Maturita - výživné

16. máj 2024

Bez odcudzovania. Mám syna decembri bude mať 20. Teraz maturuje , nikdy sme neboli v kontakte nepozname sa nevideli sme sa . Ako napísať jeho matke list ako to sformulovať aby som vedel čo ďalej plánuje po mature? Ďakujem za odpoveď.

sherynkamalinka
16. máj 2024

syn je dospely. Nechces nadviazat kontakt priamo s nim?

autor
16. máj 2024
sherynkamalinka
16. máj 2024

tak potom sa on nestaraj

mircalla
16. máj 2024

@autor Nijako. Kedze sa nepoznate, neboli ste v kontakte - nemal si zaujem. Nemas na to ziadne pravo

autor
16. máj 2024

@sherynkamalinka že nechceme byť v kontakte lebo taká bola dohoda , ja za to nemôžem , chcem len vedieť čo plánuje ďalej dokedy mám platiť výživné pisat chcem jeho matke , ďakujem za taký primitivny názor a radu

autor
16. máj 2024

@mircalla ako sa dozviem čo plánujete dokedy mám platiť výživné

kvietok173
16. máj 2024

Tebe ide o to že chceš vedieť čo ďalej že dokedy máš platiť výživné, že? Tak ak Ti to je blbé a nezaujímaš sa o syna ☹ tak si to daj preveriť úradne dokedy máš platiť.

domka222
16. máj 2024

@sherynkamalinka
@mircalla pánko to chce vedieť preto,aby mal prehľad, či naďalej platiť výživné

maciatkolulu
16. máj 2024

No to s ním asi ťažko,mne kebyže sa ozve ocko,po rokoch,ze synak,tak čo,plánuješ výšku,reku dokedy ti mám calovat,tak ....nuž nemám slov na to. Inak bacha,výživné sa neplatí podľa školy,ale podľa doby,kedy je dieťa schopné sa starať samé o seba. Čo asi nezačne odzvonenim poslednej hodiny na strednej,však? A návrh na zrušenie výživného sa posiela na súd a nie synovi,tobôž jeho matke,tipujem,že dieťa už má nejaký ten piatok 18.

autor
16. máj 2024

@domka222 ďakujem za pochopenie 🙃 aspoň niekto , ja ti všetko nemyslím v zlom ,.hneď tu každý útočí

lenka7477
16. máj 2024

ak si aspoň s matkou syna v kontakte , nemáš na ňu telefon ?
Normálne polož otázku , či ďalej pokračuje v štúdiu , alebo nastupuje do práce . Či písomne , alebo cez telefon. Určite je to lepšie a slušnejšie riešenie, ako nespýtať sa vôbec.

kvietok173
16. máj 2024

v živote urobíme veľa nepremyslených krokov, ale tvoj syn za to nemôže a ak ani po 20 rokoch nejavíš záujem ho aspoň spoznať, tak ako som písala choď na sociálku a nech preveria. Rodinu by som neobťažovala, majú svoje city nech je ako je.

autor
16. máj 2024

@lenka7477 absolútne niesme v kontakte jediné čo mám.je adresa nič viac

pribinak
16. máj 2024

Môžeš normálne napísať, prosím o informáciu či bude napr Oliver pokračovať v štúdiu na vysokej škole, aby ukončuje svoje vzdelávanie maturitou. V tom prípade poprosím o dátum ukončenia studia

pribinak
16. máj 2024

@kvietok173 sociálka nič preverovať nebude. Už nie je malolety

autor
16. máj 2024

@pribinak vďaka 👍❤️

lenka7477
16. máj 2024

Tak napíš list . Len aby tam ešte bývali . Ak nemáš o nich iné správy. Možno by niekto pomohol , niekto kto Vás pozná oboch . A vedel by zistiť viac.

sherynkamalinka
16. máj 2024

@domka222 no uz mi to doslo. Oslovit matku. Ak dalej studuje nech ti zasle potvrdenie o pokracovani v studiu. Ak matka nekomunikuje , tak asi socialna poistovna. Ta vyplaca pridavky na dieta pokial studuje, tak mala by mat prehlad

domka222
16. máj 2024

Možno by ti vedeli povedať na príslušnom upsvr,či matka aj naďalej poberá prídavky na dieťa a tak budeš vedieť, či dieťa naďalej študuje 🤷‍♀️

kvietok173
16. máj 2024

Tak prestan platit a ked nastupi dalje do skoly budes urcite vyzvaný platit dalej 🙂

kvietok173
16. máj 2024

@sherynkamalinka ved to som pisala ale vraj urad nepreveruje, ale moznosti su urcite

autor
16. máj 2024

@sherynkamalinka ďakujem krásne ❤️ nieje ešte skoro napísať kedy je vhodný čas sa informovať

sherynkamalinka
16. máj 2024

@kvietok173 ale ved musia mat prehlad kvoli pridavkom...

domka222
16. máj 2024

@sherynkamalinka sociálna poisťovňa nevypláca prídavky 🤦‍♀️

sherynkamalinka
16. máj 2024

a ked sa k nicomu nedopatras tak jedine co mozes urobit je podat na sud ziadost o zrušenie výzivného. S tým, ze o dietati nemas ziadne informacie, nevies ci pokracuje v stúdiu atd...
bud ti ho schvalia alebo zamietnu (ak súd zistí, ze studuje)

terina25
16. máj 2024

Cize ide ti len o peniaze,ci budes musiet dalej platit. Bravoo, otec roka 👍👏

sherynkamalinka
16. máj 2024

@domka222 ano ano upsvar som myslela

mircalla
16. máj 2024

@autor Jaj vyzivne.....ty si iny pacient

pribinak
16. máj 2024

@kvietok173 blbosť

terina25
16. máj 2024

@sherynkamalinka urad prace dava pridavky nie soc.poistovna