Rozvod po roku

15. aug 2023

Čo môže byť príčinou rozvodu po 1 roku, keď predtým dvojica spolu chodila 5-10 rokov? Máte skúsenosť niekto? Nejde mi to do hlavy, tá rýchlosť rozvodu po svadbe.

martinkatinka
15. aug 2023

Najlepsie sa opytat.

victoriab
15. aug 2023

@martinkatinka alebo sa nestarať ;)

martinkatinka
15. aug 2023

@victoriab no ak ide o jej rozvod, nech sa radsej opyta 😉

lonely66
15. aug 2023

otazka znie, kedy ten par zacal spolu zit v jednej domacnosti? az po svadbe?

suzitok
15. aug 2023

Chodiť spolu môžu aj 15 rokov, niečo iné je spolu žiť a zdieľať spoločnú domácnosť, financie, atd.

janickacrazy
15. aug 2023

Kamoška tak mala, chodili spolu 10 rokov, aj spolu bývali niekoľko rokov, potom svadba, rozvod po cca 1,5 roku. Dôvod on ju začal podvádzať.

ysseba
15. aug 2023

Možno im to už nefungovalo a mysleli si, že tým, že sa niekde posunú, tak vzťah opravia/zachránia. No takto to nefunguje. Ale dobre, že sa nerozhodli vzťah "opravovať" dieťaťom. Inak už keď sme pri tom, tak mám kamarátov čo tiež boli spolu dlho. Potom svadba a potom z baby vyliezlo, že ona nechce deti, že práca je pre ňu prvoradá. A tak sa rozviedli. Nuž... život píše rôzne príbehy ☹

avanka
15. aug 2023

4 roky chodenia, svadba, po roku rozchod, po 1,5 roku rozvod.. dôvod? Našiel si druhú,lebo mu šlo o majetky. Mala som 3 izbový byt,môj..nútil má ho predať, ísť na dedinu za jeho mamou,opustiť prácu,samozrejme dom by sme kupovali spolu,aj keď byt bol môj. Nezaujímal ho môj názor,psychicky má vydieral.
4 roky z neho bol milý chlap,ktorý má ľúbil a zniesol by mi modré z neba

maranta_leuconeura
15. aug 2023

Mnohu ludi este stale vstupuje do manzelstva lebo rodina, lebo sa to patri, lebo uz maju na to vek, lebo uz su dlho spolu... Nie preto, ze chcu a ze citia, ze dozrel spravny cas pre nich ako dvojicu. A mnoho ako uz tu pisali len lata diery a mysli si, ze manzelstvo vyriesi ich problemy, ktore dovtedy mali. Pripadne sa po svadbe opustia, prestanu investovat do vztahu a tiez to dopadne zle. Rozne dovody rozchodu, rovnako ako ked sa nevydas 🤷

hipuska
15. aug 2023

Je to jednoduché. Často si dvaja myslia, že manželstvo ich vzťah niekde posunie, zachráni. Rozpadom vzťahu sú nezhody. A je jedno, či sú manželia alebo nie

araavdva
15. aug 2023

Ja poznám jednu čo sa po mesiaci rozviedla.
Je iné spolu chodiť a iné byt v manželstve. Pre niektorých je to tlak ktorý nezvládnu

hladamematku
15. aug 2023

svadbou nieco zachranovali, ako to robia ludia s detmi alebo plastikami...nepodarilo sa

vanilkovazmrzka
15. aug 2023

Tak asi uz spolu nechcu byt.

bylinka25
15. aug 2023

Ja som mala kamarátku, spolu boli 14 rokov, svoji päť mesiacov, asi tak.

monuska1234
15. aug 2023

Moj brat sa ozenil vo februari 2021 a v marci 2021 si jeho uz ex manzelka nasla ineho. V decembri zostala tehotna,v januari 2022 mali prve rozvodove pojednavanie,v juni 2022 ich rozviedli, v juli 2022 sa zosobasila s novym partnerom a v auguste sa im narodila dcera 🤷‍♀️ brat ma s ex syna skoro 6 rocneho,maju striedavu starostlivost,ale po tom vsetkom mozem povedat,ze sa vedia normalne dohodnut a komunikovat. A dovod?Mali predtym uz problemy, moja aj jej mama sa ich pytali,ci to nechcu este odlozit (bolo asi najvacsie covidove obdobie),nemuseli nikomu nic vysvetlovat,ale aj tak sa vzali a dopadlo to ako dopadlo.

olimuc
15. aug 2023

Zili spolu? Mozno chodili spolu xy rokov a zobrali sa lebo sa patrilo alebo rodina tlacila, ze by sa patrilo … mozno sa poznali od 15 stich a jeden zistil, ze nic nezazil … pricin moze byt strasne vela …

petamich
15. aug 2023

niekedy si myslia, ze musia alebo ze im to zachrani vztah a omyl - mam v okoli dva take pary, rozviedli sa ani nie po roku 🤷‍♀️

subartic
16. aug 2023

Podľa mňa prechodené vzťahy, neskoro sa posunuli .Aj vzťah musí mať určitú dynamiku , náboj a pokračovanie. Kamarátka 8 rokov žila v jednej domácnosti s priateľom , zobrali sa , otehotnela a do roka bola rozvedená , ešte s malým bábätkom na rukách . Vraj to ON nedáva. Po rozvode si našla priateľa, bola s ním krátko a otehotnela . Zobrali sa a už sú spolu 10 rokov. Ono podľa mňa ani tak nezáleží na dĺžke toho vzťahu ale na kompatibilite partnerov.

alex666
19. aug 2023

Ja poznam 2 taketo pary a v oboch pripadoch bola na pricine rozvodu nevera. Ale zase ta nevera bola sposobena tym, ze to boli prechodene vztahy, zobrali sa po milion rokoch zo zotrvacnosti a casom jeden z nich citil, ze to bie je ono. A ked sa objabil niekto kompatibilnejsi, tak uz to islo...

murko14
19. aug 2023

Okrem toho čo tu baby spomínajú jedným z dôvodov môže byť aj to, že do svadby bol niekto z nich nepriamo dotlačený. Prípad z môjho blízkeho okolia. A to svoji neboli ani rok. Deti, ktoré tiež preveria vzťah tam tiež ešte neboli. Pritom úžasní ľudia a keď spolu chodili tak to klapalo aj spolu dlhšie bývali. Skrátka svadba nie je len papier. Je to slávnostný rituál a zároveň zlomový moment vo vzťahu dvoch ľudí. Je to veľká vec a nie každý to unesie.
My sme spolu chodili 7 rokov kým sme sa zasnúbili, to je dlho a veľa párov sa spoku rozchádza keď sa vzťah nikam neposúva, ale my sme zase začali chodiť spolu veľmi mladí, chceli sme doštudovať a zabezpečiť si vlastné bývanie atď. Všetko postupne. Keď sme začali spolu bývať, bolo to super a ten prvý rok manželstva bol tiež veľmi krásny. Potom deti a to je tiež pekné, ale čo si budeme vravieť, aj náročné občas 😄

natalka13
19. aug 2023

Svadba zo zotrvacnosti. Aj natlak rodiny.
A zrazu zistili ze to nedavaju.

tetapetra
19. aug 2023

Chodili spolu 3roky, svadba ako lusk,jej rodičia im zaplatili svadobnú cestu do thajska. Do roka a do dňa už aj rozvod. Dôvod? Vrátil sa k bývalej

michaela329
19. aug 2023

My sme spolu nežili, len chodili a vzali sa po 3 rokoch. Sme spolu 13 rokov. 2 páry v mojom okolí, žili spolu, deti ešte pred svadbou a po 3 - 4 rokoch už sú rozvedení. Jeden nevera v novej praci a druhy stavba spoločneho domu a konflikty z toho plynúce. Ak chceš vedieť, opýtaj sa ich. Každý prežíva niečo iné.

cervenaruza123
19. aug 2023

Tak keby sa boli vzali po roku, tak by sa rozviedli po 9 rokoch manzelstva napriklad. Clovek sa vyvija a casto aj meni alebo jeho poziadavky alebo nieco zazije, co ho ovplyvni. Alebo dufa, ze sa ten druhy zmeni. Menia sa aj nase priority pocas zivota. Vela ludi az po case zisti co od vztahu chcu. Nemyslim ze je vo vztahu extra podstatne kedy sa ludia vzali. Vztahy krachuju po roku aj po 20 rokoch a nie je podstatne ci sa vzali ci nie, kedze vacsina parov dnes uz spolu aj byva, deti maju a podobne.

portret7
19. aug 2023

Poznam takých…on nechcel dieťa, ani v budúcnosti, i keď pred svadbou tvrdil niečo iné…kamoska je už vydata a ma už aj deti. A dobre urobila.

krisbar
19. aug 2023

Co sa stalo? Nepatrili k sebe a svadbou to chceli zachranit.

iwesska
19. aug 2023

Zivot v jednej domacnosti napriklad? Dnes je trend byvat u rodicov a az potom zacat zit spolu a aj takto to moze dopadnut. My kym sme sa vzali,sme zili spolu rok v prenajme.Ale tak tych dovodov moze byt tisic.

7miriam77
19. aug 2023

Možno nevera jedného z nich

avanka
19. aug 2023

@subartic súhlasím s tebou. Viď môj predchádzajúci príspevok..s mojím terajším manželom sme začali spolu bývať okamžite, po týždni mi povedal, ja si aj tak raz vezmem❤️po 2 mesiacoch už sme mali spoločný účet, po 8 mesiacoch ma požiadal o ruku,po 1 roku a 7 mesiacoch bola svadba, teraz sme spolu šťastní už 19 rokov.
S ex sme spolu chodili 4 roky a rok po svadbe rozchod, 1,5 roka po rozvod.

11bodka11
19. aug 2023

My sme s muzom chodili spolu 9 rokov. Manzelia sme 10 rokov a co ja viem. Je to dost nuda od zaciatku.