Nespravodlivá učiteľka

ela2015
24. mar 2015

Ahojte, viete mi prosím pomôcť. Moje dieťa navštevuje triedu, v ktorej máme nanešťastie celebritné dieťa - z pochopiteľných dôvodov nebudem menovať.
Ja by som to neriešila, ale keď vidíte ako vaše dieťa chodí domov s plačom, že čo všetko je nespravodlivé.... ani nemá chuť ísť do školy. Celebritné dieťa dostáva poznámky, keď nemá úlohu môže si ju dorobiť inokedy, iné deti bác 5, alebo poznámka do žiackej. Celebritné dieťa môže všetko... Je mi toho dieťatka ľúto, nemôže za to, že rodič je známa osobnosť, ani za to,že učiteľky sú z toho paf. Len deti v škole ho začnú pomaly nenávidieť a ani za to nemôže....

vevesh
24. mar 2015

@ela2015 jedine dat sa dokopy s rodicmi a rozhovor s ucitelmi, i ked neverim,ze to prinesie ovocie
Druha moznost rozhovor s vlastnym dietatom a naucit ho tomu, ze nespravodlivost existuje, i ked je to nespravodlive,ale netreba si zlost na nikom vybijat,kto za to ani nemoze ...

timea7
24. mar 2015

@ela2015 požiadala by som učiteľku, aj riaditeľa o vysvetlenie. Chápem, že zrejme zaváži sponzorské, keď školy potrebujú každý cent, ale to neznamená, že k takémuto dieťaťu sa budú správať ináč, ako k ostatným. Je to bohužiaľ teraz bežný šport ☹ , ale je aj možné, že rodičia tohoto dieťaťa o tom, že sa inak pristupuje k ich dieťaťu, ani nevedia, je to len aktivita riaditeľa alebo učiteľky, to sú však len moje domnienky. Poznám však nejedného učiteľa, ktorý zo školstva odišiel práve preto lebo sa od neho vyžadoval iný prístup k prominentného dieťaťu a iný k ostatným deťom. Ak neuspeješ, obráť sa na radu školy.

tappetty
24. mar 2015

dokonala skola zivota, nechcem byt kruta a je mi uprimne luto co si zaziva tvoje dieta a aj ,,celebritne dieta,, :} ale v konecnom dosledku z toho najhorsie vyjde prave to celebritne dieta. A tie ucitelky musia byt neskutocne tupe 😉

steinarka
24. mar 2015

@ela2015 nech ho nenavidia.. zachvilu sa stane outsider a samo zisti, ze zivot nie je med lizat.. aj my mame v triedach take deti, zial, ostatne deti sa s nimi nekamaratia, lebo je "ine".. hlavne, ak mozem poradit, nepodporuj u svojho dietata to, ze je to voci nemu nespravodlive.. treba dieta podporit, pretoze inokedy to moze "pouzit proti tebe".. a koniec koncov, ak je ucitelka rozumna /co verim, ze je/, tak neukrivdi ine dieta len preto, ze nie je "star" 😉

bonaqa2013
24. mar 2015

Môj syn chodil na 8 roč. gymn. s vnučkou jedného politika. tiež sa jej kadečo prepieklo, ale môj syn to nebral vôbec tragicky. Vysvetlila som mu, že tak to v živote chodí.
ešte keď ja som chodila do ZŠ tak so mnou do triedy chodila riaditeľova dcéra - ešte len to bol koniec sveta. Všetci ju volali Marcelka, a po nás ostatných vrieskali ako zmyslov zbavení. to bolo a ja bude. len si nato treba zvyknúť.
Môjho manž. učiteľka - bola z mesta, volala trhan. Bolo ich 5 detí a asi nechodil oblečení podľa najnovšej módy. Dodnes jej to nevie zabudnúť. Niektoré učiteĺky si poriadne zmýlili povolanie.

timea7
24. mar 2015

@bonaqa2013 tak to máš pravdu, že niektoré sa riadne vo výbere povolania sekli, mala som takú bohužiaľ aj v škôlke aj v prvej triede 😠 😠 😠

bonaqa2013
24. mar 2015

@timea7 aj syn mal takú blbaňu v škôlke - dlho nechcel na škôlku ani pomyslieť. Potom odičla do zahraničia opatrova´t starých ľudí - syn sa smeje že chudáci.
Mladšia dcéra je prváčka a tá má teraz v prvej triede tiež takú - možno že naučí, ale s deťmi to asi nie moc vie...čo je aj škoda.

hameeda
24. mar 2015

@ela2015 : u nás máme v škole to isté, dcera je šiestačka, a nemá v triede celebritné dieťa no nespravodlivosti zo strany učiteliek majú tiež dosť, napríklad jedna žiačka ktorá bola od prvej triedy jedna z najlepších teraz v poslednom roku poľavila ale učiteľky jej to prepáčia, minule napríklad dostala 4 z písomky a učiteľka jej to nezapísala, a ostatným deťom zapísala hoc dostali aj zlé známky, alebo napríklad ak druhá žiačka povie pri odpovedi dokopy dve vety a dostane dvojku, ako potom prinútiť dieťa aby sa učilo keď vidí že aj tie čo sa neučia dostávajú dobré známky?

bonaqa2013
24. mar 2015

@hameeda ja som na ZŠ zažila aj gumovanie známok. Gumovali ich učiteĺky v klasifikačnom. samozrejme nie všetkým, ale len tým vyvoleným.... Dedina, dedina.

timea7
24. mar 2015

@bonaqa2013 nám ich gumoval a prepisoval nadratý učiteľ na strednej, ale inak pohoda 😀 😀 😀 😀 😀

tykat
24. mar 2015

@ela2015 Koľko rokov má dieťa? Niekedy si toho deti navymýšľajú ale dajme tomu že to je pravda. Povedala by som mu aby sa sústredilo hlavne na svoje výsledky a na to aby bolo naučené a malo úlohy pretože vy žiadne celebrity nie ste a cestičku mu zametať nebudete. To že "celebritné" dieťa má výhody typu za nenapísanú úlohu dostane poznámku a ostatní 5 mu v živote nepomôže, pomôžu mu možno prachy a sláva jeho rodičov. Taký je život, a čím skôr to tvoje dieťa pochopí tým lepšie. Za učiteľkou by som nešla akurát sa strápniš a budú si myslieť, že závidíš.

hameeda
24. mar 2015

@bonaqa2013 : ono mojej dcere je to v podstate jedno, pretože aj tak ju učím viac menej ja doma nad rámec školy, pretože chcem aby z nej niečo bolo, takže ona je zmierená s tým že sa neučí pre známky ale preto aby niečo vedela, ale napríklad s tým dievčaťom boli donedávna aj celkom kamarátky a už si všímam že pomenej sa kamarátia, pretože ostatné dievčatá sa už s ňou nechcú kamarátiť kedže cítia nespravodlivosť, ako nepochopím že tá učiteľka si neuvedomí ako tým vlastne ublíži tomu dieťatu ktorému chce pomôcť

nuvaring
25. mar 2015

poznámka v žiackej za neurobenú úlohu? a????? čo je na tom? ja to vôbec neriešim, mne to skôr príde vtipné, čítať práve v žiackej také pičoviny. 😅 ved každému sa stane, že si zabudne poznačiť úlohu alebo proste zabudne urobiť, takže tie poznámky mne sú osobne u prdele. (iné by bolo, keby to dieťa na to kašlalo, to už zmysel má, ale inak absolútne žiadny)

natalym
25. mar 2015

@ela2015 Vysvetli svojmu dieťaťu, nech nerieši spolužiaka, ale seba. Ak Tvoj nemá úlohu a dostane poznámku, nech si tie úlohy robí tak ako sa patrí.
Ak celebrita poznámku nedostane, je to jej vec. Tvoje decko do toho nič, svoje veci má mať spravené poriadne a načas.
Ja si myslím, že tej celebrite to aj tak ostatné decká dajú pocítiť.

natalym
25. mar 2015

@bonaqa2013 To vážne?

moniciak
25. mar 2015

@natalym Presne toto som chcela napísať. Nestarať sa o iných, tvoje dieťa nech si spraví úlohy a všetko čo má načas a nebudú 5- ky ani poznámky 🙂 O celebritné dieťa nech sa zas stará jeho matka... Inak neviem poradiť 🙂

stanislavao
25. mar 2015

@ela2015 toto je problem v ucitelke. musi sa spravat ku vsetkym detom rovnako. treba jej to povedat a upovedomit o tom aj riaditela skoly. a dnes celebrita moze zajtra skoncit a celebritou nebude. mala by to aj ucitelka brat tak.

moniciak
25. mar 2015

@stanislavao Ja si myslím, že o to by sa mali starať hlavne rodičia tej malej celebrity a okrem toho, zvykla som si, že rodičia niekedy zvyknú preháňať, veď snáď tá učiteľka nie je hlúpa, určite to nie je také hrozné... Som z učiteľskej rodiny a sama toho roku končím pedagogiku na VŠ a preto si neviem predstaviť, že by to bola až taká katastrofa ako sa to tu opisuje... Niekedy sa treba na vec pozrieť z druhej strany a nie len tak, že dieťa doma plače, lebo dostalo 5- ku keď nemalo úlohu a druhé nie... Malo si ju spraviť. Bodka.

ivett1
25. mar 2015

@ela2015 a čo teraz?...myslím, že v každej triede je nejaké "celebritné" dieťa (ani nemusí mať rodičov verejne známych, stačí, keď sú len dostatočne zazobaní🙂 a poskytujú sponzorské dary ...) ...
ak správanie učiteľky tvoje dieťa vníma ako veľkú krivdu a nespravodlivosť, tak mu vysvetli, že to takto chodí a nech sa nezameriava na iných, ale na seba ...aby malo vždy domáce úlohy a aby bolo vždy pripravené a s učiteľkou rieš veci, ktoré sa týkajú tvojho dieťaťa ... ak budeš mať v rukách dôkaz, že bola nespravodlivá voči tvojmu dieťaťu, vtedy si s ňou dohodni pohovor a bude to mať aj nejaký zmysel... 😉 ...

namornicka
25. mar 2015

Aj moja dcéra má v triede celebritné dieťa, ale ono keďže je drzé tak má skôr problém že občas ide na koberček do riaditeľne a celebritná mama musí chodiť riešiť jeho nespratnosti, tak ako rodičia detí, čo sa nevedia zmestiť do kože.

karolina04
25. mar 2015

Ahoj tak ti poviem toto bolo tu stale aj bude ze sa proste niektore deti uprednostnuju,,,,,,proste tak to v zivote chodi,,,,,,vysvetli svojmu dietatu ,ze svet je aj nespravodlivy zide sa mu to buducnosti ,proste mu povedz ako to chodi v zivote,,,,,,,ani mne sa take praktiky nepacia no podla mna s tym nic nenarobis ,,,,,,,,,bohuzial teraz je uz totalne vsetko len o prachoch ,a silnych laktoch...... ☹

ela2015
autor
26. mar 2015

@natalym netýka sa to len môjho dieťata, v triede je 22 detí a 21 dostane aj poznámku aj 5 a to jedno vyvolené.... to mu nezapíšu ani len 3 z písomky, ani pokarhanie.... nič. Nie je to len môj problém a problém celej triedy.

ela2015
autor
26. mar 2015

@nuvaring jasné každému sa to stane, moje dieťa si tú úlohu aj robilo, len si zabudol zošit doma na stole.... a bola z toho poznámka aj s 5. A to druhé dieťa, malo aj zošil ...a prázdny a nič. Mne to môže byť ukradnuté, len tie deti to vidia, nie sú sprosté....

ela2015
autor
26. mar 2015

@timea7 Ďakujem 🙂

natalym
26. mar 2015

@ela2015 Rodičko nemáte? Oslov učiteľku, že chcete rodičko a oslov všetkých ostatných rodičov nech prídu, aj dotyčného rodiča a prediskutujte si to.
Lenže nie že prídu traja, musia prísť všetci.

timea7
26. mar 2015

@ela2015 deti sú na toto veľmi citlivé, určite to treba riešiť.

ela2015
autor
26. mar 2015

@natalym Naša triedna je stará škola, takže účasť vždy na 100 % pre dobro detí 🙂

horana
26. mar 2015

Protekcacikov bude dieta stratavat bezne. Zacina to uz od skoly a pokracuje cely zivot v pracach.
V skole, temer v kazdej triede je nejaka celebritka, ci uplne staci bohaty rodic ktory sponzoruje skolu darmi, alebo len proste oblubenec, ucitelky, ktory jej z nejakych subjektivnych dovodov padol do oka.
Cim skor sa s tym dieta nauci zit, tym lepsie pren.

horana
26. mar 2015

Este som chcela k tomu ako niektore navrhujete okamzite to riesit. Nema to zmysel, prave este viac popudite ucitelku voci vasmu dietatu. Protektcia a zvyhodnovanie existuju od pociatku sveta.
Skor komu sa to zda ako nieco co sa u nich nedeje, co si vsimol az teraz, o com sa mu javi ze existuje len niekde inde, tak skor len sa zle pozera. Ono je to casto skryte, nie vzdy tak vypukle, ale rozbujnele je to vsade, prelezene cele nielen skolstvo. Staci sa trochu lepsie popidit a dam ruku do ohna ze to kontretne obavite aj u vas. Ci uz v skole, praci....Co sa tyka hlavne prveho stupna, tam su este ziaci navyse natolko ovplyvnitelni ze ked to ucitelka co i len trochu lepsie navlecie, dokaze z toho ziaka navyse spravit najoblubenejsieho v triede, lebo taki mensi ziaci prejimaju nazor ucitelky na nich, teda koho ona chvali, to je aj pre nich macher, naopak koho ucitelka zhadzuje toho aj kolketiv odvrhuje. A ze ma velku moc toto rezirovat vzdy ucitelka.
V triede na rodickach je navyse vzdy siva mlaciaca vacsina ktorej je vsetko jedno a zapajat sa jednoducho nechcu. A keby aj nakrasne chceli, ako hovorim toto su nedokazatelne veci uz z podstaty, ak aj by sa nasiel sudrzny kolektiv rodicov, jednoducho to bude robit dalej, len trochu menej zjavne.

brady1
26. mar 2015

@ela2015 možno len tvoje dieta tak velmi precituje tu nespravodlivost, musi sa naučiť s tym žiť inak bude v živote velmi trpiet lebo život je taky, v prvom rade ak nechce patky alebo poznamky musi sa učiť a snažiť ako všetci čo chcu niečo v živote poctivo dosiahnut, ak sa poctivo pripravuje tak nedostava ani poznamky ani zle znamky nie? A to celebritne dieta záleží ake je ci si udrži pravých kamaratov, nemyslim si že by nejak utrpelo v buducnosti, ked je kamaratsky kamaratov bude mať vždy.