Pripadali ste si príťažlivé v tehotenstve?

monikafialka
23. okt 2017

Mamicky prosim obavam sa zeby som sa citila ako tank v tehotenstve, potesite ma ze ste sa citili krasne a pritazlive - pre seba aj partnera - v tomto obdobi?
Dakujem pekne;)

lenka_21
23. okt 2017

@monikafialka a uz si tehotna? Preco riesis tuto otazku?
Vobec som neriesila ako vyzeram, tesila som sa z toho, ze som tehotna, ze mi pribudaju tt, ze babetko vyzera byt zdrave...a HLAVNE som sa nesmierne tesila, ze sa mi podarilo po dlhych rokoch otehotniet... 🙂😉 Je pravda, ze az teraz pri tvojej otazke som zistila, ze ani neviem ci ma manzel povazoval za pritazlivu...co vsak viem, ze bol so mnou pri kazdej kontrole, rozpraval sa s drobcom - obcas aj v noci co ma zvyklo budit, nesmierne sa na neho tesil, vymyslal co s nim vsetko bude vystrajat... Fungovali sme uplne normalne, rovnako ako predtym... jedine sme mali kvoli rizikovemu tehu zakazane keksikovat...ale aj to sme zvladli... 😉

Dnes si tehotne vedia kupit na seba kopec peknych veci...cize vyzerat dobre nie je problem...
Skor by som riesila ako to bude po porode ked pridu nevyspane noci, opuchnute oci, malo energie a pod... no v tomto pripade to mame s muzom rozdelene, lebo aj on ma nevyspane noci, opuchnute oci, malo energie a pod.takze si nemame co vycitat...

jana_eyre
23. okt 2017

Pri prvom velmi moc som sa citila pritazliva a hrda.. Pri druhom som sa na seba nechela ani pozriet do zrkadla 😁 a pri tretom som nemala cas sa na seba pozerat, ale nie len podla mojho pohladu, ale aj podla pohladu som vyzerala pri tretom najlepsie.. Pribrala som len brucho a krajsie som sa obliekala..

jana_eyre
23. okt 2017

Podla pohladu inych tam malo byt..

jana_eyre
23. okt 2017

A ty ked vidis tehotnu zenu, paci sa ti? Lebo ja vzdy ukradomky pozeram, podla mna to je krasne..

montemotherone
23. okt 2017

@monikafialka myslím, že väčšina tehotných to nerieši 🙂 V dnešnej dobe je mnoho žien rado že vôbec otehotnie, potom sa tešia že už im konečne nie je zle, potom zháňajú, plánujú, "budujú hniezdo", a nakoniec už strihajú meter, kedy to konečne príde 🙂 Možno budeš krajšia, možno budeš ako lopta, hlavne si to uži 🙂 To, ako ťa bude vnímať tvoj chlap, je už druhá vec. Niektorí to znášajú ťažko, nevedia si zvyknúť na "transformáciu" ženy, do polohy matky. Ale so zovňajškom to nemá spoločné nič... Aj keď sa to tak môže niekedy javiť 😕

libawet
23. okt 2017

@monikafialka veľmi som si príťažlivá veru nepripadala, aj keď som pribrala za celé tehotenstvo len 11 kg, ale neriešila som to vôbec. Podstatné bolo, ako som sa cítila zdravotne a ako bolo na tom dieťa, ktoré bolo pre mňa priorita. Môjmu mužovi som sa páčila a dával mi to aj najavo, vlastne mi to dáva najavo dodnes.

lusy1507
23. okt 2017

Nie ze by som to vtedy extremne riesila, ale ano citila som sa spokojne, vyrovnane a aj sexi. Peknu postavu som mala pred tehotenstvom ale pocas neho este krajsiu, plnsiu a k tomu nadherne gulate brusko. Ako spomina baba vyssie, skor by som riesila ako to bude vyzerat po porode.... ked odide brusko po case odidu aj kila navyse a mas co robit aby postava vyzerala dobre, ked je vsetko mlandrave, nehovoriac o tom ked prestanes kojit alebo ked ti chlap s dietatom nepomoze ci doeta nebude v noci spavat...

siska53
23. okt 2017

@monikafialka netusim,ci som bola pritazliva, to mi bolo sumafuk, ale hlavne - bola som.stastna!!! A to muselo byt vidiet.

monikafialka
autor
23. okt 2017

@jana_eyre
No mne sa velmi paci ked sa o seba mamicka stara a pekne sa oblieka atd. takze vtedy ano;)
Asi to robi vela no, takze je to asi na kazdej ako sa stara a ako to citi;)
Chcela by som byt taka hrda a citit sa krasna - pocula som ze pre muza je vtedy zena s ktorou cakaju babo najkrajsia (niezeby inokedy nebola;)

deti95060810
23. okt 2017

hlavne som nejedla za dvoch....a snažila som sa mať aj nejaký pohyb...napr. prechádzky, bicykel - aj to sa dá s mierou....
pri prvom som bola ako menší sloník a pri ďalších tehu veĺa ľudí ani nevedelo že som vôbec tehu...

babulkomale
23. okt 2017

ano a velmi. Ved konecne som mala (a zasa mam) prsia! 😅

kratucka
23. okt 2017

myslím si, že každá maminka je v tehu príťažlivá, no musí sa o seba samozrejme aspoň trocha starať. ide o vyžarovanie a to, že sa na bábatko teší a ver tomu, že aj keď je nejaké to kilečko navyše, tak každej tehulke pristane

dai
23. okt 2017

@monikafialka zas riesis somariny🙂 prepac🙂 na mne pri prvom dietati nebolo vobec vidiet ze som tehotna asi do 8meho mesiaca🙂 akurat som v prvom trimestri strasne schudla a nasledne mi nenormalne narastli prsia - cize ano, ja som v prvom tehotenstve vyzerala nenormalne ako femme fatale🙂 a jasne som to citila na pohladoch aj komplimentoch chlapov - proste zena ledva 50kg a k tomu prsia Ecka...

v dalsich tehotenstvach to uz take wau nebolo, predsalen ta koza sa vytaha🙂 brucho rastie rychlejsie... za mna neviem - vzdy som dostavala aj aktualne dostavam velmi vela komplimentov a citim ze muzi akoby na tehotne viac leteli aj ked doteraz som nepochopila kvoli comu - ja sama za seba sa tesim kedy budem opat stihla a mat normalne prsia... mojmu muzovi som sa vzdy pacila, aj teraz mi tvrdi ze som pre neho nadherna buchticka a z prs je nadseny😀 ale ako pisem, ja sa tesim ked budem zase v normale uz len kvoli obleceniu a celkovemu pohybu...

lenka_21
23. okt 2017

@monikafialka ked je pre teba vyzor tak dolezity tak sa o seba staraj ked budes tehotna...ako som pisala, dnes je kopec moznosti ako sa o seba starat. Mna by na mojom partnerovi/manzelovi urcite zaujimali ine veci a to ci sa mu pocas tehotenstva pacim alebo nie. Ale to som ja, mam nad 40 rokov, 3 deti a tak su pre mna podstatne ine hodnoty...

Na druhej strane netreba zabudat, ze kazde tehotenstvo je ine...mozu nastat rozne komplikacie a ten vyzor bude posledna vec, ktoru budes riesit... Mozno ta nenalicena, neupravena mamicka, ktoru si niekde zahliadla je tento pripad...a mozno mam doma dalsie deti a jednoducho nestiha...

Urcite ked je na to cas, priestor, okolnosti nie je dovod sa o seba nestarat...ale urcite by som to robila do takej miery, aby som bola spokojna hlavne ja...okolie by bolo pre mna az vedlajsie 🙂😉

mandala77
23. okt 2017

@monikafialka keď budeš na všetky svoje otázky ohľadom možného tehotenstva v budúcnosti zakladať nové diskusie, zahltíš celý koník 🙂 nie si ani tehotná, ani po deťoch netúžiš a na v podstate rovnakú tému založíš v jeden deň dve diskusie .-)

dai
23. okt 2017

@mandala77 tak ale vidis ze zjavne riesi rozne aspekty tehotenstva - cize asi nad tym dost vazne rozmysla🙂
ako - z mojho pohladu matky s detmi riesi blbosti, na druhej strane radsej nech riesi a nejak sa nadstavi vopred ako hrrr mat dieta a potom tu vyplakavat lebo total nepripravena😉

lenadka
23. okt 2017

@monikafialka ja som sa cítila najpríťažlivejšie práve ako regulácia, tri krát 😊

mandala77
23. okt 2017

@dai nerieši rôzne aspekty tehotenstva, rieši seba - ako bude vyzerať (v tejto téme) a v druhej ako dieťa nekojiť, ako mať čo najkratšiu materskú, aby sa mohla venovať svojim záľubám. Takže z môjho pohľadu stále rieši len seba - či už svoj výzor alebo svoje potreby, ja ja ja .-)

lenadka
23. okt 2017

@lenadka že regulácia? Mobil prepísal ak tehuľka☺

dai
23. okt 2017

@mandala77 jasne ze riesi seba kedze este nema paru co obnasa mat dieta🙂 ked uz 1 dieta bude mat tak pri druhom bude riesit uplne ine veci😉

malasandrika
23. okt 2017

@monikafialka začiatok tehotenstva bol fajn, ku koncu som mala pocit, že mám zadok ako Kim Kardashian 😄 Manželovi som sa páčila, ale musím povedať, že som nevyzerala ako tank 😄 Väčšiu depresiu som mala z popôrodných kíl, keďže som v pôrodnici veľa nenechala

janulka1802
23. okt 2017

Ja som sa cítila príťažlivá dostávala som veľa komplimentov nielen od manžela mala som len bruško prsia primerane postave celé tehotenstvo som nosila len šaty a aj opätky v tých som šla do aj z pôrodnice bolo to krásne obdobie jedinečné

zuzka102
23. okt 2017

AK raz budes tehotna, to, ci si pritazliva alebo nie, bude jedna z poslednych veci, ktore budes riesit (teda ja len dufam, ze to nebude pre teba prvorade...). Aj tehotne zeny mozu byt krasne a vela krat este pritazlivejsie nez netehotne. Je to aj o tom vnutornom vyzarovani. No a samozrejme, namalovat sa mozes aj ako tehotna, aj pekne (primerane stavu) obliect atd. Priberanie v sulade so zdrav. stavom svojim a babatka, no podla mna stihla/normalna postava aj do +15 kg do porodu je uplne v pohode a zena s bruskom moze vyzerat krasne. Ale! - ak riesis taketo, podla mna somariny, este na dieta pripravena nie si a to myslim v dobrom. 😎 Inak, ja som sa citila krajsia pocas tehotenstva nez tiez dalsie mesiace po porode, lebo to uz prisli ine starosti, neprespate noci atd. 😅

petulda333
23. okt 2017

Prvych 6m nie,to som vyzerala ako zombik. Len som zvracala a lezala,vlasy mastne,kruhy pod ocami a biela ako muka,no des. Potom ked mi nevolnosti zmizli uz ano,plet som mala cistu a ked pozriem fotky tak priznam,ze som vyzerala pekne. Kdezto teraz opat ako matoha 😂 ale muzovi som sa pacila cele tehu,sak mi vobec pokoj nedal 😂😂

mandala77
23. okt 2017

@dai Ty veľmi rada protirečíš druhým .-) Tvoj názor Ti neberiem. Ja z jej riadkov vnímam iné ako Ty a na to som poukázala. Jej v konečnom dôsledku nejde o dieťa (ona ho ani totižto nechce, ale je tam asi tlak od partnera), ale o to, aby vyzerala príťažlivo, aby to bola čo najmenšia zmena a najlepšie by bolo keby len príjemná. Ale ak má nad 30 rokov, ako to spomenula, tak musí jej byť jasné, že vstup dieťaťa do života je zmena. Aj tu napísala, že sa nechce cítiť ako tank, ale poteší ju, ak ženy tehotenstvo prežívali a vnímali ako krásne. To jej akože zaručí, že ona sa tak bude cítiť? Ak viac komentárov bude, že áno, cítila som sa krásne, tak si povie, ok, idem do toho. Alebo viac komentárov bude, pár mesiacov tehotenstva mi bolo zle, cítila som sa ako tank - tak do toho nepôjde? Ale veď jej o dieťa vôbec nejde. Ide jej o to, aby dobre vyzerala, aby sa jej život vôbec nezmenil. Dieťa z môjho pohľadu rieši len z dôvodu tlaku partnera. Nie z toho, že ona by to vnútorne pociťovala a chcela ho. A tak sa snaží hľadať, ako by to dokázala ustáť, za akých podmienok. A ohľadom dieťaťa tak kalkukovať mi príde veľmi sebecké. Veď z jej príspevkov je jasné, že jej potreby sú pre ňu prioritou.

lubina
23. okt 2017

@monikafialka ano citila som sa pritazlivo, najma pri prvom tehu kedze mi nic nebolo, ziadne nevolnosti 🙂...kedze aj prsia som mala super, nosila som V vystrihy a citila sa super. Asi to zalezi aj od pohladu na svet, ja som bola hrda na to, ze budem mamou 😉 a dnes som hrda na svoje dve deti...

dai
23. okt 2017

@mandala77 skor by som povedala ze sa rada pozeram na veci z roznych uhlov - ale beriem ze to moze vyznievat ako protirecenie😉 urcite to ale nie je utok alebo tak😉
ja neviem presne co je jej motiv, preco rozmysla nad dietatom - nevyznelo mi zatial z jej prispevkov zeby jej partner dieta nejak chcel, skor mam pocit ze ona si mysli ze by sa patrilo mat dieta ... ano, nevyzera to zeby po nom nejako tuzila a tiez jej pisem ze z mojho pohladu - kedze uz deti mam a tym padom si uvedomujem ake nedolezite su veci na ktore sa pyta - su to blbosticky... Na druhej strane , cakam 3tie dieta a stale riesim ako vyzeram🙂 chodim von medzi ludi - myslim tym aj spolocenske udalosti a chcem byt pekna - to mi pride ako normalne🙂 mne je fajne zle este stale a aj tak sa upravim, dam saty take aby som neposoboila ako tank, spravim si vlasy, namalujem sa🙂a to teda mam 2 deti doma...tiez riesim aj ci sa stale pacim svojmu muzovi a pride mi to ako dolezite😉
ale iste - moja skusenost je len moja a tiez som jej uz v tej druhej teme pisala, ze to ze ja nieco prezivam ako prezivam neznamena ze ona to tak prezivat bude, ze jej muz bude prezivat tak ako ja, v konecnom dosledku ze sa jej narodi dieta podobne mojmu atym padom bude kopirovat moju skusenost po porode etc. 😉

jedine kde s tebou polemizujem je ci jej starost o nu samu vychadza z jej sebectva alebo neznalosti... a teda pre mna, kedze ona dieta este nema, moze kludne vychadzat z jej neznalosti a neskusenosti🙂 ( a opat, dovolim si preto polemizovat lebo som bola v podobnej situacii ako ona a viem ze som riesila pred prvym dietatom podobne blbosti ako ona😀)

euie
23. okt 2017

Baby, tak ja som to mala ukazkove. Aj prve tyzdne som sa citila dobre, vlasy mi akoby omladli o 10 rokov a spevneli, plet mi zjemnela. Pribrala som najma do prs. A ak neratam uplne posledne dva tyzdne, ze som tehu bolo vidno len na brusku. Manzel mi cele tehotenstvo hovoril, aka som krasna 🙂

emilia25
23. okt 2017

ano tiez mi pri kazdom jednom tehu bolo ich 4 plet opeknela sice aj brucho trosku popraskalo ale nie moc a hlavne mi muz hovoril kazdy den aka som krasna.takze taketo veci som neriesila.a aka som krasna mi muz hovori aj teraz aj s mastnymi strapatymi vlasmi.

seblicek
23. okt 2017

Ja som sa cítila v tehu veľmi dobre. Dokonca aj príťažlivo. Podľa mňa tehotenstvo nám mnohým pridal ešte na kráse. A taktiež si myslím, že toto je vec, ktorú absolútne nebudeš riešiť, keď sa dostaneš do fázy, že bude tehu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre