Poraďte krúžok pre 2 ročnú v BA.

anomois
16. aug 2019

Prosim Vas odporucte nejake kruzky (pohybove,tvorive...) pre 2 rocne dieta v BA. PODMIENKA: KRUZOK MUSI BYT PO 16:00 nakolko pracujeme a dieta chodi do jasli
Dakujem 🙂

momoqui
16. aug 2019

@anomois little gym

evkamotka
16. aug 2019

Plavanie, casy maju rozne v roznych centrach

bale1rinka
16. aug 2019

Žiadne,dvoj ročnému by som sa naplno venovala, ten čas strávený s dieťaťom ti nik nevráti

kathhii
16. aug 2019

@bale1rinka
Vsak moze ist na nieco, kde by s nou mohla byt.

mogaa
16. aug 2019

Ja si tiež myslím že ak je 8hodín 2-ročné dieťa v jasliach, tak jediné čo potrebuje je mama🙂Dieťa sa vychováva v rodine, v tak malom veku dieťa ešte potrebuje mamu a nie len na 2hodiny denne a víkend. Ak je dieťa do 16-16:30v jasliach, odtiaľ ide do 18-tej na krúžok, príde domov, treba sa najesť a o 20-21:00ísť spať....Kedy sa mu mama vlastne venuje? Lebo čas že pripravuje večeru alebo ho nakŕmi a okúpe nepovažujem za aktívne venovanie sa dieťaťu🙂Nechápem takéto mamy😢😢

bale1rinka
16. aug 2019

@kathhii tak mala napísať, že chce po práci y ňou na krúžok,ja som to pochopila inak 🤦

h_petra
16. aug 2019

dvojročné dieťa, ktoré je celý deň v jasliach naozaj žiadny krúžok nepotrebuje. Tvorivé "dielne" s ním rob doma.

mogaa
16. aug 2019

@anomois už si asi odpoveď dostala, tak malé dieťa potrebuje lásku -rodinu - je jedno či si to ty, muž, starí rodičia....krúžky sa riešia najskôr u 4-5 ročných detí alebo potom až pri školákoch.

stanulienkat
16. aug 2019

Take male dieta neudrzi pozornost a disciplinu celu hodinu

dadulala
16. aug 2019

2 rocne kruzok po 16.00 ? 😨 To musi byt sranda.Mama kruzok po 8 hodinach v "jasliach praci" .Ak hladas spolocne aktivity mama - dieta tak to je ine. No myslim ze 2 r.dieta ziadne speci kruzky poobede nepotrebuje, skor pohodu po celom dni bez maminky.

ajka0207
16. aug 2019

@stanulienkat s týmito nesuhlasim, chodim s dcerou na plavanie od pol roka a od roka a pol na take foklorne tancovanie. To tancovanie trva hodinu a nemame problem ze by sa nezapajala do aktivít.

luliu
16. aug 2019

@ajka0207 a dieťa máš x hodín v jasliach alebo ste spolu doma? V tom je ten rozdiel

ajka0207
16. aug 2019

@luliu jasne, je to rozdiel, chodila som do prace na 5 hodin, v tom case s nou bol manzel.

ajka0207
16. aug 2019

@luliu nevravim ze myslim ze dieta po ôsmych hodinach v kolektive potrebuje dalsiu skupinovu aktivitu. Len som vyjadrila nazor ze kruzok pre dvojročných je bezna vec, ktoru tie deti zvladaju.

sarinka2012
16. aug 2019

@ajka0207 Súhlasím 🙂
@anomois plávanie je TOP, ak na to máš financie ( kurz stoji cca 150 eur mesačne) tak odporúčam, my sme chodili do 3 rokov, s malou si ty v bazene, všetko robíte spolu alebo my sme ešte chodili na folklórik, tak to tiež vedu velmi pene zaujímavo, chvílu aj na angličtinu ale to bola blbosť ako hrom :D aspon pre nás teda 🙂 a ked chces pohybové tak little gym

sisaka
16. aug 2019

Toto asi nie sú odpovede, ktoré si čakala, ale tak možno prehodnotiš...
Prikláňam sa k názoru, že po celom dni, ktoré ma dieťa organizované, nepotrebuje ďalšiu organizovanú aktivitu aj večer. Ak si vybrala kvalitné jasle, určite tam majú veku primerane pohybové aj tvorivé aktivity. Dieť nepotrebuje mat cely deň zorganizovaný do poslednej minuty, potrebuje aj nejaký voľný čas, keď môže robiť čo chce a keď sa rodičia môžu venovať len jemu. Je to iné, keď je rodič doma a potrebuje spestriť deň nejakou aktivitou mimo domu, niekde v spoločnosti, ale tvoje dieťa je cely deň mimo domu a bez rodičov. Hadam s ním dokážete byt aspoň tých pár hodín denne sami bez asistencie druhých ľudí...

anomois
autor
16. aug 2019

@bale1rinka
@mogaa
@bale1rinka
@h_petra
@mogaa
@stanulienkat
@dadulala
@luliu
Dakujem ze sa naslo tolko mudrlantov!!!!!
Tak ZA PRVE nepytala som sa ci dat dieta na kruzok alebo nie ale PORADIT aky kruzok! K veci neodpovedal takmer nikto
ZA DRUHE ja nehladam kruzok kde dieta odhodim alebo naopak kruzok kam budem chodit S NOU A BUDEM SA JEJ TAM VENOVAT!!!! Ako tu aspon jedna spravne poznamenala ide mi o spestrenie nasho SPOLOCNEHO CASU
ZA TRETIE kazdy pozna svoje dieta najlepsie a MOJA DCERA miluje kruzky a aktivity miluje byt s inymi detmi a hrat sa s nimi a vonku sa neda byt stale....chodila na cvicenia uz od roka a jacala od radosti tam....venujem sa jej naplno ale ona ie typ ze ju to uz doma so mnou nebavi a chce nove podnety hry deti aktivity....
TAKZE DAKUJEM ZA PRIRUCKU AKO MAM VYCHOVAVAT SVOJE DIETA ALE MYSLIM ZE TYM ZE NAM ROBIM PESTRY PROGRAM JEJ ZIVOT OBOHACUJEM
P.S. naco su potom kruzky pre vacsie deti? Naco chodia na futbal spprty tancovanie???? To sa im po skolke ci skole nechcete naplno venovat doma????
P.S. ANO VYTOCILO ma ze tu takmer nikto nepochopil o co ide

rakahaka
16. aug 2019

@anomois ako sa jej budes venovat na nejakom kruzku ktory niekto bude viest a musi sa tam vykonavat nejaka cinnost???
Keby si robila nejake zaujimave cinnosti s nou doma, tak by ju to mozno s tebou aj zacalo bavit ;)
Myslim ze po tak dlhom case v jasliach kde ma aktivit az az jej bude stacit kludne len spolocny cas s tebou 🙂 kup vodove farby, plastelinu... s tym vydrzis aj ty 🙂

anomois
autor
16. aug 2019

@rakahaka ach boze....tak este taz a pomaly
Mame a robime doma rozne veci ano aj plastelina aj vodovky aj malujeme staviame lego lepime lepky vkladame staviame burame staviame drahy nahaname sa blaznime sa upratujeme varime hrame sa s babikami zvieratkami citame robili ame uz asi vsetko!!! Ale ju to jednoducho nebavi len so mnou stale...vzdy zacne vymyslat po chvili...ano su aj take deti! Ona potrebuje kolektov vtedy robi vsetko s radostou lebo tam ma aj ine deticky a strasne sa z nich tesi....a ja sama vidim ten rozdiel...
A k tvojej otazke...kruzky pre tak male deti su vacsinou S RODICMI cize ano venujem sa jej tam JA! Od roka sme chodili na uz spominane cvicenie kde sme kazdu aktovitu robili SPOLU! Tie iste aktivity sme robili aj doma same no ju to jednoducho viac bavi s detmi!!!!
Neviem uz ako vam mam vysvetlit ze hladam kolektivne veci lebo moja dcera sa citi skvele v kolektive...pochopil to aspon niekto alevo vsetci mate deti co chcu byt len s vami??????
A nie v jaslickach nie je 8 hodin....sme spolu kazdy pracovny den 6 hodin kym ide spat a chcem aby hodinu z toho stravila aj s detmi pri niecom zabavnom

hettinka
16. aug 2019

@anomois 2-ročne dieťatko, ktoré je do 16:00 v jasliach nepotrebuje žiadne krúžky. Potrebuje mamu a otca, aby sa mu individuálne venovali, keď s ňom cele dni nie sú. A hlavne nie dalsi kolektív na krúžku.

anomois
autor
16. aug 2019

@hettinka lenze ona nie je 8 hodin denne v jasliach to za prve a precitaj ai proaim moj prispevok vyssie

hettinka
16. aug 2019

@anomois urob ako myslíš... 2-ročne by normálne malo byt ešte s mamou doma a 1-2x do týždňa možno materské centrum alebo baby-plávanie. To má zmysel, ak nechodí do jaslí kvôli socializácii.
Never tomu, že tvoje dieťatko to s tebou nebaví. Ty si stred jeho vesmíru v tomto veku. 2-ročne sa ani spolu ešte nehrajú, hrajú sa vedľa seba (paralelne hranie).

Ale inak sú to skôr krúžky pre mamičky, aby sa doma nenudili (teda najmä ak nevedia čo s peniazmi), pre dieťa tomto veku krúžky veľmi zmysel nemajú.
Zmysel majú možno od tých 4-5 rokov najskôr.

tukanec
16. aug 2019

mne sa paci ako vsetky viete co presne jej dieta potrebuje 😂 lebo vsetky deti su predsa rovnake

vendulka80
16. aug 2019

@tukanec mne sa zase nepaci, ze mnohé by nedbali keby boli jasle a skolky nonstop. A krúžky aj v noci. Deti nie su zvyknuté byt aj doma, maju odmalička naplánované aktivity a potom sa len čudujeme, ze nam tu nevyrasta generácia spoločenských deti ale neurotikov s migrenami od útleho detstva.

tukanec
16. aug 2019

@vendulka80 a co krajiny kde su mamy s detmi doma pol roka a nevysia im na ceckoch do 3 rokov ako to je u nas. neviem, nemam pocit ze zrovna slovaci su vzorka dokonalosti 😄

vendulka80
16. aug 2019

@tukanec no práveže nemam pocit, ze dnešné matky maju dieta na ceckoch. Zvyčajne najmä tie mladšie ročníky maju dieta ako doplnok ku kociku, potom jasle aby bolo cas na kavicky v Auparku a potom este vymyslieť krúžok kde som sice prítomná ale jedina moja činnosť je urobit 130 záberov a zverejniť na fcb aby kazdy videl aka som cool mamicka. A to, ze stat umožňuje byt doma do 3 rokov si najmä tie simplexnejsie nevedia vôbec vážiť. To je žiaľ jediný benefit, ktorý matka moze v tomto state získať.

nyusika
16. aug 2019

tak niektore matky roka nemaju nervy na to, aby sa ony doma individualne venovali dietatu...aj sa teda doma nudia...tak potrebuju mat nieco, kde niekto iny za ne odmaka vacsinu casu a ony sa len tak popri tom zvezu.
samozrejme, tvariac sa, ako sa ONY uzasne tomu dietatu venuju.

tukanec
16. aug 2019

@vendulka80 tak ale to trosku prehanate si myslim 🙂 mozno chodite moc po auparku a malo po ihriskach 😃

vendulka80
16. aug 2019

@tukanec 🤣🤣🤣Aupark nie je nic pre mna nakolko nakupujem mimo SR ale uz sme ratovali 1,5 ročne deti s traumou hlavy v detských kutikoch zatial co mamicka shopingovala a v rodinnom dome verejne ihrisko nemam, to je pravda🤣

nyusika
16. aug 2019

@tukanec
obavam sa, ze je este mierna...vazne.