Ako vysvetlím bývalému, že žiadosť o zvýšenie výživného nie je udanie?

17. dec 2022

Dala som si na sud ziadost o zvysenie vyzivneho,ex priatel do mna utoci s tym preco som ho udala??? Ako mam asi dementovi vysvetlit,ze zvysenie vyzivneho nie je udanie,udanie je keby dam trestne oznamenie za neplatenie.

natalienka12
17. dec 2022

Dementovi musis nieco vysvetlovat? Dementovi sa nevysvetluje.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. dec 2022

@elizabet173 ani nebudem nema to vyznam...cela jeho rodina urazena,ze som udavac

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
17. dec 2022

Celu rodinu je do toho trt makový a dementovi to vysvetli súd. Ty mu vysvetľovať nemusis

sense
17. dec 2022

Ja by som mu len povedala, všetko išlo hore aj náklady na dieťa. A keďže on sám sa k ničomu nemá, nech súd rozhodne ako prvý krát. O žiadne udanje nejde. A ak ani vtedy nepochopí nerieš, súd mu vysvetli. Ono celkovo dément ovi ťažko niečo vysvetlíš

martinka13
17. dec 2022

Demontovi nevysvetlíš. Normálny by navrhol zvýšenie sám, keď vidí, čo sa deje so všetkými cenami.

som_realistka
17. dec 2022

Dementovi nevysvetlil

autor
17. dec 2022

@som_realistka pracuje v Nemecku a vyzivne smiesnych 60 e tak som dala zvysit

liljana
17. dec 2022

Spytaj sa ho, ze ak ty si udavac, ze ako mas volat ty jeho, ked na svoje dieta posiela trapnych 60 eur ...

cimage
17. dec 2022

On by vyzil zo 60€? Hlavne ked dieta potrebuje kazdu sezonu novu garderobu. Kupis topanky, bundu a oteplovacky v akcii ak sa postasti a 60€ je v cudu. Takto vy som mu to vysvetlila a snad by pochopil, ze dieta potrebuje aj jest.

liljana
17. dec 2022

Mimochodom, ak robi v Nemecku, preco nepoberate nemecke pridavky?

vikiki29
17. dec 2022

60 EUR? To snáď nemyslíš vážne. Koľko rokov má dieťa?

autor
17. dec 2022

@liljana zacal tam robit az teraz pred mesiacom

autor
17. dec 2022

@vikiki29 5 rokov

liljana
17. dec 2022

Tak poziadajte o pridavky, dostanes s nimi 260 eur a si v klude. Ked skonci v de, tak mu navysis vyzivne.

autor
17. dec 2022

@liljana nerozumiem kde mozem o tie pridavky poziadat?

liljana
17. dec 2022

Ak oficialne pracuje a plati dane v Nemecku, ma narok na rodinne pridavky. 219 eur na kazde dieta. Tak bud nech to okamzite vybavi, alebo nech ti posiela viac vyzivne. Poziadat musi o to on.
https://www.arbeitsagentur.de/familie-und-kinde...

autor
17. dec 2022

@liljana nie on tam je len mesiac

sovica
17. dec 2022

@liljana Od nového roku to má byť už 250 Eur
https://www.bundesregierung.de/breg-de/suche/de...

sovica
17. dec 2022

@autorka, normálne si požiadaj o zvýšenie výživného aspoň na 100 Eur (ak pracuje a bude aj naďalej pracovať v DE, tak aj to je málo) + Kindergeld. A pracuje v DE ako čo/kde? Lebo iný zárobok je IT, lekár... a iný robotník...
O Kindergeld si on musí požiadať a nech tam dá Tvoje číslo účtu, aby to chodilo Tebe a nemala si problémy s vymáhaním toho, čo vášmu spoločnému dieťaťu právom patrí. Síce neviem, či je to tak možné (nemám skúsenosť), ale určite sú tu na MK kočky, ktoré takú skúsenosť majú (expartner pracujúci v zahraničí).

natalienka12
17. dec 2022

Nemecké rodinné prídavky môže poberať iba v prípade, ak v SRN pracuje ako ZAMESTNANEC alebo má živnosť registrovanú v SRN. Z praxe môžem povedať, že tak 70-80% robotníkov pracuje v SRN tak, že majú živnosť registrovanú v SR a "pracujú" v SRN buď priamo pre nemeckého obchodného partnera alebo sprostredkovane cez slovenského obchodného partnera. V SRN ako zamestnanec musí Slovák samozrejme platiť dane a odvody do nemeckého verejného systému. Takže ak ako Slovák pracuje v SRN, ale je slovenský živnostník na kindergeld nech mamička zabudne. To len preto, aby nedošlo k nejakému nedorozumeniu a autorka nech si overí, na základe čoho tam vlastne jej "udaný ocko" pracuje.

natalienka12
17. dec 2022

A samozrejme v prípade nároku na nemecké prídavky, zaniká nárok na prídavky zo slovenského štátneho rozpočtu.

autor
18. dec 2022

@cimage prikladam reakciu na to

autor
18. dec 2022

Takto reagoval ked to zistil

daniela1911
18. dec 2022

Vytlač si to na súd. A ak máš silu, chod mu splniť želanie a podať trestne oznámenie ;)

lenkakravcova
18. dec 2022

Mu napíš, že si mize dieťa vziať do opatery a starať sa on a ty mu pošleš tých 60€ mesačne..
Spravodlivo sa to vždy robí tak, že jeden navrhne sumu výživného akú je ochotný sam platiť ak dieťa prevezme do starostlivosti ten druhy.
Nech sa kus zamyslí.
Inak ta komunikácia.. To musí byť iný level blbca.

diablikovci
18. dec 2022

Ak nemáš problém € tak by ho požiadala aby zaprel otcovstvo a nikdy by som nechcela vidieť!!

autor
18. dec 2022

@lenkakravcova to je tomu ver,on to bere ze som ho udala

autor
18. dec 2022

@diablikovci ked je biolog otec nemoze zapret a praveze peniaze dost potrebujem