Výživné na maturanta

2. júl 2024

Mám 19r syna nikdy sme sa nevideli platím pravidelne . 25.6 som posielal jeho matke list a slušne sa informoval či sa bude chystát študovať dennou formou ak anoo nech mi pošle potvrdenie , posielal som to 25.6. prvou triedou mám pocit že si to ani neprevezme ako v takomto prípade postupovať ďakujem

damian85
2. júl 2024

Do 31.8 je študentom. Po 31.8 ak sa matka neozve - riešiť to súdom so žiadosťou o ukončenie vyživovacej povinnosti. Súd sa už k informáciám dostane nie cez matku ona s tým už nemá nič spoločné ale cez syna.

janka2501
2. júl 2024

Ak by isie dalej studovat skor ako v septembri m7 skoka neda potvrdenie...oficialne je do 31.8 24 stale studentom aj ked zmaturoval....cize platit este do augusta treba, potom sa informuj asi u syna ci studuje,ak nie,podaj na sud o zrusenie platenia vyzivneho

ibrunova
2. júl 2024

Ak by aj šiel na VŠ, tak potvrdenie mu nemusia vydať hneď, do 31.8 treba platiť, potom by som už neplatila a ak by mi poslala potvrdenie neskôr, tak by som zaplatila spätne.

autor
2. júl 2024

Samozrejme platím a viem že do 31.8 je ešte študentom ja som jej len slušne napísal informoval sa v liste vôbec nebolo nič i zrušení len o informácií ako ďalej bude zo štúdiom potom pravdepodobne len súdom keďže absolútne niesme v kontakte
.

tramtada31
2. júl 2024

A prečo ste sa nikdy nevideli? Nebolo by fajn po dosiahnutí plnoletosti sa stretnut? Tiež mame takýto pripad v rodine, tá situácia nastane, že tá bude chcieť vidiet. Na čo prichadzat o drahocenné roky zivota?

januska12323
2. júl 2024

Keď sa neozve tak potom v septembri podáš žiadosť o zrušenie výživného z dôvodu ukončenia štúdia. On bude musieť dokázať ak pokračuje.

medda_beda
2. júl 2024

@tramtada31 A možno nebude.Sú to dvaja cudzí ľudia.
Tak isto je to keď rodič a dieťa spolu naposledy mali vzťah 20 rokov dozadu.

autor
2. júl 2024

@medda_beda súhlas , žiadne vzťahy žiaden kontakt bohužiaľ , aj taký sme prípad

dadka1997
2. júl 2024

Do 31.8. je stale studentom, potom treba zistovat info najlepšie cez sud, ale znami musel platiť dalsie mesiace, az ked zo sudu prisll info ze nechodi do skoly, museli naspäť vratit otcovi peniaze

subartic
2. júl 2024

komunikuj so synom , je dospelý .Matka ti nie je oprávnená o ňom dávať žiadne informácie , s touto argumentáciou na súde neobstojíš že si nevedel .

tramtada31
2. júl 2024

@medda_beda ono to príde, u nás to bolo v 40tke muza, ktorý otca nikdy nevidel a dovtedy nepátral, keďže to bolo rodinne tabu riesit otca. Biologicky otec je ako dielik puzzle, ktoré bude dietatu v zivote chybat, a to nehovorim aj o dalších aspektoch ako je poznat zdravotný stav rodica, ktorý môže vyznamne prispieť k predchádzaniu závažných dopadov zdravotnych problemov na organizmus dietata, kedze veľa ochorení je dedičných. Mám aj kolegyňu, kde sa bio mama objavila po 18 rokoch a majú teraz veľmi dobrý vzťah, aj keď už sa čas vrátiť nedá.

medda_beda
2. júl 2024

@tramtada31 Chýbať ti bude, ale ak ti ako človek nesadne tak ho potrebovať nebudeš.Radšej žiť bez otca ako mať zlého otca.Takže nie vždy je to také ideálne.

tramtada31
2. júl 2024

@medda_beda to je pravda, ale zase mozes ziskat aj niečo iné. V našom prípade o existencii dietata nevedela teta, sesternice, keď sa to dozvedeli, začali sme sa stýkať, takze sme ziskali ďalšiu rodinu, takze to nakoniec dopadlo happy endom