Sama s chorým dieťaťom

8. dec 2022

Bože ženy povedzte mi ako to dávate keď ste samé s chorým dieťaťom.. Single matky alebo keď muž je na dlhšie preč a babky/tetky/kamošky žiadne niesu... Ja som doma s ročnou angínou tretí deň a extrémne mi hrabe, zabúdam, strácam veci, nedá sa mi rozmýšľať, ani von ani do obchodu, len so smetami ze večer vybehnem, to sú asi tak max dve minúty... Ach poradte dačo lebo sa zbláznim

simonaniky
8. dec 2022

Vydržať ;) horšie bude, keď začne práca a budeš mat choré dieťa a nikoho na výpomoc. Teraz proste oddychuj s ňou

dskjhfdlkdjhl
8. dec 2022

Z coho Ti hrabe? Dcera ma nejake vazne stavy? Lebo ak je to bezna angina, tak nejako nevidim jediny dovod. Ja som casto byvala s detmi sama, ked boli chore, niekedy aj dve naraz. A zazila som aj take, ze som volala zachranku, takze vtedy mi bolo naozaj tazko, ale ak je normalny priebeh, tak klud a vydrz.

terina25
8. dec 2022

Ja som sama aktualne so synom chorym a mam este dceru. Sice su uz vacsi ako tvoje ale zvladam. Musim. Co ine mi ostava

kulumulu123
8. dec 2022

Vitaj v klube ja som momentalne s 2 detmi presne takto a chvilami je to na zabitie v momente ked klesne teplota a maju ako tak energiu uz je spor na svete... A tiez sa citim na 2veci asi to lezie aj na mna 😭😭😭😭😭

majulino
8. dec 2022

A z čoho ti hrabe? Som druhý deň so synom 2r. V nemocnici. Izba 2x2,5m nikam nemôžme ísť je v kuse na infúziách. Spíme na jednolozkovej posteli obaja, nakoľko je všetko plne. Grca, hnackuje, teplotuje a akoby to nestačilo tak si do krvi strháva chrasty zo staršieho poranenia. Dnes prezmenu sa zobudil aj s opuchnutym očkom a lickom. Vraj dôsledok infúzií. Za celý deň tu prišla 2x upratovačka a raz dr. Ledva idem na wc, lebo si vytrháva kanilu...

syslik81
8. dec 2022

lahnem vedla pozriem si film ,rozpravku etc..alebo ak spi tak si upracem navarim ,porobim co inak nestiham ... idu vianoce mozete vyravat ozdoby chystat byt ... tolko toho co robit a ty s anudis

zuzubb007
8. dec 2022

To je vtip, z coho ti prosim pekne hrabe? Vsak si doma, pohodicka. Ked zacnes pracovat potom uvidis co je to trpnut na kazde zakaslanie, alebo keby chodis po nemocniciach ako plno mamiciek, sa spamataj

darius_a
8. dec 2022

@majulino veľa síl!!!
My mam tiež všeličo, ale vždy si poviem.
Bože super, sme doma.
Mame sa dobre.
Nemocnica och.
Skorý návrat domov💗

bluka2
8. dec 2022

Pozri, horšie je, keď ste choré naraz. Alebo keď si chorá ty a 2 deti naraz. Alebo keď si ty choré typu nachladnutie a kašeľ a ešte nejaké iné napríklad gynekologické problémy a dve deti s kašľom a soplom k tomu. To posledné si užívam už tretí týždeň, ale "kašlem na to", radšej sa nad tým netreba zamýšľať - teším sa, keď to prejde. Aj vám skoré uzdravenie

darius_a
8. dec 2022

Poradiť autorke?
Daj sa do kľudu.
Choroba ma človeka spomaliť.
Takže bud pomalá s malou a iba tak bud.
Všetky to poznáme, nemaj strach, prejde to

kristinapetronela
8. dec 2022

Oddychuj a plánuje čo budete robiť keď bude fit ♥️

deedol
8. dec 2022

podla mna je "horsie", ked je dospely chory a dieta zdrave 🙂 to si vzdy hovorim, ze ako to ti single rodicia zvladaju, ked maju teploty, atb a podobne a do toho zive male dieta, o ktore sa treba postarat. v kazdom pripade skore uzdravenie a drz sa 🙂

katuska19
8. dec 2022

Skore uzdravenie, povedz si stale moze byt horsie, angina je stav prechodny, o par dni bude zdrava. Predsav si, ze si v nemocnici s nevyliecitelne chorym dietatom. Niekolko mesiacov, alebo to tahas takto niekolko rokov. Alebo ked budes chora so 40kami horuckami este s 2 chorymi detmi, ktorym treba navarit a postarat sa o nich.

mamamasama
8. dec 2022

Dnes mám termín pôrodu a doma choré deti. No poviem ti pravdu. Poplakala som si. Nechcú spat, nechcú jest, vracajú, ten kašeľ nedokážem zastaviť žiadnym sirupom. Nechcú sa hrať so mnou, spolu, ani samé. Dnes mám veľmi zlý deň. Nevládzem už ani chodiť, druhú noc nespím. Konečne prišiel domov muž, tak ma vystriedal a idem sa najesť. Fakt chcem už porodiť, aby som si aspoň na chvíľku "oddýchla". A čo poradiť? Nič. Čakať. Prejde to.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankalukasova
8. dec 2022

A to je také tragické?🙄 pocit, že mi už asi naozaj trošku šibne sa dostavil, keď som bola celé dni sama doma (6 týždňov) s tromi deťmi, ktoré postupne prekonávali kiahne a ochorela som do toho ja sama...

zooeynka
8. dec 2022

Este ze si to sem dala anonymne lebo by ta zozrali....

kittykat22
8. dec 2022

nemas netflix alebo hbo? Ked si takto doma, tak pomaha ked nieco pozeras. Ked umyvas riad alebo tak - pust si radio do pozadia. Alebo vecer su pustam na youtube Alex Rainbird - su to take pohodove songy ktore som nikdy nikde nepocula :D Je dobre, ked mas okolo seba audio/video rozptylenie aby si nebola sama. Nemas rodinu aspon na facetime alebo skype? Je dobre byt v kontakte aspon kamerou. Napis do skupiny na FB, niekde online, ze hladas kamaratky v okoli s detmi toho isteho veku.

zoeeoz
8. dec 2022

Zatni zuby a ides, mysli na to, ze bude o par dni lepsie 🙂
A pozor, s jednym dietatom tu na mk nemas pravo co len napisat staznost, tak sa na to priprav, supermanky daju urco mudrosti

dada318
8. dec 2022

Mám tri kusy a manžel na trojmesačných turnusoch v Chile v južnej Amerike. Vieš čo je horšie ako keď je choré jedno z detí alebo aj všetky? Keď som chorá ja, keď mám 40 teplotu a fungujem akoby nič 😁 takže zapnite si rozprávky, dajte pyžamko a oddychujte, ono sa to zlepší 💛💛🎄

kytkab5
8. dec 2022

Môj starší má 4 a k tomu mám dvojičky, ktoré majú necelé tri roky. Všetci traja sú teraz chorí, už je to 11tí deň. Jeden má chrípku, druhý zápal stredného ucha a tretí zápal priedusiek. Chvalabohu už sme na konci. Nehnevajte sa, ja sa vždy snažím, aby som nedehonestovala iné mamy, každá sme iná, každá je lepšie v niečom inom... ale toto mi nedá. Máte doma jedno choré dieťa a vy sa tu rúcate, že ste na pokraji síl. Musíte sa pozbierať.

autor
8. dec 2022

@dada318 ale to nieje 5 ročne dieťa ktorému poviem - a teraz budeš celý deň lezat a oddychovať a aj to tak urobí.. Toto je 1 ročná strela, hnisava angína a kašeľ, teplota a ona lieta po byte, neposedi, ani v ohradke nevydrží, nepolezi už vonkoncom, často padá, točí sa jej kúsok hlava z ATB ale furt chce len behať a ja musím zanou.. A kdeže upratovať ci piect ci variť ci zdobit byt na vianoce, to sa absolútne neda. Čiže ani telka ani pohoda v pyzamku, ale naháňam a prezliekam dosoplene a občas aj dogrcane dieta..dufam ze keď bude staršia tak už fakt bude ležať a oddychovať počas choroby..

dada318
8. dec 2022

Mám 4 mesačne a dve staršie, ktoré teda urobia čo poviem ale keď sú choré tak je vek irelevantný- plač, ston, sople, mrle v rici 🤣 tiež je to boj, lebo lieky nechcú, fúkať nos už vôbec a periny z teploty prezliekam každý deň, ale jedného dňa to pominie a spätne to už nie je také hrozne ako v tej chvíli keď pijem tretiu kávu a myslím na to že už viac nemôžem lebo dojcim 😁 určite to bude lepsie 💛 držte sa

simca06022011
8. dec 2022

si to velmi predstavujes ruzovo s tym 5rocnym, ze teraz budes lezat :DDD hahaha 3dni je este malo, nadych vydych a zvykaj si maminka :D takto to proste chodi. RObila som to , ze som bola doma, ked bolo lepsie hodila som malu rychlo do kocika a zbehla nakupit, ale s pravidlom mojej dr, po teplote 2dni doma este to nebolo rychlo, vacsinou som sa tesila aj na vylet k dr, cestou som ten nakup dala :DDD
Inak mala som pred par tydznami choru 11rocnu a prisaham, ze lepsie sa mi liecilo to male deco ako tato puberta :D

bucko555
8. dec 2022

Mám choru malú, aj muž je chorý ja som tiež a musím ich zvládať oboch lebo keď je chlap chorý to horšie jak dieťa

ladynina
8. dec 2022

To je také milé toto 😄 keď si myslíš, že toto je zle čo prežívas 😄 my, čo už máme staršie deti sa naozaj nad tým len pusmejeme 😄 ľutujem jedine tvoje dieťa, že je choré, to má naozaj mrzí. Nad tebou som sa len pusmiala 😄 buď rada, že si doma, nie v nemocnici v izbe 2x3 metre alebo na izbe s ďalšími 5 matkami a deťmi. Byť tebou sa vzchopim trošku, lebo budeš to mať veľmi ťažké. A naozaj 5 ročné deti neležia na povel, to ešte len budeš vidieť čo dokáže choré 5 ročné dieťa 😄 ale tak hlavu hore, nestazuj sa, nemáš sa prečo. Tvoje dieťa trpí, nie ty 😏 takže klidek a buď oporou pre dieťa, teraz to dieťa naozaj nepotrebuje nervóznu matku

zemiakovysalat
8. dec 2022

Vydrzim, hlavne myslim nato ze je to "chvilkove - par dni alebo tydzdnov " a potom mam zdrave dieta. Niektore matky to nemozu povedat ak vyhovavaju dieta s diagnozou.
A hlavne nemam na telefone zvonenie a spim ked dieta spi, lebo neviem co prinesie noc 😌

danica2711
8. dec 2022

smeti vynesieš neskôr, potraviny si daj doviezť donáškovou službou alebo popros susedu. Ty si daj magnézium a prestaň hysterčiť. Všetky sme mali choré deti a všetky sme to prežili. Nie je to bohviečo, ale ani sa nerúca svet. A nakoniec - je tu niekto iný, kto by sa postaral namiesto teba? Nie je, tak musíš zaťať zuby a zvládnuť to. Bez cirkusov a s vedomím, že teraz je najdôležitejšie vyliečiť dieťa, ty prídeš na rad až potom

zemiakovysalat
8. dec 2022

Jaj a ze upratovat a varit, objednam jedlo. A poupratujem ak sa da, som rada ze sme doma, a ze vyzdoba? Vyzdoba pocka, len nech sme doma a nie v nemocnici...
Urcit priority v zivote a pekne ist ... priorita cislo jedna je dieta. Ostatne počka...

smutnamama1981
8. dec 2022

Ja som prišla pred 2 mesiacmi o manžela, podľahol rakovine, zostala som sama zo škôlkarmi, nemám rodinu známych nikoho či by mi Ivy len na pol hodiny povaroval keď potrebujem všade Ich brať zo sebou, teraz si týždeň chorý , nechodia do škôlky,ani pracovať nemôžem, žijeme z ničoho... nechcem si ani len predstaviť keby sa so mnou niečo stalo že do nemocnice alebo tak...🙏