Vstup do školy

12. sep 2024

Maminy len ma zaujima vas nazor. Mame prvaka, v prizemi maju satne, teda len skrinky a hala bala, ze prvak vedla stvrtaka atd..Na prvom poschodi ma triedu. Len ide mi o to, ze ani rano ja ako rodic nemozem vstupit do skoly. Mohli sme len prvy tyzden s prvakmi a uz nie. Neprekazalo by mi to, len mi vadi, ze skola, ktoru navstevuje cez 400 deti sa otvara 7:45, o 8h zvoni. Ja ho tam zaveziem asi 7:50, len viete si predstavit, ked o 7:45 otvoria aky tam je natresk deti, najma tych n druhom stupni, ked ich vidim ako chodia, ze jednoducho nedavaju pozor na tych mensich, drgaju do seba. Takto som isla aspon rano po schodoch dole do satne a spat. Na poschodie do triedy uz nie. Keby otvaraju skolu skor, tak zaveziem skor, kym tam nebude tolko deti a nebudu tie satne tak preplnene. Aky mate na to nazor vy, ako matky, najma teda prvakov.

luliu
12. sep 2024

Môj názor je, že je to tak správne, deti si musia zvyknúť postarať sa o seba. A rodičia tam naozaj nemajú čo robiť. Vieš si predstaviť, že každá matka by šla do šatne asistovať prvakovi?

beata_k
12. sep 2024

No skola by veru mohla otvorit aj skor nez 7:45.

miggy
12. sep 2024

Aj u nás je to takto, ale pri skrinkách je vždy nejaký dozor. Nevidím v Tom problém, skôr výhodu - dieťa sa rýchlejšie naučí samostatnosti a zodpovednosti.

zuzubb007
12. sep 2024

Nechápem a ranný klub? Akože kedy sa dieťa dostane do školy, to určite tak máte, pýtali ste sa? U nas môžu deti od 1 po 4 ročník chodiť od 7mej hocijako, druhostupniari majú povolený vstup len po 7:45, dovtedy už všetci malý si v triedach väčšinou

autor
12. sep 2024

@luliu ja s tym suhlasim, ako som pisala, nevadi mi to, ja som mu nepomahala pri prezuvani, len som tam stala, z toho dovodu, ze huf deciek.

luliu
12. sep 2024

Musí si zvyknúť alebo ako pisala @zuzubb007 odvez ho do školy o 7.00 do ranného klubu a vyhne sa tej masovke. Inú možnosť nemáš

autor
12. sep 2024

@beata_k v tomto vidim ten problem, ze mohli by aspon o pol 8 otvorit skolu, takto v tom case, ked otvoria skolu dorazia dva autobusy deciek z okolitych dedin a ozaj je to vela deti naraz.

dzulli1980
12. sep 2024

Za mňa je to v poriadku ... deti treba učiť samostatnosti, hlavne v dnešnej dobe, keď kopa matiek má tendenciu ešte ôsmakov vodiť za ruku ... u nás sa škola otvára 7:40, decká skrz-naskrz, krížom krážom, ôsmaci, prváci ... je tam pedagogický dozor, aspoň u nás minimálne traja učitelia/družinári.

autor
12. sep 2024

@zuzubb007 to u nas nie je, druhy skolsky den, ked som este nevedela, ze otvaraju 7:45, sme prisli skor a stali sme pred skolou do tej doby, stali tam vsetci, ci mali, ci velki. Pytala som sa jednej mamicky druhaka, co stala vedla mna, a ona povedala, ze je to normalne aj v zime, niektore decka pricestuju skorsim busom a musia cakat vonku aj ked je zima.

zuzubb007
12. sep 2024

Tak to majú zle vyriešené, treba sa na rodičovskom ozvať a povedať

autor
12. sep 2024

@dzulli1980 cely minuly tyzden som chodila s nim do satne, lebo sa este s prvakmi mohlo, aj tento tyzden, az dnes to oznamili, ze sa uz nemoze. Cize v podstate skoro 10dni, a v satni ani jedna ucitelka, ani upratovacka, nikto.

luliu
12. sep 2024

Ale určite je, len ranná družina sa zatvorí o určitom čase. U nás 7,15

luliu
12. sep 2024

Inak nemyslím to v zlom, ale keď takéto hlúposti riešiš aj doma pred dieťaťom, tak ho zbytočne stresujes, bude sa zbytočne báť. Musíš mu dodať odvahu a nie ho chcieť mať stále na očiach. Uvidíš zvládne to, rovnako ako všetky deti

autor
12. sep 2024

@luliu ja to pred dietatom neriesim, prave naopak, dnes som mu vravela, ze musi ist sam, ze aj spoluziaci idu sami. Potom povedal, ze sa bal, lebo sa velki tam drgali, ale zvladol to. Len je dost drobny a najma tie schody, ked som ja navstevovala tu skolu, z tych schodov som takto spadla, a zlomila si clenok.

luliu
12. sep 2024

Vidíš je to šikula, každým dňom to bude lepšie. Držím palce

januska12323
12. sep 2024

Musí tam byť dozor, ak nie je treba sa pýtať prečo.

gelifil
12. sep 2024

ja nepoznam skolu, kde su prvaci s osmakmi spolu ...

anjelicek26
12. sep 2024

Ak to neni nejako moc, zaplatila by som rannu druzinu, pustia ho dnu skor, v pohode sa prezlecie a vyhne sa natresku...

dskjhfdlkdjhl
12. sep 2024

Tak je tam huf deti a keby este kazdy prvak mal rodica pri sebe, tak potom by tam uz co bolo? Treba tym malym detom doverovat, povzbudzovat ich, zvyknu si a budu samostatnejsi.

janamt
12. sep 2024

Dcérka bola prváčka tesne pred kovidom. Vtedy sme ešte mohli chodiť do školy spolu s deťmi, ja som to využívala, neobliekala som ju, ale boli sme obe rady, že tam sme spolu. Počas a po kovide sa to zrušilo, mladšia to už riešila sama. S odstupom času mi to už neprekáža. Som aj učiteľka, vidím v tom aj výhody, že do budovy nemôže vojsť hocikto. Je ťažké odlíšiť, kto je rodič a kto cudzí a deti sú takto viac v bezpečí...aj ich veci. V prvej triede som to ale vnímala inak. Mala napríklad skrinku hore (pod ňou bola ešte jedna skrinka), nedočiahla si zavesiť bundu. Niekedy ju teda položila na topánky, ktoré boli mokré od snehu alebo zablatené. Dcérky ale chodili do družiny, teda mohli prísť aj do tej rannej, to sme síce nevyužívali, ale mohli vďaka tomu prísť skôr. U nás je to totiž tak, že družinové deti môžu vchádzať do 7.30, potom sa škola zamkne a potom vpustia všetkých o 7.45.

autor
12. sep 2024

@gelifil prizemie su len satne, su tam vsetci spolu.

nikaeli
12. sep 2024

Aj môj syn je prvák a chodí už sám. Prvý týždeň mohli ísť rodičia dnu. Od tohto týždňa už nie. Máme to rovnako, ako píše @janamt - syn má skrinku hore a dokonca spoločnú so spolužiakom. Som zvedavá, ako budú vyzerať bundy, na vešiačik nedosiahne. Keďže je prihlásený do ŠKD, ráno môže prísť kedykoľvek. Manžel ho odprevadí na vrátnicu a čau. Ja ho poobede čakám na vrátnici, rodičia starších detí stoja pred školou. Neviem si predstaviť, aby sa v tom dave detí motali aj rodičia. V škole na chodbe musí byť zabezpečený dozor a ako učiteľka neverím, že nie je.

autor
12. sep 2024

@nikaeli na chodbe ano, ale nie v satniach na prizemi.

anketkarka
12. sep 2024

U nás môže ísť rodič dnu kedykoľvek a druhý stupeň mňa ako rodiča ide kedykoľvek zadupať ako zvieratá. Takže tých malých trpaslíkov by samotných prevalcovali hneď. Z ranného klubu idú s učiteľkou a ostatné deti mimo ranného klubu s rodičom. To je sekunda, keď niekoho sotia len z nepozornosti. Nechápem, že takýto systém môžte obhajovať. Som rada, že u nás je dieťa chránené zodpovednosťou rodiča alebo učitela na prvom stupni. Na druhom sa už musí vedieť o seba postarať.

lizatko1009
12. sep 2024

@anketkarka a uz sotili? Udupali? To je len predstava mamiciek. Neboj urcite je na chodbách dozor, na nasej skole vzdy bol aj je

bluka2
12. sep 2024

Názor na to mám taký, že čo nevidím, ma netrápi. Pokiaľ sa syn zo školy nevrátil udupaný alebo sa sám na to nesťažuje, vôbec by som neriešila.
Môj od prvého dňa sám do školy, nemám ani poňatia, ako tam vchádzajú o tých 7:45, ale verim tomu, že pomerne normálne ako deti 😃

bluka2
12. sep 2024

@anketkarka nepočula som ešte o nikom, koho by sotili. Alebo by spadol a to mám už 2. dieta na jednej základnej škole a žiadna taká kauza ešte nebola

ivik4
12. sep 2024

Je to tak a budis . Normalne siel sam od druheho dna skoly rovno ako prvak na druhe poschodie kde mal triedu. Nic nepoznal, naucil sa ako kazdy
Vsade skacu velke deti ako opice, co uz

deti95060810
13. sep 2024

možno otázka mimo, nezdá sa vám že otvárať školu 7:45 je troška neskoro? myslím keď už o 8 začína vyuč. a šatne sa zamykajú 7:55

vkatush
13. sep 2024

U nás funguje ranná družina pre prvý stupeň od 6.00.
Druhý stupeň sa púšťa o 7.35 (odvtedy je dozor na všetkých chodbách).

Pamätám si na základnej, že sme mali rannú družinu do tuším 7.20. Ak prišiel niekto neskôr, čakal do asi 7.40 pred školou, a vtedy už púšťali všetkých dnu.