Tabletka PO. Mám stresovať?

prisera123
20. apr 2020

Ahojte žienky.
Vážna otázka - jeden večer sme mali nechránený pohlavný styk, spoliehali sme sa na to, že “vytiahne”, avšak nestalo sa tak. 🙄 Zistila som ale, že som zabudla skontrolovať kalendár a ten hlásil jeden deň pred plodným dňom. Druhý deň skoro ráno som brala tabletku “po” Escapelle. V ten večer (teda večer plodného dňa) sme mali chránený pohlavný styk, aj “vytiahol” ale kondóm bol prasknutý. Myslíte, že mám zase dôvod stresovať?
Nie sme deti, no dosť sme to pokazili.
Vďaka za normálne odpovede.

janinah
20. apr 2020

Dosť sa čudujem ženám,ktoré sa spoliehajú na chlapa,že vytiahne a že vie manipulovať s kondomom.Teraz len počkať,ale tehotenstvo nikdy nie je katastrofa,sú oveľa horšie veci na svete.

prisera123
autor
20. apr 2020

@janinah nie žeby som sa na to spoliehala, ale boli to zvláštne situácie, čo síce neospravedlňuje.
Aktuálne by totiž tehotenstvo dosť zhoršilo celú našu /hlavne moju/ situáciu. A samozrejme už teraz som sa poučila.

lenuliatko84
20. apr 2020

Antikoncepcia vam asi nic nehovori

prisera123
autor
20. apr 2020

@lenuliatko84 hovorí. Avšak teraz mi to už nepomôže.

matkahelka
20. apr 2020

@prisera123 vysledok po DVOCH escapelle mam doma a ma 10 rokov. ked som gynekologovi argumentovala, ze urcite nie som tehotna, lebo ved do istoty som si dala az 2 tabletky PO, klepkal si na celo... ze by som bola prekvapena, kolko takych PO deti beha po krajine...

prisera123
autor
20. apr 2020

@matkahelka to ste ma nepotešili.

matkahelka
20. apr 2020

@prisera123 ani mna doktor vtedy. Strasne som sa mu tam vtedy rozplakala. Ale to, co sa stalo mne, nemusi sa automaticky stat aj tebe.
Pre mna to bol vtedy koniec sveta, s odstupom casu je to to najlepsie, co sa mi mohlo stat.

jajka71
20. apr 2020

@prisera123 tomu vazne nerozumiem, tychto diskusii ci to dopadlo kocikovanim alebo nie je denne zopar, stale novych a stale je percento takych, u ktorych to skoncilo kocikovanim, takych u ktorych nie...takych, ktore sa z takejto situacie poucili i takych, ktore sa nepouvia nikdy...ambulancie gynekologov pred coronou plne zien, ktore zistia, ze to nepomohlo i zien, ktorym to opakovane pomohlo a ked uz konecne chcu tak sa nedari ci keby sa uz konecne postastilo, uz by si "to" nedali vziat...ziaden z nas neodpovie ako to bude v tomto pripade mozno statististicky aka je pravdepodobnost sa da vygooglit v ktorej faze cyklu ano a v ktorej nie avsak to nemusi znamenat, ze to skonci kocikovanim ak bude vysoka pravdepodobnost... to by nebolo tolko zien, ktore cakaju mesiac co mesiac na dve ciarky na teste..to by stacilo si to vypocitat. ) pravdepodobnost aj v tomto pripade je, ci sa ukaze ako relevantna uvidis tak o mesiac mozno skor...

lenuliatko84
21. apr 2020

@lenuliatko84 ka som myslela akoze tabletky normalne na mesiac alebo kondom,nie tabletka po

dadus_ka
21. apr 2020

@prisera123 takto blizko ovulacie ti ani tabletka po nic nezaručí.

prisera123
autor
21. apr 2020

@matkahelka môžem sa opýtať, koľko ste mali rokov keď ste sa to dozvedeli? Samozrejme nemusíte odpovedať.

matkahelka
21. apr 2020

@prisera123 28, teda takmer 29. Rokov dost, ale s vtedajsim partnerom (aktualne uz takmer 11rokov manzelom) to bolo velmi burlive, nemal dobre platenu pracu, zil bohemskym zivotom. Ja som koncila doktorandske a nechcela som ostat na VŠ, chcela som si najst pracu v praxi. Mala som minimum uspor, on ziadne. Proste cele zle to vtedy bolo.

mon895
21. apr 2020

Moja svagrina si dala tabletku po 2h po "nehode" dnes ma nehoda uz cez 8r... takze nespoliehala by som sa na to uz len pockat ci pride ms

moonlight1210
21. apr 2020

@prisera123 cim blizsie k ovulacii (a vajicko sa moze uvolnit kedykolvek pocas tej doby, uplne presne sa to predpovedat neda), tym vacsia sanca, ze otehotnies napriek tabletke.
Je to taky zavod s casom. Vajicko uz moze byt na ceste. Spermie mozu byt rychle a sikovne. A tiez chvilu trva, nez nastupi ucinok tabletky.
Takze oplodnene vajicko to moze stihnut a ucinok tabletky uz na to nebude mat vplyv.

U vas (s tou dvojnasobnou nalozou den po dni) uz len pockat a uvidis.

A treba vziat do uvahy aj fakt, ze by sa nezadarilo, ani keby ste tento ciel sledovali. Obcas sa to stava.
(Aj ked Murphyho zakony a ta povestna motyka...).

prisera123
autor
21. apr 2020

@moonlight1210 vďaka za odpoveď. Presne takéto nejaké vysvetlenie som asi potrebovala. Vďaka.

prisera123
autor
21. apr 2020

@matkahelka veľká vďaka za odpoveď. Som v podobnej situácii. A ešte tá skvelá korona, obaja “minimum” úspor, tiež som bola hlúpa keď som si nepremyslela to lezenie do postele...

ivi_kiwi
21. apr 2020

Poznam dieti co su vysledkom tabletky PO 😅 btw pocas ovulacie nefunguje

sunny8
21. apr 2020

Ja na tvojom mieste by som stresovala .. hormóny ti teda dajú za vyucenu .. rozhádzana ms a kadečo iné a možno aj tehu

prisera123
autor
21. apr 2020

@sunny8 čo rozhádzaná MS, to by bolo nič oproti tehotenstvu.

prisera123
autor
21. apr 2020

A ešte jedna otázka - po preštudovaní návodu Escapelle som sa dočítala - samozrejme už pred tým než som ju vzala - že zabraňuje nie len uvoľneniu vajíčka, ale keď sa vajíčko už uvoľnilo a oplodnilo tak aj uhniezdeniu vajíčka. Prečo potom tieto odpovede? 🧐

jajka71
21. apr 2020

@prisera123 lebo tabletka po nieje carovny prutik, su pripady kedy zena otehotnie aj po uziti tabletky....tabletka po moze mat dopady na menstruacny cyklus, po uziti tabletky sa stava, ze zena otehotnie i to, ze sa cyklus dava do povodneho modu velmi dlho a zeny si nevedia mechanicky vypocitat ci memstruacia a kedy pride, kedy su plodne dni..

prisera123
autor
21. apr 2020

@jajka71 teda by bolo lepšie, keby som si tabletku nedala? 🙃

hulica
21. apr 2020

nie je to 100% ochrana. mnohým ženám sa už stalo, že aj napriek tomu, že tabletku užili, tak proste otehotneli. nie je to jednoduché ani po tom, táto tabletka vie dosť rozhádzať menzes takže brať ju len tak hala bala by som ti neodporúčala

prisera123
autor
21. apr 2020

@hulica nebolo to plánované a verím, že to bolo prvý aj poslednýkrát. 😔 Ale bolo to nevyhnutné. Vždy lepšie aspoň takáto vec akoby som s tým nerobila nič.

matkahelka
21. apr 2020

@hulica nedramatizuj. Myslim, ze ju nikto hala bala neberie uz len preto, kolko € za nu clovek vysoli. V dnesnej dobe uz maloktora zena je ochotna pchat do seba denno-denne antiku a kondomy mam pocit, ze su cim dalej nekvalitnejsie. Otazka od zakladatelky bola polozena jasne...

princeznasevera
21. apr 2020

@prisera123 ahoj ja som mala nechraneny styk pocas plodnych, partnerovi uslo dala som si az druhy den tabletku a dieta nemam

jajka71
21. apr 2020

@prisera123 to musis vediet ty, tabletka moze mat ten efekt, ze nemusis otehotniet,ale nik ti to nezaruci vzhladom na opakovanu suloz bez ochrany v tak prekernej faze cyklu...

prisera123
autor
21. apr 2020

@princeznasevera vďaka. Dala si mi aspoň maličkú nádej hihi.

simca1702
27. apr 2020

Ahoj Ja som ti tabletku PO užila a tiež sme mali sex cez plodne dní ale len 1x... Užila som tabletku tuším do 6hod od sexu... Neboli žiadne vedľajšie účinky, ani posunutý menzes (ak nerátam 3dni meškanie ale to so stresu skôr) ani tehotná som nebola... Drzim palce nech to dopadne dobre
@prisera123

prisera123
autor
28. apr 2020

@simca1702 vďaka. 😅 Verím, že u mňa to bude rovnako. 😅 a že toto celé ma len osud chce postrašiť za veci, ktoré robím. 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre