Cudzí ľudia chcú vedieť pohlavie môjho dieťatka. Na čo i to je?

sejbipi
8. jan 2021

Načo to je cudzím ľuďom? Čo z toho majú? Je to predsa moje dieťa, moja radosť a moja starosť či sa rozhodnem s tým zdôveriť. A keď sa nerozhodnem, tak prídu narad prehováračky a vyzvedanie sa. Veľmi ma to hnevá, absolútne nechápem načo to robia a načo im to je. Keď sa predsa rodič rozhodne neoznamiť pohlavie, tak to ako slušne vychovaný človek akceptujem.
Ako inak to vysvetliť takýmto ľuďom? Mali ste aj vy niečo podobné v okolí? Ja to vnútorne cítim tak, akoby sa všetci snažili prežívať moje tehotenstvo. (U rodiny mi to nevadí, je to predsa spoločné šťastie, ale prečo cudzí? Tí čo nevedia, že existujem, otehotniem a sú zrazu najväčšími kamarátmi....) Už som v tom bezradná

jajka71
8. jan 2021

Mnohí z nich riešia všetko a všetkých aby nemuseli riešiť svoje veci s dovetkom, že oni žiadne problémy nemajú, potom budú hodnotiť tvoj kočík, deku, odráža dlo, trojkolku oblečenie a obuv dieťatka nevynímajúc. Takých ešte stretneš nevšimnúť si ich je nemožné treba to vizuálne ignorovať, potom ta budu kritizovať, že si nedáš povedať ale môžeš to mať hlboko.....

whatever1
8. jan 2021

@sejbipi "akoby sa všetci snažili prežívať moje tehotenstvo" ...ja si skôr myslím že ho privelmi prežívaš ty. Za to že si tehotná, to neznamená, že si stredobod vesmíru, a ze kvôli tebe cudzia osoba v noci nepôjde späť lebo si neprezradila pohlavie. Každý má svoj život, svoje problémy, ver tomu že ľuďom je úplne ale že úplne jedno ake pohlavie bude mať tvoje dieťa. Je to jedna z "dvorilostnych"otázok ktoru dostane každá tehotná žena, lebo co iné sa tehotnej opýtať. Stačí povedať že nevieš a necháš si to ako prekvapko. Ale ak vieš tak nechápem tajnosti. Podľa mňa je to skor trápne robiť z toho velku vec, keďže niekomu kto ti nie je blízka osoba to je jedno. Prepáč za úprimnosť ale riešiš blbosti.

0silvia0
8. jan 2021

@sejbipi nie si nejaka precitlivena? Urcite nezaujima kazdeho tvoje tehotenstvo. Ked ti ludia lezu na nervy, tak im rovno povedz, ze neodpovedas na otazky ohladom tvojho tehotenstva.

sejbipi
autor
8. jan 2021

@whatever1
@0silvia0 pokiaľ ste nedočítali dokonca, tak som písala, že aj napriek jasnému vysvetleniu, že si neželám odpovedať, tak to ľudia zo mňa ťahajú, to je hlavnou témou tohoto celého, načo to tým ľuďom silou mocou je, nejak ich to obšťastní? ....Asi ich teda až priveľmi zaujíma moje tehotenstvo 🙂 zjavne niekomu, kto nie je moja blízka osoba to trhá žily, a keby len jednému človeku, presne o takých prípadoch som tu písala. Jediné čo som celým tým chcela povedať, že nechápem zmýšľanie tých ľudí, tiež sa ich nevypytujem vonku na chodníku súkromné záležitosti a neťahám to z nich nasilu. Každý má právo na svoje súkromie, ale sú ľudia čo to nechápu. To bolo všetko, žiadna precilivelosť, skôr nechápavosť 🙂

0silvia0
8. jan 2021

@sejbipi neviem ti odpovedat naco je vediet cudzim ludom pohlavie cudzieho potomka, ani neviem, co z toho maju. Pravdupovediac, mna cudzie tehotne zeny ani ich deti v bruchach nezaujimaju🤷‍♀️

zuzanka.zuzu
8. jan 2021

@sejbipi PRAVE PRETO že sa snažia byť slušne vychovaní, tak sa spýtajú.... kedysi to patrilo medzi slušné, bežné, normálne otázky.
dnes všetko vadí a človek už nestíha sledovať "trendy" kedy je to neslušné lebo ľudia sú už tak precitlivení na seba, že sa človek bojí prihovoriť 🙄

mne sa sesternica VOPRED ospravedlňovala, keď sa sa pýtala na pohlavie "však ak nechceš, nemusíte hovoriť"... tresk-bum dostala všetko aj s pohlavím, menom, váhou, fotkou zo sona a bola v takom príjemnom šoku 🙂 však keby nechcem, tak nepoviem, ale aby sa mňa niekto BÁL spýtať na moje dieťa? a čo čakám strašidlo?

babydesire
8. jan 2021

No a co?len sa pytaju? Keby sa ts nikto manic nepytsl,bol by tu pridpevok,ze nikomu na tebe nezalezi...ber to s nadhladom boze 😆

evaachesa
8. jan 2021

Neboj nič, onedlho budeš mať iné starosti ako riešiť takéto, hm ako by som to nazvala ... hlúposti? 🤭☺️

marseillefan
8. jan 2021

Prepáč, nechcem byť necitlivý, ale mne príde veľmi nepravdepodobné, že sa to stalo tak ako opisuješ. Moja skúsenosť s ľuďmi je taká, že kašlú na teba, aj na tvoje dieťa.. možno si len niektoré veci zle vysvetľuješ, alebo si to namýšľaš..

miadi
8. jan 2021

Ja som cudzia a je mi to uplne fuk ake pohlavie bude mat tvoje dieta. Len teba asi porazi ked to bude dievcatko s par vlaskami Lebo prvy rok sa Ta budu pytat ci je to chlapec aj ked bude cela v ružovom s vekou kvetinou 🤣a ked to bude vlasaty chlapec cely v modrom tak sa budu pytat ci je to dievca a teba picne. Zbytocne riesis druhych ver tomu ze nie si prva ani posledna tehula ktorej sa ludia pytaju. Skor to vyzera ze chces byt tajomna a zaujimava. Ved povedz ze je to prekvapko. Ze Ta toto trapi😆

kittykat22
8. jan 2021

@sejbipi staci povedat, ze nevies, ze ste sa rozhodli sa nechat prekvapit. A je to.

nenne27
8. jan 2021

@whatever1 👏👏👏👏👏

andreatytler
8. jan 2021

@sejbipi No pozri ked povies ze chlapcek, tak povedia s usmevom AAAHHH. A ked povies dievcatko, tak povedia s usmevom AAAHHH. Uplne ta ista reakcia. Je to preto, lebo je to uplne jedno co cakas. Kazdemu normalnemu cloveku je to uplne jedno. Cudzich to nezaujima, len sa pytaju zo zdvorilost a rodine je to jedno, lebo budu radi chlapcovi aj dievcatku. Nerob z toho dramu. Ak to chces tajit, tak nech ta tesi ako ich mozes natahovat 🙂 a nechaj ich nech sa pytaju.
Ale musim povedat ze ti vobec nerozumiem. Ja som si velmi uzivala pozornost ktoru som dostavala ako tehotna a aj od uplne cudzich ludi. Ludia z tej istej ulice kde byvame sa mi prihovorili ked som bola na prechadzke. Ked som cakala na pokladnu, pani za mnou mi povedala ako skvele vyzeram. Toto by sa nestalo, nebyt velkeho brucha a boli to vzdy mile rozhovory a ja som sa im tesila.

andreatytler
8. jan 2021

@sejbipi A co teda cakas? Chlapceka alebo dievcatko?
Peace😉.. len zartujem.

nely1704
8. jan 2021

.....potom sa Ta budú pýtať, či kojiš, potom kedy druhé....ľudí nezmeníš, len svoj postoj k nim.... a ak to nedokážeš, musíš sa odsťahovať mimo civilizácie 🤷‍♀️

miadi
8. jan 2021

@andreatytler presne . Ludia sa na mna usmievali v potravinach jeden pan mi aj shopping card podsunul ako prednost nech si vezmem., no najlepsie bolo ked sme boli na floride a chodili sme do detskych muzeii a deticky v tom veku 3-7 na mna totalne kukali na brusko jedna 4r sa aj opytala malej ze preco mà tvoja mama take velke brucho . Mala ze Lebo je pregnant. Nechapala nepoznala to slovo tak jej vysvetlila ze mam babo v brusku, alebo casnicka v hoteli hnet ze to bude chlapec ze? Podla bruska uhadla mala dvoch synov uz velkych. A malu vzdy ludia obdivovali ake krasne babo ake krasne dievcatko .. az mi to chyba maleho nikto nevidi nikam nechodime cely rok a teraz je lockdown tak Neviem kedy bude skolka .. autorka nechod medzi ludi čuč doma a nedavaj teho fotky na fb insta a mas pokoj.

andreatytler
8. jan 2021

@miadi ha, ha... ani ja som nevedela zatajit ze cakam syna... nikde na tele som nepribrala len basktbalova lopta mi trcala z brucha.
Ani na prechadzky nechodis? Nas syn je hviezda celej stvrti. Ked idem s nim na prechadzku, ci uz v kociari alebo teraz ked uz chodi, tak nas uz poznaju ludia co byvaju o 2 ulice dalej... a to ja nie som velmi zhovorciva... ja som hanbliva a nikomu by som sa neprihovorila ale syn ma velmi rad ludi a sladko sa usmieva na kazdeho naokolo a tomu sa neda odolat. Akurat vcera sme boli vseci traja pred domom na chodniku a auto co islo okolo, spomalilo a par co bol v aute nam nadsene maval a ja sa pytam muza ze kto to je a on ze nemam sajnu.😀

miadi
8. jan 2021

@andreatytler tak pri dome nemame chodnik nie sme v subdivision za domom je jablkovy sad kde mozes stretnut aj jelena ( ako Moja mama stretla) chodime do parku ale s ruškom aj mala mà rusko a ludom sa vyhybam .. minule sa jedna pani vyskierala ked sla okolo nas ale Myslim ze tomu ako som vravela mm ze od krka hore je fešak ..( naucila som sa blbym jokes od neho) on chudak ani nevie ze existuju aj iny ludia. Ked bol na ockovani v 6m este sa vyskieral na sestricky potom v 10m
Sa mu nepozdavali a v ordinacii kukal ako puk ze kde to je. Potraviny objednavam online . Jaaj uz viem kedy videl ludi na Halloween som bola pre malu vyzdvihnut ju zo skolky ( inak on ostava v aute s dedkom alebo otcom Lebo mam len G1) a bola mala Elsa tak Ja som bola v kostyme Anna a maly bol Olaf tak sa ludia smiali pred skolou a riadktelka ze super napad. S malou som bola par x v dollarama a winners Lebo miluje shopping 😂ale len taky kde su hracky a detske veci .. snou som chodila do potravin od prveho tyzdna zivota. Och uz sa Neviem dockat kedy mu budem moct ukazat svet .. dovolenky

moonlight1210
8. jan 2021

@sejbipi toto je problem? Ako vazne?

Myslim, ze je to signal, ze by si mala potrenovat svoju asertivitu.
Alebo sa aspon naucit umne kluckovat.

Vsak do piateho mesiaca mozes tvrdit, ze: neviem, lebo nebolo vidiet, lebo bolo zle otocene.
To ti nikto spochybnovat nebude.
Max bude hadat, ze co asi to moze byt.

A od piateho zmenis rozpravku na: neviem, rozhodli sme sa, ze nechceme vediet, chceme pri porode prekvapko.
A dodaj, ze dvom kamoskam hovorili dievca a maju chlapca, tak je to aj tak zbytocne, lebo sa clovek chysta, a potom aby vsetko narychlo kupoval ine.
Takmer urcite zacnu rozhovor o tom, koho vsetkeho poznaju, ze sa im to iste stalo a dostanes dobre rady, ako kupovat neutralne veci a koho vsetkeho poznaju, ze kupoval radsej neutralne veci. A ze v dnesnej dobe moze aj dievca nosit chlapcenske veci a ...
A mozes nasledne rozhovor odviest na uplne inu temu.
Enem klid.

vilma7
8. jan 2021

To ťa akože ona ulici zastavia cudzí ľudia a pýtajú sa, čo to bude? Kde prosím ťa bývaš? Toto sa mi nestalo ani raz, bola som tehotná 2x.

puertorico
8. jan 2021

@sejbipi tak povedz, že nevieš, chcete sa nechať prekvapiť a vybavené

lia_nka
8. jan 2021

Nehnevaj sa ale nejsi trošku na hlavu ? Príde mi to ako keby sa cítiš jak nejaká celebrita ktorá je strašne zaujímavá veď veľa žien ktoré sú známe napr. Monika Bagarova normálne odpovedá aj na otázky na tehotenstvo na jej dieťa atd... je úplne normálne že sa ta ľudia toto opýtaju čo sa ťa iné majú spýtať ? Aj ja normálne tie otázky dostávam a čo je na tom ? Nikto tvoje šťastie neprežíva za teba to tebe už hormóny idu veľmi na hlavu podľa mňa každému nám tu je jedno čo čakáš nejsi jediná tehotná žena na svete

elizabet173
8. jan 2021

@sejbipi nezartuj, ze si bezradna. Prilis to prezivas, je take prirodzene sa spytat na pohlavie, tak, ako na pocasie. Ale nemysli si, ze to bude hlavnou temou rozhovorov v tych rodinach na najblizsi mesiac. Zabudnu na to na najblizsom rohu. Nemusis nikomu nic prezradit, ak nechces. Da sa predsa povedat, ze sa nechavate prekvapit, vybavene

hennyinnsbruck
8. jan 2021

Mat tak tvoje problémy a prezidentsky plat 🤦‍♀️
Ked niekomu nechcem povedat pohlavie poviem neviem neukázalo sa a hotovo. Neviem co riešiš.

heymissg
8. jan 2021

No popravde ono sa to ťažko rieši. Najprv sú otázky hlavne kedy bude dieťa, čo to je, kedy, potom či kojíš (to hlavne strašne iritovalo mňa, keď sa ma to cudzí ľudia pýtali), či už sedí, kedy bude druhé..Rozumiem, že ťa to trápi, mňa hnevalo to kojenie neskutočne. Ale tým otázkam nezabrániš ani dotieravému opätovnému vypytovaniu. Ako aj vidíš, ľudia majú na otázku pohlavia a jeho prezradenia rozličný názor, niekomu to príde strelené, že to nechceš povedať a považujú ťa za strelenú, niektorí tvoje rozhodnutie rešpektujú. Je však dôležité, aby si sa riadila vlastnými pocitmi a keď ti to tak vadí, možno odpovedala o niečo ráznejšie. Ako som povedala, otázky boli vždy a aj budú, len je na tebe akú zvolíš odozvu. Ja sa občas začnem rehotať :D

podkovickaa
8. jan 2021

@sejbipi v podstate sa pytaju aby rec nestala...Niekedy to bola slusnost spytat sa,ako sa mas,vidim ,ze mas brusko..co to bude?Dnes su zeny ako babovky a vsetko im vadi.Preco sa spytala,preco sa nespytala...V skutocnosti nikoho ale nezaujimas.Ani ty a ani tvoje decko.

elizabet173
8. jan 2021

@heymissg staci mat pripravenu protiotazku: Na co to potrebujete vediet? A siroky usmev

jana_eyre_2
8. jan 2021

Mňa by veľmi zaujímalo ako vyzerá tvoja zbezna komunikácia napr so známou.. náhodou sa začnete rozprávať, pýtaš sa jej niečo?

Lebo niekomu možno lezie na mozog aj obyčajná otázka "ako sa máš?" a považuje to za narúšanie súkromia.. veď je snáď moja vec ako sa mám, moja radosť či starost, nie?..

najlepšie by bolo asi aby sa všetci pozerali do zeme a nevšímali si ostatných aby náhodou sa nedotkli druhého zbeznymi otázkami.. 😳

heymissg
8. jan 2021

@podkovickaa nemyslím, že ženy sú bábovky, každému vadí niečo iné, každého rozčuľuje niečo iné. Určite aj Ty máš niečo čo rozčuľuje Teba, že robia ostatní a nemusia to byť otázky. Ja zase rozumiem autorke príspevku, že niektoré veci sú proste privátne a aj keď sa na ňu vyrúti horda mamičiek z MK, že čo jej to vadí, aj tak jej to vadiť bude.

kristiii
8. jan 2021

@sejbipi a ja zase nechápem, prečo na takú otázku odpovedas štýlom, neželám si odpovedať. Šak buď odpoviem normálne, že chlapca/dievča alebo že sa nechávate prekvapiť. Ale neželám si odpovedať? Vyznieva to akoby si sa snažila byť zaujímavá a tak to zrejme cítia aj tí "cudzí" ľudia, aj keď neviem koho si v tvojom ponímaní predstaviť, snáď sa ta to nepýta autobusár

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre