Muž je na týždňovkách

amyweber
18. apr 2021

Ahojte mamičky , chcem sa spýtať či som jediná matka sama na dieťa keď je muž na týždňovke . Ale úplne samy doma len vy a dieťa. Žijeme takto už 2 roky muž chodí domov iba na vykendy.

0silvia0
18. apr 2021

@amyweber urcite nie si sama, ja som takto fungovala dokonca s dvoma malymi detmi a muz chodi na tyzdnovky aj teraz, ked su deti velke.

pribinak
18. apr 2021

@amyweber určite nie si jediná, ale ja by som to takto nechcela, víkendový otec a muž.
Radšej mizno trošku nižší príjem, ale muž/otec doma

simoncik
18. apr 2021

@amyweber hm, neviem co by si robila a by si bola z detmi sama niekedy aj 3 mesiace

karhu
18. apr 2021

kamoska takto funguje uz 10r, tri male deti a muz prec z domu 7 tyzdnov a 2 tyzdne doma, v dnesnej dobe v niektorych regionoch sa inak neda

karelova
18. apr 2021

Niektoré musia fungovať úplne samé na všetko a muža nemajú vôbec..
Určite nie si jediná a ani najhoršie na tom. U Vás je toto rozhodnutie Vaša voľba, ktorú viete ovplyvniť a zmeniť.

janinah
18. apr 2021

určite sú a možno to niektorým tak vyhovuje aj celý život..a potom príde dlhšia Pn či už dôchodok a manželia si nemajú čo povedať a len sa doma obchádzajú...známa tak odišla robiť operku do rakúska,lebo muž zrazu doma a nevedeli fungovať...ja by som tak nežila,možno max. rok v prípade núdze,nie na to máme rodinu,aby som bola s deťmi sama.

annamalaga
18. apr 2021

No je to len a len o Vás. Buď bude bližšie a každý deň doma predpokladám za menej peňazí alebo si proste musíš zvyknúť nato ako aj iné rodiny.

rira
18. apr 2021

@amyweber ahojky ja som tak bola sama s malou od narodenia,priateľ síce nechodil na týždňovky,ale robil od rana do večera a cez víkend ešte futbal takze sami dve sme boli,ale u nás to dopadlo tak že vzťah skončil,ale bolo toho viac nielen práca a futbal

rira
18. apr 2021

@janinah presne tak

dankanka
18. apr 2021

@amyweber no.. Tak si to zase zober takto.. Ked zacnes chodiť do práce, tak nebudes mať cas premyslat nad tym ci muz je ci nie je doma.. A zase..ja si napriklad z detsva otca pamatam malo, bol kazdy den doma, večer, ale unaveny, vyflusnuty, nepouzitelny. Cize nejaky extra rozdiel nevidim.

janinah
18. apr 2021

@rira a to som ešte nepísala o dalšej známej,ktorej muž doniesol domov pohl. chorobu a o dalšej,ktorý mal na tej týždnovke rovno dalšiu ženu aj dieťa....takže samota ženy nemusí byť jediné negatívum takej situácie

rira
18. apr 2021

@janinah veľmi múdro lebo deti vyrastú a vzťah je potom o čom ? Tak ako si napísala dvaja ľudia nemajú si čo povedať smutne

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
18. apr 2021

@strapatapupava tak to som nevedela,že ak sa vadia,tak treba muža spratať na týždňovky.😉.myslela som,že treba riešiť problém

elizabet173
18. apr 2021

@dankanka môj otec na týždňovky nechodil a aj keď mal jeden, dva krát pár dňovú služobnú cestu, tak nemám rovnaké skúsenosti, ako ty, skôr opačné. Aj keď prišiel okolo 16,00-17,00 z práce, ešte sme vybehli na dve hodiny sa kúpať, veď v lete sa stmieva neskoro, alebo sa s nami hral, aj keď len človeče, pexeso, keď bol unavený, spolu s bratom niečo majstrovali v garáži, robili sme niečo v záhrade a pod. Mama by to mala oveľa ťažšie, keby chodil na týždňovky, lebo dom, deti, veľká záhrada a ešte doopatrovali jeho rodičov. Nechcela by som tak žiť, viem, robila by som všetko preto, aby sme boli spolu aj počas týždňa, či už presťahovaním, inou prácou, ale víkendové manželstvo u mňa nie, aj keď kopa žien tak žije.

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
18. apr 2021

@janinah tak to sa môže stať, aj keď chodí domov denne, ja by som sa bála skôr toho, čo si písala vyššie, deti odrastú, prípadne on zmení robotu a zistí, že je doma akosi navyše, že všetko funguje aj bez neho, že so ženou ani nevedia, čo majú spolu robiť.

amyweber
autor
18. apr 2021

Ďakujem Vám za odpovede

0silvia0
18. apr 2021

@amyweber takze dostala si cenne rady, ako takto radsej nefungovat, takze sup sup prehodnotit vase terajsie fungovanie...

vollino5
18. apr 2021

veľa ludí takto žije a verím, že to musí byť velmi tažke :/

ariannazara
18. apr 2021

@janinah zas to je buď, alebo 🤷‍♀️ mam kamošky ktoré boli zo svojim mužom nonstop deti, rodina, dovolenky a do páru rokov rozvod. Takže v niektorých prípadoch ani muz nemusí nikde chodiť 🤷‍♀️🤣

0silvia0
18. apr 2021

@ariannazara samozrejme ze je to vysoko individualne, zalezi aj od charakteru a zivotnych hodnot zucastneneho paru.

dankanka
18. apr 2021

@elizabet173 je to individuálne. Napríklad ja som velmi rada sama. Netreba mi nikoho. Som skor introvert. Ale zase cez koronu, prvu vlnu sme noli pol roka vkuse spolu a super. My viemr fungovať tak aj tak. Dnes je internet, zadarmo volania. Ono v rakusku sa piatky uz vacsinou nerobia, cize ide o 4 dni.. Jw to individuálne. Mam kamosky co sa bez muza ani nevy.. tak tie by to nedali..

fantaghiro21
18. apr 2021

@amyweber ja síce nemám na týždnovkach, ale ma rezim v praci taky,, ze stale je v robote pomaly, víkendy nevieme co su. Do toho sme prefsbali chalupu.
Stsrki z jednej strany neziju, druhi deti nepozbajua nrzaujinaju sa...
Staršia ma Autizmus.
Nie si sama...

elizabet173
18. apr 2021

@dankanka budeš asi prekvapená, ale aj ja som veľmi rada sama., tiež introvert. Nechápala som kolegyňu, že sa ešte po pracovnej dobe motala v práci, lebo vedela, že doma nikto nie je. Ale paradoxne som bola rada, že sme si počas tohto obdobia jeden druhého viac užili, lebo máme obaja dosť aktivít (teda mali sme) a nie na všetkých sme spolu. Ale naše deti sú už dospelé, to je iné, ja by som nechcela, aby bol muž, otec detí ochudobnený o tie večerné chvíle, o čas s deťmi. Nepotrebovala by som muža na fungovanie domácnosti, dokážem si vybaviť všetkom sama, veď som zopár rokov po rozvode sama s dieťaťom žila, ale nechcela by som to.

dankanka
18. apr 2021

@elizabet173 tu darmo porovnávať. Každý to mame radi inak. Dôležité je byť s tým ok. Cize ak mi to vadí, buď idem s ním do zahraničia, alebo teda prediskutujem inú alternatívu.. Alebo sa s tum vyrovnám. Nevidím dovod v trápení sa..

0silvia0
18. apr 2021

@elizabet173 ale ved to je jedno ze ty by si to tak nechcela. Kazdy ma inu situaciu, kazdy vztah je iny, kazdy otec je iny... Ja som napriklad mala dokonaleho otca, z mojho pohladu, z pohladu dietata si neviem predstavit lepsieho otca. Venoval sa nam ovela viac ako mama, bol s nami stale. A paradoxne, moja mama mu stale nieco vycitala. Hlavne ze malo zarobi, ze je malo muzny atd. Cize to, ze chlap je super rodinny typ stale doma nezarucuje, ze doma bude atmosfera s lietajucimi ruzovymi srdieckami. Lebo prave takyto chlap moze vyfasovat zenu ako moja mama. Vecne nedpokojnu...
S mojim muzom som 20 rokov, polovicu z tohoto obdobia robi muz na tyzdnovkach. Jednak ja nie som ten typ upistanej zeny ako moja mama, jednak moj muz nie je ten mega rodinny typ muza ako moj otec, cize sme uplne v inej situacii ako moji rodicia a prekvapivo to funguje. 10 rokov bol moj muz zivnostnik na SK, ale za tych 10 rokov sa totalne zrobil a zarobil polovicu toho, co zaraba v zahranici. Bol v praci do 18tej, potom kym sa najedol, osprchoval, pokosil alebo nieco porobil narychlo okolo domu bolo 20 hodin, takze kde tu bol priestor na venovanie sa detom? Akurat tak v zime, ked nerobil, lebo v zime nerobi. A tu prestavku 3 mesacnu ma aj teraz, ked chodi na tyzdnovky. Ale v tom mas pravdu, ze som si zvykla fungovat bez neho, rozhodujem si sama o com potrebujem, nemam potrebu riesit s chlapom kazdu blbost. Ale zas mojmu muzovi to nevadi, rozpravat sa mame o com a pocas 3 mesiacov v zime sa nehadame, ked je nonstop doma.
Cize kazdy to mame inak, uplne ine osobnosti, ine situacie, ine prezivanie.
A hentake pohlavne choroby ci frajerky v zahranici, co to niekto spominal, to je o charaktere, nie o zahranici. Akoby vsetci pracujuci doma boli dokonali verni muzi bez frajeriek...no to iste.

elizabet173
18. apr 2021

@0silvia0 jasné, že každému ako to vyhovuje, ja som len reagovala na príspevok, že aj keď bol otec doma, aj tak o ňom takmer nevedeli. Preto som písala, že to tak nemusí byť vždy. Je pár a pár, sama poznám manželov, sú spolu už vyše 30 rokov a on robil na lodi, sú šťastní. A písala som tiež vyššie, že muž môže ženu podvádzať, aj keď spí každú noc doma, vždy je to o charaktere, tak ako píšeš.

katulienkax
18. apr 2021

@elizabet173 ako vies ze su tak stastni ked je na tej lodi , mojej tety chlap tiez robil na lodi a akoncil s tym lebo neboli tak stastni, radsej siel do fabriky aj ked za nizsi plat ale ma ho doma

katulienkax
18. apr 2021

@fantaghiro21 a nie je v tej praci tolko preto ze nechce byt s vami? Ked pises ze mate autizmus lebo niektori chlapi radsej maju vela roboty ako starost o deti a cyhovaraju sa ze vela roboty