Neodkladné opatrenie - zverenie do starostlivosti otca

hanaxxx
11. dec 2022

Ahojte zienky, mam taku otazku. je mozne, ze otec dietata si poda navrh na zverenie dietata do jeho starostlivosti (bez vedomia matky, s ktorou ziju v problemovom manzelstve) a ze mu to dieta aj zveria a teda odoberu ho matke? Ked je matka uplne normalna starostliva mama. Lebo citam len, ako si mamy podavaju navrhy na zverenie, a co ked to spravi otec?

morgane1975
11. dec 2022

@hanaxxx moze. Sud sa tym bude zaoberat.

hanaxxx
autor
11. dec 2022

@morgane1975 cize by zobrali dieta matke len preto ze otec si podal navrh skor?

anjelicek26
11. dec 2022

Tak sud sa zaobera navrhom, ktory dostane... ak to bude dobre odovodnene, tak zveria dieta otcovi, preco nie.

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyci
11. dec 2022

@hanaxxx len ak dolozi, ze je na to dovod. nie len kvoli tomu, ze poda navrh skor

pribinak
11. dec 2022

@mamadievcatiek ale hnusne je to ak to urobí aj žena - matka otcovi

morgane1975
11. dec 2022

@hanaxxx nie. Otec moze podat navrh skor ako matka. Sud sa bude zaoberat tym ci odoberu alebo nie. Ak sa matka dobre stara ja nevidim dovod na odobratie ale nie som sudca.

veronikaszabova
11. dec 2022

@mamadievcatiek a ked otec pride o deti, to uz je OK?

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevesh
11. dec 2022

@hanaxxx ano, zazila som. Matka dieta do 18tky nedostala. Sud sa tym normalne bude zaoberat a sudca podla vlastneho uvazenia rozhodne...

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
11. dec 2022

poda sa navrh a sud to presetri a rozhodne v zaujme dietata.. nieje tam dane kto prv poda ten ma dieta .. ak otec nema vazne dokazy proti matke tak mu dieta nezveria ...

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
11. dec 2022

@mamadievcatiek bola🙂 islo o synovca sudcu🤐🤐🤐

hanaxxx
autor
11. dec 2022

@pribinak no niekomu to dieta bude musiet byt zverene, ked sa rozidu a kedze otec pracuje od rana do vecera a matka je na materskej dovolenke s dietatom, tak ja nevidim dovod, aby mal otec dostat dieta do starostlivosti, aj ak by si podal navrh ako prvy (len aby urobil napriek matke, lebo dieta by aj tak bolo cele dni s opatrovatelkou,kedze on sa nema cas kedy on postarat).ale ja neviem ako to chodi na sudoch v tejto oblasti

pribinak
11. dec 2022

@hanaxxx ale tieto info dávaš až teraz. To si mala napísať hneď v úvode a debata by mala uolne iný smer

hanaxxx
autor
11. dec 2022

@pribinak mas pravdu, ospravedlnujem sa

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
11. dec 2022

@hanaxxx nemusíš sa ospravedlňovať, len to čo si napísala potom úplne meni situáciu

hanaxxx
autor
11. dec 2022

@pribinak v prospech matky?

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
11. dec 2022

@hanaxxx áno

veronikaszabova
11. dec 2022

@mamadievcatiek co koment, to perla...

hanaxxx
autor
11. dec 2022

@jabadabadu ano to je pravda, niekto tam pracovat musi. Ale otec, by tak ci tak volil radsej pracu, ako dennodennu starostlivost o dieta (v pripade, ze by manzelka zahlasila,ze ide ona naspat do prace a on nech zostane doma s dietatom, odmietne to)

mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamadievcatiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
11. dec 2022

@mamadievcatiek pausalizujes na zaklade svojej skusenosti. Nie u kazdeho je to rovnake.

anjelicek26
11. dec 2022

To je jedno, ze otec da dieta opatrovatelke alebo do jasli, zabezpeci mu v dobe, kedy bude pracovat starostlivost. Toto nie je dovod mu dieta nezverit. Matka - ak nedolozi prijem, ak nedolozi byvanie, takpovediac idem s dietatom pod most, neni zrovna vhodny kandidat, kde dieta zostane... A ked matka zacne pracovat, to dieta bude v jasliach tak ako tak, nebude to ani biele ani ruzove, bude to pre to dieta rovnake...takze zvaz dobre svoje odpovede pred sudcu - kam a s coho idete zit, co mas vsetko premyslene, lebo on to mat premyslene bude.

kristinapetronela
12. dec 2022

@anjelicek26 pekne napísané ...ale tu na SVK je veľmi veľa matiek ,žien ,ktorým pomáhajú financbe príbuzní ,napríklad rodičia alebo starí rodičia a tak príjem nevedia doložiť ale ak sa matka príkladne stará a má kde bývať súd zveri matke alebo určí striedavku. výlučne otcovi nevidím dôvod .to by matka musela týrať dieťa ,byť alkoholicka alebo drogovat . Nebala by som sa toho že otec požiada o vylucnu starostlivosť .to ešte nič neznamená aj keď otec môže byť perfektný ale rodičia si dvaja a na Slovensku je to tajto. A funguje to .nevidím dôvod davat matke dieťa napríklad na pár hodín týždenne .doteraz sa starala.. tak prečo to meniť