Tipy na vianočné menu

ivkazba
18. nov 2018

Kočky, aké menu robíte na Vianoce? Okrem kapra, lososa a rezňov so šalátom. Čakajú nás s novým partnerom prvé spoločné Vianoce a chcem niečo čo bude proste iné. Za každú inšpiráciu pošlem 💙 Ďakujem ☺

lienka737
18. nov 2018

Myslíš stedrovecernu večeru alebo aj nasledujúce dni?

ivkazba
autor
18. nov 2018

@lienka737 Áno myslela som štedrú večeru 😉

hettinka
18. nov 2018

@ivkazba ja varím tradične, len kapra nie, mame radšej nejakú morskú rybu. Menu som zostavila v prvých rokoch spolu s manželom, taký mix z toho, čo varila mama a svokra. Tradične nám chuti najviac, aj kvôli deťom.
Mame oblatku, krupicovu kašu, kapustnicu, šúľance s tvarohom, rybu do šalátom a na koniec koláčiky, orechy a ovocie.

Sle prvé Vianoce sme sme oslávili na dovolenke v Egypte - úplne netradične.

evittam
18. nov 2018

@ivkazba Ani kapra,ani lososa, ani rezne.
Kapustnica, pstruhy-min.rok sme mali zubaca. Šalát, oblatky, kolace,....

lienka737
18. nov 2018

Kludne mozes cokolvek. Hrachova kasa, bobalky, moriaka...

ibrunova
18. nov 2018

Hlavne aby partner zdieľaľ rovnaký názor, či náhodou nechce presne tradičné jedlá 🙂

osky
18. nov 2018

@ivkazba my sme skonbinovali nasu a manzelovu tradiciu a vyslo take menu..
Skor moje.muz v podstate len tu rybu mal klasiku ale s inou prilohou.
Lebo my na sk jedini mame oblatky-tu to nosim ako raritu.nikto to nepoznal.
Aj Makove bobalky. plnene sipkovym lekvarom-moj muz si da pre poriadok zo 2 suche lebo mak rad nema.ale pribuznim z at to chuti.vzdy napeciem plnu misu😅😅
Repova polievka/alebo je tradicia aj fazulova s repou na sladko/
Kysla hribova-tu moj muz neje.
Ale robim.mu miesto nej hribovicu s drobcami.
Na zaver smazeny kapor,ale robim aj stuku alebo file.mali sme uz aj zubaca...ale skratka bez kapra vianoce nie su.
Kazdy si da co mu chuti.
Priloha je tradicna rakuska-Krupernschmarn/to take zemiaky opecene na cibulke a poprasene sladkou paprikou,ale je to take kasovite nie chrumkave/
To na vianoce k rybe musi byt.
Vianoce bez vanilkovych rozkov a lineckeho peciva by pre mojho muza vianocami neboli...
Inak skusam zdravsie varianty keksov.aj raw.
25.12.sa u nas nevari-jeme menu zo stedrej vecere a 26.12. Sa väcsinou pecie hus ci kacka...alebo uz tie rezne...podla nalady a casu.

asia83
18. nov 2018

@ivkazba My mávame hlavné jedlo kapustovú polievku (ja milujem so smotanou), domáce knedle, kapusta na sladko a pečené kačacie nohy a prsia. Potom, ako druhý chod máme zapečené rybie filé s pečenými zemiakmi (menšiu porciu). Ako tretí chod máme tie makové opekance, ktoré ja už nevládzem zjesť.

mogaa
18. nov 2018

@ivkazba hlavne sa poraď s drahým...a ide aj o to, či budete len sami alebo aj s rodinou....u nás sa ráta len klasika - kapustnica. šalát a kapor, oplátky, ovocie a koláče

jasminet
18. nov 2018

U nás je polievka zo suchého hrachu, oblátky s medom, kapor kvôli babke a otcovi, losos pre deti, vinove klobásy pre nás ostatných a varené zemiaky + Majo šalát. Z každej rodiny si niekto niečo doniesol. Boli aj pokusy byť extra originálny pri vianočnom stole, ale alednoducho sa to neujalo.

ajka0207
18. nov 2018

@ivkazba aj losos a zemiakovy sa salat sa da urobit "inak". My teda varime tradicne slovensky, ale na tvojom mieste, hlavne to ries s partnerom, aby on neocakaval klasiku.

ivkazba
autor
18. nov 2018

@ibrunova jeho mama robí kapra a rezne a on to nemá rád. Takže viem prečo nechcem robiť kapra.

ivkazba
autor
18. nov 2018

@mogaa Budeme len my dvaja. Partnerova mama robieva kapra a rezne a on nemá rád rezne, ani kapra ani filé. Ja zase nemám rada lososa. A štandardne varím takmer každý deň. Takže preto premýšľam nad tým čo urobiť na Vianoce iné, aby to nebolo čo bežne varím a aby to nebol ten kapor či filé ktoré nemá rád.

ivkazba
autor
18. nov 2018

@ajka0207 on práveže nemá rád kapra či filé, takže sa teší že to nebude musieť jesť keďže u nich sa robí kapor. Ale sám nepovie čo chce. Lebo veď ja určite urobím niečo dobré. 😀

lenka_21
18. nov 2018

@ivkazba mozes popozerat menu podla kraja... my mame oplatky, polievka juska - muz si robi kapustnicu - je sa k tomu sladky kolac, potom bobalky - tvarohove, kysl.kapusta, mak a vraj sa robie aj bryndzove. Ak niekto vladze tak o polnoci salat a ryba 😀

jajka257
18. nov 2018

@ivkazba my sme sa zariadili po svojom. Kapustnica s hribikmi, klobaskou a udenym. Druhy chod pecena panenka s nivovou a brusnicovou omackou. A pecene zemiaky. A samozrejme oplatka, ovocie, orechy. Zalezi na vasej dohode. U nas sa robievala ryba so salatom, ale my to nemame radi. Tak sme si povedali, ze od stredovecerneho stola ma ist clovek najedny a spokojny, nie hladny a nervozny. A urobili to takto.

deti95060810
18. nov 2018

u nás robíme rybu - kapor, losos, pstruhy, zem šalát, oblátky s medom, lokše s makom, polievku z kyslej kapusty - vody - ku tomu zemiaky varené, koláče, .....
rýb nakúpime toľko, že ich jeme celé sviatky....
moja známa robí aj vyprážaný syr so zemiakmi....
kolega zas nerobia zem .šalát - nik to nechce...
je to len na vás čo si spravíte....

ajka0207
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka0207
18. nov 2018

trocha sa votriem do diskusie s otázkou: tie co robite lososa, to kupujete mrazeneho? Alebo kedy ho kupite? Ked na stedry den su uz obchody zavreté a aj den pred to asi nebude take lahke zohnat.

katkattf
18. nov 2018

páči sa mi, že si chcete zaviesť vlastnú tradiciu na Vianoce 🙂
my sme si s mužom zaviedli hneď niekoľko našich tradicií počas celeho roka a každý sviatok je pre nás výnimočný a tešíme sa, ako si to spravíme po svojom 🙂
K Vianociam... polievku by som urobila nejakú Vašu obľúbenú.. u nás je to porová krémova s opekancami, šampionovo-syrová krémová, mrkvový krém.. potom môžete mať plnenú morku so zemiakovým pyre, alebo len pečené stehná z nej, je to len na Vás. My sme minulý rok nevarili nič :D bola som v 37tt a nechcelo sa mi chodiť po obchodoch zháňať suroviny, muž je našťastie rovnaký 🙂 dojedli sme, čo bolo navarené zo včera a hotovo. Moc si nerobíme starosti s vecami, ktoré nie sú pre nás dôležité.

lienka737
18. nov 2018

@ajka0207 kupujeme v Metre den predtym. Ideme len pre lisosa. To vydrzi. Alebo kup chladeneho a TY si ho zmraz. Stale lepsie ako kupit mrazeny

danula.ch
18. nov 2018

@ivkazba ryby má inak rád? My nerobíme kapra ani lososa, skusame iné rybky a dokonca nie vyprážané, ale ich dám na plech zapiecť do rúry na masle a k tomu klasika zemiakový šalát. Rybky zubac, alebo najnovšie tilapia je mnam. Hlavne nevyprazam preto, lebo je to casove nenarocne. Proste nemám rada stať pri panvici a tesne pred večerou vyprazat, kým ostatní si môžu užívať večer. A je to takto aj zdravšie a každému to chutí 🙂

cawes
18. nov 2018

my kazdy rok nieco ine, samozrejme linecke atd klasika to musi byt.
Tento rok mame plnenu morku, k nej zeleninu, salat, dezert cheesecake ,,varene vino,, predjedlo som este nevymyslela, ale urcite neake jednohubky

3009
18. nov 2018

U nás na obed rybacia polievka z hláv kaprov so smotanou k tomu opečené rohlíky, večer - oplátky, orechy,ovocie, hríbová omáčka so smotanou a vyprážaný kapor a filé, vyprážané rezne, zemiakový šalát. Robím posledný rok aj sumčeka len tak v trúbe na masle, pre toho kto nechce vysmážané veci.

jance333
18. nov 2018

u nás doma sa robievalo veľa chodov, jedlo sa z každého po troška. varili sa strukoviny, polievka z vody z kyslej kapusty, vyprazana ryba a zemiaky. bobaľky s makom samozrejme.
s mužom sme posledné vianoce chodievali k jeho rodičom, to som ja robila kapustnicu, svokra rybu a šalát. tieto vianoce budeme s mužom a dcérkou sami, tak ešte dumám, čo urobiť. ale zrejme kapustnicu a pečenú rybu, aby si dala i malá.
sestra napr. robí hríbovicu, dedko robieval pirohy

patrica8
19. nov 2018

My robime vacsinou peceneho pstruha k tomu zemiaky, polievku mame kapustnicu, ale na sladko - slivky, hrozienka a sladka smotana.
Oplatku s medom pred vecerou, potom vecer trubicky/oplatky so slahackou. Pre mna vajecny konak musi byt 😅 robim si ho sama.
Robim aj zemiakovy salat a file, ale to len tak ako nocnu veceru a na druhy den 🤣
Vacsinu sme prebrali z mojej rodiny.
Hlavne je, aby ste boli obaja spokojni, takze sa porozpravajte o vasej predstave a akosi to sklbite 😉

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petulda333
19. nov 2018

My mame tradicne,oblatky s medom a cesnakom,kapustnica,bobalky s makom a kapustou,rezne a ryby so salatom a potom kolace