Ako sa učia vaši prváci?

lucka273
19. mar 2013

ahojte maminky.mam prváčku 6r chodime na jazykovu školu .Ako sa učia vaše detičky?Ake maju hodnotenia ?a ako zvladate učenie prvačkami?mne mala nosi jedničky 🙂 vyvečenie mala same jedničky no tento polrok dostala prvu 3ku inak ma jednotky 😒 ako su hodnotene vase deticky?a ako vam ide ucenie?a čitanie,pisanie?a maju vase deturence aj povinny cudzy jazyk?ake mate skusenosti vy???my mame anglitčinu ...

zuzkabluzkabluzocka
19. mar 2013

@lucka273 Ja mam doma prvacku a aj druhacku a poviem ti, ze je to uplne ine. Pri starsej bol uplne iny system ucenia ako ma mala. Nemyslim tym to,ze kazda je ina a vlastna individualita a myslim tym ucebny plan a aj narocnost. Cudzi jazyk maju povinny az druhaci, aspon u nas. Prvaci mali len kruzok. My sme sice ete klop klop klop trojku nedostali, a jasnacka ze dvojocka sa raz zacas ukaze ( hlavne diktat, kde zabudame na interpunkciu) ale to je druhacka. V podstate som si teraz uvedomila, ze moja prvacka nieje hodnotena znamkou. Dostava sice obcas ked ma nieco uplne super 1, ale hodnotenie je v peciatkach a ma tri stupne, vyborny, s malymi chybami a musis sa snazit viac. Ta starsia bola aj znamkovana, a veruze mi spominala, ze spoluziaci i trojky a niektorí i horsie dostali. A z coho to dostala?

lucka273
autor
19. mar 2013

no u nas su znamkovane uplne všetky predmety od slov,cez anglinu az po tv a nabozenstvo ...uplne vsetko a ma jednicky a ta trojka ma dostala uplne ☹ s matematiky ju dostala a pritom pocita uplne vsetko a super to mali nejaky iny sposob a ona to nepochopila asi...vzdy ked nieco beru to dokladne snazim vysvetlit jej a pochopi ...dost ma to sklamalo dufam ze to neovplivni jej vysvecenie na konci roka 😒 aj u nas diktaty robia problem ale nastastie ma 3dvojky len ...ostatne jednicky...a mne to pride take dost prisne na prvaka ...ja si pamatam az od nejakej 3triedy ze to brali takto vazne neviem ako to beru na inych skolach...jasne ze su tam aj horsi ziacy ktory dostavaju aj 5ky a trojky su bezne u nich ale som zostala zaskocena pretoze matika jej ide lepsie nez slovencina ...tak maju hodnotenie u vas formou "včelička"ako to bolo u nas za nasich cias???a maju ziacku knizku u vas prvaci??a ako jej ide pisanie?

alenata
19. mar 2013

@lucka273 Ja mám prváka. Tiež má angličtinu ako krúžok. V škole má jednotky, zopár dvojok a včera vyfasoval druhú trojku z prepisovaného textu. Myslím, že sa mu venujem doma dosť....a aj tak niečo zaškrípe 😒
Moja dnešná skúsenosť: prišiel domov s plačom, lebo dostal dvojku z diktátu - mal tam dve chyby - namiesto veľkých písmen napísal malé. Plakal, že sa snažil ako vedel. Musela som ho utešovať, že to nie je také zlé, že sa to môže stať. Úplne prišiel vystresovaný ☹ Ani včerajšia trojka ho tak nezobrala - no za ňu som ho nepochválila. V škole vraj majú aj štvorky, päťky. Nie som presvedčená o tom, že je to dobré takto hodnotiť prvákov. Neodradí ich to nakoniec?

lucka273
autor
19. mar 2013

@alenata ahoj aj my mame jednicky sem tam dvojky diktaty su neni nasi kamosi 😒 trojku dostala prvu nedavno ja sama som sklamana ale co uz ...tiez sa denne ucime a myslim ze sa venujeme tomu dost...no aj moj nazor je ze takto odradia deti od ucenia ked ich znamkuju ...a zda sa mi ze dost prisne...neviem preco to nieje ako nekedy ked som chodila ja za včelicky ...ako prvaci to maju dost tazke...my mame povinnu anglinu...normalne v rozvrhu aj znamky...no ked sme chodili do skolky mala ako kruzok anglinu a teraz si podctate opakuje ale aj tak myslim ze je to na prvaka dost ucit sa pisat po slovensky a pocitat....a do toho anglina neviem ako to u vas funguje na tej angline ale asi inak ako kruzok sa isto neznamkuje a je to dobrovolne?a to ze znamkuju nabozenstvo a vytvarnu vychovu a aj telesnu som do strednej ani nevedela a nie na zakladke v prvaku 😲

zuzkabluzkabluzocka
19. mar 2013

@lucka273 no veru, maju vcelicky ( i ked to je nejaky iny obrazok) a maju zrkadielka, ale su to v podtate ziacke knizky. Pisanie, musim povedat, ze pise pekne, ta mala co je prvacka pise fajn. Ale maju strasne malo uloh. S tou starsou som sedela kazdy den ked bola prvacka co toho mala tak vela. Tato mala nema nikdy ziadne ulohy, raz za tyzden jej mam nadiktovat 3riadky diktatu. Myslim ale ze by nemali byt prvaci tak prisne znamkovani ze dostanu aj trojky. Jednicka jasne, motivuje, dvojka , oukej, upozornuje, ale trojka a horsie, no neviem. Podla mna sa deti iba zaskutulkuju a uz to s nimipojde

lucka273
autor
19. mar 2013

@zuzkabluzkabluzocka ano u nas su riadne znamky a mame ziacke klasickea co sa tyka uloh ako tak tych ma az az 😒 kazky den jedna s matiky a slovenskeho je a popri tom ak naju prirodovedu alebo nabozenstvo jedine nemavaju v stredu ale to zas mavaju anglinu tak s tej vzdy maju zo 7-8 slovicok naucit sa ...diktat mame pisat kazdy den tiet tak 3riadky a citat a pocitat tiez stale mame kazdy den sa zdokonalovat....preto si myslim ze sa tomu venujem nadpriemerne a aj tak nas prekvapilo nove cvicenie a ta 3ka ☹ a ano su v tej triede ziaci co maju aj 3-4-5ky ☹ je to hrozne ked u nas dostane 3ku ale zas na druhej strane co ty co dostanu 4-5ky....

zuzanale
19. mar 2013

@lucka273 ja mám teda 30 rokov ale nepamätám si ako to bolo v mojom1 ročníku 😅 u nás sa pečiatkovalo len zo začiatku potom už známkované skoro všetko aj angličtina a to nie sme žiadna jazyková škola neznámkuje sa len náboženstvo a jediné kde ešte fingujú pečiatky je písanka inak diktáty, čítanie, prepis textov sa známkuje na pol roka sa normálne takou jednoduchou formou zo sj a mat písali polročné písomky ktoré doniesli rodičom podpísať...ak sa stalo 1-2x že to bolo horšie ako 2- v diktáte tak triedna napísala len počet chýb a že sa treba viac snažiť takže zlá známka tam nesvietila ale motivovalo k tomu aby sa dcera snažila viac ale už sa viacmenej ukázalo v čom máme medzery a tomu sa venujeme aj keď ak má blbý deň nepomôže nič len sa jej opýtať či sa jej taký výsledok v žiackej páči ju to potom mrzí tak sa viac snaží ... angličtinu majú hravou formou zatial čiže obrázok zapamätať trebárs zvieratko je to jednoduché a dcera sa teší že vie niečo nové pre rodičov nalepila učitelka jasne že aj slovíčka a výslovnosť ..... podla mňa je to takto zo známkami lepšie a aspoň pre moju dceru zrozumiteľnejšie ako si pamätať x druhov pečiatok ktore zo začiatku mali teda okrem jednej včeličky ktoru triedna používa v písanke ak má škaredo napísané nedostane nič... rozdiely sú aj podla toho aké metodické plány škola využíva tie udáva ministerstvo a každá škola si určí prispôsobí vidím u nás 3 zš a každá iný šlabikár iný druh učebnice angličtiny ....

alenata
19. mar 2013

@zuzkabluzkabluzocka Ahoj. Tvoje dcéry asi nechodia do rôznych škôl, však? Majú tam teraz iné podmienky? Asi, keď to porovnáš, tak je to teraz lepšie, však?
@lucka273 u nás sa angličtina známkuje, aj do žiackej, ale neberie sa do úvahy, kedže je to krúžok.....z náboženstva dostáva len nálepky, telesná, výtvarná a hudobná sa známkuje.
učí sa básničku na zajtra, tak dúfam, že bude jednotka a trocha ho to povzbudí, lebo mi ho normálne bolo dneska ľúto...tak ho to vzalo.

digysa
19. mar 2013

@lucka273 Ako mozes vediet, ake maju druhe deti znamky? TO je divne...

U nas sa neznamkuje, ale ucitelka pise percenta. Napr. 105% pri matematike znamena vsetky priklady spravne + bonusovy.

To iste plati pre vsetky predmety. Ale deti nevidia, ake znamky dostavaju. Ucitelka posiela ich testy a prace v sanone pre rodicov.

Toto porovnavanie, ze ako sa uci sused, a ako sa uci tamto dievca, a ako sa uci tento chlapcec.....to je fakt hlupost. Naco to ludom aj je? Na veci to nic nemeni, ze dieta sa ma ucit pre seba a nie pre to, aby bolo lepsie od toho, ci oneho spoluziaka.....

PReto sa mi paci nas system, ze nemusim svoje deti porovnavat s mojimi. Jedina vec, ktora mi sluzi na to, ci sa moj syn uci dobre su percenta a rozhovor s ucitelkou, ktora nam vzdy povie, kde treba zabrat.

lenja123
19. mar 2013

V našej triede máme skôr opačný problém. Mám prváka a známky nedostávajú vôbec. Len pečiatky, ale tie nie sú nijako odstupňované. Takže všetky sú rovnako dobré. Ak je už v diktáte príliš veľa chýb, tak nedostane žiadnu. Ak sa mu niečo podarí veľmi dobre, tak mu učiteľka dopíše KRÁSNA PRÁCA, alebo niečo podobné. Z angličtiny majú len obrázkový pracovný zošit, kde nie je napísané ani slovo a ani na domov sme nedostali nejaké slovíčka, alebo niečo podobné. Pečiatky tam nedostáva žiadne, tak vôbec netuším, ako mu to ide. Úlohy mávajú minimálne, básničku sa nemali za celý rok naučiť ani jednu naspamäť. A tiež to nie je dobrý systém, pretože vidím, že syn nemá žiadnu motiváciu - veď pečiatku dostane vždy, a ak by aj nie, nič sa nedeje. Možno pre slabších žiakov je to OK, ale môj je dosť šikovný a pri takomto spôsobe učenia a hodnotenia dosť zakrpatieva a fláka to. Už vážne uvažujem, že hodím vážny rozhovor s p. učiteľkou.

yukki
20. mar 2013

@digysa to je dobrý systém. Škoda, že taký nebude u nás v škole.

lucka273
autor
20. mar 2013

@digysa ahoj viem ze je divne porovnavat ale nejde mi o to aby som vadela ci je lepsia ako ine deti ide mi o ten sposob ako sa maju deti motivovat ked dostavaju aj horsie znamky...a viem ake maju znamky pretoze komunikujem s rodicami 🙂 rozpravame sa o znamkach a ako sa detom dary ako su hodnotene....tak to mate potom super sposob aspon deticky nevedia ako su hodnotene....a vysvecenie mal?a ako uformou?my kedze mame hodnotene uplne vsetko znamkou tak aj vypis vysvecenia bol klasika znamkovy...
@lenja123 ahoj 🙂 u nas maju s angličtiny jeden pracovny zosit a ucebnicu ktora je takou hravov formou no je pisana anglitčtine a v zosite maju pisane aj slovenke preklady do toho dostavaju 7-8slovickok vzdky na domacu ulohu naucit sa...co sa tyka basničky mali jednu nedaavno sa naucit naspamat bola jednicka 🙂 no bola sice kratka ale narocna na prvaka myslim ale dobre...neviem teraz ci je lepsie deti hodnotit ako hodnotia u nas alebo ako pises ty ze maju take hodnotenie ako ty pises...kazdy ucitel ma asi svoj sposob...ale zas myslim ze u nas je to az prilis prisne na prvaka...a vy ste mali vysvecenie?a akou formou ste ho dostali?

alenata
20. mar 2013

ako tak čítam príspevky.....tie hodnotenia a kritériá sú naozaj rôzne všade
u nás napríklad - odoberajú časopis a z neho sa každý mesiac učia novú básničku, ktorá sa hneď na druhý deň známkuje. V prípade, že vyjde známka horšia ako dvojka, tak dieťa dostane ešte jeden deň na doučenie

lenja123
20. mar 2013

@lucka273 vysvedčenie mali zatiaľ len polročné - čiže VÝPIS SLOVNÉHO HODNOTENIA A KLASIFIKÁCIE. Tam mal pri každom predmete napísané - veľmi dobré výsledky. A asi sme sa nepochopili, lebo ja som písala, že básničku nemali za celý rok ani jednu - ale slovenskú, nie že ešte v angličtine.Na angličtine absolutne žiadne ulohy, mám pocit, že sa tam nenaučil vôbec nič - počítať do 10 vedel už z angličtiny, ktorú mal v škôlke, farby si mýli, pozná pár zvieratiek a členov rodiny. Podľa mňa veľmi slabé.

digysa
20. mar 2013

@yukki Ja som velmi spokojna s tymto stylom. Viem, ako sa uci.....ale zaroven nie je znamkovany.

@lucka273 U nas dava ucitelka odmeny....za motivaciu. Napr. V skole nosia uniformy (kedze je to sukromna skola) a ked napr. niekto vypocita spravne vsetky priklady, alebo napise vsetky slovicka v diktate spravne, tak v piatok si moze obliect do skoly, co chce.....
Aj sladkost je pre nich zaujimava...moj syn ma rad za odmenu, ze cely den moze napr. robit asistenta ucitelom. Deti radi dostavaju rozne "pozicie".....

Ale to su vsetko motivacie zo skoly....ucitela u nas maju vela roznych akcii, aktivity.....
Dalsie motivacie mame od firiem. Asi vsetci poznate Pizza Hut. Tato firma robila projekt, ze ked deti v skole precitaju pozadovany pocet knih za mesiac, tak dostanu kupon na pizzu zadarmo.
Moj syn pride sam zo skoly a hned sa hrnie citat...... Uz 3 pizze si "vycital" 😎

Deti dostavaju vela nalepiek, rozne hviezdicky a samozrejme percenta musia byt.

Vysvedcenie- kazdy pol rok dostanu vyhodnotenie na 2 strany, zo vsetkych aspektov ucenia a vychovy- citanie, pisanie, ratanie do 20,30,40...100 , odcitavanie, ako pocuva, ako sa chova, aky spolocensky je, ako zaobchadza zo skolskym majetkom, ako sa stara k svojim veciam, ako zvlada robit projekty, ako dokaze pochopit zadanie prikladu, ako dokaze vyriesit problemy, ako zvlada naucit sa nove ucivo, ako casto chyba, ako casto pride neskoro do skoly...........VELMI detailny popis ziaka
Mame tam 4 pismena, ktore znacia:
- NEAPLIKOVATELNE (cize to este ziaci nemusia vediet)
- SAMOSTATNY ( asi nasa jednotka)
- ZVLADA za POMOCI UCITELA ( nasa 2-ka)
- POTREBUJE ZLEPIT ( Nasa 3-ka)
-NEZVLADA ( nasa 4-ka) Tu by asi opakoval dany predment, ale v prvom rocniku to hadam nema nikto. Toto plati skor pre vyssie rocniky

cairka
20. mar 2013

Naši majú slovné hodnotenie, ale deti si to aj tak prekladajú na známky 😝 Vysvedčenie tiež mala samé "Veľmi dobré výsledky". Angličtinu majú povinnú, občas ma prekvapí, koľko toho z angličtiny vie - slovíčka zatiaľ moc nedrilujú doma, preto ma prekvapí, keď vie nejaké použiť v situácii. Tiež sa mi zdá, že to majú dosť prísne.

digysa
20. mar 2013

@yukki Ja som velmi spokojna s tymto stylom. Viem, ako sa uci.....ale zaroven nie je znamkovany.

@lucka273 U nas dava ucitelka odmeny....za motivaciu. Napr. V skole nosia uniformy (kedze je to sukromna skola) a ked napr. niekto vypocita spravne vsetky priklady, alebo napise vsetky slovicka v diktate spravne, tak v piatok si moze obliect do skoly, co chce.....
Aj sladkost je pre nich zaujimava...moj syn ma rad za odmenu, ze cely den moze napr. robit asistenta ucitelom. Deti radi dostavaju rozne "pozicie".....

Ale to su vsetko motivacie zo skoly....ucitela u nas maju vela roznych akcii, aktivity.....
Dalsie motivacie mame od firiem. Asi vsetci poznate Pizza Hut. Tato firma robila projekt, ze ked deti v skole precitaju pozadovany pocet knih za mesiac, tak dostanu kupon na pizzu zadarmo.
Moj syn pride sam zo skoly a hned sa hrnie citat...... Uz 3 pizze si "vycital" 😎

Deti dostavaju vela nalepiek, rozne hviezdicky a samozrejme percenta musia byt.

Vysvedcenie- kazdy pol rok dostanu vyhodnotenie na 2 strany, zo vsetkych aspektov ucenia a vychovy- citanie, pisanie, ratanie do 20,30,40...100 , odcitavanie, ako pocuva, ako sa chova, aky spolocensky je, ako zaobchadza zo skolskym majetkom, ako sa stara k svojim veciam, ako zvlada robit projekty, ako dokaze pochopit zadanie prikladu, ako dokaze vyriesit problemy, ako zvlada naucit sa nove ucivo, ako casto chyba, ako casto pride neskoro do skoly...........VELMI detailny popis ziaka
Mame tam 4 pismena, ktore znacia:
- NEAPLIKOVATELNE (cize to este ziaci nemusia vediet)
- SAMOSTATNY ( asi nasa jednotka)
- ZVLADA za POMOCI UCITELA ( nasa 2-ka)
- POTREBUJE ZLEPSIT ( Nasa 3-ka)
-NEZVLADA ( nasa 4-ka) Tu by asi opakoval dany predment, ale v prvom rocniku to hadam nema nikto. Toto plati skor pre vyssie rocniky

digysa
20. mar 2013

PREPACTE........Mne to tu naskocilo 2 krat 😅 Nieco som mala s pocitacom 🤐

lucka273
autor
20. mar 2013

@alenata tak to mate ešte prisnejsie ked sa pravidelne ucia basnicky my sme mali naspamet jednu ale zvladli sme ale ako si vsimam dcerku ked nieco citaju v skole potom mi to povinne cita aj doma si to zapamata a uz nie ze cita ale vie to naspamet a "podvadza "ze tak rychlo cita 😀 tak jej davam citat ine texty 🙂
@digysa tak sukromna?ja som toho nazoru ze by mala byt vsade rovnosata ,pretoze deti robia medzy sebou rozdieli a tak sa aj k sebe spravaju ...niektore dteicky nemaju znackove veci nie su bohate a ine zas maju vsetko a robia rozdiely ...to mate potom dobre na skole...a co sa tyka toho znamkovania to funguje ako som uz pisala klasika 1,2,3,4,5 no aj u nas maju nalepky ...ucitelka im na konci kazdeho nesiaca da do ziackej nalepku za spravanie ak je dobre dostanu nalepku ak nie nedostanu ...sem tam ak nahodou nechce dat zlu znamku dostavaju smajlikov smutnych....ale inak je to asi vsetko na vysveceni nala klasika same 1 ako hodnotenie (vypis vysvecenia)na polroka a na konci by mali dostat uz original vysvecenie...mate tam dobre to hodnotenie...mne by sa to pacilo asi viac ...
@cairka anglinu potom maju celkom fajn nasi naju raz tyzdenne a vie toho sa mi zda az az mala sice aj v skolke kruzok ale tam to brali takou hravov formou teraz je to dost prisne všetky zviertat vie,pocitat ,čitat,aj ratat aj nejake pesnicky a tak sa ucia,fabry no spustu viac nez v skolke.... 😕

digysa
20. mar 2013

@lucka273 Rovnosata ma velmi vela vyhod....okrem toho, ze musia byt vsetci rovnako obleceni, tak pre mna je to vyhoda, ze kazdy den viem presne, co si oblecieme do skoly 😎 Dokonca aj topanky musia mat rovnake.

U nas sa znamkuje spravanie KAZDY DEN.
Zelena
Zlta
Oranzova
Cervena
Mame tu aj specialne ucitelky, ak su deti problemove, tak chodia na specialny 30 minutovy predment- kde ich ucia, ako sa maju spravat....robia s nimi rozne spolocenske ulohy, kde si deti musia navzajom pomahat, povzbudzovat sa, jeden druheho pochvalit, vysvetluje sa im ucta k dospelym a starsim ludom.....

Ja som v USA a vsade na svete je to zname klise, ze americke deti su hlupe a nevychovane. Vacsinou sa robi vela svetovych testovani, ake vedomosti ma dany stat a dana krajina. Samozrejme, ze USA skonci pomaly na poslednom mieste...

Ja by som ale chcela vysvetlit preco to tak je. Totiz vsetky tieto deti su vybrane IBA zo statnych skol. Ziadna sukromna skola nema povolene v takychto testoch sutazit ( matematicke, zemepisne, fyzicke, chemicke a pod....)
Statne skoly sa nedaju porovnat so sukromnymi.

Na Slovensku az taky dominantny rozdiel medzi statnou a sukromnou skolko, ci skolkou nie je. Tu su tieto rozdiely neskutocne drasticke.
Uz len preto, ze platim absolutne hororove ceny za skoly, tak rodicia sa angazuju a dohliadaju na to, aby mali ziaci co najlepsie vysledky.
Len pre porovnanie- na niektorych statnych skolach maju 5-ci problem s obycajnym citanim....a takych skol je tu vela... (samozrejme su tu aj skvele statne skoly, zalezi od lokality...lokalita je najpodstatnejsi faktor)
Moj syn je prvak a on uz cita knizky, ktore sa skladaju z kapitol, maju aj 50 stran. Proste aj sukromna skola musi dosahovat vysledky, ktore reprezentuju skolu a tym padom si ziskavaju dobru reputaciu.

Co sa vychovy tyka- tam je to jednoduche....3 zle priestupky, vyhodenie zo skoly.....a potom uz clovek ma problem najst sukromnu skolu pre vyhodene dieta....zostava mu statna skola 😖 Takze vychova sa tu berie velmi vazne.

lucka273
autor
20. mar 2013

@digysa tak ako pises ja osobne by som bola za rovnosatu aj v nasich slovenskych skolach ....aj kvoli tomu ako pises --co si obliect do skoly a obut...ale dolezite je hadam aj to ako sa tie deti ktore na drahe a pekne veci nemaju citia a aj zle zapadaju do kolektivu...moje deti zatial taky problem nemaju ale je vela takych co to tak citia a mozno preto sa spravaju zle a aj sa neucia ako by mali...nato ze je prvak je sikovny 🙂 mne mala cita tiez od skolky pismena aj pise myslim ze je sikovna aj ju too bavi je s triedy najmladsia a myslela som ze nebude chapat tak ako niektore deti su o pol roka aj viac starsie ale nastastie jej to ide...tu u nas ani myslim sukromna skola nieje ale na to ze ich tu tolko je v takom katastrofalnom stave ako su by radsej mali niektore uplne zrusit a zlepsovat kvalitu tych co by zostali...

digysa
20. mar 2013

@lucka273 Vies co? Podla mna vobec nie je az taky sikovny 😉 ....ja ho beriem, ako priemerneho ziaka....ale vidim, ze skola ma velmi dobre ucebne metody a to ma tesi...kvalita skoly velmi zavazi...

A mas pravdu, je zbytocne mat vela zlych skol....nech sa to zredukuje. Lenze to je taky zamotany kruh: dobry ucitel potrebuje byt tiez motivovany...dobrym platom.....Stat na to nema- platy su zle- dobri ucitelia odchadzaju- tym padom prichadza nahrada, ktora je na nizsej urovni- tym sa zhorsuje aj uroven skoly- tym sa zhorsuju aj vedomosti ziakov....

Totiz je dost malo deti, ktore dokazu v takom malom veku mat sebamotivaciu......a ak im nikto motivaciu neposkytne, tak vzdelanie zacina zlyhavat.....

Ja sa tu rozpisujem.... 😅 ja som byvala ucitelka. Keby som sa vratila na SK, tak by som asi isla ucit....

daniela3112
23. mar 2013

Ahojte, my máme doma prváčika, celé leto minulého roka som stresovala ako to bude zvládať, kedže v škôlke vynikal múdrosťou,rýchlym učením sa a hlavne dobrou pamäťou, ale napriek tomu som sa bála, či to bude tak aj v škole.
A musím povedať, že to tak aj je, samozrejme niekedy má deň, keď sa mu nechce urobiť si úlohy hneď ako príde zo školy, ale väčšinou ho musím pochváliť, že sa mu chce učiť, zbožňuje matematiku, čítanie, angličtinu, prírodovedu, len s čím má trochu problém je písanie, hneď vidím, keď sa mu nechce, pretože vtedy škriabe ako kocúrik, ale občas sa aj pri písaní snaží. V škole má samé jednotky, len jednu dvojku, z diktátu, kde zabudol dávať bodky nad i a j. Do školy sa teší, čo som rada, pretože niektoré mamičky mi vraveli aký majú problém, keď im dieťa zahlási, že sa mu nechce do školy. V škole sú normálne známkovaní a viem, že spolužiaci dostávajú aj 3, horšie nie.Povinný jazyk majú angličtinu, čo som rada, kedže ju mal aj v škôlke.

aucuba
19. okt 2014

Mám prváka 6. rokov. Idú dosť rýchlo s učením. Keď píšu diktát a zabudne jeden dĺžeň už je 2. Pýtala som sa učiteľky na to a ona odpovedala, že áno to je v poriadku...hodnotíme ich na percentách.....
Je normálne aby prvákov "ešte pred mesiacom sa hrali v škôlke" aby takto brutálne hodnotili?????

trgypadl
19. okt 2014

@aucuba ahoj asi je to individualne podla skoly a ucitelov,mne sa zda,ze idu pomalsie.diktaty este nepisu.co pisu v dikratoch?

lylkatomaskova
19. okt 2014

Myslím si že je správne hodnotiť už prváka prísne aby potom nebolo dieťa v úvodzovkách prefackané neskor.Aksa to začne hneď so známkami už v prvom myslím že je to správne dieťa si zvykne na náročnosť a bude sa tak snažiť a vedieť viac čo sa mu zíde neskor

libka1
19. okt 2014

@trgypadl pismena, mi napriklad momentalne a,e,i,o,u,m, tieto aj s dlznami a zaroven male a velke.

Mam pocit ze to tu niektore moc prezivate, porovnavate a hlavne ten stres prenasate aj na deti. Co je zle na 2? Ved to je normalna znamka, by ma v zivote nenapadlo kvoli nej stresovat. Aj moja prisla domov so strachom v ociach ze dostala 2 z diktatu, som nechapala preco. Potom som pocula ako ju babka v telefone hresi za tu dvojku. Prislo mi to chore... asi zato si myslela ze urobila nieco hrozne 😀 Mala ani nechapala o co v diktate ide. Vysvetlili sme si to, 3-4x tyzdenne si napiseme nejaky doma a odvtedy nosi len 1. A vie ze ked donesie 2 tak sa z toho nezblaznim ale si to doma precvicime a opravime 😉

trgypadl
19. okt 2014

@libka1 ja to vobec neprezivam....berem to uplne sportovo..pre mna je dolezitejsie,aby z dietata vyrastol slusny clovek.mne napriklad pride zvlastne,ze im za cokolvek daju 1ku,ked sa ho opytam za co ju dostal,tak pomaly ani nevie....moj osobny nazor je,ze dobru znamku si treba zasluzit.ak sa malemu nieco nedari pisat,tak mame civicny zosit a tam si to vyskusa viackrat.
niekedy,ked vstupim rano do vestibulu a pozdravim sa dobre rano,vsetky deti hlavu dole.skor ma zaraza toto,ze vyprcha zakladna slusnost

libka1
19. okt 2014

@trgypadl to som nemyslela tym prezivanim teba, preto som ten odstavec oddelila 😉 tebe som len odpovedala na tie diktaty

trgypadl
19. okt 2014

@libka1 😉 dakujem za upozornenie...moj este diktat nepisal,a som zvedava kedy zacnu.