych horkach super.
A este chodime krmit kacky. Ked sa mi nazbiera zase stary chlieb, ideme nakrmit kacky.
No a vnutri skakanie po posteli (uz sme ju zlomili 😨 ) a nahananie sa, hadzanie lopty (este ze sused pod nami je nachluchly 😀)
A najradsej ma asi, ked mu dovolim po ceste domov vyskusat kazdu kaluz 😀 Vsak oprat sa da vsetko a po ceste domov to je jedno 😉

ichbinich
23. feb 2012

Este som zabudla na klasiky: Lego Duplo, drevene vlaciky, stavat streku, chodit s vlacikom, do tunela, z tunela, hore po rampe, do umyvarky (maju v Tescu od Litte Steps), ... Celkovo tie drevene kolajnicky a vlaciky odporucam z Tesca, maju super cenu a velmi dobry vyber.
No a jasne, ze auticka, autobusy,... postavit parkovisko, garaz (napr. z vankusov). To sa vie pohrat aj sam bez pomoci.
No a hudobne nastroje: triangel a rozne percussions. Len im to nedajte, ked vas boli hlava 😀
Stavat a rucat veze z kociek alebo poharikov. Vo vani prelievat vodu z poharika do poharika, ma ich tam zakazdym asi 10 😉

m.i.r.i
23. feb 2012

@ichbinich ty mas presne takeho ako nas...to skoro komplet ked som precitala tak to robime aj my...vlaciky drevene mame aj z Ikea aj z Tesca, staviame garaze, auticka na parkovisku, vonku tie mlaky to je najvacsia zabava, vcera tam skoro hodinu stravil s jednou mlakou, doma skakanie, behanie, nahananie, loptu kope, hadze do vsetkeho, do nocnika, do vypinaca, kde len trafi...v lete ale parada odrazadlo, trojkolka, hojdacky, piesok..bagre..traktory..smetiarske auto vykukujeme stale..povozit sa na trolejbuse staci🙂chodime tiez ocumovat auta ku hlavnej ceste samozrejme a ked huka sanitka je to o to veselsie..ale najviac vedu knizky a puzzle...take klasika veci..ale total snad to iste co si ty popisala🙂
Ale kedze nas este nechodi do skolky ani jasli, tak je to niekedy aj tazke ho zabavit, ked uz ho doma nic nebavi...hlavne teraz v zime, v lete je to ine, to sme vkuse vonku....niektore maminky su tu velmi tvorive, tak som si ista, ze tu prispeju take s napadmi...🙂

ichbinich
23. feb 2012

@m.i.r.i.: no to su asi vsetci chlapci taki 😉 zatazeni na auta a vsetko, co ma kolesa, hihi.

Este ked bol mensi, tak tancovanie v naruci, najradsej viedensky valcik a cha-cha-cha. Ale teraz ma 12,5k, tak uz moc nie 😀
Spievat, alebo iba pocuvat pesnicky, k tomu niekedy tancuje. Kolokolomlynsek, ale na posteli, lebo najneskor pri BAC sa smari o zem 😉
Hijohijo na konicku, rozne verzie, row the boat v anglictine a hoppe hoppe reiter v nemcine, leti leti vsetko leti...
Alebo si ho dat na chrbat alebo plecia a naozaj s nim cvalat po byte 😀 Ked mas male dieta, fitnesko ti netreba 😉
Inak v jasliach lepia natrhane farebne papieriky, alebo trblietky alebo konfeti. Potom kreslia hubkou namocenou do farby, teda pritlacanim na papier. Alebo aj prstami. Ked sa ucili farby, tak mali taku hru, ze jeden ukazovak namocit do modrej, druhy do zltej, potom sa tie dva pobozkali, a boli obaja zeleni 😉 Nam davaju tie hry, co robia a riekanky, domov vytlacene. Ale nie vzdy to "stihame" aj doma. Z jasli ho beriem o pol 5, a kym prideme domov (cez vsetky kaluze 😀), byva aj 6 hodin, a to uz moc casu na hranie nie je.
Peciatkovat sme este neskusali, ale chcela by som, to by sa mu mohlo pacit. Len musim kupuit vypratelne farby, prave vcera mi pomaloval gauc 😠 A mozno mu kupim aj plastelinu.
A co ma este rad je krajanie. Ma z Ikey latkovu tortu a dreveny nozik, diely tej torty su spojene suchym zipsom, tak sa to da "prerezat" a rozdelit. Take ma aj ovocie, to je super. Potom do porozdeluje na tanieriky a my to musime "jest" 😉

liave
autor
23. feb 2012

Nooo pozeram ze v celku to u vas frci 🙂 nas filip je asi iny chalos :P ovlyvnent starsou sestrou 🙂 in rad kocikuje a prebaluje babatka :DDDD ale ma jasne aj auticka a vlaciky no tie zatial skor iba tak v rukach prevlaca este to asi celkom nepochopil 🙂 teda skor tie skladania kolajnic :/ my okrem kaciek chodime aj na stanicu pozerat real vlaciky ;) nemame to velmi daleko a vzdy cez park tak tak bakrmime kacky a sup na stanicu.a ibcas sa stavime na "centralnom" ihrisku.teraz ako je zima tak zvacsa sme dnu ale pokial je sucho chodime do parku so psom🙂 a mlaky kazdy druhy den povinne ked ideme pre petku do skolky 🙂 obaja vyfasuju wellies a skacu jak divy obcas prinesiem domov dve smejuce sa guce blata a vody :D
@ichbinich :D tie cookies ma pobavili :D aj my vela pecieme a prave tie muffinky ale este sa mi very nepodarilo zabudnut cestovinu v nicom yahahaaahaaa

michala.l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mychaella
23. feb 2012

@m.i.r.i
@ichbinich u nas vedu tiez vlaciky, mame ich strasnu kopu a drevena farma, auta..v podstate skoro vsetko jak u vas.. 🙂 my mame nedaleko strasne vela rozostavaneho takze v podstate odmalicka chodime pozerat bagre, zeriavy,
na jesen na pole kombajny...

inak k tym peciatkam, my mame tieto viacero sad a su super, krpec je sice vecne cely od toho.. a aj vsetko okolo ale ide to lahko dole vodou umyt a je to opratelne.
http://www.detskepeciatky.sk/zvieratka/

a som uz rozmyslala, ze kupim biele tricka, farby a textil a urobime nejake peciatkove umelecke dielo aby mohol nosit v lete aspon na von..

silvia31
28. feb 2012

@mychaella super link 🙂 aj super diskusia, ja som niekedy zúfalá, ze ako sa mám vlastne hrať s malym... Mám dojem, že som všetko zabudla 🙂 ale on je z tých akcnejsich detí, neobsedi na zadocku, takze futbal a hokejbal a skakanie na trampolíne či posteli... A v podstate chce robit všetko to, co vidí robiť mňa.. 🙂

liave
autor
28. feb 2012

@silvia31 asi ti chalani su celkovo iny lol...ja ked som s malym bez dcerky tak je to lahsie lebo sa nikto iny do toho nemiesa ale tiez neviem niekedy co s nim robit :/ ale obcas len oddychujrm a on si najde sam co ho bavi ;)
Mimochodom najde sa tu mamicka s dvoma detmi s mensim vekovim rozdielom?tam by sa mi hodili rady ako ich vytazit aby sa nenudili lebo sa mi dost casto stava ze ich sama nedokazem tak vystimulovat a vybit aby mali na chvilu dost :/ a ja sa mohla kludne venovat aj sebe.oni sa radaej hadaju a biju o hracky akoby spolupracovali :/ no konec-japonec

ichbinich
29. feb 2012

@liave: neviem, aky vek maju tvoje deti. Ale do asi troch rokov je to tak, ze sa hraju v lespom pripade VEDLA seba, v horsom si beru navzajom hracky, ale hrat sa SPOLU zacina dost neskoro. Navyse mas dievca a chlapca, to je este tazsie...
Ale mozno take ze kreslit a peciatkovat alebo plastelina by mohlo ist aj naraz 😉 Len kup kazdemu svoje peciatky, teda chlapcovi auta a dievcatku zvierata a kviekty 😝 Alebo rovno z kazdeho dve sady, keby nahodou aj dcerka chcela auta a synator kvietky 😉 😀 a dve sady farieb a megabalenie prasku na pranie 😀
"v klude sa venovat aj sebe" - to som uz aj zabudla, co to je. Zvycajne sa prinutim pred odpadnutim do postele este osprchovat, niekedy okolo pol noci, lebo viem, ze najblizsiu sancu budem zase za 24 hodin 😒
Vybitie a unavenie sa da v podstate iba vonku, kde mozu lietat a lozit ako ich napadne. To ale uz vonkoncom nemas sancu na cas pre seba. Ale zase ja sa nestazujem, schudla som pri tom minule leto dve velkosti 😉
My mame novu zabavku: lepenie. Kupile sme lepidlo a konfeti a mali sme este nejake farebne kamienky a lepi ostosest 🙂 Len treba byt pri nom, lebo keby mi tie konfeti rozsypal po celom byte, tak konec. No a este jednu novu zabavku si nasiel, pomalovat svoje auta, ale horsie, ze vylepsuje aj vzor na gauci a kresli si cestu pre auta na policku 🙄 Takze mu musime kupit koberec s cestou, po ktorom bude moct jazdit. A ked si ten "vylepsi" sam farbickami, tak mi to bude jedno. To bude jeho koberec. Uz len sa k nejakemo dopracovat...
Tak sa majte a pevne nervy a dufam, ze tu pribudnu nove aktivity 😉 Ja som rozmyslala, ze pred Velkou nocou skusime farbit vajicka. Ale asi kupim pre istotu umelohmotne 😝

ichbinich
12. mar 2012

Tak som nakoniec koberec s cestami nasla, za 10€. Otvarali za rohom novy Möbelix, mali akciu. Ten za 45, co sme nasli na internete, by bol sice lepsi, lebo sa neopakuju motivy a je logicky, ale zatial staci ten 10-eurovy. Uz ho samozrejme stihol aj pomalovat, ale to je mi fakt jedno... 😉

Konecne je u nas uz dost teplo a sucho, ze mozme chodit na pieskovisko. V sobotu sa nechal obliect bez protestu (!!!) este aj do nepremokavych gati a sli sme do pieskoviska. Ja som mu potom nazbierala kamienky, nakoniec tolko, ze traktoru zdvihlo predne kolesa 😀 Uz sme sli aj s BobbyCar autickom na postu. Jasne, ze 80% cesty som niesla auticko ja v rukach, lebo on si chodil kade-tade...

Farby na vajicka som uz kupila, ale este sme nefarbili. Kde, 3 tyzdne popredu. Sice v obchodoch saleju a velkonocne (na tvdro uvarene a zafarbene) vajicka predavaju uz od Sv. Valentina, ale mne zatial tolko nesibe 😝
Asi tie farby ale najprv vyskusam sama, aby som vedela, ako sa s tym pracuje a kolko sa s tym babre. Ale kupila som aj samolepky na vajicka, tak uvidime. A cibulove supky to istia 😀

liave
autor
15. mar 2012

@ichbinich tak to si zuper zohnala ten koberec wooow...10eciek je v pohode cena 😉 to za tolko ani ja tu nezoeniem 😒
nooo a tu sa tiez konecne oteplieva tak sa tesim z echodime s deckami kazdy den vonku ...a vymyslame volovinky...obcas zivotu nebezpecne bo nas filip taky vymyselni vzdy je vsade aj kde emusi 😖 ale bojujeme 😉 o tyzden sa stahujeme tak asi budeme trosku chudobny o aktivity ale uz sa chystam si pisat tyzdenne plany..a babyyy ma napadlo si tie tyzdne "temovat" 🙂 🙂 🙂 🙂 som zvedvaa ci s ato ujme a hlavne ci budem mat stale dost napadov a prostriedkov na to 😀
aaa zacnem asi tou velkou nocou hehe..
mimochodom @ichbinich ty zijes v rakusku...manzel je slovak ci rakusan?a ako slavite velku noc?klasicky slovensky alebo ste uz mierne ovlivneny rakusanmi? 🙂

ichbinich
15. mar 2012

@liave:
No, ten koberec bol v akcii, stal by 20, ale mali otvaracie akcie. Tak som nevahala a trepala koberec aj syna peso domov 😝

Uj, stahovanie ti nezavidim. Ja som rada, ze sa stahovat nemusime, este si pamatam na posledne stahovanie... A viem, ze som dobra v pratani skrin 😀 Len teda potom pri vypratavni to uz nie je taka sranda 😉

Manzel je Rakusan, slavime po rakusky, teda so sladkym chlebom k udenemu masu a kopu chrenu k tomu 😝 No a kopec vajicok, nech zije cholesterol 😀 Pojdeme do velkonocnej nedele na SK, potom sa vratime a oslavime aj tu s nasou medzinarodnou, ani trochu chaotickou rodinou velku noc aj tu...

Uz nam vraveli v jasliach, ze mame doniest vyfukane vajicka, tak BUDEM MUSIET urobit palacinky 😉 😀 no neviem, to sa asi na mna vsetci nastvu 😀

Inak som si kupila The Toddler's Busy Book s napadmi na kazdy den, tak som zvedava. Autorka Trish Kuffner, ISBN-10: 0-671-31774-1, ISBN-13: 978-0-671-31774-4. Prave dnes mi prisla, do kancliku, tak som ju len zobrala do ruky, rychlo prelistovala a zase odlozila. Videla som aj nejake nursery rhymes a tak. Mala dobre recenzie, tak som to za 7,50 riskla.

Najnovsia zabavka: uz nehovorit farby aut po ceste domov, farby uz pozna, ale znacky 😲 Uz pozna Opel, Seat, Audi,... Hrozim sa dna, ked mu nebudu stacit znacky, ale bude po mne chciet aj jednotlive modely. No, mama sa douci, haha 😀

borkax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liave
autor
22. apr 2012

Ahojte nejak nam tato tema viazne a to som dufala ze rad a napadov sa zijde kazdej mamine alebo opacne ze najdu sa take co napadov maju neurekom.a mne by sa veru zisiel nejaky recept na cesto na valkanie a vykrajovanie hlavne na hranie no zaroven nech mozme dat aj upiect a popripade dozdobit 🙂 kupit sa da million Ja viem ale ide mi prave o to aby sa decka zabavili aj zababrali a napokon pochutili ;) dakujeeeeeeeeeeeeem

graceful9
22. apr 2012

@liave ja mám super knihu u maminy, ale teraz neviem ako sa volá,,,,je tam množstvo super hier pre deti od 3 do 10 rokov a je to aj na kategórie že v čakárni, v aute, keď je dieťa choré atď,,,,keď si pôjdem po knižku určite prispejem, lebo je fakt super, ale ja mám malé bábo, tak ešte nejak extra aktivity nevyužívame :D

liave
autor
24. apr 2012

@graceful9 zistila si tu knizku? 😉 ono knihy su super hlavne ked pomozu ,a dobre je aj pokecat s maminami kazda mame ine skusenosti a napady a obcas pokecat aj o inom ako plienkach a kojeni ci stravovani by nebolo odveci 😉 dufala som aj ze tema v ktorej sa nebude dat .
na com hadat 😉 ale darmo kto chce si dovod najde 😒 ako som zistila za posledne dni...mimochodom otehotniet mozes ak beries atk.
a take si nevsimaj ze co zakladas temu ktorych je milion nie si prva ani posledna 😀 vsetci to tu beru nejak osobne 😒 tak pekny den

graceful9
24. apr 2012

@liave zajtra si po ňu pôjdem 🙂 ale mám aj tu takú pre bábatká a deti do 3 rokov ,,,Jackie Silberg-Hrajme sa s najmenšími,,,tam sú tiež pekné veci 🙂 no našťastie nie som tehotná, aj keď mnoho mamičiek by ma za slovo našťastie asi ukrižovalo, ale jednoducho aj prvé bábo bolo nehoda,,,,tak netvrdím, že sa neteším, ale druhé by som ozaj teraz nechcela,,,veď práve, ja neviem, čo rýpu,,,ja to nerobím tak načo to robia mne,,,

ichbinich
24. apr 2012

@liave: V tej knizke, co som ja spominala, su recepty na rozne masy, co su ako plasteliny. Ale po upeceni sa nedaju jest, resp. sa celkovo nedaju jest, aj ked su v nich prisady z kuchyne. Ked chces robit cesto na hranie, tak sprav obycajne linecke - to sa da valkat, vykrajovat, upiect, ozdobit aj zjest. No a co, z to 99% ludi pecie iba na Vianoce? 😀 Maslo, cukor, muka, vanilka, mozno trosku citronovej kory, popripade cast zafarbit kakaom, a mas 😉

Inak ten koberec este stale frci. A teraz som mu dala aj plastelinu. Sice JA mu to musim valkat a vykrajovat a upratovat, ale ma to rad. Ja som kupila sadu so 6 kelimkami, valcekom a vykrajovackami v Tchibe za asi 10€.

No a dalsia nova zabavka: natierat si sam maslo a ine natierky na chleba... 😉 Este dobre, ze v case, ked v lietadlach boli naozajstne pribory, ich manzel par prepasoval a doniesol domov 😀 Tak mame male priborove noziky...

V jednej knizke ma jeden chlapec slnecnicu, je tam, ako ju polieva, potom sa stranka vyklopi a vidno vysoku slnecnicu a moj syn tiez taku chce 😅 Tak ked pojdem kupovat kvety na balkon, tak mu kupim nejaky kvietok. Mozno aj slnecnicu, ale urcite nie taku trojmetrovu 😉 Ale to mi strasne rad pomaha, polievat kvety na balkone. On sa dostane k lesnym jahodam (no dobre, on spravi z nich hydroponiu) a k pazitke. Ja mu prelejem vodu do malej krhly a polieva mi.

Inak spolu pecieme mafiny alebo jogurtovy francuzsky kolac. To je super lahke, on mi pomaha, ked mi to tam sype a miesa, netreba mixovat...

rodinnevikendy2
12. sep 2012

Ahojte, neda mi to nepridat sa 🙂 S detmi sa da toho robit vela, ale ked prideme unavene z prace, niekedy chyba energia. Ja si s detmi najlepsie oddychnem vonku, vybehneme na luku, lahneme si a pozerame na oblohu a rozpravame sa, ..... Radi si zbierame prirodniny a na zemi vyrabame napr. domcek pre chrobacika, mravcekom robime cesticky a vymyslame a pod. Je to super, deti a sa bavia a ja pri tom oddychujem...a casto su mi tieto aktivitky aj inspiraciou v mojej praci ... 🙂

purpuratelier
14. nov 2012

Ja oddychujem maľovaním, kreslením. Ale najviac ma láka knižiek, scrapbooking. Už ako školáčka som si nastrihala s časopisov telá, recepty, detaily, postupy, krásne ženy, dokonalých mužov a množstvo mojich naj a lepila do knihy podľa svojich asociácií. Ešte dnes má dcérka najradšej pozerať a čítať tú knižku, a túži vyrobiť si svoju. Robili sme ju už niekoľko krát. Je to prehľad o tom ako rastie, na čo som myslela keď mala dva roky, na čo keď mala päť. Čo som práve zlikvidovala zo šatníka, a čo s krabice z hračkami. Sú to spomienky kreatívne.

cezarka7
19. dec 2012

skuste pozriet sem: http://www.montessoriblog.sk/ aktivity s najmensimi 🙂

aries24
24. dec 2012

@cezarka7
fakt super vec 🙂vyskusala som par veci,co som si myslela,ze ho to velmi nezaujme,kedze vydrzi pri niecom maximalne 5 min,aj to prehanam ☹ale pri tychto aktivitach som mala na hodinku klud 🙂
urcite odporucam kazdej maminke,aby to vyskusala 🙂dakujem za inspiraciu

majka
11. jan 2013

Ahojte, ak hladate nejake dalsie napady a inspiraciu, tak kuk sem www.neposednenoznice.sk. Pekny den vsetkym a vela zabavy s detmi.