Chlapec v škole stále bije moje dieťa

4. okt 2023

stale zacne, a potom nazaluje na moje dieta ze ono zacalo?
Su prvaci, ucitelka aj vychovavatelka o tom vedia. Vraj to rodicia toho chlapca riesia, ze to ma tazke, prisna vychova, jedinacik......atd.
Ako by ste reagovali?
Moje dieta sa iba brani ale to nemoze byt takto donekonecna🙈

mircalla
4. okt 2023

To su akoze dovody preco niekoho mlati? Ucitelka ho akoze ospravedlnuje? Smer riaditelka, kedze ucitelka zatvara oci. Pripadne napisat ucitelke, ze to budes riesit s riaditelkou. Sikana uz v 1. rocniku?

Tvoje dieta ho udrelo tiez? Vidim, ze si daco doplnila do temy. Pokial to je tak, ze sa biju navzajem, je to trosku o inom

dievcacitajucelist
4. okt 2023

Ja viem, že by som nemala...ALE ak by nejaky šarvanec mlátil moje dieťa...povedala by som mu pár "teplých" slov a už by sa môjho syna ani nedotkol

denkabemommy
4. okt 2023

To že to má niekto doma ťažké neznamená, že môže ubližovať iným. Riešiť s riaditeľkou, ak tam nepochodíš, riešť s políciou, šikana je trestná, čím skôr na to bitkár príde, tým lepšie aj preňho 🙂

autor
4. okt 2023

mame na skole vychovnu poradkynu, uvazovala som ze sa najprv obratim na nu. Ved ten chlapec moje dieta vlastne sikanuje

autor
4. okt 2023

@mircalla moje dieta sa iba brani, je naucene sa branit...nenecha sa obtlkat, ale vies pre nezainteresovaneho to casom moze posobit inak

autor
4. okt 2023

@dievcacitajucelist neviem ani ako ten chlapec vyzera, rodicia mame zakaz vsupu do budovy skoly. A on chodi inokedy rano aj po klube domov cize neviem ani kto su rodicia

mircalla
4. okt 2023

Musis to riesit, ak neriesi ucitelka, tak vychovna poradkyna alebo riaditelka. Treba cim skor, teda hned

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loliki
4. okt 2023

Výchovná poradkyňa je skôr pre deviatakov, pomáha im pri výbere SŠ a rieši ich prihlášky. Rieš to s triednou a s riaditeľkou.

ada12345
4. okt 2023

U nas zabral zatial vzdy telefonat manzela otcovi dietata, ktore robilo zle mojim detom. Otec ma vacsinou u dietata najvacsiu autoritu. Vzdy to potom prestalo hned. Otec si to so synom vzdy doma "vybavil" a dieta dalo mojmu pokoj. Agresor sa musi naucit, ze toto dieta nemoze sikanovat, lebo sa to v momente dozvedia jeho rodicia a bude zle.
Nejake skolske riesenie ucitelkami a psychologickami bolo vzdy len natahovanie casu a nikdy sa nic nevyriesilo.

jakubrianka
4. okt 2023

Zákaz vstupu pre rodičov? To fakt funguje? Prečo?

sasesoe
4. okt 2023

Je oktober, v skole su par tyzdnov, spoznavaju sa, tak im trosku pomoz, nech sa spoznaju i mimo skoly - stretnite sa (i s rodicmi toho druheho) niekde na ihrisku/babkovom divadle a pod.. pripadne dohodnut s triednou nejaky vylet/prechadzku napr v sobotu/nedelu na doobedie pre celu triedu (kto bude moct) a spoznat sa tam viaceri...
U nas zafungovalo spolocne babkove divadlo ;)

autor
5. okt 2023

@jakubrianka ano, u nas je zakaz, na kazdom rodicku to dookola opakuju aj na stranke skoly to mame aj vyhadzuju rodicov von😔

autor
5. okt 2023

@sasesoe to bolo prve co ma napadlo...

ivik4
5. okt 2023

Ja som pisala rodicom oboch deti co mu ublizovali, aj ich p.ucitelke a jedneho z nich som si zastavila pred skolou (nahoda) a povedala mu svoje
Zabralo

sasesoe
5. okt 2023

My sme sa spojili cez edupage, ale zas na druhej strane (u rodicov) bola snaha to riesit (mrzelo ich to,...)

krissmac
5. okt 2023

Ani u nás v ZŠ sa nemôžeme rodičia pohybovať len tak, ale na rodičovskom združení ste takmer všetci rodicia, tam by som to aj riešila, ak nie je iná možnosť. Teda my by sme určite nečakali, ale ak sa inak nedá

sidicek
5. okt 2023

Tak jeden deň pred si tou školou počkaj na dane dieťa s rodičom a preberte to.Ak sú, ako vravíš, na neho prísni ,tak to asi aj budú riešiť .Nerozumiem na čo čakáš, kým sa pridajú k sikane aj ďalšie deti?

jakubrianka
5. okt 2023

A dôvod aký udávajú?

basulaak
5. okt 2023

Decko mi sikanuju a ja mam zakaz vstupit do budovy? Pekny pokus. Joooj to by zazili ma vyhodit a mojho muza uz ani nehovorim. 😅

erikavesela
7. okt 2023

@basulaak ani u nas nemozes ako rodic vstupit fo budovi skoly...jedine, ze by si mala termin s pedagogom

mircalla
7. okt 2023

@basulaak Ukludni sa, ak mas dohodnute stretnutie, vstupit mozes. Inak je zakaz chodit horedo tried. Staci si dohodnut stretnutie

basulaak
8. okt 2023

@mircalla ty sa ukludni 🤣 ahahah.

letfenixa
8. okt 2023

@loliki vychovna poradkyna je pre všetkých.

timilv
8. okt 2023

@autorka ja by som si prostredníctvom triednej vyžiadala stretnutie s rodičmi chlapca. Normálne vy, jeho rodičia a triedna a ak to nepomôže tak by som išla za riaditeľkou s tým, že ak by ani to nepomohlo tak by som riaditeľke povedala že sa to budem riešiť.
To neexistuje, že moje dieťa bude iné dieťa šikanovať a ja mám čakať kým si to oni poriešia. Po dcéru u nás chodí do školy muž, keby ho dcéra tam čaká s tým, že ju niekto zbil, no neviem ako by to dopadlo

mircalla
8. okt 2023

@basulaak Tak ja sa tu nevyhrazam ani nie som hystericka.

autor
8. okt 2023

@timilv idem aj z manzelom za triednou. Porozpravat sa o probleme. Dame jej aj papier kde je nase stanovisko pisimne, na protipodpis. Ak nenastane ziadna naprava. Nahlasime to ako sikanu, u riaditela.
Predsa len deje sa to na pode skoly, oni su za to zodpovedni ze sa to tam deje….. Musia to riesit hlavne oni

autor
8. okt 2023

U nas, sa za sikanovanie napr vychadzuje z skd. Chcem tam pripnut aj vynatok z skolskeho poriadku a odkazat na body v nom a ziadat vyhadzov chlapca z skd.
Tak som zvedava
Drzte nam palce

autor
8. okt 2023

Tiez by som najradsej faganovi volaco stiplave co by si zapamatal povedala. Ale nemam na to “ gule”

timilv
9. okt 2023

@autorka držím palce. Ja si neviem ani predstaviť ako by som sa musela vnútorne držať, aby som nenabehla za tým chlapcom osobne a nevysvetlila mu že sa na moje dieťa viac ani nepozrie. Ale presne, deje sa to na pôde školy, v prvom rade oni si to musia vyriešiť. A hlavne raz a navždy, aby si zasa nezasadol na iné dieťa