Stačí dať pani učiteľke čokoládu?

29. jún 2023

Ahojte, dcéra konci piaty ročník, nechcem kupovať zbytočne kvet, doteraz sme kupovali kytičku alebo crepnikovy kvet, teraz rozmýšľam,že dám len väčšiu čokoládu. Myslíte,že to bude stačiť?

lenka.25
29. jún 2023

Stačí sa aj poďakovať

zuzinka888
29. jún 2023

Uplne staci aj dakujem. Cokolada ci kvet je len bonus.

autor
29. jún 2023

Ďakujem baby, len niektoré deti nosia aj darčekové taštičky,tak aby sme nevyzerali ako lakomci...

janinah
29. jún 2023

V tomto teple čokoláda? Radšej kávu...synovi triedna na gymku ich poprosila.ze jeden črepníky kvet za všetkých by ju potesil

autor
29. jún 2023

No my sme na severe a nie je tu nejako extra teplo tieto dni, jasné,že keby bolo 30 stupňov,tak nedám čokoládu 😂😂😂

michellemary
29. jún 2023

Poznám množstvo učiteliek, keďže sme ich niekoľko mali, aj aktuálne máme, v rodine, a zodpovedne môžem prehlásiť, že čokoláde sa vždy každá potešila. 🙂

autor
29. jún 2023

@michellemary ďakujem,tiež si myslím,že ak nezjedia,môžu darovať a tie kvety to je aj škoda podľa mňa dostať toľko kvetov.

barb06
29. jún 2023

ja som tiež radšej za čokoládu (bonboniéru) ako za kvety; určite kvetov dostane aj tak dosť od iných detí; minulý rok sme dávali vonné sviečky alebo nejakú podobnú drobnosť

luccija
29. jún 2023

Väčšinou dávam kávu, lepší caj, čokoládu

cookie29
29. jún 2023

ja tento rok nedam nic. Akoze zvycajne vychadzam z principu, ze tak ako ja aj ucitelka dostane plat za odvedenu pracu. A mne tiez nikto nic neda 😉 Ale mali sme v minulosti stastie na par skutocne dobrych uciteliek, kde bolo citit zaujem o dieta nad ramec, takze som robila balicek. Tento rok by som toho kretena najradsej niekam nakopala :( Ale teda za mna radsej nieco na zjedenie a podobne, ako kvety ktorych mozno dostane tolko, ze nevie kam davat, alebo salky s napisom najlepsej pani ucitelke a podobne... nechcem si predstavit tu zbierku na konci kariery

sajmonka_1216
29. jún 2023

čokolády nie.. je toho vééééľa, zbytočne to je v skrinke a nezje sa
a kvety.. škoda peniaze za niečo, čo zhnije.. už ked tak, tak možno v črepníku... my s kolegyňou sme si tie kvety v črepníku nechali v triede, pekne nám ju vyzdobili, zútulnili a deti nám pomáhali starať sa o ne

simca06022011
29. jún 2023

moja nosi kazdy rok nejaku bonbonieru, vyberie si aj kupi sama (dcera). Myslim, ze minuly rok kupovala rafaelo skatulu a tento rok ani neviem co este. A nesie to v taske darcekovej,a lebo aj nie. Rezane kvety su mi proti gustu, porovnanie cena a uzitok... a ze sa nezje, no ako kto, nasa sa vzdy potesila :D ved ma aj deti :DD

uzanka16
29. jún 2023

Ja som učiteľka a radšej mám rada, keď čokoláda alebo niečo čo nie je kvet 😀, kolegyne toľko kvetov majú, že potom nevedia čo s nimi.

lenka2710
29. jún 2023

Ja tiež kvety nekupujem, radšej tu coko, minulý rok som kúpila čaj a tento rok med
Minulý rok bol hrozný hic, tak som kúpila rafaelo učitelke co ju učí vytvarku a triednej tu kazetu čajov, a tento rok takto! Ale majú úžasne učiteľky, to zas klobúk dole

lulana79
29. jún 2023

ja, kebyže som učiteľka, sa poteším viac rezanému kvetu ako čokoláde (ale ja som športovec a snažím sa sladké nejesť resp. obmädzovať)... a mám strašne rada kvety doma vo váze

kvetinka75
29. jún 2023

ja by som teiž nevedela čo s toľkými kvetmi. Viac by ma potešila káva, čaj, čokoláda. Aj keď ich veľmi nejem, iba niektoré, dajú sa posunúť aj ďalej. Už keď človek niečo má dostať, tak nech má z toho úžitok. Kamarátka vždy rozdávala tie kvety, lebo muž alergik. Nerobilo mu dobre mať doma toľko kvetov, vône.

januska12323
29. jún 2023

Daj /nedaj podľa seba. Najväčší darček je aj tak koniec školského roka, ostatné je len bonus.

suzitok
29. jún 2023

tiez mame ucitelky v rodine a aj ked to nikdy necakaju, ale najradsej majú cokolady, caje, kavy, vsetko, co vedia zjest, vypit, popripade dat svojim detom, uplne najhorsie sú vecne dary a pracholapace, dakovne tabulky s menami deti, atd...to maju v krabiciach v pivnici, casom to ide do kontajnera

mamkalentedkova
29. jún 2023

Myslím si ,že to úplne stačí .Čokoláda je podľa mňa fajn,neutrálny darček .Kvety zvädnu ..nosiť domov neviem koľko crepnikov asi tiež nie je kto vie čo .Dobrá čokoláda aj aj nepoteší ju ,tak niekoho u nich doma určite 😊.
Ja osobne vôbec nechápem ten trend kupovať učiteľom neviem aké dary 🤦‍♀️. Nepoviem ak.koncia deti prvý alebo druhý stupeň a lúcia sa s učiteľom..ale takto bežne..príde mi to prehnane .
Je to predsa ich práca .Pokladnička v Kauflande tiež nijako špeciálne nedakujes za to ,že ti zakaždým nablokuje nákup ...
Myslím,že čokoláda je ako.podakovanie úplne adekvátna a poštacujuca .

autor
29. jún 2023

Ďakujem žienky, dáme tu čokoládu teda, tiež si myslím,že to buď zje ona,dá deťom alebo ponúkne kolegyne.

cajchana
29. jún 2023

Myslim si, ze ano. Ako viem, ze niektore mamicky to takto v tejto dobe trocha prehanaju, no kazda mala pozornost podla man pani ucitelku potesi.

slniecko5
29. jún 2023

Kúpila som ruže pre dámy a bonboniéru pre pána učiteľa. Pre mňa normálna vec. Robím to roky. Som im vďačná.

snehulak77
29. jún 2023

Poprípade malý balíček a čokoláda alebo lepšia pasteta, džem, med od včelára. Sú to také krajšie veci ako kvietok. Ale aj ďakujem je úplne postačujúce

miamaria
29. jún 2023

Ja nedavam nikdy cokoladu, kavu ani kvety, to dostanu ucky od vacsiny deti, radsej dam nieco ine, napr. kolekciu cajov atd... teraz mi mala konci skolku, s triednymi som bola max. spokojna a dala som nausnice, 3decko sekt a karamelky 🙂 inak som im nedala za cely cas nic, ani na zaciatkoch ani na koncoch sk. roka taxom to teraz dala naraz

matkahelka
29. jún 2023

urcite sladke. kazda ucitelka sa potesi. ak kvet, tak v crepniku a nie rezany.ja mam 2 kamosky ucitelky, oni su chore z tych rezanych kvetov. cestovat v plnej MHD ovesana kyticami ak je 30 stupnov je fakt parada (ironia). oni tie kvety bud davaju inym, ktore cestuju autom, alebo ich proste vyhodia. kvet v crepniku vydrzi aj ked sa do skoly prenho vratia o tyzden. aj bonboniery.

anjelicek26
29. jún 2023

V sladkom a kvetoch sa topia... kludne balik dobrych cajov do darcekoveho balenia alebo dobru kavu...

collette217
29. jún 2023

Jasne, cokolada je super a netreba sa porovnavat s rodicmi, ktori davaju darcekove balenia. Je to len podakovanie naviac.

autor
29. jún 2023

Žienky,triednej sme na začiatku roka dali tiež čokoládu a hneď v prvý týždeň mala aj meniny, ja som si to ani neuvedomila vôbec a dcéra prišla zo školy,že prečo som niečo neposlala pre pani učiteľku,že trištvrte triedy jej niečo doniesli k meninam. To aj u vás je tak? U nás donesú niektorí aj na deň žien alebo Mikuláša, na meniny atd. napr. Ja pošlem kvet alebo čokoládu na začiatku a konci roka a na deň učiteľov a to je všetko.

kvetinka75
29. jún 2023

autorka- tak meniny - človeka poteší keď si na neho niekto spomenie, ale nie každý sleduje kalendár a nie každého hneď napadne, že veď p. učiteľka má meniny. Niekedy mi to príde prehnané. Ešte deň učiteľov Ok, ale Mikuláš a iné dni.... Kto si má stále držať v hlave, že treba aj učiteľke niečo. viem, že niektorí to sledujú ale pripadá mi to ako také podlizovanie sa.

simca06022011
29. jún 2023

nie u nas to tak nie je, neposielam ucitelkam na meniny a podobne sviatky.. vlastne na ziadne. Ani ma to nenapadne, ak deti chcu nech sa poskladaju, vymyslia, kupia... mne aj toto pride ako pchanie sa do zadku a zviditelnovanie sa, ved dones atd.. normalne by si deti mali povedat, ucitelka bude mat meniny, nevymyslime nieco? kludne aj jeden kvet za triedu, poslusne deti na jeden den a zagratulovanie by jej stacilo.. Nepride mi to ani mile ani nic. na druhom stupni co? zoznam ucitelov a ich sviatkov? Ked to otocim naopak tak dietatu u nas v skole sa tiez negratuluje ;) Ak deti nieco prinesu, rozhadzu si to cez prestavku...