Prevzatie detí

8. jún 2024

Ahojte kočeny, chcem sa spýtať ako mám postupovať. Ak bývalému manželovi súd nariadi, že si ma vyzdvihnúť deti v piatok zo školy a mať ich nepretržite do nedele, mám povinnosť mu ich dat aj napríklad v sobotu ak ich ten piatok nezoberie? On povedal, že mu ten piatok nevyhovuje. Deti by s ním radšej neboli.
Ďakujem za Vaše info.

minenkak
8. jún 2024

Nie,má chodiť pre deti ako je určené súdom,ak sa samozrejme nedohodnete.Mal si podať odvolanie alebo sa ozvať na súde ak nesúhlasil

pribinak
8. jún 2024

To je už o vašich vzťahoch či mu vyjdeš v ústrety.
Je rozdiel ak mu to nevyhovuje sem - tam, alwbo stále. Ak stále nech požiada súš o úpravu.

syslik81
8. jún 2024

daj mu ich a aroven podaj ziadost na upravu

stanulienkat
8. jún 2024

Je strašne zlatý, že jemu to nevyhovuje. Je rodič a on si nemá vyberať, kedy mu jeho vlastné dieťa vyhovuje a kedy nie.

butterflyeffect
8. jún 2024

Spiste si dohodu o uprave styku, nemusi to byt sudne, staci notarsky overene. Ale aj tak myslim ze je to na rozumnej dohode, a detom neprospieva ak sa o ne natahujete… muz ma tiez urceny styk s detmi na dni a hodiny ale vzdy sa s ex dohodnu, ci uz pride v iny cas iny den, iny vikend, alebo extra den, extra vikend… tiez sa nedomaha ze napriklad ked ma urcene dni prqzdnin ze teraz by som ich mal mat cez prazdniny a vezmem ich, ked ona chce ist vtedy s nimi na dovolenku v tom case napriklad, dohodnu sa na inom termine kedy pridu deti na prazdniny. Treba sa povzniest nad to co bolo/je medzi vami ale brat ohlad na deti aby mali moznost si budovat vztah s oboma rodicmi bez toho aby boli ovplyvnene natahovackami medzi vami.

pribinak
8. jún 2024

@stanulienkat tak zas niekedy sa môže vyskytnúť niečo na oboch stranách, napr šéf ti vymení službu v praci, choroba, totálna nestihacka kvôli zapácham, …..preto treba zvážiť že čo urobiť lebo nabudúce môže byt niečo aj na jej strane

Preto je dobre udržiavať aspoň akú-takú úroveň vzťahov a komunikácie kvôli deťom

nikaeli
8. jún 2024

Už to máte takto nariadené? pýtaš sa v budúcom čase.... Z akého dôvodu mu to nevyhovuje? je v práci alebo je to len jeho vrtoch? Môj manžel pracuje do 17ej, nijak raz by nestíhal vybrať syna zo škôlky, ktorá je do 16,30..
Môj ex má súdom stanovené klasicky párne víkendy od 9ej v sobotu do 18ej v nedeľu. Keďže ale pracuje v obchode s prevádzkou aj v sobotu, niektoré soboty nemohol a brával dcéru buď o 12ej alebo až večer. Niekedy sme si aj menili víkendy. Časom chodil až v nedeľu, posledné štyri roky ju už neberie vôbec 🤷🏻‍♀️
Kontrolovať vás nikto nebude. Ale ak on o stretávanie stojí, môže to riešiť ako bránenie v styku. Nechceš mu ich dať až v sobotu z trucu alebo kvôli čomu?

zuzana9393
8. jún 2024

Miesi povinná mu ich dať. Ale chodí to nejak tak, že potrebuješ potvrdenie zo sociálky ( možno stačí zavolať) že si ich nezobral. Ak by prišiel v sobotu a zavolal policajtov, tak ma smolu. Ale ak nie je nejaký úplný pako,ktorý deti týra, tak si myslím, že pre ne bude omnoho lepšie sa s ním slušne dohodnúť

stanulienkat
8. jún 2024

@pribinak To je samozrejme, že vždy sa môže niečo vyskytnúť. No mnohí oteckovia si to predstavujú akokeby robili matke láskavosť. Vieš si predstaviť, že byvala žena by mu povedala, že jej nevyhovuje mať dieťa celý august, lebo ide na dovolenku?

pribinak
8. jún 2024

@stanulienkat neviem sa vyjadrit, nepoznám ich.

autor
8. jún 2024

@nikaeli ja som si dala návrh na úpravu, aby si bral deti už v piatok, keďže ostatne dni si musím zabezpečiť prevzatie detí po svojom (kamarátky, rodina), pretože to z práce nestíham. On povedal, že to tiež nestíha a preto si bude pre ne chodiť až sobotu. Ťakže ja si musím zabezpečiť preberanie detí v podstate na celý mesiac a on bude mať deti vtedy, keď sa mu to hodí.

minenkak
8. jún 2024

A striedavka

autor
8. jún 2024

@stanulienkat áno, presne o to ide. On si chce pre deti chodiť len vtedy, keď to vyhovuje jemu. Ja sa tiež nemám ako dostať z prace pre deti a musím si to zariadiť.

autor
8. jún 2024

@minenkak navrhla som ju to, ale s tým nesúhlasí absolútne

minenkak
8. jún 2024

Tak potom ho nerieš,bude to pre tebe len o jeden deň ťažšie, ale aj tak s tým nič nespravis,zbytočne asi aj budeš niečo riešiť.Pytaj vyššie výživné na opatrovateľku a nájdi si študentku čo ti bude pomáhať

pribinak
8. jún 2024

Aké veľké sú tie deti?

autor
8. jún 2024

@minenkak mne by vôbec nevadilo, keby si ich radšej nezobral vobec. Deti sa aj tak za ním netrhaju a toto by bol dobrý a právny dôvod, prečo mu ich ani nedať. S vyšším výživným nepochodim, lebo sa naschvál zamestnal načierno a na páske ma minimálnu mzdu

autor
8. jún 2024

@pribinak 3, 5 a 8

minenkak
8. jún 2024

Kľudne pýtaj vyššie výživné ,ak nebolo zvyšovanie posledné dva roky,je jedno koľko zarába

autor
8. jún 2024

@minenkak nie, výška výživného sa určí až teraz pri rozvode

nikaeli
8. jún 2024

Dobre. A bola by si radšej, keby pre deti v piatok chodil niekto cudzí? nejaký jeho kamarát? do istoty by som si ten piatok radšej vždy poriešila, než byť v strese, že mi deti kdesi ostanú visieť. Nie je aj pre teba lepšie, aby ich vzal aspoň v sobotu, ako vôbec? Mala by si aspoň trošku priestor pre seba...

Nezastávam ho, to vôbec nie. Môj ex mi tiež iba hádže polená pod nohy, ale po rokoch sa už na to pozerám inak a vždy radšej hľadám spôsob ako sa to dá, než ako sa to nedá. Ak ti vopred oznámi, že môže prísť až v sobotu, mala by si mu umožniť pre ne prísť....

Inak aj ten môj sa tvári, že robí za minimálku. Aj o tom doniesol potvrdenie na súd. Ale.... Ak chceš, napíš mi.

minenkak
8. jún 2024

Tak pýtaj reálne náklady na deti,nie podľa jeho platu

minenkak
8. jún 2024

@minenkak a kľudne tu opatrovateľku zahŕň

pribinak
8. jún 2024

Och to sú estw maličké deti

sante81
8. jún 2024

Som rozvedená 9 rokov a nikdy som exmanželovi deti nenutila, keď nebol záujem z jeho strany
Vráti sa to po rokoch, keď tým chlapom v starobe, chorobe nebude mať kto podať pohar vody

autor
8. jún 2024

@nikaeli ja budem radšej, keď si ich ani nebude bravat. Deti s nim nemajú taký vzťah. Jednoducho už mám plné zuby toho, ako sa mi vyškiera do tváre, že všetko bude ako on povie. Chce deti, len keď sa to jemu hodí. Ja si tým pádom neviem nič naplánovať.

autor
8. jún 2024

@sante81 no ten môj je taky neschopak, že sa vždy prilepi na nejakú chuderu, čo sa o neho postará

nikdenikto
8. jún 2024

Neviem, asi by som mu povedala že bude pre deti chodiť tak, ako ma nariadené súdom alebo vôbec. Da sa vlastne urobit nieco také, ako udanie za nedodržiavanie súdneho nariadenia? Nikdy som v takej situácii nebola, len teraz mi to napadlo, či sa vôbec nieco také da…

luccija
8. jún 2024

Je to jeho právo nie povinnosť to povedala kamarátke právnicka.Robil jej to bežne, že menil dní atď a nebolo to kvôli práci.V piatok povedal, že nestíha nachystala deti na sobotu prišiel až poobede večer vrátil a v nedeľu prišiel na obed.Jej voľný víkend trávila čakaním na chlapa.Ked odišla s deťmi a nečakala sťažoval sa koliznej, že mu marí byť s deťmi.Roky ťahanic tiež jej robil iba napriek.Zatial mu vyjdi v ústrety a uvidis

nikaeli
8. jún 2024

@luccija mám žiaľ presne takú istú skúsenosť 🙁