Priateľ chcel, aby som ako tehotná s ním niesla postieľku na povalu

11. feb 2021

Ahojte príde vam to normálne ? Dnes nám prišla postielka a je zabalená ale dosť ťažká a otec povedal že keď príde tak ju pomôže dať priateľovi hore na povalu ale on nie on nemôže počkať na otca a stále bol násilný aby som mu s tým pomohla že to mam chytiť a dať s ním hore lenže mne to bolo ťažké a chytila som nervy buchla som mu s tým a vynadala že či je úplne kompletný aby som tehotná zdvíhadla ťažkú vec a dávala ju s ním na povalu na to mi začal nadávať že som sibnuta a moc sa ľutujem že to neni take ťažké a že mi drbe.. príde vam toto normálne ?

sofia1
11. feb 2021

Sebec....nevsimaj si to....nezdvihaj to jasne

kittykat22
11. feb 2021

povedz mu ze sa s tebou nebude rozpravat arogantnym tonom, a nebude ta nazyvat sibnutou. Nebudes tehotna nosit postielku na povalu. Nech si zavola kamarata alebo otca aby mu pomohli.

babovka2321
11. feb 2021

Mne cely taky vztah nepride normalny. To akoze cakate spolu dieta a lubite sa a takto sa k sebe spravate? Gratulujem k vyberu zivotneho partnera.

autor
11. feb 2021

@babovka2321 nespravame takto sa správal teraz môj priateľ a ďakujem

xxx23
11. feb 2021

Divny priatel... ty si sa nemala vobec natahovat...a o vyjadrovani voci tebe ani nehovorim...

evaachesa
11. feb 2021

Mne je skôr ľúto že sa takto správa k tehotnej partnerke... veľké terno do života taký muž 😳

ja_mama
11. feb 2021

Tak priatel si zrejme vobec nevie predstavit, ake je tehotenstvo zataz pre telo a neuvedomuje si/nechce si pripustit ani vsetky rizika s tym spojene...az keby sa nebodaj nieco stalo...v klude mu to mozno treba neskor vysvetlit, ze to ozaj nie je fama ze sa tazke veci dvihat nesmu, nejedna zena zacala potom krvacat. A ked je pre neho ta postielka taka lahka nech ju tam vytrepe sam alebo po castiach 🙂

cookie29
11. feb 2021

No uprimne, neviem kolko si tehotna, ale za normalnych okolnosti nie je ziaden problem dvihat aj tazsie veci, pokial nemas problem, to je len povera. A konkretne presne na toto som sa pytala odbornikov, pretoze mam starsieho, ktoreho treba pravidelne dvihat. Riziko je skor v tom, ze mas povolene vaziva pod vplyvom hormonov a pri nespravnom pohybe si mozes ublizit... sebe, nie babatku. A poznam mamicky, ktore sa "lutuju" . Tehotenstvo nie je choroba.
Teraz z ludskeho hladiska, nechapem Tvojho priatela, najma pokial mal riesenie a stacilo pockat par hodin kym pride otec. A Tvoja reakcia je tiez urcite ovplyvnena hormonmi... urcite si to vydiskutujte, lebo ked to uz teraz ide do takychto "extremov" co to bude, ked sa narodi dietatko, budu znova hormonalne zmeny a unava :(

zuzkavladko
11. feb 2021

Ja teda nechcem byt protivna, ale prehnali ste to obaja! Pripajam sa ku @cookie29, tehotenstvo nie je choroba a detska postielka nie je snad az taka tazka 🙄....my sme sa stahovali do noveho bytu na 4 poschodi, bez vytahu, ked som bola v 6-7 mesiaci a pomahala som aktivne. Co budes robit, ked (AK) budes tehotna druhy krat a bude treba brat na ruky starsie dietatko ... 😒 Kazdopadne reakcia tvojho partnera bola neprimerana a mohol si radsej kusnut do jazyka a pockat na otca.

irusa
11. feb 2021

pokiaľ nemáš zdravotné problémy, tak nevidím žiadny problém....ja som v 9 mesiaci zbierala zemiaky... myslím, že vytvárate problémy , tam kde nie sú...tehotenstvo pokiaľ je bezproblémové nie je choroba

pininka1
11. feb 2021

Muz bol v robote, sama som si postielku vyniesla na poschodie aj som si ju sama poskladala. Ak ti bola tazka, mohli ste krabicu rozobrat a vyniest postupne. Normalna nieje reakcia tvojho priatela,nema ti co nadavat. A s tym dvihanim, ja som pri druhom dvihla furik plny dreva a isla som cez schod a teda ma tak pichlo v bruchu ze som myslela ze je koniec. Do vecera som uz len lezala. Ale to bola moja hlupost.

mirka17
11. feb 2021

pravdepodobne si prvorodička a všetko príliš prežívaš, ale neboj ked príde druhé dieta nebodaj tretie, ani sa nad takými somarinami nebudeš pozastavovať, že dvíhať niečo ťažké, budeš to robiť automaticky a prídeš na to že tehotenstvo nie je choroba. Ja mam prvé dvojičky, v 8 mesiaci sme sa stahovali, normálne som fičala v rámci normy, ani ma nenapadlo sa ofukovať , dvíhala a premiestnovala so iné veci ako postielku, ked som bola 2 krát tehotna, bežne som dvíhala ešte svoje dvojičky , kým som ich prebalovala, kupala, žijem, čo ta nezabije to ta posilní. Ale samozrejme aj tvoj priatel to mohol povedať slušne, a rešpektovať ta

diusqa761
11. feb 2021

Ako píše cookie29. To že nemôžeš zdvíhať ťažšie veci je len povera. Ak niesi teda na rizikovom. Ale celkovo sa tehotným odporúča cvičiť. Ja som v pohode vyteperila v 9 mesiaci sama veľkú plazmu po 3 schodiskách, novú knižnicu malej do izby aj priateľovi keď prišiel 30kg vak na cvičenie keď nebol doma, sama si aj postieľku vyteperila a zložila , nábytok celý poposuvala v spálni aby som urobila na ňu miesto a nič to nebolo. Celkovo som posilovala celé tehotenstvo. A úprimne postieľka (drevená) má okolo 10 Max 15 kg. To ani pre jednoho človeka nieje toľko , takže tiež si myslím že keď ste to robili dvaja tak to naozaj nič nieje a trochu si to prehnala... Keď som bola tehotná s mladšou priateľ robil v zahraničí nonstop bol doma pri najlepšom týždeň z dvoch až troch mesiacoch a tiež som musela staršiu dvíhať, jašiť sa s ňou a to malá cez 14kg. 🤷 Však tých 10 alebo 15 kg je normálna váha cca 2 až 4 ročného dieťaťa, vieš koľko aj druhých mamičiek má také deti popri tehotenstve a tiež sú na nich samé a Musia to zvládať?? Myslím že obaja ste nereagovali primerane. Na jednu stranu priateľovi ujeli nervy ale mal pravdu v tom že priveľa sa ľutuješ a na druhú stranu aj ty si sa nezachovala pekne keď si postieľku šmarila o zem a vyfučala 🤷 myslím že na tomto máte podiel oboma a oboja si dlžíte ospravedlnenie a hlavne že by si si mala uvedomiť že tehotenstvo nieje choroba a snažiť sa byť aktívna a nápomocná.

1342
11. feb 2021

Niektoré budúce maminky vedia poriadne preháňať ....ja mám dve deti a teda ani pri jednej som sa nešetrila,dokonca v 7mesiaci som metrovicu ukladala ....presne ako píšu baby vyššie tehotenstvo nie je choroba ...

mogaa
11. feb 2021

Nabudúce sa snaž riešiť veci v klude a pekne normálnym hlasom mu vysvetliť prečo to nechceš urobiť.....nie je riešenie ak po ňom začneš ziapať a potom ti on nadá do šibnutých.....ano tehotné by nemali dvíhať ťažké veci, ale na druhej strane tehotenstvo nie je choroba a pochybujem že tá postielka mala 10-15kg.....si zober že každá mamička čo má ročné dvojročné dieťa a je tehotná tak občas musí dieťa zdvihnúť a teda hneď kvôli tomu nepotratí........ak si sa ale na to necítila alebo si sa bála riskovať stačilo to partnerovi vysvetliť kludným hlasom....keďže si po ňom začala kričať , tak sa nečuduj že bol nepríjemný aj on....

mogaa
11. feb 2021

Čo si vlastne čakala? Ty mu vynadáš a čuduješ sa že ti znadá aj on?

jaskolka
11. feb 2021

Skúsim to podať z oboch stran. Áno, súhlasím, že tehotenstvo nie je choroba, a žena sa nemá nejako extrémne ofukovat, alebo robiť sa obeťou. Ale na druhej strane, je to obdobie, ktoré je náročné, a každá žena to vníma inak. Hlavne pri prvom bábätku sa obáva, to je normálne a určite by som jej nevycitala, že nechce ťahať na povalu detskú postieľku. V tom čase si každá zaslúži aj trochu rozmaznávať, kedy ak nie v tehotenstve? A hlavne prvom, kde je všetko nové. V pohode, viem, že sú ženy, čo rubu drevo a ťahajú tehly v 9 mesiaci, ale osobne si myslím, že je to obdobie, kde si žena ozaj zaslúži také to " branie ohľadu". Mne muž ani nákup nechcel dávať nosiť, nie preto, že by som nemohla, ale proste mi chcel dopriať trochu luxusu, načo, keď nemusím? Muž autorky tiež mohol počkať, proste "si moja žena s nechcem, aby si teraz vlacila to". Inak zabalená postieľka je ťažšia, to mam z vlastnej skúsenosti. Keď prišla nám, švagor mal čo robiť, aby ju vtrepal z dvora od kuriéra do domu. A nie by po mne chceli, aby som ju s bruchom teperila dakde.

ja_mama
11. feb 2021

Nuz kazda mame asi ine skusenosti s tym dvihanim...tiez som si myslela ze je to len povera a velke nakupy som nosila na 2he poschodie sama..ved predsa to robim bezne a ktomu aj sportujem a tehotenstvo nie je choroba atd nic sa nemoze predsa stat...a potom bum - po jednom takom vynesenom nakupe som skoncila v nemocnici a skoro som o babo prisla...a nie som teda jedina v mojom okoli. Kym sa nic nestane tak je frajer kazdy, ja uz by som si davala vacsi pozor, hlavne v pripade ked mam na vyber 🙂

mmoni89
11. feb 2021

Tak nevieme ako to cele bolo,na posúdenie by sme museli počuť aj druhu stranu. Ak niesi riziková, netreba to zasa preháňať.My sme sa sťahovali bytu do domu keď som čakala tretie a predchádzajúce dve som mala rizikové. Komplet balenie,upratovanie, sťahovanie, vybalovaanie plus dve deti -jednk ešte rado sa nosiace-boli len na nás.a co som mala mužovi povedať ze nech všetko robí sam ?ako jasne ,mohol ti to krajšie povedať ale tiez nevieme akým spôsobom si mu to ty povedala

mmoni89
11. feb 2021

Ale samozrejme na veci ktoré sú ti ťažké a nevládzem sa určite netreba premahat, všetko s rozumom

danim
11. feb 2021

Tu nejde o to, že či fakt tazke či menej tazke, problém je ten, že sa muž nespráva ako gentleman ale ako grobian a tela. Ako haloooo zeny... toto sú prve momenty čo neskôr ma to pokračovanie čo tu čítame pravidelne.

ulicnica1
11. feb 2021

stále nerozumiem ako môžu ženy písať "nelutuj sa, tehotenstvo nie je choroba...ja som 100kg dvihala, stromy rúbala, v bani ťažila..." (zveličujem) Jasné ak si zdravá a máš bezproblémové tehotenstvo môžeš robiť všetko, aj preniesť postieľku. Ale ak ti bola ťažká, tak dobre ze si ju neniesla. To že niektorá môže robiť všetko neznamená že každá žena môže robiť všetko. Ja osobne som si tiež vravela že veď nie som chorá iba tehotná, a skončila som v ležať v nemocnici kvôli riziku predčasného pôrodu. Keby sa viac šetrím tak to vôbec nemuselo takto byť. Pri druhom tehotenstve som v pohode dvíhala staršiu 3rocnu dcéru, ale viac som počúvala svoje telo a vedela som sa zariadiť a čo si môžem dovoliť. Takže takéto rady naozaj nestoja za veľa a rob ako bude pre teba a tvoje dieťa najlepšie 😉
A co sa týka realcie partnera, tak tá ma teda sklamala. Bolo by dobré mu vysvetliť že musíš byť zodvedna aj za bábo, nech sa uvedomí že takto sa k žene nespráva.

cookie29
11. feb 2021

@danim prepac a ona nie? Ked citas "chytila som nervy buchla som mu s tým a vynadala že či je úplne kompletný " ?

@ulicnica1 tehotenstvo nie je choroba 🙂 to neznamena, ze nemozu byt komplikacie. Ale v kazdom pripade reakcia autorky je neprimerana...

lucinka1988
11. feb 2021

Uplne Ťa chápem, nechápem vyber tvojho partnera🤷‍♀️A teda moj manžel by si niečo takéto ku mne nikdy nedovolil, ja síce plne fungujem v tehotenstve, ale ťažké veci zo zásady nedvíham, čakám druhé dieťa, ale naplánovali ale so ho tak, keď už nebudem musieť dvíhať staršieho (pomaly 3 ročného) keď som otehotnela, pekne som mu vysvetlila, že ho už nebudem dvíhať a bolo. A manžel by po mne nechcel, aby som odniesla čo i len jednu ťažkú tašku. Takže mne príde odveci, že po Tebe chce priateľ dvíhať postieľku,áno, tehotenstvo nie je choroba, ale prečo by sa tehotná žena mala naťahovať??🙈🤷‍♀️Ale to je ako vo všetkom, kto si ako zariadi, tak má..

danim
11. feb 2021

@cookie29 no veru to tiež nie je Ok, to je pravda. Gentleman by ju ani nežiadal.. ona nevybuchla.. ak by odmietla príbeh by pokračoval a vybuchla by tsk či tak.

kvetinka75
11. feb 2021

Paneboze. Tontoto akoze fakt treba riesit na fore?

mogaa
11. feb 2021

@danim v prvom rade si to mala ona vydiskutovať kludným normálnym hlasom a nie vybudchnúť a vynadať mu či je komletný......jasne že ak po ňom začala vrieskať ona, začal aj on......pochybujem že nejaký muž by "držal" keď mu žena začne nakladať.....

maggie1978
11. feb 2021

Ooops keby môj manžel vedel čo som ja doma stvárala už v pokročilom štádiu tehotenstva, by mi vynadal. Ja som teda zvládala všetko možné, záleží ako sa cítiš. Ale chovanie tvojho partnera bolo neprimerane samozrejme.

ajka0207
11. feb 2021

Tak jeho prístup nebol v poriadku, zas na druhú stranu bola tá postieľka ozaj ťažká? Ty si mu milo povedala že nie? Či tiez len vychrstla že je sibnuty?

veronikaszabova
11. feb 2021

Nemam problem, vyrobim si ho?
🤣🤦‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre