Som tehu a chlap je nerozhodný

25. sep 2023

Ahojte žienky 🙋🏼‍♀️ otehotnela som s priateľom neplánovane po veľmi krátkom čase (ja mám 24 on 28)..prosím poraďte mi čo mám robiť resp čo bude najlepšie, lebo túto celú situáciu už nedávam a nevládzem 😭 keď som mu oznámila, že som tehotná jedine čo na to povedal bolo, že ma neutrálne pocity, lebo sa nejak extra nepoznáme, ale že to dáme a zvládneme to...cez víkend ako sme boli spolu mi bozkával brucho, túlil si ma a pod a dnes povedal, že asi bude lepšie keď pôjdem na potrat ON NIE NÁZORY MENÍ AKO PONOŽKY, NAJPRV POVIE, ŽE SPRAVÍME VŠETKO PRETO ABY SME TO DALI A POTOM ZAS, ŽE POTRAT...a ja už naozaj nevládzem názory zmenil už asi 3x raz tak a raz tak bude podľa vás najlepšie keď ho nadobro odstrihem a nebudem mu odpisovať ani dvíhať telefón? Lebo už mám toho naozaj dosť

reanda
25. sep 2023

podla mna uplne normalna reakcia cloveka, s ktorym sa nejak extra nepoznate.. co si cakala?

reanda
25. sep 2023

a ty si si ista tym, co chces? alebo k svojmu rozhodnutiu potrebujes mat jeho isty postoj? co vyriesis tym, ze ho odstrihnes?

janinah
25. sep 2023

@reanda čakala by som,že sa k situácii postaví ako chlap a nie ako decko....nemusí s ňou ostať žiť,ale má sa postarať o dieťa....ženu na potrat vlastného dieťaťa môže poslať len čistý debil a citový mrzák
autorka,vaše dieťa potrebuje teraz aspon jedneho rozumného rodiča,teda si sadni,porozmýšľaj a napíš na paier plán....zahrň tam financie,časový plán,kto ti môže a ako pomôcť,kde vieš s dieťaťom bývať,kto ti vie posunúť výbavičku...ak sa na to vykašle "otecko",tak oslov jeho rodičov...a mysli na to,že bojuješ za svoje dieťa,toto matky robia...správaj sa tak,aby si nikdy v živote neľutovala ako sa zachováš

maranta_leuconeura
25. sep 2023

No ak si cakala poziadanie o ruku a ze si ta nastahuje k sebe tak to si sa prepocitala. Ale boli ste pri tom dvaja, na ochranu ste mali mysliet obaja. Podla mna finacne sa o dieta zrejme postara (ved nema na vyber), mozno zvladne aj ulohu otca (ale to nie je este iste a zdrhnut moze aj po porode), ale necakala by som, ze z vas bude stastna rodinka, ze s tebou ostane ako s partnerkou len preto ze spolu mate dieta.

kluska
25. sep 2023

zariad sa tak akokeby si bola sama, mas zazemie pre seba a pre dieta? co na to tvoji rodicia, rodina? pomysli, ze ci to dieta chces ty, ci mas na to ho vychovat a zivit sama bez partnera a ci budes mat nejaku pomoc. Porozpravaj sa s rodicmi a podobne. Nespoliehaj sa na chlapa, ked s tebou zostane a bude vam to klapat, bude to velke plus.

reanda
25. sep 2023

@janinah aha, takze ak sa pre potrat rozhodne zena, tak je to v poriadku, lebo ide o jej telo predsa, ale ak sa vyjadri muz, ze sa neciti na vychovu dietata a ze by asi bol lepsi potrat, tak je debil a citovy mrzak.. nenapisala predsa, ze ju do potratu nuti.. len je nerozhodny, co je podla mna uplne normalne v takejto situacii a aj zeny, co ostanu neplanovane tehotne, su casto nerozhodne a zvazuju, ci si dieta nechat.. v com je rozdiel ked to zvazuje muz? aspon je uprimny.. navyse nejde o ziadny dlhodoby vazny vtzah, ked pise, ze sa sotva poznaju

janinah
25. sep 2023

@reanda pre ženu to platí tiež...ale tu sa bavíme o chlapovi
zaujímavé,koľkí sa cítia na sexovanie,ale na zodpovednosť a prijatie následkov sa už necítia...ono sa netreba cítiť,treba sa správať ako človek,to úplne stačí

reanda
25. sep 2023

@janinah ok, tak potom s tebou sa ja nemam o com bavit , ja nie som nazoru, ze pre potrat sa moze rozhodnut len cisty debil a citovy mrzak

janinah
25. sep 2023

@reandatak hádam to prežijem.,že nemáš o čom......pekný večer

ropucha6
25. sep 2023

@reanda asi nepoznas nazory janinah, inak by si to nenapisala. @autorka, tak poznate sa kratko, tak si nerob nejake iluzie. Obaja ste sa mali chranit. Chlap to necakal, tak meni nazory jak ponozky. Ty si predstav, ze budes slobodna matka a podla toho sa aj zariad, ci dieta zvladnes, ako ti kto vie pomoct. Od chlapa mozes vymoct tak maximalne vyzivne, ak zmeni nazor, bude to len bonus.

reanda
25. sep 2023

@ropucha6 nie, nepoznam jej nazory 🙂, reagujem na to, co pise tu

syslik81
25. sep 2023

je len v soku .. je to pre neho nove nepoznate sa a hned zaviazany do konca zivota ... netlac nanho a nechaj ho aby sa rozhodol .. ty popremyslaj sama nad sebou ci mas pre dieta zaemie-mas kde byvat niekoho kto pomoze, financie? chces to dieta aj keby si ostala sama... vies sa s nim striedat pri dietati ak bude chciet byt otec ale bez teba?

autor
25. sep 2023

@janinah Lenže on povedal, že to dáme a skúsime spolu ako rodina a keď to nevyjde chce malé spoznávať a stretávať a teraz zas povie potrat raz tak potom tak..

ibrunova
25. sep 2023

Musíš sa rozhodnúť ty sama.

syslik81
25. sep 2023

tak ak sa nevie on rozhodnut rozhodni za neho.. a jeho postavis pred hotovu vec..aj tak ak to nevyjde budes ty ta ,co bude viac pri dietati , ty budes vychovavat

zmrzlinka2021
25. sep 2023

@reanda no kto pošle reálne na smrt vlastné dieťa?

zmrzlinka2021
25. sep 2023

Autorka, dobrovoľne si s ním intímne fungovala a vlastne sa nepoznáte. Buď rada, že to s tebou skúsi. Žena vždy ťahá za kratší koniec, preto je dobré aj so sexom počkať na toho pravého, ktorý sa pre teba rozhodne a bude ťa ľúbiť

domkakvet
25. sep 2023

Dieta si nechaj a co bude potom uvidis, lebo to mozes olutovat, tak isto aj on, lebo on vyzera ze je iba v soku.

janinah
25. sep 2023

tak sa rozhodni ty,nejde o farbu novej sedačky,ide o život....a zahoď ružové okuliare...môžete byť šťastná rodinka,ale môžeš byť na všetko sama,on len alimenty zaplatí...ale dieťa za to nemôže,akého otecka si mu vybrala

reanda
25. sep 2023

@zmrzlinka2021 nemusime rozvijat tuto debatu.. ja nemam potrebu moralizovat a odsudzovat niekoho

vler
25. sep 2023

V kt tyzdni tehotenstva si?

janinah
25. sep 2023

@zmrzlinka2021
veru,keby sa toho ženy držali ,tak by bolo oveľa menej zničených životov a preplakaných nocí...lenže v tejto dobe sa najprv sexuje,až potom rozmýšľa a až potom sa hladá aká taká láska

lonely66
25. sep 2023

autorka, ak to prebehlo takto, myslim si, ze partner ostal najprv zaskoceny a ozvalo sa v nom svedomie. neskor ale, ako si premyslel vsetky dosledky, pochopil, ze nieze nechce dieta a rodinu, ale dieta a rodinu nechce s tebou. preto ta posiela na ten potrat.
ak si dieta nechas, priprav sa na to, ze pravdepodobne maximum, co od neho dostanes, bude nejake minimalne vyzivne. na mna to posobi tak, ze on nema zaujem o teba. tym padom ani o "tvoje" dieta. bohuzial. no a zariad sa uz ty podla svojich moznosti. ak mas moznost dieta vychovat aj za cenu toho, ze otec dietata poskytne len nejake vyzivne (bohvie ake, mozno minimalne, ak to vie v papieroch uhrat), tak do toho chod. ak tvoja ekonomicka situacia je vsak na figu, zvaz, co s tym dalej.

zmrzlinka2021
25. sep 2023

@reanda aj poslanie na smrt je vynesenie súdu nad životom človeka.

zuzanaa239
25. sep 2023

@janinah veľmi dobrý komentár, toto ja nechapem tých mužov, niežeby teraz preukázal gule na správnom mieste, tak akože pán nerozhodný…@autorka vezmi život do svojich rúk bud ty rozhodnutá a nech si ide ktorým smerom sa mu rači, nech ťa nemetie on nie je pripraveny ani na život so svojou mužnosťou…

autor
25. sep 2023

@lonely66 On povedal, že to chce so mnou skúsiť, ale keď to nevyjde chce to dieťa vydávať a spoznávať lebo je jeho a bude ho ľúbiť..on ma tam doslova neposiela resp len povedal, že by to bolo asi lepšie..ale je to moje slobodné rozhodnutie

siska53
25. sep 2023

A kolko sa poznate? Pre chlapa to moze byt sok, rovnako ako aj pre zenu a zvlast, ak tvrdis, ze sa kratko poznate...a co je to ta kratka doba?

autor
25. sep 2023

@siska53 3mes

autor
25. sep 2023

@siska53 Hovorí, že keby som nedajbože o babo prišla bolo by mu to luto a na druhu stranu zas povie, že by bol asi lepší potrat..tak ja už neviem

petulda333
25. sep 2023

Tak ale ty tiez niesi 100% rozhodnuta,ze? Lebo keby si bola,tak sem nepises. Ja sa reakcii nedivim,po kratkej dobe toto. No je to sok. Musite sa porozpravat a najst riesenie,vy dvaja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre