7 ročný syn chce hrať na bicie

zlatkavav
9. máj 2015
Používateľ zlatkavav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatkavav.

Ahojte, mám takú dilemu, 7 ročný syn chce chodiť na bicie, boli sme sa aj spýtať v hudobnej škole a od septembra pravdepodobne nastúpi (ešte to nie je isté). Keď som sa rozprávala s učiteľom, povedal, že by bolo dobré mať tento hudobný nástroj aj doma. Chcela by som sa poradiť, kde by sa dali kúpiť nejaké lacné bicie, pretože sa bojím, že ho to môže skoro omrzieť. Keďže bude mať narodeniny v júni, radi by sme ho prekvapili. Máte nejaké rady?

janinah
9. máj 2015

ja som kupovala husle cez kamarátku,ktorá robí v zuš-ke,treba mať človeka,ktorý sa do toho rozumie,aby si nekupovala blbosť za drahé peniaze....nekupovala by som však v júni,najprv nech si to obkuká v septembri v škole a potom aj učiteľ poradí ,či sa oplatí investovať do nástroja a aký asi kupovať...do septembra ešte aj syn môže zmeniť názor,ak by mal bicie doma už v júni,tak by sa mohol cítiť,že musí a to by nebolo dobré...

motovidlo
9. máj 2015

Kamoškina dcéra už dva roky chodí na husle, majú požičané zo ZUŠ za smiešny peniaz (tuším do 10 € mesačne). Neviem, či sa dajú aj bicie, ale skúsila by som sa spýtať.

bubelko
9. máj 2015

@zlatkavav nedaju sa prenajat?

mikema
10. máj 2015

@zlatkavav No podla mna na zaciatok tie bicie az tak nepotrebuje, lebo na uvod sa clovek uci naozaj velmi zakladne cvicenia a tie moze bubnovat aj doma na gauci 😉 Ale dobre by bolo bud zistit, ci niekto v okoli nehra na bicie a nema kontakty, alebo mozno aj starsie bicie. Mozno opytat sa rodicov, ktorych deti tiez chodia na bisice (spytaj sa ucitela, ci nema kontakty). A popozerat inzeraty. Nove by som urcite nekupovala a inak bicie su uzasne!!! Mna to tak chytilo, ze som niekedy aj cely den nejedla a len hrala a hrala. Hravala som na bicich kamarata, ktory mal kapelu a skusal blizko nasho domu. INak mozno by aj to bola moznost, ak niekto vo vasom okoli ma kapelu...

sashabb
10. máj 2015

@zlatkavav môj chodí tiež, a určite zo začiatku tie bicie doma niesu vôbec potrebné. Neviem ako inde na zuš-kách, ale u nás tomu vela nedávajú a nemusel by ich mať doma vôbec 😎 Netrvajú na tom aby nejako trenovali alebo sa doma niečo učili. Je to len o tom, či to to dieťa chytí a chce hrať aj doma.

miriam511
11. máj 2015
Používateľ miriam511 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriam511.

Záleží na tom, či ich vážne chceš kupovať, poprípade koľko by si chcela minúť peňazí. Keď sme kupovali mi bicie, objednávali sme konkrétne tieto http://kytary.cz/stagg-junior-3-red/HN106105/, keď si to prepočítaš na eurá, je to cca 100 eur a to máš 10 mesiacov prenájmu v hudobnej, ale z vlastnej skúsenosti viem, že máloktorá hudobná ti bicie prenájme, zvlášť, keď ti učiteľ odporučil zvážiť kúpu. Ale určite by si mala zvážiť, či to tvoj syn myslí vážne.

ivkapon
12. máj 2015

@zlatkavav syn hra na bicie 2 roky a dcera uz 5 rokov a bicie doma im vôbec nechybaju.

myleontina
12. máj 2015

@zlatkavav skus cez bazos http://hudba.bazos.sk/inzerat/49587472/Predam-b... moj bracho ked bol v mladom veku si tak nasiel na inzerat tiez za nejaku smiesnejsiu sumu, bubny sa podla mna pozicat nedaju, nie je to flauta, ani husle , je to velky a drahy nastroj.... alebo taketo detske aspon zatial ? http://hudba.bazos.sk/inzerat/49587472/Predam-b... ,treba popozerat inzeraty 😉 http://hudba.bazos.sk/inzerat/49515127/Bicie-na... , tu je nizka cena http://hudba.bazos.sk/inzerat/49508072/Predam-b...

zlatkavav
autor
13. máj 2015
Používateľ zlatkavav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatkavav.

Ďakujem baby, ste skvelé! Pozerala som tie odkazy. Trošku som sledovala aj tú českú stránku, pretože oproti bazárom sa mi páči, že majú bicie záruku, i keď cenovo vychádzajú trošku drahšie, ale z vlastnej skúsenosti viem, že nové je predsalen nové. Asi tam skúsim zavolať, keď píšu, že je to zdarma. Tie bicie z bazárov sa mi zdajú pre začiatočníka a najmä malého chlapca aj dosť veľké, ale ja tomu veľmi nerozumiem, tak sa skúsim poradiť aj s učiteľom ;) . Inak ceny nie sú zlé a tak zvažujeme tú kúpu, trošku som sa bála, že by to mohlo byť aj vyše 500 eur.

mircalla
13. máj 2015

@zlatkavav kuk http://hudba.bazos.sk/bicie/
na bazosi som toho uz zohnala dost, ono to je dobre sledovat priebezne, ci tam nieco nepribudlo
pripadne si daj inzerat sama s poziadavkami, je to zadarmo

terinka015
14. máj 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

Mám tiež skúsenosti so stránkou kytary.cz. Priateľ pracoval v Brne a kúpil si tam elektrickú gitaru. Teraz si nedávno dokupoval nejaké veci a bol spokojný. Dovoz trvá len dva dni.

zlatkavav
autor
14. máj 2015
Používateľ zlatkavav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatkavav.

Dnes som volala na kytary a poradili mi celkom dobre, dokonca sa rysuje možnosť, žeby syn išiel do hudobného tábora, takže by mohol trénovať už v lete. ďakujem za tipy.

lenkanovakkova
17. máj 2015
Používateľ lenkanovakkova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenkanovakkova.

A myslíte, že sa oplatí kupovať viac v hudobninách, keď mám pocit, že do ceny prirátajú aj prevádzkové náklady. Aké sú vaše skúsenosti?

terinka015
17. máj 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

@lenkanovakkova Započítavajú tam určite maržu, ako záleží od ceny poštovného či sa to oplatí viac online alebo v predajni. Ale väčšinou je od určitej sumy poštovné zdarma.

miriamka001
18. máj 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

@lenkanovakkova Ja v poslednej dobe nakupujem viac online, knihy, elektroniku, záleží, čo chcete kupovať, myslím, že drahšie hudobné nástroje, sa oplatia online, pretože tam je dovoz zdarma.

lenkanovakkova
18. máj 2015
Používateľ lenkanovakkova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenkanovakkova.

A koľko je asi strop pre poštovné v e-shopoch? Chceli by sme robiť celkom veľkú objednávku.

miriam511
22. máj 2015
Používateľ miriam511 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriam511.

Napríklad v obchode kytary.cz je to nad 3 000 Kč, s inými hudobninami nemám skúsenosti 🙂

lenkanovakkova
23. máj 2015
Používateľ lenkanovakkova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenkanovakkova.

To je dobrá cena, chceme objednávať za viac, ešte pozriem aké majú ceny 🙂

zlatkavav
autor
24. máj 2015
Používateľ zlatkavav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatkavav.

Oplatí sa to, my sme tiež už nakúpili 🙂

lenkanovakkova
24. máj 2015
Používateľ lenkanovakkova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenkanovakkova.

Už ste kúpili, tie bicie online? A cez slovenský či český e-shop?

zlatkavav
autor
25. máj 2015
Používateľ zlatkavav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatkavav.

Cez české kytary 🙂

terinka015
25. máj 2015
Používateľ terinka015 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od terinka015.

Predpokladám, že ich už máte aj doma, aj ich už dostal syn, či čakáte až na narodeniny? 🙂

zlatkavav
autor
25. máj 2015
Používateľ zlatkavav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zlatkavav.

Počkáme na narodeniny, nech má poriadne prekvapenie...

nikus587
31. máj 2015

chodenie do hud.školy bez vlastného nástroja nemá podľa mňa veľký význam. To je ako učenie sa napr. angličtiny bez učebnice len na hodine raz v týždni.

milujemkrtecka
31. okt 2015
Používateľ milujemkrtecka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milujemkrtecka.

Dobrý deň, čitam že už je táto diskusia starsia a tak by som sa rada spytala ako to dopadlo s tymi bicimi? Bavi ho to ešte? Kúpili ste mu ich cez tie kytary ako to tu odporúčajú? Ďakujem 🙂

karolinka789
4. dec 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Kamoška začala s bicími v dospelosti a je úplne unesená. Uvažujeme , že syna na ne tiež dáme. Čo mi ale všetci doporučujú - určite nekupovať bicie v bazároch. potrebujete niekoho, kto sa im rozumie (ak to nie ste vy), kto vám ich skompletizuje a hlavne kde budete mať servis

miriamka001
14. dec 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Určite skúste www.kytary.sk. Majú obrovský výber, vlastný servis, poistenie nástrojov a hlavne je to dlho fungujúca firma, ktorá sa nestratí, ke´d budete niečo potrebovať 🙂

barca1205
27. dec 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Ja by som na začiatok asi nekupovala nový nástroj, čo keď to dieta prestane po chvíli baviť? Na začiatok stačí z druhej ruky a keď ho to chytí, vždy možete nový kúpiť 🙂