Som tehotná a neviem to vstrebať

kikaaa444
1. mar 2019

Ahojte dievčatá , skôr ako má tu niekto začne odcudzovať chcem len podotknúť že neprišla som si sem po radu ale skôr po ukľudnenie od ostatných mamičiek pripadne skúsenosti ako znášali psychicky tehotenstvo i keď bolo plánované . S priateľom som plánovala tehotenstvo a otehotnela som na prvý krát . Keď som na teste videla dve // plakala som od šťastia . No moje pocity má rýchlo prešli z ničoho nič .. zrazu dieťa “ nechcem “ ( samozrejme nad interupciou ani nerozmýšľam ! ) a skoro každý deň plačem že prídem o svoj starý život , že už nikdy nebudem sama , že to nezvládnem , že sa necítim na to byt tehotná .. že mohla som ešte rok počkať . Áno , tehotenstvo som plánovala vedela som do čoho idem no až teraz si uvedomujem že je to naozaj vážna vec . Samozrejme dieťatko si nechám ❤️ No potrebujem pomoc od druhých či aj Vám sa takto striedali emócie , a ako sa začať tešiť a brať to ako naozaj veľké šťastie ? Za všetky odpovede ďakujem 🙂

zanetkafilipko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beky1813
1. mar 2019

Ja mam tie pocity aj teraz sem tam, ked je zly den, baby maju 6 a 1 rok. Ale vždy to rychlo prejde. Ako dlho uz mas tieto pocity?

mindy112
1. mar 2019

@kikaaa444 Mám to rovnako, plánované tehotenstvo ale aj napriek tomu to bol šok. Viem ako sa cítiš. Napriek všetkému si myslím, že to chce čas, zvyknúť si na tú predstavu. Priznám sa ja si stále zvykám. Občas to dolieha viac, inokedy menej. Nepatrím k ženám ktoré mali tehotenstvo vysnené, kľudne by som si dala ešte aj 5 rokov pauzu a to nie som úplne najmladšia ale partner už má svoj akurátny vek na dieťa a tak som do toho šla skôr s racionálnym zmýšľaním. Držím palce, nech sa ti to čím skôr uleží v hlave 👍

kikaaa444
autor
1. mar 2019

@beky1813 pár dni .. napr si predstavím že už to nebude take v lete že si vyrazíme s priateľom na večeru a dáme si napr fľašu vínka .. ako viem že sú to kraviny .. ale proste pre mna dosť vážny detail nakoľko žijeme v zahraničí po pôrode budem sama nikto mi nepomôže takze takto to bude ešte dlho že si nevýrazime Len my dvaja..

kikaaa444
autor
1. mar 2019

@mindy112 hlavne som nečakala že to bude na prvý krát .. kamarátky sa snažia roky a ja hneď až mi to príde voči ním nespravodlivé .. ani neviem či som chcela byt tehotná možno mi išlo len o ten pocit že či vôbec som plodná .. a teraz keď som zistila že som tak zrazu si hovorím že mohla som ešte rok počkať .. btw mám 27 ok malo to neni ale ani veľa .. dúfam že je to lem hormónmi 🙂 ja som zatiaľ len 5tt takže u mna je to ešte otázne

beky1813
1. mar 2019

@kikaaa444 tak vzdy, ked ta to napadne, si predstav, co nove ta caka s babom. Ake to bude, ked bude objavovat krasy mesta s vami, ako mu budete ukazovať nove veci. A stale je moznost zaplatit si opatrovateľku

kikaaa444
autor
1. mar 2019

@beky1813 máš pravdu 🙂 ďakujem .. snáď to prejde , stále to môže byt horšie ... koľko báb má 20 a otehotneli a neoľutovali .. teda aspoň tak tvrdia 😀 ja mám 27

mindy112
1. mar 2019

@kikaaa444 Pozri, mne sa v okolí tiež kamarátky snažia, podaktoré už pol roka-rok a nič a veľmi túžia po dieťati. Ja som tiež k tomu prišla hneď na prvý raz a tiež som si myslela, že to tak minimálne 3-4 mesiace potrvá. Nemôžeš to brať ako nespravodlivé, to je proste život.

tyrkysova_kobyla
1. mar 2019

Ja to mam tak, ze viem ze by som dieta mat chcela, ale zaroven ma ta predstava trosku desi. Neviem si predstavit, ze budem musiet vsetok cas venovat jednemu cloveku na ukor vsetkeho (praca, zaluby... ). Aj ked viem, ze to bude stat za to. Mozno je tym, ze k detom nemam ten uplne nunu vztah, verim, ze pri vlastnom to pride.

jaja23
1. mar 2019

@kikaaa444 ja ked som na teste zbadala 2 ciarky a boli ze dost vyrazne :D, tak som dostala paniku, aj plakala som, ale nie od stastia, ale z paniky. Som hovorila muzovi, ze sa mi to dufam len sniva :D a to som tiez planovala tehotenstvo hadam aj pol roka dozadu. Potom som na to prestala takto mysliet. Vlastne som nad tym prestala rozmyslat. Zobrala som to ako fakt. Dako bolo, dako bude. Zo zaciatku som sa ani netesila. Vlastne neviem, ci som sa niekedy tak naozaj tesila na babatko, skor som mala stresujuce tehotenstvo, stale som sa bala, aby bolo v poriadku.Ono sa to lahko hovori, ale naozaj ma nemohlo stretnut vacsie stastie ako moj maly drobcek. Az teraz viem, co je to naozaj lubit. A to som deti predtym ani nemala rada, nemala som k nim vztah. Dieta som chcela hlavne preto, ze mi uz islo na 34, uz som sa citila stara. Ale nevymenila by som ho za nic na svete.Zober si to tak, ze radsej mat babatko teraz, ked su tie roky akurat, hadam sa citis mlado, zvladnes vsetko.Na vecery, obedy a podobne budete mat kopec casu aj s drobcekom. Ja sa citim neskutocne staro uz, co by som dala za to, mat dieta skor. Chrbat nevladze, nervy uz nie su to, co boli, unavena som viac. Keby som bola mladsia urcite mam aj druhe babo, ale teraz viem, ze by som to uz nedala. Hlavne prajem vela sil a skus si vsetko uzivat, aj ked strach bude.

junova
1. mar 2019

@kikaaa444 Ja som toto cítila prvé dni po pôrode, príliš veľkú zodpovednosť za dieťa, práca, koníčky išli nabok, celé dni len kojenie a prebaľovanie. Po dvoch týždňoch to prešlo, našťastie. Celé tehotenstvo som sa na bábätko veľmi tešila. Nechápala som tým pocitom. Pripisujem to hormónom. Tiež som mala 27 ako ty. Po druhom pôrode som tieto pocity nemala. Teraz som šťastná mama dvoch detí a kľudne by som brala aj tretie 🙂

ivka27101
1. mar 2019

Ked si dáš do vyhľadávača moje meno nájdeš ze som pred 10 mesiacmi založila rovnaku diskusiu :D tiez sme plánovali, tiez na prvýkrát, tiez som mala pocity, ze to nechcem. Časom to prešlo a nemohla som sa dočkať kedy uz porodim 🙂

jmajernikova
1. mar 2019

@kikaaa444 myslím si, že je normálne báť sa niečoho nového, čo nepoznáme, zrazu sa rozmýšľame nad tým, či sme to ozaj chceli. Človek si zvykne na určitý životný štýl, na pohodlie, že sa nemusí starať o nikoho, len o seba, robiť si čo chce, ísť tak kam chce a kedy chce. No v prvom rade (podľa mňa) by si mohla o bábätku uvažovať aj inakšie ako o niekom, kto ťa bude len a len obmedzovať. Áno, je jasné, že s bábätkom hneď nevyrazíš k moru, alebo na nejakú párty, ale to takto už ani nebudeš túžiť, budeš totálne závislá na tom malom človiečiku :D Bábätko je ako návyková látka (aspoň u mňa je to tak), vôbec nič neľutujem, ani sa mi od nich nechce preč. Dovolenku si bez mojich detí neviem ani predstaviť (aj keď by sa mi to hodilo). A áno, aj ja mám dni, keď mi je clivo za tým časom, keď som mohla ísť na dovolenku hocikam a užívať si slobodu. No čím sú deti väčšie, tým je aj tých možností viacej.
Takže na záver len to, že áno, deti znamenajú v určitom zmysle obmedzenia, ale nie úplne, otvárajú nám iný svet, iné možnosti, kopec zábavy s nimi a najkrajšie dovolenky. Niet nad rodinné dovolenky, keď vidíš úsmev a radosť na ich tváričkách.

kikaaa444
autor
1. mar 2019

@jaja23 no máš pravdu .. napr môj priateľ má už po 40tke ale vôbec to neriešim .. tomu ani čerta neni takze tam mi ten vyšší vek nevadí 😀 napr teraz sa zas teším žijeme pri mori a bude krásne keď pôjdeme na pláž s dieťaťom bude to iné .. zároveň sa rozplacem keď si pomyslím že uz nebudú take dni že sa sama so sebou vyberiem na pláž .. milujem totižto samotu .. ale nejak to dá .. priateľ zarába len cez Letnú sezónu tak to budem sama ale potom je pol roka zas doma tak to som hneď dala podmienku že keď mi to už bude prerastať cez hlavu tak nechám mu doma mlieko a aj 3 dni má neuvidi 😀

kikaaa444
autor
1. mar 2019

@junova ďakujem baby dosť ste ma povzbudili ❤️

kikaaa444
autor
1. mar 2019

@ivka27101 ❤️❤️❤️🙏🏼

saskia_98
1. mar 2019

@kikaaa444 ja mam 20, otehotnela som planovane v 19 a som šťastná že som sa rozhodla otehotnieť, pretože je to moje jedine babatko. Ďalšie mať už nemôžem. Pozri ja som si vysnivala babo, vymodlila, vypočitala plodne dni, ovulaciu a všetko len aby sa mi babo podarilo. A uprimne ? Počas tehotenstva som mala 2 krat take stavy že 2-3 tyždne som plakala že ja to decko nechcem .. Proste hormony, psychika atď. Nakoniec sa mi narodil zdravy syn a som za to bohu vďačná. A vôbec nelutujem že mam 20 a nebudem chodit po chatach, diskotekach ako moje rovesničky. 🙂

kikaaa444
autor
1. mar 2019

@jmajernikova áno verím že to bude super 🙂) asi je to len taký počiatočný šok

lucyluv
1. mar 2019

Čím skôr máš dieťa, tým lepšie, lebo skôr vyrastie a skôr budeš znova slobodná :D ja som tiež otehotnela v 28, tiež na prvýkrát a planovane a dieťa má už 1,5r a furt som to nespracovala :D áno môže to byť veľmi ťažké, keď budeš na to sama, aj ja som bola, ale nebude to ťažké navždy, budú aj pekné chvíle, proste malo to tak byt, beriem to ako osud a robím najlepšie ako viem. Aj to dieťatko si ťa pre niečo vybralo, verím tomu

alaguema
1. mar 2019

@kikaaa444 prečítaj si niečo o prenatálnom období a vplyve psychiky a prežívania matky na plod. Možno ťa to preberie.

jaja23
1. mar 2019

@kikaaa444 ešte som chcela dodať, že raz som mužovi povedala, že nie som pripravená na dieťa a on mi povedal, že "ale ono je pripravené na teba". A to ma ukludnilo.

ikonica
1. mar 2019

Ked mas take problemy, skus si predstavit, ze by si on zo dna na den prisla.... Ako by si sa citila? Bola by to bolest ci ulava? Ja som prisla o tri deti, tazko vymakane dlhym snazenim tak mi pridu tvoje myslienky... Neviem najst spravne slovo...no prinajmensom smutne....

ikonica
1. mar 2019

Inac verim, ze ked ho budes drzat v naruci, vsetky pochybnosti budu prec... Drzim prsty, aby tvoje tehotenstvo i porod boli tak bezproblemove ako planovanie i pocatie dietatka 🙂

biela_sova
1. mar 2019

@kikaaa444 Ahoj, nam sa to podarilo tiez na prvykrat, tiez bolo planovane. Ja som vo vseobecnosti stereotypny clovek, nerada menim zauzivane, bojim sa zmien. Cele tehotenstvo som mala take divne pocity, vyvolane strachom, ze sa nieco moze babatku stat pocas. tehotenstva a porodu. Bala som sa aj, ci budem dobra mama, ci vsetko zvadnem, ako zvladnem nespat atd.. Dnes, ako mama 4 mesacneho chlapceka. statocne prehlasujem, xe ho lubim viwc, ako som si kedy vedela predstavit. viem, ze sa ti to zda teraz ako klise, uvidis sama po porode. Ale pati. ze porod je jedine rande, kde si si ista, ze stretnes lasku Tvojho zivota. Mne velmi pomohlo aj priprava po mentalnej a materialnej stranke. Vyuzi stav, kedy vies, ze pride babatko, ale zatial este "nie je vonku". Prirpav si vybavicku, poper si vecicky, aby bolosa vsetko hotove a nebehala si po obchodoch s novorodencekom. Nastuduj si temy ako spinlanie, koliky, reflux, dojcenie aand jeho benefity, ako upokojit babatko atd... teraz, kym mas eate cas....zapochoduDobry sa to potom uz velmi neda. Odporucam knihu Navod na prezitie pre bejby od Bukovskeho. My sme si ju aj s manzelom prestudovsli a, v den D "sme isli na skusku nauceni". A musim povedat, xe naozaj si. teraz vychutnavam kazdy moment s babatkom, hrame sa, sledujem nerusene jeho pokroky a ano, vyrazili sme si parkrat von, malinky rad ostaland s babkousom. Ked mas tu moznost a babku nablizko, vifavajte sa casto, aby ju poznal a sem tam s nou rad par hodin ostal 🙂

kikaaa444
autor
1. mar 2019

@ikonica to má veľmi mrzí 😔 nechcem aby má niekto odcudzoval a ako môžete vidieť veľa žien malo rovnaké myšlienky .. určite som neni na seba hrdá , chcem sa tešiť no žiaľ niekedy tie myšlienky sú silnejšie

biela_sova
1. mar 2019

@kikaaa444 a k tomu moru, nezabudaj, xe dieta si vychovas na svoj obraz aj keby si nechcelsho...vychovava sa totiz hlavne prikladom, tym, co na tebe pozoruje.... ja som tiez samotar.. a ak to vyzera v praxi? Prechodime 4 hod denne s kocikom, malinky spinka, ja sa sama prechafzam. Rda nie sama, ale s nim, a je uplne moja mala kopia. Jeho pritomnost Ti vadit nebude, budes ho vnimat ako tvoju sucast.

kikaaa444
autor
1. mar 2019

@biela_sova ďakujem pekne 🙂) žiaľ žijeme v zahraničí babky budú ďaleko :( takze budem na všetko sama

biela_sova
1. mar 2019

@kikaaa444 Ok, ani mne za beznych okolnosti nepomahaju s malym,ani by som nikoho inrho. nechcela jeho, vychovou zatazovat. aj ked by boli ochotne...a poviem Ti, anize ho. nechat nebudes velmi chcietsa druhym ludom. Nam to hovorila kamoska, ked dme cakali maleho, ale neverili sme jej. Teraz ked uz je "konkretny", ani sa nam nikam bez neho nechce. Neboj, aj totonpriroda zariadila hormonmi, ze na diskoteky ani nepomyslis...ked vude vacsi, nechze sa paci, este sa nachoditeto s muzom 🙂

biela_sova
1. mar 2019

@kikaaa444 PS 2. my uz planujeme, ako budeme s 9mesacnym chodit v letenoci podvecer posediet na letnu terasku, aj tak sa da...zivot vobec nekonci...ako si vychovas, tak budes mat 🙂 Mna tato vets dost upokojila ako tehotnu

kikaaa444
autor
1. mar 2019

@biela_sova no muž má už teraz po 40 tak kým vyrastie už bude starý “ dzedo “ 😂😂 no našťastie diskotéky má už aj teraz obchádzajú 🙂 skôr take tie spoločne večere a flaska vínka no ale tak pôjdeme už traja a možno to bude ešte lepšie 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre