Dcéra vyhadzuje desiatu

didamt
7. okt 2024

Ahojte ženy.
Už som zúfalá zo svojej dcéry. Neustále vyhadzuje desiatu.
Skryje ju kamkoľvek v dome, v aute, často ju nájdem medzi oblečením, v botníku, len tak za hračkami. Dcéra bude mať 11 rokov, je biedny jedák od malička. Pýtala som sa jej čo by na desiatu chcela, vyhoveli sme a aj tak to robí. Zvažovala som už aj psychologickú poradňu. Máte, mali ste podobný problém ? Trvá to u nás už 2-3 roky, keď sa jej opýtam, či desiatu zjedla, prisahá že áno. Už ma to nebaví riešiť dokola :( Som z toho zúfalá.

galganka
7. okt 2024

Nech si robí desiatu sama.

dobryden
7. okt 2024

@didamt Tak neries ked nedoje desiatu,mozno ju nebude zahadzovať alebo skrývať a ostane nedojedene v boxe.

oli18
7. okt 2024

Toto deti robia. Moja dcera to robila tiez do doby, kym si nezacala robit desiatu sama.

ina2405
7. okt 2024

@didamt toto som robila aj ja až mi mama prestala desiaty robiť. Najedla som sa na raňajky a potom až doma poobede. Nechaj ju, nech si chystá desiatu sama. Ale ak dcéra jedáva raňajky a chodí na obedy v škole, neumrie hladom ani bez desiaty. Za mňa lepšie ako vyhadzovať.

didamt
autor
7. okt 2024

@galganka ani toto u nás nepomohlo, spraví si sama a dnes som ju ráno zase našla pod komodou v chodbe.

didamt
autor
7. okt 2024

@oli18 nepomohlo, aj tú čo si spraví sama, vyhodí

didamt
autor
7. okt 2024

@dobryden občas ostane v boxe, a ked nie tak je niekde vyhodená, len chodíme kde čo smrdí, neverila by si kde všade sme ju už našli - v aute vzadu v tom priečinku otváracom natlačenú...

galganka
7. okt 2024

@didamt tak zjavne desiatu nepotrebuje. ak je zdravá, vládze a nemá žiadny problém. ty tiež neješ nasilu. ja zase mám opačný "problém". prostredný je ako slíž, všetky gate mu padajú aj zatiahnuté na max, ale na desiatu si spraví tri lepeňáky.

deti95060810
7. okt 2024

asi si na dcéru v tomto smere zlá keď ti klame.
mali sme problém doma podobný. v piatej tr. ak zjedla pol rožka tak bolo veľa. ale doniesla domov a neskrývala kde kade.

didamt
autor
7. okt 2024

@ina2405 na ranajky zvyčajne zje iba jogurt.....a obed máva až po 12,30 alebo 13,00

didamt
autor
7. okt 2024

@deti95060810 ano už som na ňu aj zlá, nejde to po dobrom a ani po zlom, nijako. Keby to boli iba desiaty, neriešim, ale ona je celkovo veľmi zlý jedák, keby jedla iné jedlá dňa tak to neriešim, okrem toho je chudá

ina2405
7. okt 2024

@didamt no ale aj tak tú desiatu neje, takže čo? Ak nie je vychrtlá a reálne ten obed zje a aj doma normálne jedáva, nemá poruchu stravovania, tak jej tie desiaty nedávaj. Neje ich.

ina2405
7. okt 2024

@didamt čo znamená chudá? V jej veku som bola palička, ale to bolo podľa doktorky v norme. Podľa mojej svokry "chudá" znamená normálna, len bez brucha.

didamt
autor
7. okt 2024

@ina2405 čo zje v škole na obed, to neustriehnem, ale 80% jedál čo tam mávajú ona nezje. Je dost chudá na svoj vek aj výšku. Boli sme s tým už aj lekárky, brala jej aj krv, všeko mám v norme
@ina2405 - 150 cm a 30,5 kg

glade22
7. okt 2024

@didamt neviem, ale toto zavana nejakou poruchou prijmu potravy..hlavne to klamanie, skryvanie....

ina2405
7. okt 2024

@didamt no váži naozaj málo, naozaj to riešiť so psychológom príp.psychiatrom. Čo na to povedala pediatrička, okrem odberov?

galganka
7. okt 2024

@didamt má rovnakú váhu ako naša jedenásťročná. akurát Lea má o nejaké 4 cm cca menej.

didamt
autor
7. okt 2024

@glade22 skrýva to preto, lebo sa hnevám ked nezje. Doma sa normálne naje, musí, ale nemá s tým vyslovene problém

didamt
autor
7. okt 2024

@ina2405 odbery pediatrička robila na moju žiadosť, dcéra je športový typ, všetko vládze, furt lieta, je vonka, nie je to žiadny domased. Ale váhu má naozaj nízku aj tabuľkovo. Dala nám papier k psychologičke s tým, že sa mám sama rozhodnúť či to naozaj chcem už teraz takto riešiť...

azzflo
7. okt 2024

A preco ju do toho nutis? Uz je dost velka na to, aby vedela kedy si telo pyta jedlo. Aj keby mala PPP, nutenim a hnevanim sa to iba zhorsuje. Porozpravaj sa s psychologickou (znalou PPP u mladych) zatial sama a skus nejaku inu cestu ako toto.

ina2405
7. okt 2024

@didamt ja viem, že sa trápiš a vôbec sa ti nečudujem. Ale možno príliš tlačíš na pílu. Ak to pediatrička zatiaľ nechce moc riešiť a objektívne vidí, že dieťa je aj zdravotne ok, skús na chvíľu poľaviť. Nedávaj jej tie desiaty a skús si zistiť od učiteľov, či obedy zje. Držím palce.

ketrin1984
7. okt 2024

Tak jej skuste dat len nieco male na zobkanie-kesu oriesky,mrazom susene ovocie,tekvicove semienka...Namixujes si stale nieco ine.Ovocie,odstavenu stavu...Da sa to zjest aj na druhy den a netreba to vyhadzovat.Su tam vitaminy.Nech je to lahke,take nenutene a ona si pozobka z toho uvidis.

galganka
7. okt 2024

@didamt a vy s mužom ste ako na tom s postavou? alebo ani nie teraz, ale v jej veku. Lebo ani toto neobabreš. Darmo ja mám teraz mäkučkého manžela, ja som bola od malička jak špageta, on bol v detstve ako špageta v chlapčenskom vydaní, môžeme sa aj nakrájať, deti sú naše kópie. Prostredný, desaťročný sa ešte riadne dlhú dobu k tridsiatke ani nepriblíži.

didamt
autor
7. okt 2024

@azzflo ona si jedlo nevypýta

didamt
autor
7. okt 2024

@galganka aj ja som bola taká ako ona, chudá a nejedák, ale ked som pozrela svoju zdravotnú kartu v jej veku a výške som mala o 3 kg viac

didamt
autor
7. okt 2024

@ketrin1984 ona nezje žiadne ovocie, orechy a ani surovú zeleninu, žiadne ovocné štavy, smootie a podobne

didamt
autor
7. okt 2024

@ina2405 učitelia mi v tomto už nepomôžu, dcéra je piatačka, učitelia s nimi na obed nechodia. Zvažujem ju stravovať doma a nie v jedálni, nech to mám pod kontrolou.
Ona príde z obeda domov, obed vraj zjedla a hned si spraví trebárs guličky s mliekom, o 14,00...to mi je jasné že nič nezjedla hoci tvrdí opak

galganka
7. okt 2024

@didamt zas na gram rovnaká nebude. Podľa mňa by si ju mohla odsledovať, či je, nechať jej voľný prístup do kuchyne, naši si bežne robia sami, na čo majú chuť. občas ma šlaktriafa, keď o pol ôsmej začnú buchotať s hrncami, ale spravia si palacinky, spravia si cestoviny, alebo len blbý chleba vo vajci, zjedia a hotovo. x-krát nemajú chuť na to, čo jeme my. veď to už ozaj nie sú bábätká, čo potrebujú mlieko každé tri hodiny. 🙂 ak je ozaj zdravotne ok, nevláčila by som ju po doktoroch. Ak chceš, ty sa s niekým poraď, ale bez nej, ja by som to asi tak riešila.

vikusjk
7. okt 2024

@didamt Nedavaj jej tu desiatu, ak ju nechce a nezje. Zbytocne ju schovava a potom ako pises hladate, kde co smrdi. Daj jej napr. piskoty do dozicky, alebo brumika, proste len pre pripad, ze bude hladna a tak jej to aj vysvetli, ze to nemusi schovavat, ak to proste nechce zjest, nech nezje, ale nech to neskryva v dome.
Moja dcera je tiez take tintitko, donedavna mala 35 kg a to je siedmacka, teraz za posledneho polroka sa vytiahla o 6 cm (sledujeme to kvoli chrbtici a boli sme na kontrole, kde hlasime vysku) a pribrala na 40 kg. Ak je zdrava, ako pises ma v pohode krv, tak len zbytocne vytvaras dusno. Respektuj ju, ved ona sa naje, ked je hladna.

didamt
autor
7. okt 2024

@galganka ano aj doktorka mi povedala, že ak chcem riešit tú psychologičku, aby som šla zatiaľ poradiť sama, bez nej. VIeš, mne by až srdce zaplesalo keby si sama otvorila chladničku a niečo spravila. Lenže ona okrem párkov, suchých cestovín s kečupom a syrom, jogurtov, palaciniek nič iné na tú večeru nezje. Ona ani chleba vo vajci neochutná, žiadne volské oko, praženica ....ona ani sladkosti dáko neje, nezje ani horalku trebárs, mali sme obdobie čokoládových croissantov denno denne hádam aj celý školský rok , potom ich začala schovávať, diskutovali sme čo by chcela, ona by chcela rožtek so šunkou ako spolužiaci, tak sme začali robiť rožtek so šunkou a čo myslíš ako to po čase dopadlo ?