Ospravedlnenka - dieťa je na dovolenke

evkaaadamko12345
1. sep 2024

Ahojte,mám dilemu...moje dieťa je ešte na dovolenke,akú ospravedlnenku v skratke napísať do edupage?Stačí rodinné dôvody?Nechcem to rozpisovať....keď bol chorí stačilo napísať zdravotné dôvody a dovolenka?Ďakujem za radu ..(v škole kôli tomu vynechá 3 dni)

koniarova
1. sep 2024

Rodinné dôvody postačia.

terina25
1. sep 2024

@evkaaadamko12345 rodinne dovody

evkaaadamko12345
autor
1. sep 2024

@koniarova ďakujem

evkaaadamko12345
autor
1. sep 2024

@terina25 ďakujem, aj ja myslím že to stačí

patka06
1. sep 2024

Záleží čo akceptuje škola. U nás všeobecne napísané rodinné dôvody nestačí, musí byť konkrétne.

pietra
1. sep 2024

ja by som napísala normálne dovolenka. Ale u nás z takýchto príčin musí byť podaná aj žiadosť o uvoľnenie z vyučovanie riaditeľke, nestačí len ospravedlnenka v Edupage triednej

evkaaadamko12345
autor
1. sep 2024

@pietra žiadosť som nemala,boli prázdniny, len som chcela vedieť aké slová sú vhodné na ospravedlnenie

nika23t
1. sep 2024

@evkaaadamko12345 stačí rodinné dôvody.

evkaaadamko12345
autor
1. sep 2024

@nika23t ďakujem

pietra
1. sep 2024

@evkaaadamko12345 prázdniny boli, ale už nie sú a písala si, že vynechá 3 dni. U nás na všetko nad 2 dni okrem choroby je potrebná žiadosť. A rodinné dôvody nemusia uznať, ak nie sú bližšie určené. Preto by som napísala normálne dovolenka. Nebude to jediné dieťa, ktoré sa ešte nevrátilo z dovolenky

evkaaadamko12345
autor
1. sep 2024

@pietra ďakujem,ešte som to neriešila,ani neviem ako tá žiadosť vyzerá

drakvak
1. sep 2024

Stále platí, že rodič môže ospravedlniť dieťa 5 po sebe nasledujúcich pracovných dní, takže napíšte rodinné dôvody a vybavené.

andrea_82
1. sep 2024

Nas na strednej triedna upozornovala, ze ked napiseme rodinne dovody, moze dieta ospravedlnit len na 2 dni. Na tych 5 dni ho moze ospravedlnit len zo zdravotnych dovodov.

pietra
1. sep 2024

@drakvak ale zo zdravotných dôvodov, nie z vopred známej príčiny

@evkaaadamko12345 tá žiadosť je priamo v Edupage, volá sa to žiadosť o uvoľnenie z vyučovania

elanor
1. sep 2024

@drakvak ano, mas pravdu, ale iba z polovice. Je to 5 po sebe nasledujucich vyucovacich dni, ale IBA v pripade choroby.

evkaaadamko12345
autor
1. sep 2024

@pietra ďakujem,pozriem

evkaaadamko12345
autor
1. sep 2024

@drakvak ďakujem

slavomira236
1. sep 2024

@evkaaadamko12345 na 3 dni by som dala rodinne dovody dovolenka..nad 3dni u masusime pisat ziadost riaditelke. My sme sobotu odchadzalu z dovlenky a piatok sobotu teda richadzalo skolakov s rodivm nenormalne vela. Az som pozerala ze skola zacina a tolko deti prislo.

ptvw
1. sep 2024

@evkaaadamko12345 ja by som nepísala dovolenka, načo nemusí nikto vedieť, napíš rodinné dôvody za mňa, resp ak vadia 3 dni tak aj tu "chorobu" 🙃

nenne27
1. sep 2024

Skor sa cudujem, ze sa nepytas triednej...zvlastne vztahy a komunikacia.ja mam stredoskolakov a rodicia vzdy daju vediet kam idu ( lekar, dovolenka, rodinne veci, urady...)

ivik4
2. sep 2024

Ja vsetko diskutujem s triednou ked treba, napisala by som jej. Inak kks, to niekde ozaj chcu konkretne napisane kde dieta bolo a nestacia rodinne dovody ? 😄 .. a takto Vas rodinny rozvrh by nechceli ? 😄

elanor
2. sep 2024

@ivik4 lebo niektori rodicia pod rodinne dovody schovaju vsetko, a obcas to celkom slusne zneuzivaju. Preto zacali na niektorych skolach, a niektore ucitelky vyzadovat presny a jasny dovod. Heslo "rodinne dovody" neakceptuju.

bosorkabb
2. sep 2024

U nás musíš napísať choroba inak musíš zdôvodniť neprítomnosť.
Čiže všetci píšu choroba.

bubinko1506
2. sep 2024

Akurat dnes som to riesila s triednou. V polovici septembra cestujeme, decka vynechaju 3 dni. Hovorila, ze jej staci napisat do zrkadielka, ze budu chybat kvoli dovolenke a vybavene. Na nasej skole je ale bezne, ze deti chodia na dovolenky prakticky pocas celeho skolskeho roka. Riaditelka tiez nerobi ziadne problemy.

stvura
2. sep 2024

zalezi od skoly, ja som deckam - dve na ZS a jedno na SS pisala normalne ziadost o uvolnenie na tyzden lebo to skoly vyzadovali - SS mi poslala aj vyjadrenie ze suhlasia (pisomne), ZS sa neobtazovala ale zrejme suhlasili kedze rok ukoncili vsetky deti (posledny tyzden ked sa uz neucili chybali)

luccija
2. sep 2024

@evkaaadamko12345 ja som písala iba prosím o ospravedlnenie, že sa v dňoch xy nezaucastnila vyučovania...nebolo treba dovod

kristiii
2. sep 2024

@elanor ako kde. Ja som to riešila na konci školského roka priamo s triednym a povedal, že stačí napísať rodinné dôvody, normálne na 5 dní.
@evkaaadamko12345 treba sa informovať, ako to akceptujú priamo na vašej škole, keďže sama vidíš, že všade to funguje inak.

jani18
2. sep 2024

A to dva mesiace boli krátka doba?véd na to sú dva mesiace aby sa išlo na výlety dovolenky a podobne a nie počas školského roka

bebebi
2. sep 2024

@kristiii ale tento rok je zmena, oddnes moze rodic ospravedlnit len zo zdravotnych dovodov, ako pisu vyssie. Nefunguje to vsade inak, minuly rok boli ine pravidla, teraz su opat ine.

slavomira236
2. sep 2024

@ptvw myslis ze dieta v skole spoluziakom nepovie ze bolo ma dovolenke...ucitelka sa to dozvie.deti prezradia vsetko..