Som rozvedená, mám malé dieťa a zlomené srdce

viktoriato
17. feb 2023

Čerstvo rozvedená a zničená a nešťastná, bez severu…šťastná pre dieťa, no bez energie a zlomená ako šíp. Čo kto poradí? Nemám viac menej žiadnu rodinu.

deti95060810
17. feb 2023

no len s poriadne prelieč a spamätaj z toho všetkého a až potom si nájdi niekoho normálneho...🙂
zn. už som to tiež prežila

stellarstar
17. feb 2023

@viktoriato smer dr psychológ

viktoriato
autor
17. feb 2023

@deti95060810 ďakujem Ti…ani si neviem predstaviť, čo ma všetko čaká a nemá mi byť kto oporou..

viktoriato
autor
17. feb 2023

@stellarstar tam sa veru chystám

stellarstar
17. feb 2023

@viktoriato a určite je to lepšie, ja som pred pár rokmi mala tiež ťažké obdobie až som myslela na.... nechcem písať a dala som sa don rúk psychologičky kt mi aj pomohla. Chodit ku psy nie je hanba len treba natrafiť na toho fakt dobrého

athena27
17. feb 2023

Mysli hlavne na to, že všetko prejde.. vždy všetko prejde aj to dobré aj to zlé. Bude lepšie, život nám nenaloží viac ako dokážeme zvládnuť. Niektoré veci sa pre niečo dejú, ale my "nevidíme za roh" Vo svojom živote som už zlomená bola a až po rokoch som pochopila prečo to tak všetko dopadnúť muselo. A ešte jedna vec, čo neskutočne pomáha - plač - vždy keď sa ti dá vyplač sa, pusti to von a miluj svoje dieťa najviac ako vieš teš sa že sa máte navzájom a čaká vás ešte veľa pekných chvíľ a nová láska príde keď bude tvoje srdiečko pripravené. Držím palce 🙂

kitycat
17. feb 2023

@viktoriato no nejaku rodinu mas a kamarati sa snad tiez najdu? ☺️

kristina0909
17. feb 2023

@viktoriato ahoj kludne mi napíš ☺️

misiaknunu
17. feb 2023

No ja som najšťastnejšia na svete, že mi zmizol zo života 😃

sandyan
17. feb 2023

Ahoj,ja som skoncila sama s dietatom ked mal maly 3 tyzdne...skusili sme to znova mozno na mesiac a este horsie, maly ma skoro 1,5roka a som najstastnejsia na svete,uz mam aj noveho priatela a nemozem opisat ako sa mi zmenil zivot k lepsiemu..

breznica
17. feb 2023

Ja som skončila sama s ročným dieťaťom s ťažkými diagnozami,od rodiny som veľkú pomoc nemala,len že tak mi treba a oni ma varovali a bla bla bla... treba žiť pre dieťa, venovať sa mu,dávať mu lásku a bude dobre

viktoriato
autor
17. feb 2023

@athena27 ďakujem ja Tvoje slová a zdieľanie Tvojich skúseností…musím veriť, že bude lepšie. Ja som veľmi silný človek, no v auguste mi zomrel moj milovaný Ocko, dali mu dva zo dňa na deň 3-4 dni a doma nám zomieral 2 mesiace. Robila som možné aj nemožné na jeho záchranu, no leukémiu neporazíš. O necelé dva mesiace ma opustil manžel, svokrovci celý šťastní, manžel teda od včera už ex úplne odosobnený. Myslím, že skutočnú lásku ani nedokáže cítili alebo ku mne nikdy nemohol cítiť, lebo tak sa správa ku mne. Ako len chladnokrvne sa dá. Po odchode môjho Ocka žiadna opora. Maminka na prášky…a ja sama na dieťa, dom, psa…všetko..úplne som stratila sever. Nemám nikoho okrem malej a Maminky a psíka a Maminka sama potrebuje oporu a podporu a ja nevládzem. @misiaknunu @sandyan @breznica ďakujem veľmi pekne aj za Vaše zdieľania. Vidím, že nie som sama. Je to tragédia podľa mňa, keď dieťa nemá kompletnú rodinu, no veľmi ma teší, že ste prekonali Vaše ťažké obdobia a je Vám lepšie!

viktoriato
autor
17. feb 2023

@kitycat len Maminku a tá má dosť, kedže našom zomrel moj milovaný Ocko vlastne presne dnes pred pól rokom. Mali by 48.výročie sobáša a Ocko v januári 70tku. A kamarátky sú všetky tie ozajstné v zahraničí. :(

viktoriato
autor
17. feb 2023

@breznica presne to budem robiť, len musíme myslieť aj na seba. Každá žena potrebuje muža a ka som taká hlúpa, že toho môjho by som som stále vzala spať.

breznica
17. feb 2023

@viktoriato určite nie!! Nezaslúži si to. Určite na teba čaká niekde lepší, taký čo ti bude oporou

viktoriato
autor
17. feb 2023

@breznica Ach ďakujem…ja mám v hlave vážnu hmlu a myslím, že normálne som už tak klesla, že to utieranie topánok o mňa sa stalo zvykom… keby moj ocko ešte žil, už by ho ozaj nakopal do zadku. Zle som sa ja vydala. Jeho rodina má peniaze a myslia, si, že im patrí všetko, ale myslím skôr, že im patrí dno a tam si môžu užívať svoje kráľovstvo, lebo taký majú charakter. Len keby im to niekto povedal..

p.j.jacky
17. feb 2023

@viktoriato rozvedená tiež som mála
Malé dieta . Ale hovorila som si že tento stav je dočasný a raz bude dobre . Trvalo dlho kým som sa vysporiadala sama so sebou a naučila sa žiť a spoliehať len sama má seba a zvládla som to bravúrne . Je tomu už 10 rokov ( ani neviem presne ) a som vydatá mám ďalšie dieťatko a mám sa dobre . Hlavne musíš myslieť že naozaj tento stav je dočasný . Nič netrvá vecne ani dobre veci ale ani zle. Veľa síl prajem 😉

breznica
17. feb 2023

@viktoriato zažila som to isté, rodina pri peniazoch a synacik rozmaznany, namyslený. Navyše veľkí kresťania ale o postihnuté dieťa a vnúča žiadny záujem 🤮

aliaray1
17. feb 2023

@viktoriato drzim ti palce. Ako sa vravi, jedna lastovicka leto nerobi a snad hadam nestal za to, aby si sa utrapila a zialila na veky...kvoli jednemu chlapovi? Prejdes si fazami...hnev, strach, smutok... v roznom poradi, je to proces liecenia...max rok-dva.

Hladaj na sebe a v sebe ako sa zlepsit, zracionalizuj, snivaj o tom po com tuzis.

Sny sa plnia iba tym, ktori snivaju ♥️

Blizi sa jar, potom pride krasne leto...uvazuj nad tym co vsetko mozte spolu zazit, mas predsa svoje dietatko, mas vsetko 🤞🤟
Hlavu hore a smutok pominie.
Cas...daj si cas, dopraj si, zasluzis si ♥️

viktoriato
autor
17. feb 2023

@p.j.jacky ďakujem a teším sa s Tebou, znie do super a je naozaj úžasné to čítať. Dúfam, že sa tam tiež dostanem. ❤️

viktoriato
autor
17. feb 2023

@breznica máš pravdu a tak nech sa stane! Ďakujem Ti ❤️

viktoriato
autor
17. feb 2023

@breznica tak toto je skutočne ľudské dno…ako sa Ti žije - Vám teraz? Myslím s postihnutím? Neviem teda o čo ide, ale určite si si už zabehla koľaje…tak snáď to máš ľahšie ako na začiatku.

viktoriato
autor
17. feb 2023

@aliaray1tak toto si asi krajšie a lepšie ani nemohla napísať. Ďakujem veľmi pekne za podporu a máš veľkú pravdu, musím niečo zmeniť a veru aj na sebe a znovu sa začať viac usmievať. Musím začať znovu snívať a brať veci ľahšie.

viktoriato
autor
17. feb 2023

@aliaray1 ❤️ Naozaj ďakujem

vladena001
17. feb 2023

@viktoriato rozumiem ti...ja som si prezila podobné...aj mamina mi v tom case zomrela...ja s dvoma malymi detmi u nasich...je to už pomaly 16 rokov....ono to prejde...nebude to ľahké....u mňa to trvalo roky....ale nakoniec zistíš,že to tak malo byť...ja teraz za to všetko ďakujem po tých rokoch....opatruj sa..."pracuj na sebe"....myslim na teba a objímam❤

viktoriato
autor
17. feb 2023

@vladena001 ❤️ Ďakujem veľmi pekne. Asi to je ako vravíš, najlepšie vieš. Ďakujem za objatie, to teraz potrebujem silno. A koľko nás je s rovnakým, podobným osudom. Je to smutné kvôli tým deťom.. nech je lepšie, nech je dobre.

p.j.jacky
17. feb 2023

@viktoriato dostaneš ! Nesmieš dovoliť aby ti jeden človek zničíl toľko krásnych dni .

breznica
18. feb 2023

@viktoriato ďakujem za opýtanie, syn už je veľký, onedlho má 13 rokov,jeho hendikep nás výrazne obmedzuje vo všetkom, ale človek si zvykne aj na sibenicu ako sa hovorí. Sedem rokov mám nový vzťah, syn ho normálne volá oci. Aj tebe bude určite časom dopriate nájsť dobrého chlapa,v prvom rade ale pozeraj na svoje dieťa, nech by mal chlap aj zlatého vtáka, tvoje dieťa nech je vždy prioritou aspoň kým sa neosamostatni

viktoriato
autor
18. feb 2023

@vladena001 ❤️ Ďakujem veľmi pekne za slová, zdieľanie a objatie…áno, zvládneme to, prekonáme a bude lepšie. Ako vravíš, aj ja musím na sebe pracovať a určite nie málo. Každý máme čo meniť.

viktoriato
autor
18. feb 2023

@breznica ako vravíš, dieťa a jeho šťastie je prvoradé. Tak som rada, že ste si zvykli a verím teda, že to máte dnes ľahšie ako na začiatku. Je super, že nie si sama a máš rodinu. Rodina je aj pre mna úplne posvätná vec a treba sa o ňu starať.