Poplatok ZRPŠ

18. sep 2024

Ahojte, prosím, koľko platíte ZRPS? Viem, ze je to individuálne, ale nejako rýchlo to zdvihli aspoň u nás. Min. rok sme dávali po 15, teraz 35... Dve deti, celkom dosť.

autor
18. sep 2024

Dodám, ze škola v obci, ZS 1-9 ročník. Nejde mi ani tak o sumu, skôr o to rapídne zvýšenie.

mata71
18. sep 2024

ahoj u nas 30e, na rok, ale ak mas viac deti v skole platiš zrps len raz ,to bude tak aj u vas

janka2501
18. sep 2024

U nas isiel hore s 30e na 40e na 1 dieta, a duhe bude 20e

autor
18. sep 2024

Nie, my práve platíme za každé dieťa každý rok.

stormie
18. sep 2024

U nas plati len najmladsi surodenec a minuly rok sme paltíi 2x25€

renka30
18. sep 2024

Platíme 20€ na polrok, druhé diéta 10€ polrok a tretie 2€, plus tento rok nám pribudlo 16€ na hygienické potreby. Dcéra na strednej škole platí 50€ za polrok.

mata71
18. sep 2024

nám vždy povedia že poplatok neni povinný je dobrovolny,

autor
18. sep 2024

@mata71 tak zase nechcem takto to hrotit, ze nezaplatím, lebo to nie je povinné.

mata71
18. sep 2024

🙂 tak daj za jedno dieta napriklad,, ale ved uvidiš, u nas boli aj taky čo nezaplatili veru nemali

jasminet
18. sep 2024

min. rok - 30,- na rodinu a rok. tento rok 50,- na jedno dieta, kazde dalsie dieta + 10€

zuzubb007
18. sep 2024

Ja neviem je to pre tvoje deti, riešiť 5 euro hore dole mne príde trápne, u nás sa za tieto vyzbierané peniažky každý rok kupuje deťom Mikuláš balíčky, ceny za kadiake súťaže, platia autobusy atď. podľa mňa je to pri dnešných cenách smiešna suma na rok

anesim
18. sep 2024

Vysku poplatku navrhuje aj spravuje rodicovska rada, ucitelia daju len navrh na co sa budu peniaze minat a kolko a rodicia schvalia al nie

sofiia87
18. sep 2024

70

zuzanaete
18. sep 2024

Platime 40€.

anonymous87
18. sep 2024

30€/rok, ak mas viac deti, platis len 1x… plus hygienicke pomocky 10€/rok/dieta

jana2679
18. sep 2024

My platíme 15 eur a druhé dieťa 10 eur , sme ZŠ ale dedina

januska12323
18. sep 2024

Sumu neviem ale u nás sa platí len za jedno dieťa.

autor
18. sep 2024

@zuzubb007 neriešim 5 eur, deti mikulášske balíky dostali na posledy v 3.rocniku. Autobus za 9 rokov na ZŠ jediný krát neplatila škola, ešte aj keď šla na olympiádu okresné kolo, platila som to ja. Nepíš mi hlúposti, pýtam sa na iné.

zuzubb007
18. sep 2024

Nepíšem hlúposti, neboj nenechávajú si tie peniaze učitelia všetko sa míňa pre deti, na otázku odpoveď my máme 30 eur na dieťa, sú v BB aj 50 eur na dieťa čo viem plno skol

kikushaa
18. sep 2024

U nas na skole sa plati 30€, ak ma na skole surodenca, surodenec uz poplatok neplati

chupakabra
18. sep 2024

U nás 50 eur a na každé ďalšie 30. Minulý rok bolo 20 eur a na ďalšie deti po 5 eur. Na Mikuláša dostali kinderko a mandarínku. Vždy keď bol dáky koncert, niekam isliz výstavy atď vždy sme platili aj vstup aj dopravu. Takže netuším kde tie peniaze v našej škole idú

akvi
18. sep 2024

Pozri, ak sa ti to zda vela, tak v principe to zaplatit vobec nemusis. ZRPS nie je povinne. A teda pri takejto sume by som sa ja veru pytala, ze kde sa tie peniaze pouziju. A nestacili by mi vseobecne blabla, ze ved na Mikulasa a autobus do divadla a pod. Skoly si urobili zo ZRPS prispevkov dalsi zdroj prijmu, ktory vacsinou nik ani nekontroluje a tak si s tymi peniazmi robia, co sa im zachce. A tym nechcem povedat, ze si ich davaju uctielia do vrecka. Ale kupuju sa za to obcas aj blbosti, alebo sa skladaju rodicia na nieco pre par jednotlivcov. Poviem priklad - kupia sa ceny na nejake sutaze, ktorych sa zucastnuju vacsinou tie iste deti. Akoze toto mne pride ako nieco, co ja napriklad odmietam financovat. To iste Mikulasske balicky - aj po x-tom upozorneni, ze mame v triede deti s intoleranciami, sa nik neunuval im spravit balicek, z ktoreho mohli aj nieco realne zjest. Preco by som sa teda mala skladat na taketo nieco? No ani omylom.

zuzubb007
18. sep 2024

@chupakabra áno aj my vždy platime aj dopravu ale len smiešnu sumu, že dve tri eura, ale súkromný autobus, ktorý príde pred školu stojí okolo 600 eur kde sa zmestia ledva dve triedy a týchto výletov je viac za rok aj plavecký, aj korčuliarsky, lyžiarsky to sa minú peniaze ihneď

masinka
18. sep 2024

U nas bolo vlani na gympli 50E, tento rok to zdvihli na 80E, pri dvoch detoch je mnozstevna zlava na 120E. A este skasirovali po 20 E na hygienicke potreby, ale dcera sa stazovala ze kolkokrat ide na wc, tolkokrat tam nie je mydlo ani servitky ☹ Vylety a podobne akcie vzdy platime cele. Vzdy som to ZRPS poctivo platila, ale teraz na rodicku vravela triedna ze vlani zaplatila sotva polovica rodicov, tak tento rok sa im na to asi vykaslem, nebudem stale sponzorovat decka tych co to maju hlboko kdesi.

masinka
18. sep 2024

Jaj, a na okresne kola sutazi chodia decka MHD, ak by nemali elektricenku, aj to by si pekne same kupovali listok.

maranco
18. sep 2024

Tu je pekne transparentné Naše ZRPŠ, Gymnázium Grösslingová 18
https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2901721058

terina25
18. sep 2024

Zrps neplatim,je to dobrovolne. Platim len triedny fond

katkaslamka
18. sep 2024

Skúsim sa vyjadriť, aj ja ale z druhej strany. U nás je poplatok 15€ / zdvihli sme ho po x rokoch z 10€. U nás platí každé dieťa, pracujeme na tom ,aby súrodenec platil menej. Rozumiem obidvom stranám aj rodičom pre ktorých to je veľa aj tých ktorým nerobí problém zaplatiť aj 100€. Keďže máme BEZplatné školstvo tak konkrétne u nás sa z tohto poplatku platí: hygienické potreby, obrusy do tried, Mikuláš ( nie len pre deti, ale aj učiteľov, školníka, kuchárky 🙂 , Vianočná besiedka - punč, Deň učiteľov, Deň detí - guľáš , odmeny pre žiakov (už sme skončili s pravítkom a ceruzkami....nahradili sme ich knihami 🙂 ), cestovné, bábkové divadlo, tablo pre deviatakov ..... a ak škola niečo potrebuje a chce zakúpiť (kroje na vystúpenie, reflexné šatky , výbava do telocvične, pocitový chodník...) všetko schvália rodičia zvolení za danú triedu.
Keďže, ako to ja nazývam, toto sú čierne peniaze POVINNE NEPOVINNÉ , niekedy je ťažké zistiť kam tie peniaze idú. A čudovali by ste sa kde všade a čo všetko učitelia dokladajú ako bločky ☹ . U nás sme to vyriešili tak, že sme založili OZ a vedieme účtovníctvo. Preplácajú sa len veci, ktoré boli schválené . Každý rodič má možnosť do účtovníctva nahliadnúť. Raz ročne sa zverejní zoznam na čo bolo v danom školskom roku peniaze použité. Každá škola to má inak a rodičia sa vždy môžu informovať kam sa peniaze použili. Vždy by mali dostať adekvátnu odpoveď. Pekný deň
@akvi U nás každé dieťa , ktoré má nejakú intoleranciu, cukrovku, dostane vyskladaný balíček pre seba do ceny bežného balíčka.

akvi
18. sep 2024

@maranco cize zaplatim 65 a potom mi preplatia exkurziu do Rima 122 ecok. Cize logicky, niekto sa niekomu poskladal na Rim. Deti, ktore neboli, tak fnuk, hlavne, ze ste sa poskladali ostatnym. Toto je pre mna napriklad nieco, co je totalna blbost. Ja tu exkurziu kludne zacvakam svojmu dietatu kompletne a zaroven sa nebudem skladat niekomu inemu. To, ze sa z toho kupuju ucebnice, to mi pride tiez uplne mimo. Ucebnicu, ktoru nepreplaca stat, tak si kludne kupim , ak to uznam za potrebne pre svoje dieta.

autor
18. sep 2024

@katkaslamka ďakujem veľmi pekne, skvelá odpoveď. Ja neuvažujem, ze nezaplatím. Kym môžem, nebudem sa vyhýbať poplatkom. Ale zdvihli u nás dosť rapídne, tak len preto sa pýtam.