Rozvod nezamestnaného

nikuska888
29. nov 2017

Baby obaja manzelia sme dobrovolne nezamestnany a chceme sa rozvadzat.dokladovat prijmy nemame ake je to problem?komu zveria dcerku do opatery.ma 1 rok.je o nu samozrejme dobre postarane.nebudeme mat z toho zle zo sudu ze s coho vsetky vydavky platime? Za domacnost,stravu atd...dakujem za rady..lebo koli tomu sa bojim rozvadzat.

dajna8
29. nov 2017

V podsatate pri rozvode sa berie do úvahy či ste dobrovoľne nezamestnaný, či vlastníte hnuteľný majetok, auto, nejaké cenné papiere a podobné veci.

erika_smile
29. nov 2017

Prepáč ale zaujíma z čoho žijete. Lebo to sa riešiť bude, pokiaľ máte vlastnú domácnosť, všetko si platíte tak je logické, že ich bude zaujímať odkiaľ na to máte peniaze keď napracujete lebo podľa toho napríklad budú určovať aj výživné na dcéru a podobne. No a keďže má 1 rok tak ju asi nechajú tebe zatiaľ a možno keď bude staršia môže tvoj partner požiadať o striedavú starostlivosť

zdenkatv3
29. nov 2017

Mna napadlo to iste ako @erika_smile. Z coho zijete. Mate iny prijem alebo len z pridavkou. Prepac, ale toto si nejak predstavit neviem :(

maminuska
29. nov 2017

@nikuska888 samozrejme že ich to zaujímať bude. Prosím ťa ako ty môžeš byť dobrovoľne nezamestnaná keď dcérka má rok a zrejme si na rodičovskom príspevku a berieš aj rodinné prídavky.

nikuska888
autor
29. nov 2017

Ano tak beriem pridavky,ten prispevok.pred tym bola dobrovolne nezamestnana

maminuska
29. nov 2017

@nikuska888 tak ale príjmy teda nejaké máš alebo máte ,však nájom neplatíte naturáliami a predpokladám že ani nežijete niekde na lazoch , takže odniekdiaľ sa tie peniaze kotia. Takže nie že ste bez prímu , len nechodíte do štandardného zamestnania.

namornicka
29. nov 2017

Bez príjmu si teda neviem predstaviť ako môže byť o dieťa "dobre postarané".

carrot_apple
29. nov 2017

@namornicka no tak, že pracujú v inej krajine, tam platia odvody, dane napr.

lula313
29. nov 2017

Alebo podnikajú bez živnosti, praca na čierno, kupujú a následne predávajú, pracujú v rodinnej firme, kde zákon im umožňuje pracovať bez zmluvy.. baby, pýtate sa, ako by Vám to jasne nebolo🙄

trinneo
29. nov 2017

@nikuska888 Na súde ich to samozrejme zaujímať bude z čoho žijete, aké sú príjmy a výdavky a prečo ste obaja dobrovoľne nezamestnaný ( či teda práca na čierno alebo nejaký iný prípad). Sudcovia nie sú blbí a vedia, že z prídavku a na dieťa a rodičovského sa vyžiť nedá, takže odporúčam neklamať a povedať pravdu. (ak teda nie ste Rómovia a bývate niekde v nejakej osade a vlastne nič neplatíte - tak aj vtedy sa dá).
Druhá vec je, že ak chceš ty dieťa do osobnej starostlivosti a pri takom malom ho asi dostaneš, koľko budeš žiadať od otca na výživné a či je schopní to hradiť každý mesiac. Ak je dobrovoľne nezamestnaný, platí si sám zdravotné odvody a niekde pracuje (teda nejaký príjem má) tak to súd bude určovať z toho. Ak nemá nič, tak súd určí minimálne vyživné - cca 30 eur,viac nie.
Súd Vás rozvedie bezohľadu na to, či máte príjem alebo nie, ak splníte podmienky na rozvod - odcudzenie, rozvrat spolužitia a nemáte nádej na obnovenie manželstva, nevera a pod...Tie dôvody bude súd skúmať a to je preňho dôležité. Peniaze,príjem a výdavky bude skúmať pri určení výživného...

nikuska888
autor
29. nov 2017

No jasne ze pracujeme ale zial bez pracovnej zmluvy kedze nam ju nechcu dat.inak by sne nemali peniaze na dieta.

rucka77
29. nov 2017

Tak to je komplikovaná situácia. Na súde sa to isto riešiť bude. Bude zisťovať ako sa jeden a druhý dokážete postarať o dieťa a to bez toho aby ste vydokladovali nejaké príjmy nejde. Peniaze sa vám nemôžu len tak zázračne objaviť na účte. Takže ak vám záleží na tom aby sa neprišlo na to, že robíte na čierno tak treba v práci vybaviť normálne zmluvu s tým, že poviete, že sa chcete rozvádzať a k vám nedajú zmluvu tak sa dáte rozviesť aj tak a váš zamestnávateľ bude mať problém

nikuska888
autor
29. nov 2017

Dakujem baby....za odpovede muz si ide najst robotu kde mu daju zmluvu.i ked netusi co planujem.no mne to bude len vyhovovat

0silvia0
29. nov 2017

@nikuska888 on netuší že sa chceš rozvádzať? 🙄

nikuska888
autor
29. nov 2017

Nie.ani nebude vediet kym mu nepride list

maminuska
29. nov 2017

@nikuska888 troška nefér nie ?

0silvia0
29. nov 2017

@nikuska888 a to prečo takto? komunikácia nič? veľmi nezrelé správanie, je to síce tvoja vec, ale dotyčný ťa musel asi poriadne nasrať.

nikuska888
autor
29. nov 2017

Komunikacia ho nezaujima ze jemu je vo vztahu dobre.ze co sa furt stazuhem,zijem z muzom ktory sa ku mne sprava ako brat.ani pusa ani si ma neprituli.ziadna laska.kupat sa so mnou odmieta,sex tiez nic moc..a ked mu poviem ze si najdem ineho tak mi povie vsak najdi.to je chlop co lubi zenu? Ja sa vela razy o tom bavila preco je taky trepol dverami ze co zas riesim

0silvia0
29. nov 2017

@nikuska888 bože ďalší vychladnutý asexuálny chlap? Už tu jedna téma "manželstvo bez sexu" je...
Podaním návrhu o rozvod ho chceš vyprovokovať alebo to fakt chceš ukončiť?

maminuska
29. nov 2017

@nikuska888 no tak mu povedz jednoducho podala som návrh na rozvod ..teda ak to chceš skutočne ukončiť. Nedá sa s tebou žiť.

nikuska888
autor
29. nov 2017

Skor ho postrasit ale pochybujem ze sa zmeni.baby ja aj hola mozem chodit ani raz sa ma nechyti ale ako sex mame ale taky no co ideme? 🙂

0silvia0
29. nov 2017

@nikuska888 no pri otázke no co ideme by sa veru žiadnej nechcelo 😨

nikuska888
autor
29. nov 2017

To teda kasle na mna.a ja nerirsim nebudem tak zit

elysiacik
30. nov 2017

No nevravím, že je to normálne správanie chlapa, ktorý má rád svoju ženu ale myslím, že na tom nie ste tak zle, že by si mu to nemohla povedať pred tým ako mu príde papier. To sa robí vo vzťahoch kedy si už ľudia nevedia prísť ani na meno

nikuska888
autor
30. nov 2017

@elysiacik s nim sa neda o tom vraviet a bojim sa mu povedat lebo on dostava amoky este by my ublizil a tak to bude mat v rukach od sudu.nemam nervy mu to skor povedat uz sme skusali hocico s nim sa neda.a nechcem ho drzat v nervoch tak dlho lepsie ked nic nevie...som ako tak v pohode ale tusi daco

nikuska888
autor
30. nov 2017

Je tu baby niektora rozvedena?

libawet
30. nov 2017

@nikuska888 takže ako čítam, rozvádzať sa chceš Ty a nie ako píšeš v úvodnom príspevku - " chceme sa rozvádzať ". Neviem, ako dlho ste manželia, predpokladám, že nie dlho, skôr krátko. Pár problémov a hneď rozvod? Myslíš, že ten čosi vyrieši? Čo ak aj ty robíš niekde chybu? Chyba je vždy na oboch stranách. No, ono sa to ťažko priznáva. Čo - skúšali sme hocičo - čo ste skúšali, aby sa tak k Tebe nechoval a otázka - prečo sa tak chová, aký má dôvod? " S ním sa nedá " a s Tebou sa dá? Pozri sa na to jeho očami. Nezastávam sa ho, lebo ho nepoznám a ani Teba, snažím sa byť skôr neutrálna, pretože on sa tu vyjadriť nemôže a Ty kydáš len na neho, no skutočnosť ako to medzi vami naozaj je, nepoznám. Rozvod - je to posledné a dôvod na rozvod - " lebo si ma nevšíma ani keď som nahá ?" No neviem....tam bude za tým viac vecí.....

nikuska888
autor
30. nov 2017

No sme spolu 10 rokov a vobrati sme 6 r..pozri skusala som sa s nim piroxpravat preco je taky nikdy ziadna extra odpoved.ja netvrdim ze nemam chyby jasne ze mam a mozno je to aj moja chyba ale bohuzial sa to cele pokaslalo.muz nic nechce riesit trepne dverami.chyti amok ze co mi zase sibe asi tak bojujem s tym uz 5 rokov.a nic sa nezmenilo ked chcem nieco riesit posle ma za inym ze nemam ho zatazovat ze jemu je fajn

libawet
30. nov 2017

@nikuska888 vieš čo, tomuto ja príliš neverím, že nechce riešiť, že tresne dverami....záleží aj, ako mu to podáš. S chlapmi to nie je ľahké ( to isté vravia o nás ), na chlapa nemôžeš ísť "s bubnom na zajace", ak chceš dosiahnuť, čo chceš Ty, musíš ísť "na neho od lesa", rafinovane a žensky. Napríklad ho pochváliť za niečo, čo urobil - to chlapi milujú....vieš, sú to večné deti, na nich treba tak ísť, ako na deti - milučko, s úsmevom, chváliť a chváliť a on ani nezbadá a zrazu robí presne to, čo si chcela Ty. Muž je síce hlavou rodiny, no žena je tým krkom, ktorý tou hlavou otáča, len im sa to nesmie dať vedieť.....

nikuska888
autor
30. nov 2017

Vies kolko razy za nim chodila pusinkovala ho adt a to mam zato ze mi vpalil do xichtu ze som chudera o lasku prosiaca.snazila som sa vzdy vselijak pripravit pekny vecer.sviecky vinko.no poslal ma do telenovely ked chcem take zazit.ako ked tebe to pride normalne mne veru nie a vzdy som riesila problem s kludom ziadne hystericke zachvaty no aj tak prd platne