Bývalý manžel vôbec nekomunikuje, keď je syn u neho na víkend

vladinka
10. dec 2015

S mojim ex sme rozvedení, syn (5r.) bol zverený mne. Bývalý manžel si ho berie každý druhý víkend, ako určil súd. A tu je problém. Syna vyzdvihne zo školky už v piatok na obed a donesie ho v nedeľu večer. Za celý víkend, čo je syn uňho mi nezdvihne ani raz telefón, ani neodpovie na sms. Má len 5 rokov a mňa to trápi, že celý víkend ani len netuším, ako sa môj má a či je v poriadku. Je to hrozný pocit. Minule som dala synovi starý telefón, aby som mu mohla aspoň zavolať, ale on mu najskôr stíšil zvonenie a potom ho vypol úplne. Riešila som to aj na sociálke, pani povedala, že exa predvolá a dohovorí mu, ale predpokladám, že zatiaľ ho nepredvolali. Zároveň povedala, že nie je povinný mi zodvihnúť telefon, že to je na našej dohode. Podotýkam, že sme sa rozviedli kvôli jeho alkoholizmu a rada by som vedela ako sa má môj syn, keď je uňho....Bojím sa o neho a strašne mi chýba, že s ním nemôžem ani hovoriť, keď nie je celý víkend doma...máte s tým niektorá skúsenosť?ako sa to dá riešiť? ďakujem za každú radu :(

nyusika
10. dec 2015

Syn co vravi po navrate od otca ? Ex je so synom sam ? alebo mu niekto pomaha ?
tazka situacia, ale nevieme, ako to naozaj je, kolkokrat volas, aky mas ty vztah s byvalym.

riesit sa to da len dohodou s exmanzelom.

vladinka
autor
10. dec 2015

Ex býva u brata /je slobodný/ v trojizbovom byte.

Syn k nemu chodí rád, snažím sa preto vychádzať exovi v ústrety a nebrániť mu v stretávaní. Hoci viem, že syna manipuluje, lebo keď od neho príde domov, je ako vymenený. Chvílu to trvá, kým je všetko v starých koľajach...

Exmanželovi vždy opakujem, že večer okolo 19,30 synovi zavolám ako sa má atd., nepotrebujem hovoriť s exmanželom - vôbec nekomunikujeme...je alkoholik a obávam sa pije aj počas toho víkendu, keď je syn uňho :(

vladinka
autor
10. dec 2015

..bohužiaľ dohodnúť sa s ním nedá...

nyusika
10. dec 2015

a s tym jeho bratom sa neda dohodnut ?

vladinka
autor
10. dec 2015

bohužiaľ nie...raz som mu písala sms, keď som chcela vedeiť ako sa ma moj syn....ale nekomunikuje so mnou....je to ťažká situácia, možno sa to niekomu zdá otravné, ale je to naozaj hnusný pocit, keď je môj syn na víkend u otca alkoholika a ja ani netuším ako sa má....od syna viem, že v nedelu chodia vždy k starkej na obed, a tam chodí rád, lebo moja švagrina má syna v jeho veku a hrajú sa spolu....

maminuska
10. dec 2015

.
@vladinka exmanžel ti cez víkendy voláva keď máš syna ? Volá ti počas týždňa a pýta sa na neho ? Zrejme nie a preto takto aj on uvažuje. Keď si ho preberie je za neho zodpovedný a verím tomu že aj jeho rodina na neho dohliada aby sa nespil keď je tam malý .
Skús si ten víkend užiť , urobiť si program pre seba .

sissy27
10. dec 2015

@vladinka a rozprávaš sa so synom, keď príde? že čo robili s otcom, aký mali program, či tatino nebol v krčme? chodí ti malý špinavý, otrhaný, hladný odtiaľ? osobne si myslím, že keby tam bol nejaký problém, že je malý zanedbaný, tak si všimneš aj ty, aj malý sa ti vyplače... pokiaľ chodí odtiaľ v pohode, tak sa uvoľni... alebo si požiadaj o zmenu styku súdnou cestou, nejaký dohľad nad ich stretávaním alebo niečo také... chápem tvoje obavy, ale na druhej strane som prekvapená, žeby súd dovolil takéto stretávanie dieťaťa s alkoholikom bez dohľadu? nemá za sebou ex liečenie? vieš presne, ako je na tom teraz?

jadelka
10. dec 2015

nechapem, preco si suhlasila, aby si syna braval k sebe? Mala si na sude trvat na stretavani len v tvojej pritomnosti az kym chlapec nebude dostatocne velky nato, aby mohol v pripade nebezpecia od otca ujst a privolat pomoc, keby sa ozral. Riesila by som to podanim navrhu na upravu styku s dietatom.

guinevre
10. dec 2015

@jadelka Keby naozaj bol alkoholik, tak zrejme by aj sud rozhodol inak. Nejak mi to nesedi, ze on je alkoholik, a moze si normalne bravat syna ako kazdy iny otec. Mozno zakladatelka prehana (ako to vacsinou byvali vedia prehanat 🙂 ).
@vladinka On tebe vola cez tyzen, dvihas mu telefon?

klaudusik7
10. dec 2015
Používateľ klaudusik7 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od klaudusik7.

ved ste dospeli ludia neviete sa normalne dohodnut?

worker_falcon
10. dec 2015

ako už aj iné píšu, on ti vyvoláva cez týždeň a kontroluje ťa, či nie si náhodou namol, s frajerom, alebo či si ho nenechala samého doma? To by sa ti páčilo? To by sme tu mali tému "šialený ex ma prenasleduje s absurdnými podozreniami".

jadelka
10. dec 2015

@guinevre ak na tom na sude netrvala, sud nema dovod rozhodnut inac, mozno chcela, aby otec a syn boli spolu, aj ked ona uz s nim zit nebude a nechcela nejake trapne stretavky raz za tyzden na hodinu, ale az potom jej doslo, ze ma strach, kedze jej ex nedviha a nekontaktuje sa s nou pocas pobytu synu unho. Ja ju chapem.

vladinka
autor
10. dec 2015

Upravu styku mame urcenu súdom,navrhla som to ja.Sud povolil styk,napriek tomu,ze som uviedla,ze je alkoholik.Nikdy sa neliecil,nikto si to neoveroval,pokial viem...do krcmy nechodil,len kazdy druhy den stiahol flasu vodky....synovi volava v priebehu tyzdna a vzdy mu dam maleho k telefonu,prip.zavolam spät,ak ho prave kupem a pod..
Nie,neda sa s nim dohodnut...
Asi tazko sa vie niekto vzit do mojej situacie,ak to nezazil...ten vikend,ked je.maly u neho a ja neviem takmer tri dni,co je s nim,je hrozny :(
mojho ex poznam,zila som s nim 10rokov,viem ze pije....preto sme sa rozviedli

vladinka
autor
10. dec 2015

Ano,chcela som aby sa so synom stretaval,je to jeho otec...pred malym nanho nemadavam ani nic podobné a maly k nemu chodi rad,zatial

vladinka
autor
10. dec 2015

@jadelka dakujem,aspon niekto

maminuska
10. dec 2015

@vladinka máš dve možnosti :

-prestaň aj ty jemu cez týždeň dvíhať telefon a ani mu nevolaj naspäť, často to býva účinné.
-alebo mu dvíhaj telefon, slušne odpovedz a prenes sa cez tie tri dni a nauč sa s tým žiť.

Chápem že dohoda nie je možná. Stačí ak je čo len jedna strana primitívnejšia, ak je pošramotené niekoho ego ,tak to jednoducho nejde. Mám to odžité , takže v tomto ti rozumiem .

guinevre
10. dec 2015

@jadelka urcite, to mi znie skor ako Cervena ciapocka, ako realny scenar 😀

jadelka
10. dec 2015

@guinevre kto nezazil nepochopi, uz som si zvykla a nereagujem na taketo pripomienky 🙂

guinevre
10. dec 2015

@jadelka kazdy tu hovori z vlastnej skusenosti 🙂

vladinka
autor
10. dec 2015

Vychádzala som mu v ustrety..ked chcel a zavolal mohol syna zobrat zo skolky...ale ked ho zobral aj bez mojho vedomia a ja som isla do skolky a syn tam nebol,tak to bol iny sok...s ucitelkami som neriesila,aby mu ho nedali...nezelam si v skolke ani inde ziadne konflikty.
Ani synovi nechcem sposobovat stres..
Moje dieta je moje vsetko.
Vzdy to tak bude..
Dakujem za prispevky..

jadelka
10. dec 2015

@vladinka ulne ta chapem, a iste ta boli ako matku, ked sa ta syn spyta, preco uz ocko nemoze byt u vas ako niekedy, mna to tiez boli, snazim sa ako viem, aby dieta netrpelo, citim zlyhanie, ze nemozeme byt rodina, ako ma byt ☹

zuzana_v1
10. dec 2015

@vladinka a neda sa so svokrou alebo tou svagrinou dohodnut, ze by boli medzi vami takou tajnou spojkou? Viem si predstavit, co prezivas, ja som stastna, ze ex moju princeznu od rozchodu nekontaktuje.

bonaqa2013
10. dec 2015

chápem ťa, čo asi prežívaš. Ja by som mu tiež prestala brať telefóny a odpovedať kde je syn. ako sa do hory volá tak sa z hory ozýva.....
Je to asi tvoje jediné dieťa že? Si na syna veľmi naviazaná - tiež som tak bola na syna a preto som chcela ešte ďalšie deti. išla som sa z toho zblázniť, keď syn odišiel niekde na výlet bezo mňa.....
skús to prekonať, kúp si niečo na ukľudnenie - PERSEN, a vychutnaj si to....

eliska13
10. dec 2015

@bonaqa2013 a co si ma vychutnat?ze je sama doma a nevie co je s dietatom?niektore Vase odpovede su na smiech.
Pozri muzovi by som povedala ci napisala bez kriku a emocii bola by som rada, ked by si mi dal v sobotu vecer maleho k telefonu...je mi jasne, ze je jesitny a robi naprieky, ale zdas sa mi prilis velkorysa:(vzal ho bez tvojho vedomia zo skolky, moze ho mat cely vikend, neozvu sa... Ty si kludne mohla ziadat o stretavanie v tvojej pritomnosti. Viem ako nase sudy riesia alkoholikov bud mal ist na liecenie, alebo terapie.rozvod neprida na psychike nikomu a toboz nie chlapovi co rad pozrie na dno poharika.Nikto nevie ci chlapca neulozi a nespije sa, ci maleho proti tebe nemanipuluje....a co, ked zije u brata ten moze byt cele dni prec ci u frajerky napr a nevie co sa doma deje.Toto su boje na najblizsich 10 rokov:(ale podla mna si prilis makka ja by som trvala na telefonate so synom

vladinka
autor
11. dec 2015

baby, je to trošku ťažšie ako sa zdá...svokra ani švagriná ani nikto z jeho rodiny so mnou nekomunikujú, lebo ja som iniciovala rozvod a mám priateľa atď...vôbec ich nezaujíma, že priateľa som spoznala 8 mesiacov po rozvode.....takže v ich očiach som ja tá najhoršia...bývalému manželovi som vychádzala v ústrety, najskôr sme nemali upravený styk - len dohodou...ale potom keď x krát zobral malého zo škôly, aj napriek môjmu nesúhlasu, podala som návrh na úpravu styku..na pojednávaní mi sudca hneď vytkol, že prečo to musím riešiť hneď na súde, že či sa nevieme dohodnúť....no nevieme sa dohodnúť, keby sme sa vedeli dohodnúť, nejdeme s tým na súd...môj exmanžel má svojskú povahu, okrem toho že pije, má pocit, že každý mu ubližuje a je veľký negativista.. akokoľvek som sa snažila s ním vyjsť vždy bez úspechu a jedinú páku ktorú na mňa má, je náš syn...vždy bývalému v piatok hovorím, že večer malému zavolám, ale on naschvál nezdvihne a dokonca malému vypne telefón...viem, že ho manipuluje...syn sa doma vždy teší, že si zavoláme, keď nebude doma a už keď je u otca, všetko je inak.. 😒

nyusika
11. dec 2015

@vladinka chod sa poradit na UPSVAR, vsetko im povedz a poslednykrat s aporozpravaj s ex, ze pokial nedojde k naprave, uz nebudes
takato ustretova.

toto iste by som povedala aj jeho matke slusne, bez vycitok...proste ze ta to trapi, ze mu nechces robit problemy,
a ze pokial bude s tebpu jej syn slusne komunikovat, nebudes mat problem DOHODNUT sa na comkolvek.
ale donekonecna toto znasat nebudes.

alaguema
11. dec 2015

@vladinka ja ťa tiež chápem. Keby boli moje deti s alkoholikom celý víkend a ja by som aj mala možnosť ich kontaktovať, aj tak by som nemohla byť úplne pokojná. Ak stiahne fľašu tvrdého alkoholu každý druhý deň, tak je na tom hodne zle. Ako sa dá spoľahnúť, že bude fit a schopný sa postarať o malé dieťa? To by vážne všetky tie matky, čo sem prispeli boli úplne spokojné a užívali si víkend???

vladinka
autor
11. dec 2015

@alaguema ďakujem...bohužiaľ som bezmocná...podľa súdneho rozhodnutia môže mať syna každý druhý víkend a s tým nič neurobím...pani na UPSVR mi povedala, že on nie je povinný mi dvíhať telefón...a samozrejme,všetko je o dohode, máme sa dohodnúť...bohužiaľ dohodnúť sa nedá...keď som žiadala o úpravu styku, opísala som všetky okolnosti, že bývalý manžel má problém s alkoholom, že malý nemá uňho vytvorené vhodné podmienky, nakoľko môj ex býva u brata (neviem, ako to tak vyzerá, nebola som tam) ...a to už nehovorím, že za rok a pol mi dlží výživné..ale to už neriešim, svojho syna uživím aj sama, ale nech sa nehrá na zodpovedného otecka, lebo ním nikdy nebude.... 😠

nyusika
11. dec 2015

@vladinka a ked ti pol roka dlzi vyzivne, nie je to uz na trestne oznamenie ??
ja by som mu maleho nedala, kym nedoplati vyzivne.

vladinka
autor
11. dec 2015

ja už nemám ani silu ani chuť to riešiť...zarobím celkom dobre, syna uživím...výživné bolo stanovené na 55€, keďže oficiálne nemá žiadny príjem, je dobrovoľne nezamestnaný a robí na čierno - teda ked sa mu chce robí, keď sa mu nechce nerobí, býva u brata, nemá úver ani iné výdavky, našu spoločnú hypo platím od začiatku ja .....komunikovať sa s ním nedá a dohodnúť už vôbec....