Cena krúžku

barborka106
4. júl 2023

Zdravím Vás dievčatá, maminky, rodičia,
veľmi ma zaujíma Vás pohľad. (Ako je to napríklad vo vašom okolí?)
Dcérku som dala na výchovno-zaujmový krúžok, za mesiac 45 € - 50 €, ale funguje tak, že pani lektorka pracuje s deťmi v menších skupinkách.
1. Týždeň (dcérka chodí od pondelka do piatku, každý deň po 2 hodinky)
2. Týždeň (má dcérka voľno, teda pani lektorka pracuje s druhou skupinkou)
3. Týždeň (dcérka chodí od pondelka do piatku - každý deň 2 hodinky)
4. Týždeň (má dcérka voľno, práca s ďalšou skupinkou)

A takto to je zorganizované každý mesiac.

Zdá sa vám to finančne náročné, maminky?
Mne to príde ešte málo. Pani lektorka s deťmi trávi čas až 20 hodín za mesiac a zdá sa mi to až málo, že má 3.50 €/hod.
Čo poviete vy?

gubcikova
4. júl 2023

Dcéra chodí na krúžok pripraví na talentové skúšky. Chodí každý štvrtok na dve hodiny.Cena kurzu na mesiac je 60€ takže áno zdá sa mi to malo

catherinah
4. júl 2023

Záleží kolko deti je v skupine a co s nimi robí

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinapetronela
4. júl 2023

Áno malo je to .

petamich
4. júl 2023

odpovede vcera nestacili? nema predsa 3.50 na hodinu, tvoja dcera nema individualnu hodinu, zrejme, ked to robi asi sa jej to oplati, z cirej lasky k cudzim detom by to asi nerobila alebo mozno robila a prijem ma vyrieseny inak

catherinah
4. júl 2023

@elizabet173 ale 3,50 ma hadam za jedno dieťa. Ak ma deti v skupine 10, tak je to ina suma. Tiez cakam pointu 🙂

barborka106
autor
4. júl 2023

@elizabet173 áno, som lektorka, aj učiteľka v MŠ preto ma to zaujíma aj pohľad iných mamičke, či sú ochotné dávať deti na takto cenovo dostupné krúžky. )

pribinak
4. júl 2023

Však včera si tu písala, nie?

barborka106
autor
4. júl 2023

@pribinak omylom mi to zverejnilo 2x, ospravedlňujem sa

barborka106
autor
4. júl 2023

@catherinah omylom mi to pridalo 2x, ospravedlňujem sa

cookie29
4. júl 2023

neviem o aky zaujmovy kruzok ide, ani aky vek ma dieta, ale kazdy den dve hodiny mi pride vela... a 50€ na mesiac, ono zalezi aj z ktorej strany sa stavias, 50€ kazdy mesiac moze byt v rozpocte rodica celkom slusna polozka.

Mne dieta chodi na zaujmove kruzky, niekde platim 60-80€ / rocne za 2 treningy tyzdenne inde aj 300€ za 1krat tyzdenne... takze to vsetko je indivindi

barborka106
autor
4. júl 2023

@cookie29 malá má 5 rokov, je to záujmová činnosť, ktorá sa venuje rôznym aktivitám od matematiky po rôzne outdorové aktivity v prírode (Niečo také na vyplnenie voľného času dieťaťa, ale zároveň aj príprava buď do MŠ, alebo do 1. Ročníka ZŠ, malá ma možnosť výberu hier a činnosti, má aj riadené aktivity, pani lektorka so mnou komunikuje aj o vývine malej - v com sa zlepšila, co treba dotiahnuť atď. )
Ak sa smiem opýtať, vaše detičky aké krúžky navštevujú?

jasminet
4. júl 2023

5x týždenne na 2 hodiny niekam vozit dieťa, po skole, praci... To nie. Cenu neviem posúdiť, keďže neviem aky kruzok to je.

barborka106
autor
4. júl 2023

@jasminet vyššie som popísala. 🙂 áno, je to tak. 10 dní do mesiaca chodíme, máme to neďaleko domu.

tramtada31
4. júl 2023

@barborka106 dcéra chodi na tenis 2x1 hod tyzdenne. Platime 110 e/mesiac (ročne 1320 eur, trenuje sa aj v lete). Veľa mi to nepride ten vás kruzok, ale asi tiež by mi nevyhovoval takýto rozvrh. Tyzden sa hnat po praci ako za zdutym psom a tyzden zas nemat ziadnu aktivitu.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
4. júl 2023

@barborka106 tak napriklad na toto by som urcite dieta nedala. Pretoze podla mna kruzok by mal byt doplnkom a nie nahradou. Dieta v MS/ZS toto absolvuje. Kruzok je skor o tom, co nema inde. Ale este raz, je to moj nazor. Mne dieta chodilo na baby gymnastiku, cirkusove aktivity, Zumba kids, futbal, "sportovu skolu", move&fight, judo, plavecky... samozrejme nie vsetko naraz. Zvazujem English school kde ich lektorka vyberie v skole a idu k nej domov, zahraju sa, potom olovrant, bezne cinnosti, ale vsetko prebieha v anglictine.

barborka106
autor
4. júl 2023

@tramtada31 ten rozvrh sme si uz nastavili s pani lektorkou a s ostatnými rodičmi, ako nám to vyhovovalo (niekto z rodičov detí máva aj rannú a poobednú smenu) a časy boli tiež prispôsobené rodičom. Teda nám vyhovela vo všetkom a po dohode.
A keďže s nimi robí rôzne aktivity, tak napríklad naša zistila, že ju veľmi bavia zvieratká a kone, tak chodíme aj jazdiť a vďaka tejto doplnkovej činnosti sme to zistili. ❤

barborka106
autor
4. júl 2023

@cookie29 je to asi o individuálnosti a každému vyhovuje niečo iné. My sme vďaka týmto doplnkovým činnostiam zistili lásku k zvieratám, a malá si vybrala kone. Tak sme začali jazdiť. ❤

jasminet
4. júl 2023

@cookie29 suhlasim. z mojho pohladu pre 3-6 r. dieta nie uplne stastne. dieta si po skolke ma ist oddychnut, doma si stavat lego, kreslit, ist na ihrisko s kamosmi, s rodicmi na zmrzlinu, kriedu do ruky a malovat si. moji mali v skolke anglictinu 2x tyzdenne po hodine, 1x tyzdenne po skolke vytvarnu na 1,5hod a 1x tanecnu/detsku jogu - dievcata, syn mal 2x sport - bud florbal, alebo futbal. ine dni sa pytali na ihriska za kamaratmi - chceli sa hrat, nie ucit matematiku a trajdat po okoli. ale to je len cisto moj nazor na podobne kruzky.

ale ved ked sa ti zda byt malo kolko platis, tak pani lektorka daj viac za svoje dieta. len tak pomimo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborka106
autor
4. júl 2023

@elizabet173 je to inovatívna metóda, a u nás je len teraz. Keďže je u nás málo kapacít do MŠ, malú mi nevzali, až keď bude predškoláčka, preto som volila aj toto 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejka1974
4. júl 2023

@barborka106 moja dcéra chodí na karate a platím 30 eur mesačne a to ma tréning 2x do týždňa hodinu a pol takže nám to vyjde na 2,50 za hodinu ale vezmi si že je ich okolo 40

thoughtfulweirdo
4. júl 2023

@elizabet173 Moja má 5 a predškoláčka bude až od septembra 🙂

@barborka106 Mne sa to nezdá veľa a ak by dieťa naozaj rado chodilo, platili by sme taký krúžok. Naša chodí na tanečnú, 3h do týždňa a platíme 20€ mesačne, plus teda väčšia položka (80€) raz do roka je kostým, potom štartovné na súťažiach (do 30€) a nejakú sumu sme na tie súťaže aj prejazdili, z toho jedna bola v Maďarsku, takže tam aj ubytko, to ale nemám vôbec spočítané.

barborka106
autor
4. júl 2023

@thoughtfulweirdo moja takisto bude od septembra predskolacka 🙂 áno, chodí tam veľmi rada a je to skvelé. Ešte si aj pýta, či by mohla chodiť aj od septembra, aby to nebolo na ňu príliš. Ale pani lektorka spolupracuje aj s pani ucitelkami z MŠ, ktoré sú v okolí. Ale 100 ľudí - 100 chutí 🙂

Vaau, to je super. Čo by sme neurobili pre ten detský úsmev, radosť našich detičiek ❤ nech sa Vám darí🙂

mikadooo
4. júl 2023

@barborka106 áno, príde mi to málo, takže super mať takúto možnosť 🙂. Je možné, že napríklad lektorka nemusí platiť škôlke/škole žiaden prenájom, zároveň tvoria z bežného materiálu za pár šušňov a bum, hneď je cena polovičná 😉.

zuzana76
4. júl 2023

pride mi to ako reklamna tema, ale budis, cena vysoka nie je, ale zavisi kolko deti v kruzku je, teda nakolko sa ma sancu lektor dietatu venovat, ale neviem ci by som toto platila dietatu do 4-5 rokov, kruzky stacia aj neskor, ale ak je dieta take, ze si neustale vyzaduje pozornost a je dynamicke, tak by som zvazila nejaky kruzok, moj starsi chodil ako 4- rocny na anglictinu, nevyhovoval by mi asi ten rozvrh, ale tiez zavisi, ak je matka napr doma, teda nepachti z roboty po dieta a rychlo na kruzok, tak tiez sa to da.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heleninamama
4. júl 2023

@barborka106 Za konkrétnu vec by som zaplatila, ak by to dieťa chcelo, ale max. 2krát v týždni. Pr. platím angličtinu, plávanie, mažoretky...ale deti to naozaj chytilo až vo vyššom veku. Ale určite by som neplatila za takéto zabíjanie času škôlkara a reči o inovatívnych metódach, rozvoji, príprave do ZŠ... To som zvládla úplne bez problémov sama za pomoci obyčajnej mestskej škôlky. Navyše, deti majú mať aj priestor na rodinný život.