Svadobny dar - holuby

10. aug 2022

Dobrý večer,
Moja najlepšia kamarátka bude mať svadbu, je to pre mňa výnimočná osoba, poznáme sa od základnej školy
a veľmi dobre spolu vychádzame, svadbu bude mať v kruhu najbližších, rodiny ale pozvala aj mňa.
Nakoľko si ju moc vážim a mam ju rada, chcela by som jej venovať niečo "špecialne".
Holuby, aby ich po obrade vypustili, mate s tým niekto nejakú skúsenosť? Alebo Váš názor na toto ? Mám jej opýtať alebo? ( lebo chcela som aby to mala ako prekvapenie po tom ako vyjdu z kostola - ale neviem )
Ďalšie pre ňu mam pripravene peniaze - nie v obálke ale v takom ráme "náš prvý milión" kde budú aj ich mená a dátum svadby .
A kyticu - ale nie živú, nakoľko takých určite bude mať viac a zbytočne toľko kvetov zvadne ale so žrebmy.
Poprosím Vás o názor🙂

malinka158
10. aug 2022

No ja ako nevesta by som ten darcek s holubmy nechcela. Mna by to vobec nepotesilo

karhu
10. aug 2022

tie kupene(?) holuby po vypusteni skoncia kde? postavi im kamoska holubnik? bude ich chovat? pokial ich nemienis chytat niekde na namesti a nasledne vypustat, tak velmi sance na prezitie nemaju, prosim ta, zavrhni to😕

malinka158
10. aug 2022

Ja ani nechapem k comu to je, to vypustanie holubov? 🤔🤔🤔

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. aug 2022

@karhu nie 😀 oni sa vrátia späť domov, kamarát ich chová, pravidelne ich vypúšťajú niekoľko km od domu v iných mestách a oni priletia späť domov 🙂

autor
10. aug 2022
autor
10. aug 2022

@zuzudrnda tak mňa by zas ako nevestu nepotešila napríklad show, okrem toho keď to bude malička svadba, chcela som niečo také čo bolo kedysi tradíciou a aj symbolom - svadobné holuby - hrdličky 🙂

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzudrnda
10. aug 2022

jasne, to zavisi...kazdeho potesi nieco ine. Len pytali ste sa na nazor, tak som ho vyjadrila 🙂. Cokolvek date, urcite to bude zo srdca, ako ste aj v uvode pisali.

autor
10. aug 2022

@raja95 to nemusia chytať do ruky, oni majú na to také koše že ženích a nevesta iba potiahnu šnurku a tym otvoria ten kôš a oni vyletia, nebudú ich držať ale niekto ich aj drží a vypúšťa z rúk ale to nie. Toto som zabudla dopísať.

autor
10. aug 2022

@zuzudrnda akože nápad dobrý ale záleží asi veľa aj od priestoru a celkovo od tej atmosféry, ona keďže bude mať svadbu maličkú a ešte k tomu ze pohostenie po svadbe bude takým štýlom ze sa posedi na obede a ide domov tak tam takéto asi nič, to skôr keď by mala iná kamarátka nejakú väčšiu svadbu kde bude aj viac mladých ľudí a ze bude aj cez noc 🙂

nika523
10. aug 2022

No ja by som naisto holuby nechccela

zuzanka.zuzu
10. aug 2022

ty si ideš svoje... tak keď poznáš kamošku a vieš, že by ju holuby potešili, potom smelo do toho 🙂 ja sa prikláňam k ostatným - otras 😀

môj 1.milión a žreby sú SKVELÉ 👍 (vážne, nie je to irónia)

nikolka1986
10. aug 2022

Holuby určite nie, čo ťa to napadlo? Ani ten "prvý milión" nie je nutný, ja nemám rada také infantilné darčeky.

andreatytler
11. aug 2022

Podla mna ani jeden napad nie je zly. Mne by sa pacili vsetky.
Ja som uvazovala ze dam muzovi ako darcek prekvapenie prenajate sportove auto... ze sa na tom odvezie na svadbu, alebo my spolu sa odvezieme na hostinu, ale nebolo casu. Mozes im tiez objednat nejaku super luxusnu limuzinu alebo mne sa vzdy pacila jazda v koci. Ale to sa robilo tak pred 20timi rokmi. Neviem ci sa to este robi, ci to je uz velmi okukane.

vso10
11. aug 2022

My sme mali holuby ako prekvapenie od hosťa. Sama by som si také niečo nekúpila, ani som nevedela, že také niečo existuje, ale bolo to naozaj pekné a máme z toho pekné fotky. Nakoniec sme ich pustili z rúk 🙂 príjemne ma to prekvapilo

nikasmile
11. aug 2022

Keď ste také dobré kamarátky a chceš ju prekvapiť tak určite ju dojme a prekvapí prejav zo srdca.

emily_666
11. aug 2022

A mne sa nahodou napad s.holubmi paci. Ak ste take podobne v zmyslani, tak asi aj kamoske by sa to pacilo. Hlavne ,.ze sa holubkovia vratia potom domov.

loginexistuje
11. aug 2022

darceky zasahujuce do obradu by som si s nou presla dopredu tam nevidim priestor na prekvapenie

natalala
11. aug 2022

Mna by to potesilo (my sme na svadbe holubky vypustali z ruk) a aj hostia hovorili, ze to bolo velmi pekne. Podla mna je to velmi pekna symbolika.

wtroa001
11. aug 2022

Ja si myslim, ze mas skvele napady, len smelo do toho! 🙂

elizabet173
11. aug 2022

mňa by holuby skôr nahnevali, ako potešili, tiež by som nechytila holuby do ruky, ani ohňová show nie. Ten rámik - 1. milión tiež nie, možno obnos eur, ktorý jej mieniš dať ako dar, ale v eurových minciach, v nejakej drevenej truhličke. Páčil sa mi aj balíček, ktorý treba otvoriť pri prvej hádke, môže tam byť fľaša kvalitného vína, dva poháre, plus čo uznáš za vhodné. Tie žreby v kytici v pohode. Ty ju poznáš najlepšie, vieš, čo by ju potešilo

jaskolka
11. aug 2022

Závisí od toho, ako ju poznáš, či by z toho mala radosť. Mne napríklad by to radosť neurobilo, teda myslím tie holuby
Ten "prvý milión" a žrebova kytica v pohode. Len tie holuby to je špecificka vec, zažila som to na jednej svadbe a pripadalo mi to divne, smiešne, vtedy sa ma ešte snubenec pýtal, či chcem to aj ja na našu svadbu (v dedine je holubar, takže by to nebol problém). Povedala som mu ze ja rozhodne toto nechcem, mne sa to jednoducho nepáčilo.
Čiže záleží od vkusu priateľky, či to "ju berie"

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
banalu
11. aug 2022

Nie je nad darcek, ktory viac potesi darovatela ako prijimatela. 👍

oblecenie99
11. aug 2022

Aká je nevesta? Ty ju musíš poznať, či ju to poteší alebo to skôr pretrpi a nejak prežije 🙈
Ja som taká nudná osoba, že taketo veci veľmi nemusím a holuba by som sa určite ani nedotkla, najmä v svadobných šatách, ale keď sa to dá vypustiť aj ináč ako píšeš a sú to aj pekné symboly, tak why not.. Môžem sa spýtať, koľko to stojí? Fakt iba zo zaujimavosti.
Ja ešte doplním k tým peniazom, ja som skôr za jednoduché zabalenie do obálky. aj my sme dostali rôzne originálne balenia, krabičky a pod.ktore bolo milé aj všetko, niečo aj tak ručne robené s kartičkami, a skončilo to tak, že presúvajú sa v byte, zaberajú miesto v jednej krabici, ale je mi ich pochopiteľne ľúto vyhodiť.. ako to uz ty uznas za vhodné 🙂

kleopatra114
11. aug 2022

Najprv si zistí , či nevesta nie je ako ja . Ja mám fóbiu z holubov a vystrelo by má , keby mi z košíka vyleteli 🤭🙊

ropucha6
11. aug 2022

Ten “milion” sme davali aj my, ale bola to klasicka svadba, zreby tak isto, to si novomanzelia doslova vypytali. Ale tie holuby by som sa jej urcite pytala dopredu, to je urcite nieco, co nepotesi kazdu nevestu 🙂

melanta
11. aug 2022

Tie holuby vyletia odkiaľ. Budú zavreté v nejakom menšom priestore. Za mňa je to týranie zvierat. Ale aj bez tohto by sa mi to vôbec nepáčilo. Žreby sú jeden z najhorších darov, je o tom aj viac článkov na nete, že reálne vyhrajú ľudia pár drobných. Čo je aj logické, ak človek použije rozum. Takže to by som sa ja hanbila dať taký dar. Jedine že by si to nevesta pýtala. A ten milión, to na mňa pôsobí ako taká trapošina pre jednoduchších, aký milión, načo sa ideme hrať na nejaký milión.

elizabet173
11. aug 2022

@melanta ja som to pochopila tak, že finančný dať im dá, zreby budú súčasťou kytice, či už na nich niečo bude alebo nie, je vlastne fuk