Prestup na inú strednú školu

kitti0503
5. jún 2020

Dobry den máte niekto skúsenosti s prestupom? Dceru neprijali na bilingvalne kvoli nedostatku miest a prijali ju na obchodnu do anglickej triedy.Chce aj napriek tomu bilingvalne kedze miluje jazyky,chcem sa spytat či je lepsie podat prestup v septembri alebo pockat polrocne vysvedcenie ci rocne alebo ako mame postupovat??? A ako funguju prestupy?? mate niekto skusenosti? Dakujem....mozte aj do spravy

nelca84
5. jún 2020

Na zaklade coho tam chce prestupit ked ju tam neprijali? To by vsetci prestupovali...

gelifil
5. jún 2020

a odvolanie ste poslali?

kitti0503
autor
5. jún 2020

@gelifil ano poslali ,no obchodna ju nezaujima a viem ze sa tam ucit až tak nebude,nakolko ju nezaujima,chce byt prekladatelkou

simsalabim
5. jún 2020

@kitti0503 mozes ju namotivovat, ze prekladatel, ktory sa aj vyzna v nejakom odbore, pozna terminologiu a ovlada ju aj odbor popri jazyku, je vzdy vysoko ceneny. Jazyk sa moze dalej ucit aj popri skole.

mogaa
6. jún 2020

@kitti0503 na oficiálnu prekladateľku potrebuje VŠ prekladateľstvo....škola má v triedach určitý počet študentov, takže ak sa uvolní miesto-môže prestúpiť.....lepšie by bolo ale ak by to bolo z gymnázia aby boli rovnaké predmety...inak OA je lepšie škola ako gympel(hoci jazykový)+ na to prekladateľstvo môže pokračovať na VŠ....

danielahamar
6. jún 2020

Takto, môj synovec išiel na OA, po roku požiadal o prestup na OA-AJ ale musel robiť skúšky z AJ. A zas mam syna, z kt. triedy odišlo 5deti z prvého, lebo nezvládali AJ.

kitti0503
autor
6. jún 2020

@danielahamar no moja nastupuje v septembri na OA ale do anglickej triedy čiže vyučovaním anglickeho jazyka, keďže miluje angličtinu nemá s tym problém ...a môžem sa spytat z akej triedy odišli deti???pardon z akej školy

kitti0503
autor
6. jún 2020

@mogaa máte pravdu tiež si to myslím že z OA tiež môže ísť lebo dokonca do anglickej triedy pôjde čo si aj vybrala

kitti0503
autor
6. jún 2020

Obchodnú len kvôli tomu nechce že uctovnictvo sa nechce učiť

kristiii
6. jún 2020

@kitti0503 tak jej skús vysvetliť, že aj keď sa nechce živiť účtovníctvom, je praktické aspoň čo to z neho ovládať. Ak by raz chcela podnikať, či len prenajímať nejakú nehnuteľnosť, je fajn ovládať nejaké tie základy, vedieť si spraviť daňové priznanie a tak. Sama viem o čom hovorím. A ak by sa aj z nejakého dôvodu, to je jedno akého za 4 roky nedostala na VŠ, tak bude mať v rukáve nejakú školu (gympel bez VŠ za riadnu školu veľa zamestnávateľov nepovažuje)

danielahamar
6. jún 2020

@kitti0503 starší je druhák a mladší nastupuje bud. rok, OAB anglicky jazyk a tie co idisli, bud išli na obyč OA, alebo celkom iné školy zameranie myslím bez AJ hlavného zameranie.

kitti0503
autor
7. jún 2020

A ešte jedna otázka teraz otvorili jednu triedu anglicku to znamená že to už bude OA s bilingvanym štúdiom????

danielahamar
7. jún 2020

@kitti0503 podľa všetkého áno, teda ak budú mať 20hodin tyzdenne AJ, tak ano. Prvý ročník je len o AJ a matika a SJ.

lussinda2
7. jún 2020

@kitti0503 ahoj riesili sme takisto podobnu vec, bud bili gympel co dlho zvazovala, ze ak by nechcela VS gympel je skola ziadna...ziadne priame zameranie. Tak bilingvalna OA, ang a span, moznost dalsieho jazyku na vyber. Takze nebolo co rozmyslat, bude aj papier, aj jazyk a ak bude chciet bude pokracovat. Takze od septembra nastupuje do KE a uvidime. Mladej sme vela vysvetlovali, ze gympel je sam o sebe dost tazky a to este v jazyku, nechcem jej brat detstvo aby travila nad knihami, ak nieje presvedcena o VS, bude mat v ruke aspon nieco

kitti0503
autor
7. jún 2020

@lussinda2 to znamená že aj z obchodnej môže ísť pekne priamo na vysokú ale myslím buď na nejaku jazykovú aby získala štátne jazykové skusky????

danielahamar
7. jún 2020

@kitti0503 môj napr. konci C1 a zatiaľ hovorí o tom, že ide na vysoku

tanyan
7. jún 2020

ja som v 1999 maturovala na OA a úspešne som spravila prijímačky na tlmočníctvo a prekladateľstvo AJ-NJ. síce ma tam potom rodičia nepustili, lebo filologická v BB vtedy ešte nemala akreditáciu, ale dá sa to. akurát sa treba aj vo voľnom čase venovať literatúre, geografii a histórii, lebo to sa na OA až tak neberie...

kitti0503
autor
7. jún 2020

@danielahamar a to z obchodnej že?? Moja ide na obchodnú akadémiu Nitra a tento rok otvorili jednu anglicku triedu a maturitu bude mať v anglickom jazyku čiže si myslíte že ma šancu si potom urobiť niekde C1????

danielahamar
7. jún 2020

@kitti0503 áno z OAB ZM, a osobne si myslím, že by sa dalo vybaviť, aby spravila maturu na C1 možno aj na inej škole, ale napr. naša je zameraná na účtovné, ekonomické výrazy, takže to by sa musela doučiť, ak to nebudú preberat. Treba si to zistiť, aké sú mužnosti, alebo v 2r.riesit prestup.

akvi
7. jún 2020

@kitti0503 nespoliehala by som sa na to, ze jej umoznia prestupit.. Stredne skoly maju od VUC-ky urceny max. pocet, na ktory skola dostane prachy a tak isto je urceny strop poctu deti v triede. Pytala som sa, lebo tiez nieco podobne riesim a jedna riaditelka mi povedala, ze ani omylom nevezme nad pocet, lebo ze nemoze.. Neviem, co je na tom pravdy, ci az tak striktne to musia dodrzat, ona tvrdila, ze ano..Kazdopadne, nie je to az take jednoduche prestupit na "vychytene"skoly. Inak z tej OA moze ist studovat jazyky na VS uplne v pohode. A urcite je OA lahsia, ako gympel, takze ak maju tu AJ na dobrej urovni, vobec by som sa na gympel nehrabala..

kiko1234839e9
11. jan 2022

ja by som sa chcela spýtat ci sa da prestupit na inu sš este v prvom polroku a po polroku pokracovat vo vzdelavani na inej sš ???

vulka
11. jan 2022

@kiko1234839e9 Dá, ale musíš urobiť rozdielové skúšky zo všetkých predmetov, ktoré si na pôvodnej škole nemala. Čiže sa celý polrok musíš naučiť(doučiť) sama.

kiko1234839e9
11. jan 2022

@vulka ale musím prestupit na tú inu sš este v 1. Polroku ci sa to da aj tesne po 1. Polroku ?

vulka
11. jan 2022

@kiko1234839e9 No podľa mňa, po polroku ťa už žiaden riediteľ nevezme. Už teraz je neskoro.

kiko1234839e9
12. jan 2022

@vulka a dá sa aj tak spravit ze by som sla v máji na skúsky a v septembri do novej skoly ??

kiko1234839e9
12. jan 2022

@vulka a co je podla teba najlepsie co by som mala spravit ?

vulka
12. jan 2022

@kiko1234839e9 Neviem, o ktorú "bilingvu" ide. Ak je to nejaká s tých najlepších v SR, tak myslím, že nemáš šancu, že by Ťa vzali. Tam je už pri prijímačkách strašný nátresk. Možno skúsiť znova na prijímačky(čiže dovtedy sa veľa učiť) a snažiť sa znova dostať do 1.ročníka. Ale ak si vo väčšom meste, tak odporúčam ostať na obchodnej(tam sa naučiť poriadne účtovať) a popritom absolvovať všetky cudzojazyčné súťaže a vzdelávanie v jazykovej škole. Tak budeš vedieť aj jazyky a aj niečo do prexe(účtovníctvo).

vulka
12. jan 2022

@kiko1234839e9 Ak myslíš, že v máji na prijímačky, tak to mohlo výsť, ak by si tie prijímačky urobila na maximálny počet bodov(samozrejme k tomu zopár diplomov o úspechu na nejakých súťažiach 🙂)

kiko1234839e9
12. jan 2022

@vulka ja by som sa chcela hlásit na odbornú školu, takze sa dá urobit tak ze by som sla opät v máji na prijmacky ?

kiko1234839e9
12. jan 2022

@vulka a ako musim postupovat musím znova zaslat prijmacku ako v 9. Rocníku ?