Financujete deťom darčeky pre slolužiakov?

21. jan 2023

Financujete detom darceky pre spoluziakov? Narodeniny, meniny,secret santa?

tenerife0
21. jan 2023

Nie.

autor
21. jan 2023

@tenerife0 Ako si to detom vysvetlila?

veronikaszabova
21. jan 2023

Ano, financujem

luliu
21. jan 2023

Jasne, že áno
@tenerife0 takže tvoje deti nechodia na žiadne oslavy a ak máte v škole tajného santu, tak sa ako jediné nezapaja?

tenerife0
21. jan 2023

Nie naskole nic take nefunguje, nefungovalo za mna a nefunguje ani teraz 🤷‍♀️

tenerife0
21. jan 2023

Ist na oslavu je nieco ine ako nosit na svoje narodeniny a meniny do skoly zase

luliu
21. jan 2023

@tenerife0 tak potom neviem načo odpovedas, keď u vás to nefunguje, to je snáď úplne iná situácia 😉

pribinak
21. jan 2023

Samozrejme že áno. Odkiaľ má dieťa vziat na darček? Je ich v partii 7 chalanov.

masinka
21. jan 2023

Ano, ale maju vreckove len par eur mesacne. Ak by mali vacsie vreckove, tak by to financovali z toho.

tenerife0
21. jan 2023

Nefunguje tajny santa cico mi mame mikulasa stale za 5e balicek 🤷‍♀️👋

yanni
21. jan 2023

Ked su pozvani na narodeninovu party ku kamosom, tak samozrejme darcek kupime. Meniny sa tu nastastie neoslavuju. Nejake skolske obdaruvanie nastastie nemame. CO ale kazdy rok robime (to ide cez skolu) "Vianoce v kartone". To balime aj 2-3 kartony.

syslik81
21. jan 2023

ak ide na oslavu samozrejme donesie darcek .. inak nie ..secret santa u nas nieje a ani meniny sa neoslavuju .... ucitelkam tiez nedavam darceky k vianocami a ku koncu roku .. len ak ma neaku velmi oblubenu-to sa stalo 2x ... na jej narodeniny do skoly nic nemoze nosit .. to je zakazane .. ale ak by mali nieco medzi detmi tak samozrejme ze sa zapoji .. dost casto mavaju zbierky na charity .. to nosi peniaze .. ale nie vela ...

zuzanka.zuzu
21. jan 2023

to je téma v nadväznosti na sklamanie z (pokazeného) darčeka na secret santa? lebo som bola v šoku ako to niektoré mamy "vôbec by som to neriešila" a "preboha to chcete riešiť s učiteľkou a mamou druhého dieťaťa" 😲 ja keby dostanem od kolegyne napr.vázu s rozbitým uškom, tak to teda fakt budem riešiť 😀 nejde o hodnotu daru, ale akú mám hodnotu/mienku o sebe... dieťa sa ešte tak nevie brániť, v 6r by som teda nastúpila ja. a hentú pindovinu so santom by som učiteľke úplne zatrhla na rodičku 😖 odzneli tam dobré nápady, že si deti majú vyrobiť samé tie darčeky, alebo pred darovaním by mohli dať skontrolovať učiteľke a pod.

taminka1986
21. jan 2023

Samozrejme ze ano

kristinapetronela
21. jan 2023

Anooo ...som rada keď niekde idú ...ale minulý rok toho bolo moc to už vychádzalo viac ako 50 eur mesačne ...tento rok už nepôjdu asi na všetky oslavy

euka210
21. jan 2023

toho santu absolutne nechapem
ked ma dobry kamos meniny, tak mu donesu cokoladu do skoly
ked su pozvani ku kamaratovi na narodky, tak ano, nieco male kupime. Ja na darceky nie som, uplne su radi, ze mozu byt spolu, lebo su z roznych dedin, mesta.
11r syn mali v pizerke spoluziaci...a ze tam boli na mobiloch...tak o nicom take. Radsej zavolam domov do domu, kde ich je par najlepsich a sa vyblaznia a pohraju...

dada5000
21. jan 2023

Ano, financujem. Tajny santa- Deti si dohodli s ucitelkou limit, kolko najviac to moze stat, spravidla to bolo a je 3 az 5€. To nie je vela, ved dieta dava len 1 takyto darcek spoluziakovi a ma to byt viac menej symbolicky dar. Narodeninove oslavy- predtym som si nastavila tak vnutorne limit na darcek 12€, poslednych par rokov tak cca 15€. Moje baby chodili priemerne na 5-6 nar.oslav za rok. A platila som to aj ked dostavali vreckove. Na meniny ziadne darceky nikomu nedavali, sme si vysvetlili, ze dolezitejsi sviatok su narodeniny. Dnes uz su to teenagerky, obe maju brigadu, platia si to sami

h2
22. jan 2023

Samozrejme, že áno. Kto iný by to mal platiť?

mogaa
22. jan 2023

nie všade sa dávajú darčeky, rovnako ako nie v každej práci sa niečo prinesie ak má niekto sviatok....ak nosia všetci, prečo nie?

sidicek
22. jan 2023

Ja nerozumiem prečo odpovedajú ľudia, ktorých deti ziadne darčeky nedávajú.Vacsinou žijúce v zahraniči, kde sú úplne iné zvyky a pravidlá .A áno darčeky financuje my , rodicia.

vroni
24. jan 2023

Samozrejme, ze ano. Co je to za blbú otazku? Pošlem sedemročne decko kopat kanály, aby si zarobilo na darček pre kamoša??? 🤨
A secret santu oznamujem hned na prvom rodicku, ze toto nie!!! Stačilo mi trikrat zavyjajúce decko, co dostalo úplnú koninu akoze darcek. A je mi úplne fuk, co si kto o mne bude myslieť

sense
24. jan 2023

Áno ale meniny ne slávia à na narodeniny len tým ju ktorým je pozvaná. Secret santu nemajú. Raz mali niečo podobné na balete, mali aj stanovenú sumu... My sme vybrali spoločensku hru a dcéra dostala bábiku ktorá už prešla veľmi veľa. Rukami podľa toho ako vyzerala.

vevesh
24. jan 2023

Samozrejme, ze ano. Akosi nechapem- kto iny by to mal financovat? Alebo naopak, dojde dieta na narodeninovu oslavu bez darceka? Ako wtf? Aj vam by sa pacilo nedostat darceky, vsak naco.... Aj ked niekto nema peniaze, symbolicky sa ceni. A tajneho santu robi malym detom ucitelka, velkaci si davaju sami zelania (ale je to limitovane do 5eur). Vynimam najlepsich kamosov/kamosky, ti maju ine vztahy medzi sebou.

tiezjedna
24. jan 2023

samozrejme, že áno, vačšinou sú to drobnosti, nemám s tým problém... Financujem aj väčšie darčeky k narodeninám pre deti z "našej" party, kde sa nás skladá cca 10 rodičov po cca 10-12 €. Keďže detí v parte je 23, tak sa oslavuje prakticky stále niečo 😀

denkatn
3. feb 2023

asi podla veku. predsa neposlem 7 rocnu na narodeniny do detskeho kutika bez darceka. mozno ked bude vacsia a bude chodit vela po oslavach, poviem ze z vreckoveho, alebo jej dam nejaku robotu doma, alebo nieco vytvorime. zatial kupujem, ale nie drahe veci, omalovanky, knizky..s rodicmi sa chceli do 5 eur, ale do tej sumy sme sa nikto s darcekom nevosli.

macekovam
3. feb 2023

Áno.

basska_b
3. feb 2023

Ale odkial ma dieta zobrat na to peniaze, ked nema vreckove? Ked ma vreckove, to je ine. Ale to aj mne prispievali na taketo extra vydavky

humajnicek
3. feb 2023

Áno ale len takým, čo kupujú aj spätne nášmu. To je proste pár detí, ktoré si to takto zaužívali, ale zas nekupujú sa neviem aké darčeky

lululilien
3. feb 2023

Toho secret santu vymyslelo hračkarstvo? 😅. Ja kupujem darček (niekedy sme skupina rodičov), keď sme pozvaní na oslavu.👍

lenkapk2
11. feb 2023

Nie nekupujem a ani nebudem.A nepodporujem debiliny ako ,,tajný santa,,