Prečo sa učiteľom dávajú rôzne veci na konci školského roka?

niky7777777
27. máj 2024

Zamýšľam sa, prečo sa teraz dávajú rôzne veci učiteľom na konci školského roka? My sme kedysi dávali kvet/y a bolo dobre. Teraz sa kolegyne predbiehajú, kto čo dá učiteľom svojich detí. Mne sa to zdá zbytočné a pritiahnuté za vlasy. Keď už, tak nejaký kvet alebo sladkosť, ale prečo také hlúposti, lapače prachu, ktoré sa im akurát hromadia po dome, veď tak len zhoršujeme vyprodukovaný odpad.

tortelinka
27. máj 2024

@niky7777777 ja ako učiteľ súhlasím, prosím žiaden odpad.za mňa naj darček , čaj (kľudne doma nasusena lipa,materina dúška....)a ovocie (dostala som melón, ananás)

terina25
27. máj 2024

@niky7777777 co lapace prachu ale prosim pekne welless pobyty pre p.ucitelku a jej p.manzela. chore na hlavu

deti95060810
27. máj 2024

neraz to oni posielajú ďálej...
mali sme v rodine uč. - vyšívané obrúsky, strikované a kto vie aké sa rozdávali vo veľkom po rodine...

pribinak
27. máj 2024

Cíť sa slobodne a kľudne daruj len kvety.

Možno niekotre dieťa doma spieva a básni o pani učiteľke a tak rodičia sa chcú poďakovať nejak viac a priložia ku kvetom aj niečo navyše

Niekotri rodičia majú dieťa s nejakym znevýhodnením a vidia tu obrovskú prácu učiteľky a tak sa chcú tiež poďakovať viac než len kvetmi

A potom áno sú tu premotivovaní rodičia čo kupujú rôzne darčeky aby to dobre vyzeralo, ale ako som už napísala Ty sa cíť slobodne a daj len kvety

deti95060810
27. máj 2024

@terina25 he..he
to ako mama mi rozprávala že riaditeľovi závodu sa zložili pri životnom jubileu na látku na kabát...😝😀
väčšiu hovädinu dom ešte nepočula.

maciatkolulu
27. máj 2024

@niky7777777 záleží od človeka. U nás sa zbiera na darčekový kôš. Za mňa tiež cez ciaru. Ako na konci celej dochádzky,áno,ale koniec školského roka....no aspoň to nie sú traposiny v podobe hrnčekov. Aj keď u nás už bolo aj fľaša vína s fotkou deti ja etikete a aj na mercí čokoláde. Nuž,nemala som slov. Minulý rok,som neprispela,doniesol syn kvety.

lenka2710
27. máj 2024

@niky7777777 za mna kvety nie, musím ich tak ci tak kúpiť a robia radosť par dni a idú do koša! Ja vždy davam čaj, med, kávu, nejakú sladkosť - samozrejme nie všetko naraz 😅 keď aj to dotyčná nezje alebo nevypije, môže to posunúť

7miriam77
27. máj 2024

Veď každý nech dá, čo uzna za vhodné. Ja si absolútne nevšímam, čo nosia učiteľke iné deti, spolužiaci mojej dcéry. Podľa mňa ani v dnešnej dobe nie je blbé prísť len s kvietkami, no ak chce niekto dať pre mňa za mňa aj poukaz na dovolenku, nech sa páči, neriešim

pininka1
27. máj 2024

@terina25 syn mal triednu a bola to top učiteľka, ktorej sme sa zložili na pobyt a vôbec to neľutujem, mala veľkú radosť. Ale paušálne by som to určite nedávala.

rozpravocka
27. máj 2024

@tortelinka to je aký super nápad... melón by som aj ja chcela dostať, kedze mam alergiu na mlieko a cokoladu nemozem 😂 tuším to tak mimochodom nadhodim na nejakej triednickej..... Ale inak súhlasím, žiadne zbytočné dary a ani drahé netreba. Ja obvykle takmer vsetko hneď rozdam (podelim sa s kucharkami, upratovackami, asistentkami, vedenim, ktoré takmer nikdy nic nedostanú a myslim, ze je to pekna pripomienka aj ich prace) ...a zase deti, aj tie moje vlastné su stastne, ked mozu nieco malé pani ucitelke vziat, ucim ich tym prejavovať vdacnost

tortelinka
27. máj 2024

@rozpravocka mne sa 🍈 veľmi páčil, len chudák druhácik čo ho niesol

niky7777777
autor
27. máj 2024

@lenka2710 Áno, ale tie kvety spravia aspoň radosť zopár dní a potom zvädnú a rozložia sa, je to príroda. Kdežto mať tisíc levanduľových srdiečok, rámčekov a iných somariniek... Všetko veci, ktoré doma vo veľkom počte zavadzajú a sú to naozaj lapače prachu. Tie hrnčeky, ok, tie sa využijú, ako tu kočky píšu, rozdajú po rodine... Ale všeobecne, iné je, keď končia deviataci či stredoškoláci, to sme sa aj my skladali na nejaký hodnotnejší darček (nie lapač prachu) našim triednym, ale len tak, na konci roka, prečo by nemal stačiť kvet, alebo čaj alebo bonboniéra, keď už.

kiwi3
27. máj 2024

ved daj podla vlastneho uvazenia, snad ta nikto nenuti. za mna urcite lepsie nieco spotrebne a minutelne, neviem o nikom, kto by naozaj chcel tie ramceky, svietniky a ine hmotne prezdobene somariny. tak nechapem, preco nieco take davaju.... mozno sa toho potrebuju zbavit?

januska12323
27. máj 2024

Kedysi takéto blbosti neboli v obchode ani ľudia na ne nemali peniaze ale keby áno určite by ich premotivovaní jedinci dávali. Obyčajný kvet zo záhrady a ďakujem úplne stačí.

ibrunova
27. máj 2024

Učitelia si na nič také nepotrpia, to rodičom už miestami prepína.

niky7777777
autor
27. máj 2024

@januska12323 Presne. Stále sa rozpráva o ekológii a konzume, nadspotrebe, ale týmto vlastne tie deti v tom rodičia nepriamo podporujú, že stále treba niečo, lebo sa to patrí, alebo niektoré premotivované matky sa chcú ukazovať... Ideálne keď už, fakt dať niečo také, čo sa spotrebuje - na jedenie, alebo ten kvietok, ale nie také somariny prezdobené, čo sa aj tak len hromadia...

suzitok
27. máj 2024

ja som skoro odpadla minuly rok, ked druhakom odchadzala ucitelka a sama si povedala co chce...dali jej robit zlaty medailon s menami deti a dokonca sa uskotocnil nejaky vecierok na pocest jej odchodu /na dalsi rok dostala prvakov/ ..toto som dodnes nepochopila, co to malo byt...

niky7777777
autor
27. máj 2024

@ibrunova Tiež si myslím, keby som bola učiteľka, stačila by mi pamiatka na moju triedu vo forme fotografií a teda, kvet ma poteší vždy, ale neviem, čo by som robila s toľkými rámčekmi a všelijakým hmotnými somarinkami, ktoré vôbec nepotrebujem a nechcela by som si nimi zapratávať byt, keďže skôr chcem ísť postupne smerom k minimalizmu, do určitej miery.

lenka2710
27. máj 2024

@niky7777777 a ja som hádam písala o ramcekoch ci iných lapacoch prachu? Ja som písala, že radšej dám niečo čo sa dá zjesť/vypiť!
Pre mňa sú aj peniaze za kvety vyhodené peniaze, ale predsa každý dá čo uzná za vhodné! Nemusime navzájom so všetkým súhlasiť! Ja som napísala ako to vidím ja 🤷‍♀️ niekto dá kvet, niekto dezert, niekto trebárs kľúčenku alebo ja neviem co, každý podla možnosti, či?

niky7777777
autor
27. máj 2024

@suzitok No ja pochopím, keď triedna p. učiteľka odchádza na materskú, že sa zložia na nejaký darček pre bábätko a tam som za to, aby rovno učiteľka povedala, čo by sa jej hodilo. A to čo popisuješ mi príde dosť cez čiaru, že sa chceli rozlúčiť večierkom, prečo nie, urobili si posledný pekný spoločný čas, ale dávať jej zlato... Hm, ľudia si to sami robia.

niky7777777
autor
27. máj 2024

@lenka2710 A prečítala si si to celé? Lebo ja som s tebou úplne súhlasila 😉

niky7777777
autor
27. máj 2024

Teda až na to, že kľúčenka a také veci sú sprostosti. Myslím, že dospelý človek si kúpi, keď niečo potrebuje vtedy keď to potrebuje a podľa vlastného vkusu, aj dekorácie do domácnosti a podobne. Preto mi príde ok, že keď už niečo dať, tak niečo na jedenie či kvet, skrátka spotrebné veci, ktoré sa zjedia alebo nezanechávajú zbytočný odpad, ak sa nevyužijú. Pretekať sa v tom, kto dá niečo "lepšie", je v konečnom dôsledku kontraproduktívne a potom ľudia vyplakávajú, ako si ničíme Zem, aj takéto malé návyky o tom rozhodujú.

danieli
27. máj 2024

Davam domace vajicka a kvietok, ale nielen ucitelke, ale aj vychovavatelke, ostal mi taky obraz pred ocami z konca skolskeho roka, ked vsetky ucitelky sli domov ovesane, dobre nepadalo a vychovavatelka sla domov len s nasimi vajickami a kvietkom, smutno mi prislo

niky7777777
autor
27. máj 2024

@danieli To je perfektné, toto sa mi veľmi páči. A super, že týmto učíš vlastne aj svoje deti, palec hore.

zuzuliennka1
27. máj 2024

ja som nikdy nepochopila tieto "darceky", ani na svadbach.
ucitelka ma priemerne 15 deti v triede, ked jej kazde donesie nejake magnetky, spomienkove predmety a ine lapace prachu, urcite je "nadsena", kam to vsetko da.
ak uz nieco dat - tak spotrebne, skonzumovatelne: caj, kava, bonboniera,... jeden kvet pripadne.

deti95060810
27. máj 2024

@niky7777777 je ale otázka čo je hodboznejší darček..pre každého to môýe byť niečo iné...
niekto sa ozaj môže potešiť aj napr. domácemu medu, pre niekoho blbosť...😉

lenka2710
27. máj 2024

@niky7777777 ja som myslela, že si si ma pomýlila, keďže si písala o ramcekoch a pod 😁

deti95060810
27. máj 2024

@zuzuliennka1
jasné, uč. drží diétu celý rok , bojuje s váhou a na konci roka šup 10 bonboniér... 🙄
by som ich rozdala rovno deťom...

amelia89
27. máj 2024

Predpokladam ze je to nejaky prejav vdaky, za starostlivost o tvoje dieta. Ale suhlasim ze je to aktualne totalne prehnane vo vsetkych smeroch, rodicia davaju aj na zaciatku! an na konci roka 300 veci a pride mi to sialene. Velmi sa mi pacia tie jedle dary, ja som napr. pani ucitelkam dala poukazku do knihkupectva a domace makronky. Ale priznam sa ti ze aktualne pani ucitelky v synovej skolke su tak zvlastne zeny, na vsetko je odpoved: “neviem ja mam 25 deti,nepamatam sa ci jedol/spal/plakal/ proste cokolvek” (odchadza z tejto skolky) tak max zo slusnosti donesieme kvet, ale inak nemam akokeby potrebu vobec a nech im ostatni donesu aj zlate soche mne to je jedno,necitim to tak.

niky7777777
autor
27. máj 2024

@deti95060810 Všetko, čo je na jedenie a pitie je podľa mňa dobrý darček 🙂 Ak konkrétne ma napr. na niečo alergiu, dá to na zjedenie niekomu v rodine, proste veci, ktoré potešia, splnia svoj účel a nehromadia sa v dome.