Som tehotná alebo len vadná?

ema_ma_mamu
20. feb 2022

Ahojte, mám otázku a rada by som, keby na ňu odpovedali len tie z vás, ktoré niečo také prežili. Konkrétne sa jedná o toto:
Mešká mi menštruácia už 11 dní, vyšli mi dva pozitívne tehotenské testy, bola som u lekára, ten mi povedal, že tehotná určite nie som. Už predtým som mala problémy s nepravidelným cyklom, ale nikdy nemeškala takto dlho. Pohlavný styk som mala naposledy 4 týždne pred vyšetrením, takže pochybujem, že som tehotná. Sestrička mi pichla vyvolávačku a doktor predpísal antikoncepciu, takže naozaj rátajú s tým, že nie som tehotná. Ja sa ale stále bojím, že som. Stalo sa vám niekedy niečo také? Ak áno, ako to dopadlo? Alebo čo to môže byť?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ema_ma_mamu
autor
20. feb 2022

@lubka261 Aj sono, aj odbery, tehotenstvo vylúčil 🤷‍♀️ môže to byť len nejaká hormonálna zmena? Trochu som pribrala, možno z toho?

koniarova
20. feb 2022

Daj si zobrať krv na hcg u obvodného,alebo si zaplať v súkromnom labaku.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ema_ma_mamu
autor
20. feb 2022

@lubka261 Hej, pýtala som sa na to, že ako to že testy boli pozitívne, bolo mi povedané, že to je bežné

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monka105
20. feb 2022

Nemáme rovnakého gynekológa? 🙈😂 Niektoré tehotenské testy žiaľ robia aj falošné koľajnice. Ak si nemala ani len trochu zvýšené hcg v krvi, tehotná žiaľ určite nebudeš.

jana_eyre_2
20. feb 2022

A ešte stále ti.testy vychádzajú pozitívne? Ja by som sa bála toho aby to nebolo mimomaternicové tehotenstvo, ak ti opäť vyjdú pozitívne, hľadaj iného doktora.

ema_ma_mamu
autor
20. feb 2022

@lubka261 Vážne neviem ako je to možné, povedal mi pri sone, že je tam všetko čisté, žiadne tehotenstvo alebo cysta tam nie je, tiež som mu povedala, že mám neskutočné bolesti, už odkedy mi mala prísť menštruácia, na čo mi povedal, že to môže byť hormonálna porucha a preto som aj pribrala

petamich
20. feb 2022

@jana_eyre_2 HCG by ale v tom pripade vyslo pozitivne ak by to bolo mimomaternicove ak vysli odbery negativne, tak to tehotenstvo nie je

ema_ma_mamu
autor
20. feb 2022

@jana_eyre_2 nebolo by to vidieť pri sone?

tulipanicek
20. feb 2022

A robil ti aj nejaké ďalšie vyšetrenia? Lebo falošne pozitívny test môže byt signálom iných dalších ochorení či zapalov

ema_ma_mamu
autor
20. feb 2022

@monka105 Dobre, ďakujem pekne 😇

ema_ma_mamu
autor
20. feb 2022

@tulipanicek Nič iné, len ma prezrel, spravil sono a odbery, pichli mi vyvolávačku a išla som domov

jana_eyre_2
20. feb 2022

@ema_ma_mamu nie na sone to nemusí byť vidno, avšak ak ti robili odber krvi, tam by hcg vyskočilo - to som si nevsimla že ti robili aj odber krvi..
@petamich

ema_ma_mamu
autor
20. feb 2022

@ema_ma_mamu hlavne okrem toho, že mi mešká nemám žiadne iné príznaky

vinetuu
20. feb 2022

@ema_ma_mamu no mne tiez mudr tvrdila ze nie som tehotna a dcerka uz ma 6 rokov 😁 ty poznas svoje telo lepsie ako on ...

petamich
20. feb 2022

@vinetuu ked jej robil odber krvi a HCG je nizsie ako 5 = negativne, tak si sice moze poznat svoje telo ale ked mala styk pred 4 tyzdnami a bolo by z toho tehotenstvo a za predpokladu, ze mala plodne dni, tak by dnes bola minimalne v 6tt = nielen by na sone nieco videl ale HCG by urcite nevyslo negativne

autorka: nemohla si mat napr. cystu? tie niekedy zvyknu robit falosne negativne testy :( ciarka na teste bola jasne viditelna = urcite pozitivny? lebo to je cudne, ak by to bolo biochemicke, tak by si minimalne zacala krvacat uz akoby oneskorena menstruacia

ema_ma_mamu
autor
20. feb 2022

@petamich asi pred rokom a pol mi praskla cysta, odvtedy som mala stále nepravidelný cyklus, ale nikdy nemeškala tak dlho, novú cystu mi teraz nenašiel

xiaomi_
20. feb 2022

@lubka261 ja som mala tiež tehu testy pozitiv , HCG bolo len 3 a že je to bežné tesne pred menzesom

jaskolka
20. feb 2022

Bud zle testy, alebo je nejaký problém iný v organizme. Neexistuje, aby bolo bežné pred menzesom, ako píše vyššie, mat pozitívne tehotenske testy. To je hlúposť. Potom sú to zle testy, pretože tie majú reagovať iba a výlučne na prítomnosti Hcg v moči.
Veď to by aj panna, ktorá v živote mužský úd ani ešte nevidela, mohla mať "bežne" pozitívny test pred menzesom🙈🙈. A co tej povie doktir? Ze je to bežné? Veď takého idiota by som vysmiala.

jaskolka
20. feb 2022

@xiaomi_ neexistuje, takého doktora by som vysmiala a vymenila. Alebo zmenila značku testov. To by aj panna mohla akože mať pozitívny test pred menzesom?

zuzi0911
20. feb 2022

Robila si si ešte testy od vtedy,či to silnie,alebo co?lebo to,že tam nič nevidel je ôk...
Takto...ja som išla v 6tt k dr koli spineniu...
Samozrejme dr nevidel nič a povedal mi,že možno ani tehotná nie som alebo bola som.. poslal ma do nemocnice,nech odkontroluju hcg..
Tak mi urobili sono a bolo vidno krásny vácok...dr mierne nahnevaný ci môj dr bol slepý, alebo co....išlo o hodinu medzi vysetreniami....

katie253
20. feb 2022

@ema_ma_mamu urob ešte raz test a daj ho tu.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
25jesss25
20. feb 2022

Aj ja sa čudujem ako hneď vedel, aké máš hodnoty HCG 🤷🏻‍♀️ V pondelok si k nemu minimálne zavolaj a spýtaj sa.. výsledky z krvi ti neprídu za 10 min 🙈 urob si aj ďalšie testy určite... a nájdi si iného lekára

soldi
20. feb 2022

@lubka261 vyvolavacka je progesteron. Takze ak by bola tehotna, neublizi to ziadno, progesteron sa dava aj na podporu tehotenstva

25jesss25
20. feb 2022

Ešte dopíšem.. mne pred 6 rokmi tiež presne po 2 týždňoch meškajúcej MS, pozitívnom teste na sone Gyn nič nevidel. Krv vôbec nevzal, pichli vyvolávačku, že ak do 2 týždňov nepríde mám sa vrátiť. Jasne že neprichádzala, ďalšie 4 testy boli pozitívne a po 2 týždňoch keď som sa vrátila už bolo pekne vidno aj na sone..
No vyvolávacka vraj nijak neublíži plodu, vraj skôr naopak, čo je v tom pravdy, neviem...

tulipanicek
20. feb 2022

@jaskolka Nemáš pravdu. Testy nereagujú len na HCG v moci. Sú rôzne interferencie, ktoré spôsobia falošné pozitívny výsledok HCG. Môže to byt zápal, môže to byt niečo vážnejšie. Nebudem rozpisovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre