Je to pravé alebo len biochemické tehotenstvo?

lucindaa7
17. mar 2013

Ahojte žienky prosim vas o radu.. Bola som vo svrtok 14.3 u gynekologa že mi asi meská mrcha ( ťažko určiž po vysadeni HAK jeden cyklus 34 dní potom dalsi 33 dní) ale este furt to bolo v norme do 35dna. Bola som teda v 34 den že furt nič test som si robila ráno v utorok teda 12.3 a bol negativny. Bolest v podbrusku ako pred mrchou ale tá nikde. Doktor povedal, podla vnutorneho sona že tehotná nie som nic nevidi že maternica je ako v druhej fáze cyklu. Ale nedalo mi to a dnes 17.3 som si urobila test a boli tam krásne silne dve ciarky. Je možne že bz to len lkeár nevidel a pomýlil sa????Neveim co si mysliet...

usacek79
17. mar 2013

@lucindaa7 lekar vidi az od cca 1000hcg, v momente meskania ms naozaj nemusi vidiet vobec nic, by som povedala, ze je to takmer iste, ze nic nevidi..
maternica by len mala mat trosu hrubsiu sliznicu, co ale opat v tak skorom termine este nemusi byt jasne...
k lekarovi netreba chodit skor, ako 2 tyzdne po meskani ms, len sa zbytocne vystresujes.

ak mas teraz s odstupom par dni dve ciarky, tak je to jasne - si tehu, proste sa neskor uhniezdilo a teda naozaj nic nemohlo byt vidno tak skor..
nestresuj 🙂

lucindaa7
autor
17. mar 2013

@usacek79 dakujem..ja som tam skor sla hlavne preto že som bola na inom vysetreni v mojom meste tak som to využila aj kao preventivnu prehliadku a yároven som sa ho opýtala či náhou nie som tehu kedže mrcha nikde..Chcem si este ráno urobit test..ale taku miernu bolest v podbrusku mám akobz mrcha ale tá furt nikde a už je to 37 den cyklu. Takže ja len dúfam že je to tehu...a nám sa konecne podarilo

usacek79
17. mar 2013

@lucindaa7 drzim palce 🙂

lucindaa7
autor
17. mar 2013

@usacek79 dakujem uviidme zajtr asi chcem dat zobrat krv u obvodaka toho mam po ruke nie ako gyn. mimo mesta kde ted bývam..

awalancha3
17. mar 2013

@lucindaa7 ..... myslim, ze si tehotna..... a nechces odfotit test a ukazat nam ho? nech sa potesime a zaspominame

lucindaa7
autor
17. mar 2013

@awalancha3 tuho nad tým pouvažujem som táák trosku poverčíva ale nie uvidim co zajtra tá krv a potom sa pochválim 🙂.....ale ciarky su krasne silne...

hexena
17. mar 2013

prepacte za otazku, ale co je to biochemicke tehotenstvo?

usacek79
18. mar 2013

@hexena je to stav, ked sa spermia spoji s vajickom, pokusi sa zahniedit, no vzapati si to rozmysli a odchadza normalne s menstruaciou.. Je to stav, ktory este tazko nazvat tehotenstvom, no test uz moze vychadzat slabucko pozitivny..
Je to proste len ista "chemicka" reakcia, ktora sa nedotiahne do konca.

matuskova003
18. mar 2013

@usacek79 ☹ je to smutne ☹

kessica
18. mar 2013

@usacek79 mna to postihlo asik minuly cyklus :-/

usacek79
18. mar 2013

@kessica
@matuskova003 no to ale nie je ziadna tragedia... keby sme netestovali ako najate, ani to nevieme. telo hned vyselektuje, ze to nie je zivotaschopne a urobi poriadok, povedzme si, ze je to velmi uzitocna a rozumna selekcia.. 🙂

matuskova003
18. mar 2013

@usacek79 asi natom niečo bude 🙂

livocka21
18. mar 2013

@lucindaa7 mne nebolo nic vidno a to som bbola uz v 4 tt... dr ti mal zobrat krv (!) ... a inak blahozelam a drzim palce 🙂

lucindaa7
autor
18. mar 2013

@livocka21 dakujem dufam že mrcha už nepríde 😀 a veru krv mi nebral aj ked som a pýtala ale tým že som mu pvedal že test bol negat asi neriesil a ked mi robil preventivku povedal že maternica neni nejak zvacsana velmi je v normálnom stave a že ani nevidi zmeny na sliznici že by to bolo tehu....Povedal že je to v druhej fáze cyklu...mne nejk podvedomie naspekávalo že urob si testa v nedlu ráno na mna kukali zretelne dve ciarky..tak dufam že sa netesim neopravnen lebo okrem chýbajucej mrch nemam iné príznaky a kedže tento mesiac sme s manželom boli rozlitaný viem presne kedy sa to stalo tak osm v 3 týždni od OPL.

livocka21
18. mar 2013

@lucindaa7 no tak 3 tyzdne to by este nemohol nic vidiet a ani ked pojdes teraz tak nebude nic vidite...pockaj jeden dva tyzdne, popripade si urob este test, ked chces mat istotu....ale kedze mas dve ciarky tak hcg tam je a mrcha by uz nemala prist 🙂

zuzi0911
18. mar 2013

@lucindaa7 ahoj kludne nemuselo byt nic vidno.ja tiez som si v piatok urobila test v den ms vysiel pozitiv a v pondelok som isla k lekarovi ze tehu test mi hentak vysiel.bola som v 3 tyzdnia uz to aj videl.drzim palce 🙂

billam
18. mar 2013

Mne MS meskala 5 dni, test bol pozitívny...napriek tomu lekár nic nevidel...prisla som v 6tt a uz bol vidiet vak a v 7tt srdiecko.

aurora88
5. apr 2013

ahojte baby, da sa takato slabulinka ciarocka na tehotenskom teste, robena 4 den meskania mrchy, povazovat za prekonane biochemicke tehotenstvo -kedze po 5 dnoch meskania mrchy som ju dostala, riadne bolestivu a silnu?velmi zle sa to foti, ale volnym okom to bolo pekne vidiet. A moja druha otazka znie, ked to bolo to biochemicke tehotenstvo, mali by sme si dat teraz trochu pauzu v snazeni, aby si telo oddychlo alebo prave naopak, snazit sa hned dalsi cyklus? Dakujem pekne za kazdu odpoved.

barboritta
5. apr 2013

@aurora88 mne sa až taká slabulinká teda nezdá 🙂 🙂 ja by som si urobila po skončení krvácania ešte jeden test,veľa žien má krvácanie prvé mesiace.ale aj keby si nebola,ja by som nečakala

aurora88
5. apr 2013

viem, ze vela zien mava pocas prvych mesiacov krvacanie ako keby mali normalnu mrchu,ale nie je to skor take spinenie? ja teda spinenie nemam urcite, uz druhy den lezim v posteli s bolestami, ake normalne pri mrchach nemavam...a nechcem zbytocne zivit nadej :( ale test si asi pre istotu urobim 🙂
@barboritta

barboritta
5. apr 2013

@aurora88 tak veľa šťastia,napíš čo vyšlo

dadushka007
8. apr 2013

ahoj, mne sa stalo to iste, meskal mi menzes, urobila som si testy, boli tam tiez slabsie ciarky, ale boli dostatocne viditelne. potom som dostala menzes, bol omnoho silnejsi ako obvykle. podla mna to bolo tehotenstvo, len sa neuchytilo...asi to biochemicke.
dalsi mesiac som otehotnela ale v 9tt som potratila MA. doktor odporucil 3 mesiace pauzu a to prve tehotenstvo nebral do uvahy, kedze som vtedy nesla na vysetrenie, kde by sa dalo potvrdit, ci to skutocne tehotenstvo bolo.preto ak mas pochybnosti, chod radsej na vysetrenie, aby ak sa ti to nahodou zopakuje, tak by ti urobili nejake vysetrenia. mne ziadne nespravili, ze az po dvoch potratoch☹ co som sice uz mala, ale jeden nebol potvrdeny lekarom...

petrusape
8. apr 2013

@aurora88 mala som to iste pred nedavnom, za potrat to doktor bral, lebo bol uz druhy v poradi, ale ak mozem poradit, tak po menstruacii zbehni k doktorovi, ci je vsetko v maternici v poriadku, ci si sa dobre vycistila, je to dost dolezite, aj pre priapadne buduce pokusy, mne odporucil cakat 3 mesiace, ale to naozaj nasledkom predchadzajucich udalosti, takze sa ho rovno opytaj, co by odporucil a zariad sa podla svojho uvazenia.

aurora88
8. apr 2013

planujem si urobit test po mrche este raz, ale aj keby bol negativny, zajdem pre istotu k svojmu a vysvetlim mu, co sa stalo...som zvedava, co povie....dakujem vam baby....🙂
@petrusape
@dadushka007

petrusape
8. apr 2013

drzim palce

bobozoziliny
9. apr 2013

Ahojte, prosím len o názor.. Vcera aj dnes som si robila tehu test MAMATEST a vysli mi // . Len potom som si vsimla ze na obidvoch je testovacia ciarka silnejsia ako kontrolna, ale obe su jasne viditelne.. Myslite ze to moze znamenat zly test alebo ??

barboritta
9. apr 2013

@bobozoziliny je to jedno,aká je silná.pokiaľ ju dobre vidieť,je to jasné.blahoželám k bábätku 😉

aurora88
9. apr 2013

tak dnes bol test negativny, takze asi sa to vsetko vyplavilo:(....teraz len vaham, nevyznam sa v tom celkom, ci by to mohlo byt to mimomaternicove, ale myslim si, ze ked je test negativny, tak to nie je ziadne tehotenstvo, teda ani mimomaternicove? alebo sa mylim???...a mam ist predsa k svojmu lekarovi, aj ked uz asi nic nezisti?

petrusape
10. apr 2013

@aurora88 nie, aj pri mimomaternicovom ti hcg vyplavuje (http://baby-web.topky.sk/clanky/a2980-Mimomater...), bolo to s najvacsou pravdepodobnstou biochemicke, viem ze sa ti asi nechce, ale chod na kontrolu ku gynekologovi, ci je maternica vycistena a vsetko sa vyplavilo (co s velkou pravdepodobnostou ano, len pre istotu),

luciana789
10. apr 2013

@aurora88 sesternica si robila test a vyšiel negatívny, no i napriek tomu to bolo mimomaternicové

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre