Môžem byť tehotná, aj keď beriem antikoncepciu?

radka89
1. feb 2012

Ahojte dievčatá. Neviem ako začať, mám malú dilemu. Beriem HAK asi rok, každý mesiac som pravidelne dostala svoje dni. Vždy v tu istú hodinu. Pred dvoma týždňami som mala krvavý výtok, ktorý trval dva dni. A teraz mi menštruácia mešká tretí deň. Pred menzesom ma vždy príšerne bolia prsia, teraz nič. Od včera necítim bolesť. Neužívala Som žiadne antibiotiká. Je tam nejaká možnosť, že by som mohla byt tehotná ?

jankapa87
1. feb 2012

Ahoj myslim, ze tehotna nebudes. Ak si brala tabletky nacas a ziadnu si nevynechala, tak je riziko male. Aj pri uzivani tabletiek moze zblbnut cyklus. Na Tvojom mieste by som si urobila a test a budes vediet na com si. drzim palce 🙂

radka89
autor
1. feb 2012

Ďakujem Janka. Test sa chystám robiť zajtra ráno 🙂

bzucinka2
1. feb 2012

ja si myslim, ze ak ta bolievali prsia pri menzese, ak by si bola tehotna, tak ta bolia riadne tiez, ale priklanam sa k nazoru, urobit test, menzes moze ovplyvnit a zblbnut aj stres...

amexa
1. feb 2012

mne sa toto pri HAK nikdy nestalo, robi ti lekarka pravidelne vysetrenia ktore ma - pre predpisovani na 3 mesiace brat krv a raz za rok vysetrenie?

lenka268
1. feb 2012

Sprav si test a uvidis. Ja som brala tiez Hak Novynette a pri tejto Hak som mala menzes raz tak raz tak. V jeden mesiac mi prisli, druhy nie. Ked som nemala dva mesiace za sebou uz ma to prestalo bavit. Bola som naliata a nemala som s toho dobry pocit. Lekar mi povedal ze sa to stava, treba vymenit tabletky. Ja teraz nemam ziadne a menses mam 4 mesiac v pohode takze to bolo s toho. Ak si vynechala tabletku, to je uz iny pripad. V kazdom pripade si urob test alebo zajdi za doktorom ak by to bolo este s nejakej inej priciny napr. cysta a pod.

zuziq8
1. feb 2012

@bzucinka2 mna na zaciatku tehu vobec neboleli prsia a to som otehotnela pocas brania HAK...

@radka89 urcite si urob test, ja som otehotnela pocas brania HAK a to som brala pravidelne tabletky... po dobrati blistra som sa citila divne ale svoje dni som dostala, ked som zacala dalsie balenie mala som teploty, tak som si spravila test a ten bol negativny, tak som pokracovala v brani HAK... az po dobrani toho balenia som sla k dr. nech mi predpise dalsie a len tak mimochodom som jej povedala ze ma picha v podbrusku, tak mi spravila usg a bolo jasne ze som tehu... takze som otehotnela presne medzi branim dvoch blistrov, aj ked by sa to nemalo stat, lebo HAK ma zabranit dozretiu a uvolneniu vajicka... no kazdopadne si sprav test, a pre istotu ho o par dni zopakuj... 😉

katy1979
1. feb 2012

@radka89 mozes byt tehu aj ked pravdepodobnost je velmi mala ale stava sa to a je jedno ci pri HAK ci pri vnutromaternicovom teliesku takych bab je tu viacej . Ale samozrejme pricin preco si ich nedostala mozu byt rozne. ak bude test negativny a mrchy nikde tak sa skoc dat skontrolovat.

feb13
1. feb 2012

@radka89 Ahoj ZIADNA antikoncepcia nie je 100%-na okrem celibatu. Sice pri HAK je riziko minimalne ale nejake riziko tam predsa je. Staci nejaka hnacka, dietna chyba alebo hocico, ze sa jedna davka nevstrebe dobre v traviacom trakte, vobec o tom nemusis vediet... Ja som mala jednu spoluziacku ktora zostala tehotna pri HAK a zistilo sa jej to az v 5. mesiaci, pretoze lekar jej povedal ze nevadi ze nedostala menzes pri HAK sa to stat moze a ked to brala riadne tak tehotna urcite nie je. 😠 Takze do toho 5. mesiaca este dopovala svoje dieta zenskymi hormonmi, som zvedava co keby mala mat syna...
Ale ked si mala aj v polovici cyklu krvacanie, myslim ze skor sa jedna o "blbnutie tela", HAK je riadne svinstvo a ani netusis co vsetko ti moze narobit...

radka89
autor
1. feb 2012

ŽIJEM V ZAHRANIČÍ čiže mám to troška zložité. Dostať sa tu k lekárovi trvá pár dní. Test som už kúpila, ráno urobím. Pri prvom tehotenstve som vedela hned ze čakám bábo 🙂 nakoľko som fajčiarka a prestali mi chutiť cigarety. Každopádne ďakujem za každú odpoveď, zajtra sa dozviem viac. 😉

acrobaleno
1. feb 2012

Prečítaj si príbalový leták k tabletkám a choď k doktorovi.

nice202
1. feb 2012

a teraz ja napisem nieco, dufam, ze ta nevystrasim. pribeh sa stal pred 3 rokmi. mamina kolegyna brala HAK, no aj napriek tomu otehotnela. dozvedela sa to v tretom mesiaci, cize uz bolo neskoro na hocico. dovtedy ju denne brala. a dieta sa narodilo kompletne slepe. ☹

slniecko2
1. feb 2012

HAK je v prvom rade riadne svinstvo-pozri aj temy na konikovi o tom. Test ti moze ukazat ale aj nemusi ze si tehotna- niekedy az po urcitom case. HAK ti moze sposobit aj potrat v rannych stadiach oplodnenia vajicka, lebo stielka maternice nie je tak pripravena ako by mala byt v dosledku HAK, co moze byt pre niekoho aj eticky ci moralny problem a vela krat vyvolava rozne zdravotne problemy. Treba poradit s lekarom a kukni aj tie temy o HAK- len neviem kde presne su.

bzucinka2
1. feb 2012

@zuziq8 ja nevravim, ze ta musia boliet prsia ale myslim si ze ak ju bolievaju pri menzese, boleli by ju aj ked by bola tehulka 🙂 ale tak pravidlom to isto nie je 🙂 urcite treba ist k dokimu, to je najistejsie 🙂

zuziq8
2. feb 2012

@nice202 ja som brala HAK dva mesiace, a mala je uplne v poriadku...je velmi nepravdepodobne zeby HAK sposobila nejake problemy babatku..

nice202
2. feb 2012

@zuziq8 no je to velmi pravdepodobne

lamada181
2. feb 2012

ahoj ja nechecm zle ja som otehotnela pri brati hak a to dva krat brala som ich kazdy den bez toho aby som zabudla a mam krasne dve deticky ktorými nic neni
urob si test a uvidis
alebo zbehni k dr

nice202
2. feb 2012

@zuziq8 len pre zaujimavost, co to som nasla. Mna sa tato tema netyka, ja len pisem o akom pripade viem, co sa stal pocas brania HAK Negatívny vplyv HAK na biochemické procesy v tele ovplyvňujú nasledujúce tehotenstvo ženy a vývoj dieťaťa. Napr.: Zníženie hladín vitamínov B 9 (kyselina listová), B12 (Cyanocobalamín), B6 (Pyridoxín), B1 (Thiamín), B2 (Riboflavín), C (Acidum ascorbicum), E (Tocopherol), zníženie magnézia a zinku v krvi,vplyv na stereogenézu a na proces dozrievania vajíčka, zvýšenie hladín vitamínu A v krvi, poruchy nervovej sústavy u detí, ktorých matky užívali HAK v posledných troch mesiacoch pred počatím a defektné pôrody po užívaní pohlavných hormónov. Vážne poruchy nervovej sústavy, chybné utváranie sa plodu či vyvolanie potratov v dôsledku nedostatku vitamínov kyseliny listovej, vitamínu B12 a vitamínu B6 spôsobuje nedostatočná činnosť enzýmu metionín-syntetázy a zvýšené hladiny homocysteínu, ktoré sú spoluzodpovedné za chybné utváranie plodu a poškodenia nervovej sústavy, anencefalus alebo potraty. zdroj aby som nezabudla www.lekarenkarmel.sk/25-HA_VplyvNaPlod_JUaut.doc

zuziq8
2. feb 2012

@nice202 tu su vypisane vsetky veci co sa mozu stat, rovnako ako mas na vsetkych liekoch vypisane mozne neziaduce ucinky, a predsa 90% ludi ani jeden z nich nepociti 😉 kolko zien neberie HAK a nevedia ze su tehotne, tiez nemaju idelany prijem vitaminov, stravu atd... samozrejme, stat sa moze vsetko, ale to sa moze aj ked HAK neberies... treba mysliet pozitivne. 🙂 a ked uz sa stane ze zena otehotnie pri brani HAK, tak sa zrejme stala chyba... pri jeden nevstrebanej, alebo nezobratej tbaletke by nic hrozit nemalo, tkaze ak sa tie tabletky zle vstrebavali, zrejme nai nemali take zle ucinky na telo... a k tomu vstrebavani...mne napr. dr povedala, ze je lepsie brat vecer, ze vraj sa lepsie vstrebavaju...

nice202
2. feb 2012

@zuziq8 ja neviem, ty si odbornik. neviem preco jej vsetci lekari a odbornici povedali, ze to bolo kvoli HAK.. ale ty vies, asi by mali vratit diplom. pozri mna to uz nezaujima, ja ziadne hormony neberiem a ani nikdy nebudem. bud rada, ze mas zdrave dieta, tie co ich maju chore po hak, tu nemaju cas vypisovat asi....

zuziq8
2. feb 2012

@nice202 neviem preco na mna utocis... mohlo a nemuselo jej to sposobit HAK... ja zas poznam vela mamiciek, ktore maju aj napriek HAK zdrave deticky, ale nehadam sa s tebou o tom, ci jej to HAK sposobila... a to co lekari povedia..hm... ano, su studovani, a aj tak vedia natarat vela blbosti... zial, mam s tym osobne skusenosti 😖 okrem toho, napisala si ze jej to potvrdili VSETCI lekari... to je dost nejasny pojem... kolko ich bolo? 2? 5? 10? kolko lekarov, tolko nazorov.

@radka89 aky je vysledok testu? 🙂

nice202
2. feb 2012

@zuziq8 mohlo a nemuselo, v jej pripade sa stalo a nepovedal jej to jeden odbornik. s takym dietatkom sa chodi na plno vysetreni. nastastie sa to nestalo mne.. prepac, ked si myslis, ze utocim.

nice202
2. feb 2012

@zuziq vsak ti pisem, ze je to mamina kolegyna. ja s nou nezijem,. neviem kolko lekarov to bolo. po prve ked ona tvrdi, ze jej hovorili, ze to boli kvoli HAK, tak prepac, ale verim jej. mna uz nepresviedcaj, ja si myslim,. ze len tak to nebude... dakujem za pokec

koniarova
2. feb 2012

Tak tento názov témy ma desííííí. 😲 😲 😲

radka89
autor
3. feb 2012

@zuziq8
Test som si robila až dnes, NEGATÍVNY. Menštruáciu som síce ešte nedostala , ale cítim že príde. 😉

erika0802
12. feb 2013

@zuziq8 ahoj prosim ta aku si brala HAK ked si otehotnela dakujem 😉 😉

zuziq8
12. feb 2013

@erika0802 ahoj, ja som brala Yadine.

erika0802
12. feb 2013

@zuziq8 ja beriem Maitalon a dufam ze nepatrim medzi tie co otehotneli ked brali HAK... 😒 😒 😒 😒

zuziq8
12. feb 2013

@erika0802 Mas podozrenie ze by si mohla? Ja som na to prisla az v 10 tyzdni, 2 mesiace som brala HAK a myslela ze vsetko je OK...

erika0802
12. feb 2013

@zuziq8 no ies co mam a dufam ze sa mylim..mam menzes ale slaby co u mna je divne kedze ja som si vlozky nestihala menit ...min tyzdden ma bolela neskutocne hlava a tak na vracanie mi bolo stale..a vcera a dnes ma pali zaha co mnapalila iba v tehotenstve...dufam ze nie som tehotna fakt lebo ja by som uz dalsie dieta zatial nezvladla..bojim sa toho fakt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre